آموزش طرز استفاده از کیت سفید کننده دندان آموزش طرز استفاده از کیت سفید کننده دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی

آموزش طرز استفاده از کیت سفید کننده دندان: 6 نکته مهم

یکشنبه, 18 خرداد 1399 ساعت 13:35
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

آیا این مطلب برای شما مفید است؟

آیا به منظور سفیدتر کردن دندانهای خود با استفاده از کیت، به دنبال طرز استفاده از کیت های سفید کننده دندان هستید؟
چگونه باید از آنها استفاده داشته باشید؟
دانستن نحوه استفاده از کیت سفید کننده دندان و سایر وسیله‌های مشابه برای رفع بدرنگی و نیز سفید کردن دندان بسیار مهم است، به نظر شما چرا؟
در این مقاله همراه با دکتر فاطمه لبافی باشید. پاسخ تمام این سوالات برای شما بیان شده اند.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید

محتوای صوتی طرز استفاده از کیت سفید کننده دندان

نحوه استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان

چگونه از کیت سفید کننده دندان استفاده کنم؟

برای استفاده از کیت سفید کننده مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برای این کار ژل سفید کننده دندان را روی قالب‌ها ریخته و آن را بر روی دندان‌های بالا و پایین قرار ‌دهید.
 2. بعد از 20 دقیقه قالب‌ها را برداشته و دندان‌ها را با آب شستشو ‌دهید.
 3. با انجام این کار حداقل به مدت 5 روز می‌توانید کار بلیچینگ دندان با این کیت‌ها را انجام دهید و دندان‌هایی سفید داشته باشید.
 4. در هنگام قرار دادن قالب‌ها در روش خانگی، آن را بیش از اندازه بر روی دندان‌ها فشار ندهید تا ژل سفید کننده از آن نشت نکند. چون این مواد در صورت برخورد با بافت اطراف دندان‌ها می‌توانند باعث ایجاد سوزش در آن ناحیه شوند. در حالت کلی این کیت‌ها یک روش کاملاً بی خطر برای بلیچینگ دندان محسوب می‌شوند و کمترین بروز حساسیت در استفاده از آن را می‌توان دید.
 5. اگر از ارتودنسی یا درمان دیگر دندانپزشکی برای دندان‌های خود استفاده می‌کنید بلافاصله بعد از آن نمی‌توانید از این کیت‌ها برای بلیچینگ دندان استفاده کنید و حداقل یک ماه زمان نیاز است تا بتوانید از این محصولات استفاده کنید.

برای استفاده از کیت سفید کننده دندان چه نکاتی را رعایت کنم؟

برای استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان، حتماً موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. قبل از اینکه بخواهید از هر یک از این محصولات استفاده داشته باشید، جلسه‌ای را برای مشاوره با دندانپزشک ترتیب دهید. ارزیابی دندان‌ها و لثه‌های شما برای سفید کردن دندان بسیار مهم و ضروری است و حتماً باید توسط دندانپزشک بررسی گردد.
 2. اثر مواد سفید کننده دندان در صورت وجود هر نوع پوسیدگی و بیماری لثه قابل قبول نخواهد بود. به همین منظور قبل از این اقدام لازم به درمان بیماری‌های بیان شده خواهد بود.
 3. زنان باردار و شیرده و همچنین افراد زیر 19 سال نباید از این محصولات استفاده کنند.
 4. قبل از استفاده از هر نوع محصول به خوبی دستورالعمل درج شده روی آن را مطالعه نمایید.
 5. مدت زمان استفاده از کیت را به طور دلخواه افزایش ندهید و هر آنچه که روی بسته آن ذکر شده است را رعایت کنید.
 6. دقت کنید که ماده سفید کننده دندان را قورت ندهید.

آیا قبل از استفاده از کیت سفید کننده دندان باید دندان‌هایم را مسواک بزنم؟

مسواک زدن قبل از استفاده از کیت بلیچینگ دندان

اگر قصد استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان را دارید، توصیه می‌شود که ابتدا حتماً دندان‌های خود را مسواک بزنید. چنانچه پس از غذا خوردن بخواهید از این کیت‌ها استفاده کنید، بهتر است 20 دقیقه پس از مصرف غذا صبر کنید و پس از آن مسواک بزنید.
بسیار مهم است که هرگونه بقایای ذرات غذایی و پلاک پیش از استفاده از کیت‌های سفید کننده از روی دندان‌ها پاک شود تا مواد بلیچینگ به طور کامل و بدون مانع با دندان‌ها تماس مستقیم پیدا کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از شروع روتین سفید کردن روزانه دندان‌ها در خانه با استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان، دندان‌ها را تمیز کنید.

اقدامات قبل از استفاده از کیت سفید کننده

در استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان باید نکاتی را رعایت کنید تا دچار عوارض ناشی از استفاده نادرست از آنها نشوید. برای پیشگیری از ابتلا به عوارض، بسیار مهم است که ابتدا به دندانپزشک مراجعه کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام الزامات بهداشت دهان و دندان قبل از شروع فرایند سفید کردن دندان‌ها رعایت شده است و مانعی برای استفاده از کیت‌های سفیدکننده وجود ندارد.
دندانپزشک شرایط دهان و دندان را از نظر وجود مشکلاتی مانند تحلیل رفتن لثه (در صورت وجود حساسیت عاج دندان را تشدید می‌کند.)، بیماری لثه (در صورت وجود می‌تواند منجر به خونریزی و آسیب به لثه شود.)، وجود پوسیدگی و ترک خوردگی دندان (دندان‌های ترک خورده و پوسیده در صورت استفاده از مواد سفید کننده دندان حساس می‌شوند.) بررسی می‌کند و همچنین مطمئن می‌شوند که هیچ گونه جرمی در بین دندان‌ها وجود ندارد که از سفید شدن کامل دندان‌ها جلوگیری کند.

سؤالات متداول

 1. آیا استفاده از کیت‌های سفید کننده به دندان‌ها آسیب می‌رسانند؟

  در صورتی که استفاده از این کیت‌ها به درستی و اصولی انجام شود، آسیبی به دندان‌ها و لثه‌های شما وارد نمی‌کنند. اما چنانچه بدون دانستن اطلاعات لازم درباره نحوه استفاده از آنها و همچنین بدون کسب راهنمایی‌های لازم از دندانپزشک خود از آنها استفاده کنید، احتمال آسیب رساندن به بافت لثه و دندان خود را افزایش می‌دهید.
 2. تا چه مدت پس از استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان نباید غذا بخورم؟

  پس از سفید کردن دندان‌ها با استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان می‌توانید غذا میل کنید. ولی در برخی موارد ممکن است افراد پس از خارج کردن کیت‌ها از دهان خود متوجه شوند که دندان‌هایشان کمی حساس شده‌اند، به همین دلیل اجتناب از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های خیلی گرم یا خیلی سرد توصیه می‌شود و ترجیحاً بهتر است که فرد تا 1 ساعت پس از استفاده از این کیت‌ها چیزی میل نکند.
 3. آیا بعد از استفاده از کیت‌های سفید کننده می‌توانم دندان‌هایم را مسواک بزنم؟

  به این دلیل که دندان‌ها پس از استفاده از مواد سفید کننده مقداری حساس می‌شوند، مسواک زدن بلافاصله پس از استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان توصیه نمی‌شود و بهتر است که تا چند ساعت صبر کنید.
 4. بهترین زمان برای استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان چه موقع است؟

  برای اطلاع از بهترین زمان برای استفاده از این کیت‌ها بهتر است با دندانپزشک خود مشورت نمایید.
 5. آیا استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان درد دارد؟

  خیر. این کیت‌ها معمولاً بی خطر هستند و در صورتی که مطابق با دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی بسته‌بندی آنها و همچنین راهنمایی‌های دندانپزشک از آنها استفاده شود، درد و ناراحتی را در دندان و لثه ایجاد نخواهند کرد.
 6. هرچند وقت یکبار می‌توانم از کیت‌های سفید کننده دندان استفاده کنم؟

  مدت زمان و تعداد دفعات استفاده از کیت‌های سفید کننده دندان بر روی بسته بندی محصول درج شده است. توصیه می‌شود علاوه بر توجه به نکات ذکر شده بر روی آن، با دندانپزشک خود نیز مشورت نمایید.
خواندن 2659 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 دی 1401 ساعت 08:19
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.