۵ راه برای گسترش حرفه خود به عنوان دندانپزشک اطفال چیست؟

راه های برای گسترش حرفه خود به عنوان دندانپزشک اطفال چیست؟
فهرست محتوا (کلیک کنید)
به این مقاله امتیاز دهید

متخصصان دندانپزشکی همیشه به دنبال راه‌هایی برای گسترش حرفه خود و دستیابی به موفقیت شخصی و حرفه‌ای هستند. ذهنیت‌های منسوخ شده‌ای در مورد دندانپزشکی وجود دارد که معتقدند کار دندانپزشکان به سادگی دریل و پر کردن دندان است، اما آموزش‌های اخیر دندانپزشکی بر روی پیشگیری و همچنین درمان بیمار به عنوان یک کل تمرکز می‌کند و فقط به دهان نگاه نمی‌کند.
دندانپزشکان اطفال فرصت‌های زیادی برای پیشرفت شغلی، افزایش درآمد و ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به بیماران را دارند.
روش‌های زیادی وجود دارند که دندانپزشک بسته به علایقش می‌تواند حرفه دندانپزشکی اطفال خود را گسترش دهد. برخی از دندانپزشکان اطفال به دلیل لذت بردن از کار با دانشجویان و دستیاران دندانپزشکی، کار در دانشگاه را انتخاب می‌کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند وارد بهداشت عمومی شوند و در برنامه‌های اجتماعی شرکت کنند تا دسترسی و فرصت بیشتری برای مراقبت از بیماران داشته باشند.

راهکارهای گسترش حرفه دندانپزشکی

برای دندانپزشکانی که انتخاب می‌کنند در مطب خصوصی بمانند، در اینجا چند راه کلیدی به منظور گسترش حرفه خود و دستیابی به موفقیت بیشتر آورده شده است:

 1. با سازمان‌های دندانپزشکی در ارتباط باشید.

  سازمان‌های دندان‌پزشکی راهی عالی برای برقراری ارتباط با سایر دندان‌پزشکان و گذراندن دوره‌های آموزش مداوم هستند که الزامات مجوز را برآورده می‌کنند. بسیاری از دندانپزشکان به انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) می‌پیوندند، اما گروه‌های دندانپزشکی محلی کوچک‌تری وجود دارند که برای کمک به کسب درآمد بیشتر، تخفیف‌های بزرگی را بر روی لوازم و دوره‌هایی مانند ارتودنسی یا ترازهای شفاف ارائه می‌دهند.
  برخی از دندانپزشکان اطفال ترجیح می‌دهند با سازمان‌های دندانپزشکی در ارتباط باشند تا از طریق برگزاری جلسات، برگزاری سخنرانی برای دندانپزشکان محلی و کار در بخش اداری سازمان‌ها تغییراتی مثبت در دستورالعمل‌ها برای دندانپزشکان ایجاد کنند.
  این روش راهی عالی برای ملاقات با دندانپزشکان مناطق دیگر و کسب دانش در مورد نحوه مدیریت مطب توسط بقیه دندانپزشکان است.

 2. روی دندانپزشکی راه تنفسی تمرکز کنید.

  آگاهی زیادی در مورد اینکه چگونه گره‌های زبان و لب بر راه تنفسی و خواب فرد تأثیر می‌گذارد وجود دارد. سال‌ها پیش، زمانی که بیماران دندان ‌قروچه و علائم مرتبط با خواب ضعیف را گزارش می‌کردند، اغلب توجه نمی‌کردیم و به آنها یادآوری می‌کردیم که ممکن است به دلیل استرس یا یک عادت گذرا باشد.
  به برخی از دندانپزشکان آموزش داده شد که محافظ‌های شبانه یا همان نایت گارد برای کمک به کاهش ساییدگی ایجاد کنند. اکنون می‌دانیم که ارتباط مستقیمی بین گره زبان و آپنه خواب وجود دارد.
  در دندانپزشکی کودکان می‌توانید با یادگیری، تشخیص و درمان بیماران جوان مبتلا به این مشکلات مزمن، حرفه خود را گسترش دهید. بیماران جوان با دندان قروچه، مشکل در پرستاری، مشکلات گفتاری یا مشکلات رفتاری ممکن است از گره زبان رنج ببرند که باعث خواب نامطلوب می‌شود یا بر الگوهای غذا خوردن و گفتار تأثیر می‌گذارد. اغلب اوقات گره زبان را می‌توان با یک روش ساده به نام فرنکتومی برطرف کرد.

  ما به عنوان دندانپزشک اطفال وظیفه داریم بیماران جوان خود را به بهترین شکل ممکن درمان کنیم و با گنجاندن دندانپزشکی خواب در مطب خود، می‌توانید به کاهش مشکلات طولانی مدت بیماران خود کمک کنید. درمان گره زبان، درمان عملکرد عضله و مشاوره شیردهی نیز با دندانپزشکی خواب مرتبط هستند و می‌توانند به ارائه خدمات اضافی برای بیماران شما کمک کنند.

 3. ارائه درمان ارتودنسی

  ارائه خدمات ارتودنسی را می‌توان یکی از بهترین راه‌ها برای گسترش حرفه و درآمد دندانپزشکان اطفال در نظر گرفت. ارتودنسی رشته‌ای است که مستقیماً با دندانپزشکی کودکان مرتبط است که در آن الگوهای رشد دندانی را از سنین جوانی تحت نظر و درمان قرار می‌دهید. انجمن ارتودنسی آمریکا (AAO) توصیه می‌کند که هر کودکی در سن هفت سالگی مورد ارزیابی دندانپزشکی قرار گیرد و از آنجایی که شما در حال حاضر از سنین پایین مراقبت بیماران خود را برعهده دارید، چه خدماتی بهتر از ارتودنسی می‌توانید ارائه دهید.

 4. ارائه خدمات پیشگیرانه گسترده

  مراقبت‌های پیشگیرانه یک ابزار و درمان ضروری در دندانپزشکی کودکان است، اما آیا شما از آن نهایت استفاده را می‌کنید؟ شما به راحتی می‌توانید حرفه خود را با گنجاندن تمام خدمات پیشگیرانه برای بیماران، از جمله درمان فلوراید، تمیز کردن دندان، سیلانت دندان و آموزش بیمار، گسترش دهید.
  همچنین خدمات دیگری وجود دارند که می‌توانید به بیماران خود ارائه دهید. نگهدارنده‌های فضا و محافظ دهان ورزشی راهی عالی برای ارائه مراقبت‌های پیشگیرانه برای بیماران شما هستند تا از مشکلات طولانی‌مدت ارتودنسی یا تروما جلوگیری کنند. علاوه بر این یک راه سودآور برای افزایش درآمد و کمک به بیماران برای حفظ سلامت دهان و دندان در نظر گرفته می‌شوند.
  دندانپزشکی کم تهاجمی یک راه محبوب و مفید برای ارائه درمان به بیماران در نظر گرفته می‌شود.
  شما می‌توانید با ارائه دیامین فلوراید نقره (SDF) کمک کنید تا از درد و ترس بیماران جوان‌تر جلوگیری کرده و باعث آرامش آنها شوید، و بدین ترتیب حرفه دندانپزشکی خود را گسترش دهید.
  این روش هم یک ابزار بازاریابی خوب و هم راهی برای توسعه مطب در جهت خواسته والدینی است که به دنبال درمان محافظه کارانه دندان هستند.

 5. یک دوره رهبری یا مدیریت بگذرانید.

  اداره یک مطب دندانپزشکی مانند مدیریت یک کشتی کروز است. مؤلفه‌های زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند، از جمله مراقبت از بیمار، استخدام و مدیریت کارکنان، وظایف اداری، بیمه، لوازم، تجهیزات و غیره. در دانشکده دندانپزشکی یا رزیدنتی آموزش کافی به منظور آماده کردن دندانپزشکان برای زندگی به عنوان صاحب مطب دندانپزشکی وجود ندارد.
  گذراندن دوره‌ای در زمینه مهارت‌های رهبری یا مدیریت را در نظر بگیرید تا کمک کنید مطب شما موفق‌تر و بهینه کار کند. شما می‌توانید با درک بهترین راه برای رهبری تیم خود، حرفه خود را گسترش دهید و این امر می‌تواند شما را به فرصت‌های دیگری، مانند سخنرانی در مورد مدیریت دندانپزشکی یا مشاوره برای سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، نیز هدایت کند.

روش‌های مختلفی برای توسعه کار دندانپزشکان اطفال وجود دارد که دندانپزشکان می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند. اگر به دنبال راه‌هایی برای سودآورتر کردن مطب خود هستید، خدمات ارتودنسی یا دندانپزشکی کم تهاجمی را ارائه دهید. همچنین می‌توانید در امور دندانپزشکی یا سازمان‌های دندانپزشکی محلی مشارکت داشته باشید تا با سایر متخصصان دندانپزشکی در ارتباط بمانید.
مسیرهای متعددی برای دندانپزشکان مشتاق وجود دارد تا مهارت‌ها و در نتیجه مطب خود را توسعه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا