آموزش سفید کردن دندان توسط کیت سفید کننده آموزش سفید کردن دندان توسط کیت سفید کننده کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

آموزش سفید کردن دندان با کیت سفید کننده | انواع کیت | مزایا، معایب

یکشنبه, 18 خرداد 1399 ساعت 13:35
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

کیت سفید کننده دندان یکی از سفید کننده هایی است که با سرعت و ایمنی بالا تمام دندان های شما را به صورت یک دست سفید خواهد کرد و در واقع این کیت ها کار بلیچینگ دندان را برای شما انجام می دهند تا لبخندی زیبا تر داشته باشید و با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنید. این کیت ها یک روش خانگی راحت برای بلیچینگ دندان به حساب می آیند که می توان آن را یک وسیله ی خود درمان هم نامید. در واقع با استفاده 10 دقیقه ای از این کیت ها در روز اول شاهد سفید شدن دندان های خود خواهید بود و در روز های بعدی با ادامه این روند می توانید تغییری قابل توجه در دندان های خود را شاهد باشید.

مطالعه این مطلب 5 دقیقه زمان نیاز دارد

دسترسی سریع به عناوین این مطلب

معمولا کیت سفید کننده دندان که در خانه برای بلیچینگ دندان مورد استفاده قرار می گیرد، برای یک پروسه 6 تا 9 روزه برنامه ریزی شده است که در هر روز به مدت 10 دقیقه باید آن را انجام داد. سرنگ های موجود در این کیت ها حاوی ژل های سفید کننده ی سدیم بی کربنات یا همان جوش شیرین و سدیم کلرایت می باشند. این ژل ها فاقد هر گونه آب اکسیژنه یا هیدروژن پروکسید می باشند و از این جهت خطری برای مینای دندان ندارند. در واقع می توان ادعا کرد که پس از استفاده از این کیت ها دندان های شما تا 8 درجه روشن تر از قبل شده و می توان به نتیجه دلخواهی که از بلیچینگ دندان انتظار داشتید برسید.
این کیت ها معمولا شامل اقلامی مانند سرنگ حاوی سینی پاک کننده دهان، نور LED، محافظ دهان، مواد سفید کننده دندان و ... می باشند. برای آشنایی با طریقه استفاده این کیت ها باید گفت: بهتر است در هر بار استفاده از مواد سفید کننده این کار را با نیمی از حجم سرنگ انجام دهید و یک چهارم از مواد را بر روی دندان های بالا و یک چهارم دیگر از حجم سرنگ را بر روی دندان های پایین استفاده کنید. بعد از این که ژل بلیچینگ دندان را بر روی محافظ دندان قرار دادید، سینی پاک کننده را در داخل دستگاه LED قرار دهید. به مدت 10 دقیقه این نور را به دهان خود بتابانید تا لکه های زرد از روی دندان های شما پاک شوند. این کار را به مدت 6 تا 9 با توجه به دستوراتی که در دفترچه راهنمای هر محصول نوشته شده است به طور مرتب انجام دهید تا پروسه بلیچینگ دندان به طور کامل انجام گیرد.
در این روش از نور دهی بیشتر LED جدا خودداری کنید و میزان آن را مطابق با دستور العمل های دفترچه راهنما تنظیم کنید چون در غیر این صورت می تواند به بافت های اطراف دهان مانند لب ها، لثه ها و زبان شما آسیب وارد کند. اگر هر گونه التهاب یا زخمی در ناحیه دهان خود دارید قبل از بلیچینگ دندان به این روش حتما از پزشک متخصص مشورت بگیرید. در نهایت باید گفت که اگر می خواهید پول و زمان خود را مدیریت کنید می توانید برای بلیچینگ دندان از کیت های خانگی استفاده کنید.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

مزایای بلیچینگ دندان

مزایای بلیچینگ دندان

طبیعی است که در استفاده از روش های مختلف سفید کردن دندان مزایا و معایبی وجود دارد که باید در استفاده از هر کدام به آن ها توجه کرد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم قبل از استفاده از هر روش با یک پزشک متخصص در این حوزه مشورت بگیرید. پزشک با انجام معاینات دقیق تمام موارد موجود در دندان های شما را مورد بررسی قرار می دهد و با توجه به شرایط شما یکی از این روش ها را تجویز می کند. این که شما خود می توانید در مورد روش سفیدی دندان هایتان تصمیم بگیرید کاملا درست است، اما پیشنهاد می شود این کار را با نظر پزشک انجام دهید تا بعد از سفیدی دندان ها دچار عوارض و مشکلات جدی نشوید.
همان طور که بیان شد بلیچینگ دندان یکی از این روش ها است که طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و می توان گفت در بین روش های دیگر کم خطر ترین و کم هزینه ترین روش هم همین مورد می باشد. بلیچینگ دندان با استفاده از روش های متعددی انجام پذیر است. برخی افراد به دلایل مختلف نوع خانگی آن، از جمله کیت های سفید کننده را انتخاب می کنند و گروهی دیگر ترجیح می دهند که این کار را در مطب و زیر نظر پزشک انجام دهند. در هر دو روش نتیجه ی نهایی سفیدی دندان ها خواهد بود اما تفاوت هایی در میزان سفیدی، ماندگاری، سرعت انجام کار، هزینه و ... وجود خواهد داشت که باعث برتری بعضی از آن ها بر موارد دیگر می شود.
مزایای بلیچینگ دندان باعث شده است تا افراد زیادی این روش را برای سفید کردن دندان های خود انتخاب کنند. عوارض بلیچینگ دندان بسیار کم بوده و این روش تقریبا بدون ایجاد هر گونه درد، حساسیت، خون ریزی و ... انجام می گیرد و برای کسانی که حساسیت بالای دندانی در عملیات دندانپزشکی دارند می تواند بهترین گزینه باشد. در استفاده از بلیچینگ دندان بافت های اطراف دهان هیچ گونه آسیبی نمی بینند و از لحاظ ایمنی می توان این روش را تضمین کرد. اگر از روش بلیچینگ دندان در مطب استفاده کنید می توان گفت این روش یکی از روش های سریع در سفید کردن دندان ها به حساب می آید که برتری آن نسبت به موارد دیگر سفید کردن دندان را نشان می دهد.
از مهم ترین مزایای بلیچینگ دندان که باعث شده است افراد زیادی به این سمت کشیده شوند، می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. بسیاری از افراد به دلیل بالا بودن تعرفه های دندانپزشکی نمی توانند از آن بهره ببرند. این روش با قیمت مناسبی که دارد باعث شده است تا همه ی اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند. در بلیچینگ دندان به روش خانگی میزان هزینه ها تا حد قابل توجهی کاهش می یابد اما برای بلیچینگ دندان در مطب باید هزینه ی بالاتری را در نظر گرفت که باز هم در مقایسه با روش های دیگر مانند کامپوزیت یا لمینت پایین تر خواهد بود.

 

معایب بلیچینگ دندان

معایب بلیچینگ دندان

یکی از معایبی که برای بلیچنگ دندان می تواندر نظر گرفت میزان دوام و ماندگاری این روش است. بلیچینگ دندان نسبت به روش هایی مانند لمینت، کامپوزیت و ... دوام پایین تری را دارند و بعد از گذشت مدت کمی نیاز به ترمیم پیدا خواهد کرد. البته برای ماندگاری سفیدی دندان ها در بلیچینگ دندان لازم است که بعضی نکات مهم را رعایت کنید تا از این طریق بتوانید طول عمر آن را افزایش دهید. رعایت بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن مرتب و داشتن رژیم غذایی مناسب دو نکته ی مهم در رابطه با ماندگاری بلیچینگ دندان می باشند.
نکته ی دیگر در ماندگاری بلیچینگ دندان کیفیت مواد سفید کننده دندان است که این مورد به پزشک معالج شما مربوط می باشد. در بازار، مواد سفید کننده در برند های مختلف ارائه می شوند که هر چه کیفیت این مواد بالاتر باشد، ماندگاری بالاتری هم خواهد داشت. جنس دندان ها هم نکته ی مهم دیگری است که می تواند باعث افزایش یا کاهش طول عمر بلیچینگ دندان شود. این روش با توجه به این که جنس دندان ها چگونه است و میزان لکه های موجود در روی دندان ها تا چه حدی است می تواند نتایج متفاوتی را از خود نشان دهد.
در مورد نتیجه بلیچینگ دندان باید گفت سن افراد نیز می تواند نکته ای مهم باشد. هر چه سن افراد بالاتر باشد دندان ها کیفیت پایین تری خواهند داشت و نتیجه حاصل شده در سفیدی دندان ها هم کیفیت پایین تری خواهد داشت. عوامل ژنتیکی که به شدت بر روی دندان ها تاثیر گذار هستند در پروسه ی انجام بلیچینگ دندان نیز تاثیر گذار خواهند بود. برخی افراد به واسطه ویژگی های ژنتیکی دندان هایی ضعیف تر دارند که این موضوع می تواند بر نتیجه ی بلیچینگ دندان تاثیر گذار باشد. از جمله ایراد دیگری که به بلیچینگ دندان وارد است می توان به این موضوع اشاره کرد که، این روش فقط جنبه ی زیبایی دارد و نمی توان مانند روش های دیگر به عنوان روش ترمیمی یا درمانی از آن استفاده کرد. برای مثال کامپوزیت ها علاوه بر این که یک راه حل سفیدی دندان محسوب می شوند، می توانند مشکلاتی مانند ترک دندان، پریدگی لبه ی دندان و ... را نیز ترمیم کنند که در مورد بلیچینگ دندان این اتفادق نمی افتد. به همین دلیل شاید بسیاری از افراد که چنین مشکلاتی در دندان های خود دارند این روش را انتخاب نمی کنند و یا این که پزشک این روش را به آن ها توصیه نمی کند.

کار های درمانی قبل از بلیچینگ دندان

کار های درمانی قبل از بلیچینگ دندان

همان طور که گفته شد بلیچینگ دندان یک راه حل سفیدی دندان محسوب می شود که برای انجام آن باید موارد بسیاری را مورد ارزیابی قرار داد تا نتیجه ی مطلوبی را از آن دریافت کرد. برای استفاده از روش بلیچینگ دندان در مرحله ی اول پزشک وضعیت دندان های شما را مورد بررسی قرار می دهد تا اگر نیازی به ترمیم یا هر گونه عملیات دندانپزشکی داشته باشد آن را رفع کند و سپس اقدام به بلیچینگ دندان می کند. یکی از موضوعات مهمی که در این معاینات وجود دارد ترمیم دندان های پوسیده است. معمولا برای ترمیم پوسیدگی دندان از پر کردن دندان ها استفاده می کنند. همان طور که می دانید امروزه روش های مختلفی برای پر کردن دندان ها وجود دارد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا دو ماده ی شناخته شده در پر کردن دندان مواد سفید و سیاه هستند که بیشترین کاربرد را دارند.

پر کردن دندان با مواد سفید به وسیله ی کامپوزیت دندان و ماده سیاه به وسیله ی ماده آلگام انجام می گیرد. ماده سیاه یا همان آلگام قدیمی ترین روش درمان پوسیدگی های دندان محسوب می شود که هنوز هم بسیاری از دندانپزشکان به دلیل ویژگی های خاصی که دارد از آن استفاده می کنند. این ماده به دلیل مقاومت بالایی که در برابر انواع سایش و پوسیدگی ها دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ایرادی که به این مواد وارد است رنگ سیاه آن است که باعث می شود زیبایی دندان ها از بین بروند. در مواردی مانند بلیچینگ دندان که هدف سفیدی دندان ها می باشد استفاده از این مواد برای از بین بردن پوسیدگی ها توصیه نمی شود. چرا که بلیچینگ دندان فقط رنگ طبیعی دندان را تغییر می دهد و رنگ این مواد با استفاده از این روش تغییر نخواهد کرد و در نتیجه بعد از بلیچینگ دندان قسمت های ترمیم شده به همان رنگ سیاه باقی خواهند ماند.

معمولا برای افرادی که از روش های سفید کننده دندان استفاده می کنند توصیه می شود که برای ترمیم پوسیدگی های دندان ها از روش پر کردن دندان با مواد سفید استفاده کنند. این مواد با داشتن رنگ سفید ظاهر زیبای دندان ها را حفظ می کنند و باعث می شوند بعد از بلیچینگ دندان از سفیدی یک دست دندان ها لذت ببرید. به خصوص در مورد دندان های جلویی که در معرض دید قرار دارند و به هنگام خندیدن یا حرف زدن دیده می شوند، توصیه می شود ک هبرای رفع پوسیدگی ها از روش پر کردن دندان با مواد سفید استفاده کنید. البته در مواردی که پزشک برای دندان ها روکش تجویز می کند فرقی ندارد که از کدام ماده برای ترمیم استفاده می کنید و حتی در اکثر مواردی که از روکش برای پوشش دندان استفاد می کنند پزشک بدون مشورت با بیمار از آلگام برای پر کردن دندان ها استفاده می کند. بعد از این که پوسیدگی های دندان برطرف شد و دندان ها حالت طبیعی و یک دست پیدا کردند می توان از بلیچینگ دندان استفاده کرد. البته در مواقعی که کار های ترمیمی بر روی دندان ها انجام شده باشد بهتر است کار بلیچینگ دندان با فاصله زمانی حداقل یک ماهه انجام گیرد تا اگر حساسیتی در دندان ها بر اثر این عملیات به وجود آمده باشد برطرف شود تا بعد از بلیچینگ دندان یا هر روش سفید کننده دیگر دندان ها دچار حساسیت یا عوارض نشوند. برای افرادی که زیر 16 سال باشند استفاده از این روش ها برای سفید کردن دندان ها توصیه نمی شود.

خواندن 469 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 بهمن 1399 ساعت 15:38
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر