۵ مزایای مشاوره گرفتن از مربی در دندانپزشکی چیست؟

مزایای مشاوره گرفتن از مربی در دندانپزشکی
فهرست محتوا (کلیک کنید)
۵/۵ - (۲ رای)

دندانپزشکی یک بخش منحصر به فرد از پزشکی است، زیرا پیشینه تحصیلی در زیست شناسی و علم دندانپزشکی را با مهارت‌های فنی خاص ترکیب می‌کند. دانشکده دندانپزشکی فرصتی است برای ایجاد روابط عالی و مشورتی میان اساتید، متخصصان دندانپزشکی و دانشجویان.
یکی از نکات مهم در مورد دندانپزشکی این است که این رشته به طور مداوم در حال پیشرفت است و دندانپزشکان باید دوره های آموزش را به طور مداوم بگذرانند و مهارت های خود را به روز نگه دارند تا با آخرین پیشرفت ها همگام شوند.

مزایای مشاوره گرفتن با مربی در دندانپزشکی

مزایای مشاوره گرفتن با مربی در دندانپزشکی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک دندانپزشک ممکن است به دنبال یک مربی باشد. حتی پس از چند دهه کار کردن، دندانپزشکان هنوز چیزهای جدیدی از بیماران و تیم دندانپزشکی خود یاد می‌گیرند. همچنین آنها ممکن است به‌راحتی در جریان فعالیت‌های روزانه خود درگیر شوند و به ارتباط گسترده‌تر خود با این صنعت فکر نکنند.
مربی داشتن راهی است که دندانپزشکان می‌توانند با استفاده از آن با رشته حرفه‌ای خود ارتباط برقرار کنند و راه‌هایی را برای گسترش دانش و مهارت‌های خود شناسایی کنند.
برخی از بزرگ‌ترین مزایای مربیگری یا مشاوره گرفتن در جامعه دندانپزشکی شامل موارد زیر است.

 1. یک مربی شما را درک می‌کند.

  برقراری ارتباط با فردی در سطح حرفه‌ای سخت است مگر اینکه هر دوی شما دوره‌های آزمایشی دانشکده دندانپزشکی، رزیدنتی، موقعیت‌های کاردانی و مالکیت دندانپزشکی را گذرانده باشید. شما می‌توانید مسائل مربوط به بیمار را با متخصصان دیگر در میان بگذارید، اما تنها دندانپزشکان دیگر واقعاً استرس‌های مرتبط با این رشته را درک می‌کنند. وقتی یک مربی پیدا می‌کنید یا مربی دندانپزشکان جدید می‌شوید، هر دو زمینه‌ی مشترکی دارید پس می‌توانید با چالش‌های منحصربه‌فرد حرفه‌تان که فقط دندانپزشک دیگری ممکن است آن‌ها را درک کند، کنار بیایید.
  برقراری ارتباط با فردی در سطح حرفه‌ای سخت است مگر اینکه هر دوی شما دوره‌های آزمایشی دانشکده دندانپزشکی، رزیدنتی، موقعیت‌های کاردانی و مالکیت دندانپزشکی را گذرانده باشید. شما می‌توانید مسائل مربوط به بیمار را با متخصصان دیگر در میان بگذارید، اما تنها دندانپزشکان دیگر واقعاً استرس‌های مرتبط با این رشته را درک می‌کنند. وقتی یک مربی پیدا می‌کنید یا مربی دندانپزشکان جدید می‌شوید، هر دو زمینه‌ی مشترکی دارید پس می‌توانید با چالش‌های منحصربه‌فرد حرفه‌تان که فقط دندانپزشک دیگری ممکن است آن‌ها را درک کند، کنار بیایید.

 2. مربی می‌تواند بازخوردهای ارزشمند ارائه دهد.

  هیچ راهی بهتر از دریافت انتقاد سازنده از سوی یک مربی دندانپزشکی برای افزایش مهارت‌های شما وجود ندارد.
  در واقع دندانپزشکان با بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه‌های درمانی، مشکلات بیمار و حتی موفقیت‌ها با یک مربی متخصص در این زمینه می‌توانند از آنها نکاتی بیاموزند.
  گاهی اوقات پیش از تماس و مشورت با یک دندانپزشک باتجربه (زیرا آنها قبلاً بارها در موقعیت فعلی شما بوده‌اند)، دیدن راه دیگری برای درمان دشوار است. همچنین با این کار فضای امنی برای ارائه ایده‌ها یا برنامه‌های درمانی پیشنهادی می‌تواند به وجود بیاید.

 3. تحت ‌نظر مربی بودن می‌تواند مهارت‌های جدیدی را توسعه دهد.

  زمانی که دوره دانشکده دندانپزشکی و رزیدنتی تکمیل می‌شود، یادگیری مهارت‌های جدید ممکن است دشوار باشد.
  یادگیری و آموزش زیر نظر مربی دندانپزشکی در کنار گذراندن دوره‌های آموزشی مداوم برای بهبود و یادگیری تکنیک‌های جدید, می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.
  ممکن است تا پیشنهاد خوب برای شما قرار گرفتن در مسیر ارتودنسی باشد.
  فهمیدن اینکه می‌توانید از درمان ارتودنسی یا مهارتی مشابه استفاده کنید, می‌تواند مسیر شغلی شما را به طور کلی تغییر دهد، اما تا زمانی که یک مشاور نداشته باشید، ممکن است هرگز فکر اضافه ‌کردن این گزینه‌های درمانی در مطب، به ذهنتان خطور نکند.
  زیر نظر مربی، دندانپزشکان نه تنها می‌توانند تکنیک‌هایی مانند استفاده از ارتودنسی در مطب عمومی را بیاموزند، بلکه می‌توانند در مورد تمام جنبه‌های چند رشته‌ای دندانپزشکی مانند آموزش، تحقیقات دندانپزشکی و بهداشت عمومی نیز نکاتی یاد بگیرند.
  بدون وجود راهنما مسیرهای شغلی زیادی, که در صورت استفاده مزایای زیادی را در بردارد, از چشم دندانپزشکان پوشیده می‌ماند.

 4. یک مربی می‌تواند اعتماد به نفس را القا کند.

  مربی می‌تواند مانند الگویی عمل کند که به دندانپزشک جدید و کم تجربه کمک کند تا بالاترین پتانسیل شغلی خود را به دست آورد.
  چه یک دندانپزشک جدید بخواهد صاحب مطب شود یا یک دستیار باقی بماند، مشاور می‌تواند به او کمک کند تا از نقاط قوت خود استفاده کند و روی ضعف‌های خود کار کند.
  مربیان می‌توانند تأثیری همیشگی بر روی دندانپزشکان داشته باشند، چه این تأثیر مربوط به روش‌های درمان باشد و چه صرفاً توصیه‌هایی در مورد نحوه اجرای یک مطب موفق.
  مشاوره محدود به ادارهٔ یک مطب نمی‌شود, مشاوره دندانپزشکی می‌تواند از یادگیری نحوه انتخاب دوره‌های آموزش مداوم تا فهمیدن بهترین راه‌های پرداخت وام‌های دانشجویی را شامل شود.
  به گفته Dental Entrepreneur، نتایج یک نظرسنجی گالوپ در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلانی که استادشان به آنها اهمیت می‌داد یا مشاوری داشتند که آنها را در رسیدن به اهداف و رؤیاهایشان تشویق می‌کرد، و یا در یک دوره کارآموزی شرکت کرده بودند که می‌توانستند آنچه را یاد ‌گرفته بودند به کار ببرند, دو برابر بیشتر احتمال داشت که در رشته خودشان مشغول به کار شوند و در رفاه کلی خود پیشرفت کنند.

 5. یک مربی می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد حرفه خود فکر کنید.

  از آنجایی که در بین دندانپزشکان به دلیل اینکه برای رسیدن به مدرک دندانپزشکی مسیر مشابهی را طی کرده‌اند, یک نوع همکاری وجود دارد, پس از سال‌ها کار، بهترین راه برای کمک به جامعه دندانپزشکی می‌تواند کمک کردن به یک دندانپزشک نیازمند مربی باشد تا بتواند برنامه رؤیایی که برای حرفه‌ی خود دارد را اجرا کند.
  ضمن اینکه برای یک مربی آموزش دادن به دندانپزشک دیگر و در اختیار قرار دادن تجربیاتی که در طول سال‌های کار کسب کرده, می‌تواند نشان دهنده قدرت آن مربی باشد.
  مشاوره دندانپزشکی راهی عالی برای توسعه یک سیستم پشتیبانی در سطح حرفه‌ای و شخصی است.
  یک مربی همچنین می‌تواند با انتقال دانش و تجربه خود به دندانپزشک جدیدتر سود ببرد.
  آنها همچنین می‌توانند دندانپزشک را برای یادگیری مهارت‌های مفید مانند ارتودنسی یا مهارت‌های مدیریتی به چالش بکشند.
  با داشتن یک راهنمای مشتاق، دندانپزشکان می‌توانند تغییرات همیشگی در کارشان اعمال کنند.
  جذب اطلاعات از یک همکار می‌تواند خوشحال کننده باشد, زمانی که یک رابطه مشاور و مشورت گیرنده دارید، درس‌های ارزشمندی خواهید آموخت.
  بیش از همه، شما در مورد پتانسیل کامل خود به عنوان یک دندانپزشک خواهید آموخت و در نهایت، با دریافت آموزش‌ها می‌توانید به مربی و راهنمای خودتان در طول کار تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان