کیت سفید کننده دندان شامل چه اقلامی است؟ کیت سفید کننده دندان شامل چه اقلامی است؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

انواع کیت سفید کننده دندان | نحوه استفاده | قیمت کیت بلیچینگ

نوشته شده توسط سه شنبه, 20 خرداد 1399 ساعت 12:10
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بلیچینگ دندان یکی از موضوعات مهم در حوزه دندانپزشکی محسوب می شود که طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. سفید کردن دندان های زرد برای افراد بسیاری به خصوص جوانان و کسانی که در جامعه حضور فعال دارند به یکی از دغدغه های مهم تبدیل شده است. همه ی این افراد به دنبال روش هایی هستند که کمترین عوارض، کمترین هزینه و بیشترین بازدهی را داشته باشد. در واقع برای سفید کردن دندان های زرد استفاده از بلیچینگ دندان می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

سؤال رایجی که همواره افراد مختلف مطرح می کنند این است که چگونه دندان های خود را سفید کنیم؟ و ما نیز همواره استفاده از بلیچینگ و ژل بلیچینگ را توصیه می کنیم. قرار گرفتن مینای دندان به صورت مستقیم با مواد خوراکی رنگی، مصرف برخی از داروها، زمینه ی ژنتیک، استعمال دخانیات و افزایش سن از جمله دلایل رایج زردی دندان است، مواد باقیمانده ی غذایی در دهان به وسیله ی بزاق سفت و سخت شده و در اطراف لثه ها رسوب می کنند و در نهایت سبب بروز پلاک بر روی دندان می شوند.

این زرد شدن قابل درمان بوده و می توانید از انواع روش های خانگی و یا تحت نظر دندانپزشک برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنید، جالب است بدانید که انجام بلیچینگ با استفاده از ژل های بلیچینگ نیز در دو شکل خانه و در مطب امکان پذیر است. در ابتدا بهتر است دلیل زرد شدن دندان های خود را بیابید، مثلا اگر زیاد قهوه می نوشید، سعی کنید استفاده از آن را محدود کنید و یا اگر برایتان مقدور است حتما پس از نوشیدن قهوه دهان و دندان های خود را با آب شستشو دهید، بدین صورت می توانید از زرد شدن بیشتر آن جلوگیری کنید.
پس از شناسایی بهتر است بودجه ی خود را برای انجام سفید کردن دندان در نظر بگیرید، بدین صورت می توانید طبق آن بهترین تصمیم گیری را داشته باشید، چرا که هزینه ی مربوط به آن بسیار متغیر بوده و انجام بلیچینگ با ژل بلیچینگ نیز هزینه ای بین 100 هزار تومان تا 2500000 تومان را برای فرد در پی دارد، برخی روش های ارزان قیمت را ترجیح می دهند و برخی دیگر از نظر هزینه ای مشکلی در پرداخت آن ندارند و صرفا ایمنی کارهای انجام شده بر روی دندان ها، برایشان حائز اهمیت است.
پس از در نظر گرفتن بودجه، نوبت به اقدام برای سفید کردن دندان است، چون ژل بلیچینگ در تماس مستقیم با مینای دندان است و همچنین بر روی مینای دندان اثر گذار می باشد، پس سعی کنید هر کدام از خدمات را صرفا از برندها معتبر و داروخانه های مجاز خریداری نمایید. این کیت ها همانند بلیچینگ دندان در دو روش قابل اجرا هستند. گروهی از این کیت ها را در منزل می توان استفاده کرد که موسوم به کیت های خانگی هستند و گروهی دیگر که در مطب و زیر نظر پزشک مورد استفاده قرار می گیرد که با نام کیت های آفیس شناخته می شوند. اگر با ژل بلیچینگ آشنا نیستید و یا از نحوه ی کار کردن با آن آگاهی ندارید در ادامه ما را همراهی کنید تا به بیان و بررسی کامل آن بپردازیم.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

ژل بلیچینگ چیست؟

ژل بلیچینگ در آزمایشگاه های تخصصی و به منظور سفید کردن مینای دندان ساخته می شود، برندهای مختلفی نیز اقدام به تولید این ژل کرده اند که با توجه به ترکیبات شیمیایی متفاوت می تواند اثربخشی متفاوتی نیز داشته باشد. برای نگهداری این ژل می توانید آن را به مدت یک سال در یخچال نگهداری کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.
ترکیب اصلی تشکیل دهنده ی ژل بلیچینگ، پراکسید هیدروژن بوده که می تواند به داخل مینای دندان نفوذ کند و با موادی که در آن رسوب کرده اند و همچنین باعث تیره، کدر و یا زرد بودن آن شده اند، واکنش داده و در نهایت سبب سفیدی مینای دندان شوند. در برخی از موارد نیز ممکن است ژل بلیچینگ از پراکسید کاربامید تشکیل شده باشد، البته باید متذکر شد که این ترکیب بیشتر در مطب مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد ژل بلیچینگ در سفید کردن با لیزر نیز می باشد و تنها به انجام بلیچینگ محدود نمی شود.
ماندگاری سفید کردن دندان با استفاده از ژل بلیچینگ بسته به نوع روش متغیر است، ممکن است این سفیدی از حدود دو ماه تا 7 سال برایتان ماندگاری داشته باشد، اگر در خانه و بدون رعایت رژیم غذایی از آن استفاده کنید، نهایتا دو ماه دندان های شما سفید می ماند اما اگر از ژل بلیچینگ در سفید کردن با لیزر و در مطب انجام گیرد و پس از آن رژیم غذایی مناسبی داشته باشید، می توانید تا 7 سال از سفید ماندن دندان های خود لذت ببرید.
هر بسته ژل بلیچینگ خریداری شده دارای سرنگ حاوی ژل سفید کننده، سرنگ حاوی فعال کننده ی ژل، سرنگ حاوی مواد محافظت کننده از لثه، سرنگ حاوی کاهش حساسیت، تیپ اپلیکاتور، تیپ اپلیکاتور برسی و راهنمای استفاده از آن می باشد. توجه داشته باشید که برخی از بسته ها دارای قالب دندانی معمولی برای استفاده نیز می باشند، برخی از افراد ترجیح می دهند که قالب از پیش ساخته شده استفاده کنند، اما برخی دیگر نزد دندانپزشک رفته تا قالب مخصوص را برایشان بسازد که قطعا قالب ساخته شده توسط دندانپزشک کارایی بیشتری را برای فرد دارد.

 

قیمت کیت بلیچینگ دندان

خرید ژل بلیچینگ خانگی با توجه به درصد پراکسید هیدروژن دارای قیمت های متفاوتی است و معمولا قیمتی در حدود 100 تا 200 هزار تومان دارد، در هنگام خرید به غلظت پراکسید هیدروژن در ساختار ژل بلیچینگ توجه داشته باشید، چرا که علاوه بر قسمت آن، مدت زمان قرارگیری بر روی دندان نیز متفاوت است، اگر سرنگ 6% آن را خریداری نمایید، باید به مدت 1 تا 2 ساعت و 12% آن به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت بر روی دندان مورد استفاده قرار گیرد.
روش استفاده از ژل بلیچینگ در مطب نیز کمی تفاوت دارد و دارای درصد بیشتری از پراکسید هیدروژن می باشد، انتخاب کیت مربوط به ژل بلیچینگ به صورت تخصصی در دندانپزشکی انجام می شود و ممکن است برای افراد مختلف از برندهای مختلفی نیز استفاده شود. در مطب ابتدا از یک ژل به عنوان محافظ بر روی لثه استفاده می شود و سپس ژل بلیچینگ را روی دندان قرار می دهند، پس از آن با استفاده از دستگاهی که حاوی نور است، به انجام واکنش های مربوط به سفید شدن دندان، سرعت می-بخشند.
بسته به اینکه دندانپزشک از چه برند و کیت ژل بلیچینگ برای شما استفاده می کند و یا نوع دستگاه که به انجام واکنش سرعت می بخشد، مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است و هزینه بلیچ کردن دندان بین 1 تا 1.5 میلیون می باشد.

انواع کیت سفید کننده دندان

بهداشت دهان و دندان یکی از مهم ترین عوامل در ماندگاری بلیچینگ دندان به حساب می آید و حتما به طور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید تا لکه های زرد به سرعت به سراغ شما نیایند. در انجام بلیچینگ دندان با هر روش این نکته را در نظر بگیرید که این کار فقط یک عملیات زیبایی بر روی دندان های شما است و نه هیچ چیز دیگری. در واقع اگر دندان های شما دارای لکه های ناشی از پوسیدگی دندان ها می باشد بلیچینگ دندان نه تنها کمک کننده نخواهد بود بلکه اثرات مخربی هم خواهد داشت. بنابراین قبل از انجام بلیچینگ دندان باید معاینات لازم انجام گیرد و تمام پوسیدگی ها از بین روند و اگر ترمیمی برای دندان ها نیاز است به طور دقیق انجام گیرد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به بلیچینگ دندان از جرم گیری دندان ها استفاده کنید تا نتیجه ای بهتر و پایدار تر را دریافت کنید. با انجام جرم گیری می توان شاهد این موضوع بود که نتیجه بلیچینگ دندان تا دو درجه روشن تر از زمانی که جرم گیری نکرده اید خواهد بود.

همان طور که گفتیم بلیچینگ دندان را می توان با استفاده از روش های مختلف مورد استفاده قرار داد. سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از شما را درگیر کرده باشد این است که بلیچینگ خانگی یا آفیس بلیچینگ برای بلیچینگ دندان مناسب تر است. برای پاسخ به این سوال باید جنبه های مختلفی از این دو روش را مورد بررسی قرار داد. هر کدام از این روش ها ویژگی هایی دارند که روش دیگر ندارد پس پاسخ به سوال بلیچینگ خانگی یا آفیس بلیچینگ کمی دشوار است. همان طور که می دانید هدف کلی از بلیچینگ دندان سفید کردن دندان ها و از بین بردن لکه های تیره از روی دندان ها می باشد. اما نکته ای که در روش های مختلف بلیچینگ دندان وجود دارد این است که میزان سفیدی در روش های مختلف متفاوت خواهد بود و از طرف دیگر ماندگاری و دوامی که در هر روش وجود دارد می تواند متفاوت باشد.

 1. کیت سفید کننده بلیچینگ دندان در مطب

  با توجه به این که کیت تولیدی در چه شرایطی اجرا می شود اقلام متفاوتی را برای آن در نظر می گیرند. برای مثال در کیت بلیچینگ مطب از اقلامی مانند 4 عدد سرنگ با خاصیت اکتیواتور اپالسنس بوست با ظرفیت 1.2 میلی لیتر، 2 عدد سرنگ 1.2 میلی لیتری به نام OpalDam، 2 عدد IsoBlocks ، 2 عدد راهنمای شید، یک عدد آداپتور، 2 عدد تیپ SST، 10 عدد میکرو تیپ از نوع 20ga و 10 عدد میکرو تیپ از نوع 20ga FX استفاده می کنند. البته باید گفت که در برند های مختلف اقلام نام برده شده می تواند متفاوت باشد. بنابراین لازم است برای خرید این کیت ها راهنمای هر محصول را مورد مطالعه قرار دهید تا با اقلام موجود در آن آشنایی پیدا کنید. این محصولات دارای خاصیت اکتیواتور شیمیایی هستند که با استفاده از آن ها دیگر نیازی به استفاده از لایت کیور نمی باشد. معمولا میزان پر اکسید هیدروژن در نظر گرفته شده برای بلیچینگ دندان با استفاده از این کیت ها در حدود 40 درصد می باشد. این محصولات به دلیل داشتن نیترات پتاسیم و فلوراید میزان حساسیت و پوسیدگی دندان را کاهش داده و از طرفی مینای دندان را تقویت می کنند. با استفاده از این محصولات می توان کار بلیچینگ دندان را در دو مرحله حدودا 20 دقیقه ای انجام داد و از سفیدی دندان ها لذت برد. در روش بلیچینگ دندان که در مطب انجام می شود و معروف به بلیچینگ آفیس می باشد، از ژل های سفید کننده با غلظت بالاتر استفاده می کنند. کار بلیچینگ دندان در این روش بسیار سریع تر از روش خانگی انجام می گیرد و با یک بار مراجعه به مطب پزشک می توان به نتیجه مطلوب رسید. در این روش از ماده ای به نام کاربامید پر اکسید و پر اکسید هیدروژن استفاده می کنند. بلیچینگ دندان که در مطب انجام می گیرد با ادامه و تکمیل فرایند بصورت بلیچینگ خانگی به مدت 10 روز ماندگاری بیشتری دارد و اگر نکات بهداشتی و محافظتی به طور کامل رعایت شود می توان تا مدت ها اثر آن بر روی دندان ها را دید. در روش بلیچینگ دندان در مطب به دلیل این که از موادی با غلظت بالا استفاده می شود هر گونه نشت این مواد می تواند باعث آسیب به مخاط دهان یا لثه شود. بنابراین پزشک در هنگام کار از ژل های محافظ لثه استفاده می کند تا اگر این مواد نشت پیدا کردند آسیبی به بافت های اطراف دهان وارد نشود. دستگاه هایی که در روش بلیچینگ دندان در مطب استفاده می شوند، معمولا دستگاه هایی با نور ال ای دی های پر توان، لامپ های هالوژن و لیزر های کم توان می باشند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و پزشک بعد از انجام معاینات لازم و تشخیص مناسب یکی از این دستگاه ها را برای بلچینیگ دندان انتخاب می کند. به دلیل استفاده از این دستگاه ها، هزینه ی بلیچینگ دندان به این روش بالاتر از نوع خانگی آن می باشد و شاید یکی از معایب این روش را همین هزینه های بالا دانست. البته باید این نکته را هم اضافه کرد که بلیچینگ دندان در مطب نسبت به روش های دیگری مانند کامپوزیت، لمینت و ... هزینه ی کمتری دارد و شاید از این جهت بهترین روش سفید کردن دندان ها به حساب آید و افراد زیادی را ترغیب به استفاده از آن کند.
 2. کیت سفید کننده بلیچینگ دندان خانگی

  علاوه بر استفاده از کیت بلیچینگ مطب می توان از کیت های خانگی هم برای بلیچینگ دندان استفاده کرد. بلیچینگ دندان به این روش دندان های شما را تا 8 درجه روشن تر می کند و از طرفی به دلیل مواد موجود در سفید کننده این کیت ها که خاصیت تقویت کنندگی دارند، دندان های شما تقویت خواهند شد. با استفاده از این کیت ها می توانید بلیچینگ دندان یک دستی را در همه ی دندان های خود تجربه کنید و دندان ها هم از پشت و هم از جلو به یک میزان روشن می شوند. معمولا اقلام کیت بلیچینگ خانگی شامل چند سرنگ است که این سرنگ ها حاوی ژل سفید کننده هستند. ژل سفید کننده ای که در این محصولات وجود دارد معمولا برای 6 تا 9 بار استفاده در نظر گرفته شده است. اقلام کیت بلیچینگ خانگی در برند های مختلف می تواند متفاوت تر از موارد گفته شده باشد و هر برند می تواند محصولی با اقلام متنوع را به بازار عرضه کند. معمولا یک سری قالب را در این کیت ها قرار می دهند که به وسیله ی آن کار بلیچینگ دندان انجام می گیرد. این قالب ها را روزی 20 دقیقه به مدت 6 تا 9 روز بر روی دندان ها قرار می دهید. برای این کار از ژل سفید کننده بر روی قالب ها ریخته و آن را بر روی دندان های بالا و پایین قرار می دهید بعد از 20 دقیقه قالب ها را برداشته و دندان ها را با آب شستشو می دهید. با انجام این کار حداقل به مدت 5 روز می توانید کار بلیچینگ دندان با این کیت ها را انجام دهید و دندان هایی سفید داشته باشید. استفاده از کیت های سفید کننده به عنوان بلیچینگ دندان برای افراد زیر 16 سال توصیه نمی شود. اگر از ارتودنسی یا درمان دیگر دندانپزشکی برای دندان های خود استفاده می کنید بلافاصله بعد از آن نمی توانید از این کیت ها برای بلیچینگ دندان استفاده کنید و حداقل یک ماه زمان نیاز است تا بتوانید از این محصولات استفاده کنید. در هنگام قرار دادن قالب ها در روش خانگی، آن را بیش از اندازه بر روی دندان ها فشار ندهید تا ژل سفید کننده از آن نشت نکند. چون این مواد در صورت برخورد با بافت اطراف دندان ها می توانند باعث ایجاد سوزش در آن ناحیه شوند. در حالت کلی این کیت ها یک روش کاملا بی خطر برای بلیچینگ دندان محسوب می شوند و کمترین بروز حساسیت در استفاده از آن را می توان دید.
  اگر بخواهیم بهترین روش سفید کردن دندان ها در این مورد را بیان کنیم بهتر است بگوییم بلیچینگ دندان در مطب به عنوان شروع کننده سفیدی دندان ها و بلیچینگ دندان در خانه تثبیت کننده آن می باشد. بنابراین توصیه می شود برای این که دندان هایی سفید داشته باشید و از آن به مدت طولانی بهره ببرید هر دو روش را با هم انجام دهید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید. این نکته را هم در نظر بگیرید که هیچ روش سفید کردن دندان دائمی نمی باشد و بلیچینگ دندان هم از این موضوع مستثنی نیست بنابراین اگر می خواهید عمر مفید سفیدی دندان ها را افزایش دهید بهتر است از سبک زندگی درست بهره ببرید و از رفتار های غلط مانند کشیدن سیگار، استفاده زیاد از فست فود ها، استفاده زیاد از شکلات، نوشیدن چای پر رنگ، نوشیدن قهوه به مقدار زیاد و ... پرهیز کنید.

آیا استفاده از کیت های سفید کننده دندان مضر است؟

با این که این نوع کیت ها در فروشگاه های لوازم بهداشتی و داروخانه ها در دسترس است ولی استفاده افراطی و مداوم از آن ها برای دندان ها ضرر دارد. به دلیل این که این کیت ها شامل ترکیبات پراکسید و بی کربنات می باشند که می توانند مینای دندان را از بین ببرند و در طولانی مدت دندان ها را حساس و پوسیده می کنند. در شرایطی که موارد فوق رعایت نشود و به استفاده ی مکرر از این مواد سفید کننده بپردازید عوارضی دندان ها را تهدید می کنند از جمله :

 • حساسیت پیدا کردن دندان ها بر اثر استفاده زیاد
 • التهاب پیدا کردن لثه و بیماری های لثه ای
 • مواد معدنی موجود در دندان ها از بین می رود.
 • پالپ دندان آسیب می بیند.
 • فرسوده شدن دندان ها

علاوه بر مواردی که گفته شد استفاده ی زیاد از این کیت ها می تواند در آینده سبب عوض شدن رنگ و از بین رفتن پرکردگی دندان شود.

بایدها و نبایدهای ژل بلیچینگ

 • اگر می خواهید ژل بلیچینگ را در منزل مورد استفاده قرار دهید، بهتر است قبل از آن به خوبی دندان های خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید و پس از آن اقدام به استفاده از ژل بلیچینگ نمایید.
 • بهتر است قرار دادن ژل بلیچینگ را به آخر شب و یا حتی قبل از خواب موکول کنید، بدین ترتیب می توانید شاهد اثربخشی بیشتر ژل سفید کننده باشید.
 • اگر قصد استفاده از ژل بلیچینگ به صورت خانگی دارید، به هیچ وجه قالب را پر از ژل نکنید، چرا که وقتی قالب را بر روی دندان خود قرار می دهید، مقدار اضافه ی ژل بر روی لثه هایتان قرار می-گیرد و باید سریعا پاک شود.
 • طول دوره استفاده از ژل بلیچینگ به صورت خانگی 2 تا 5 هفته است، پس از رسیدن به نتیجه ی مطلوب می توانید استفاده از آن را متوقف کنید.
 • اگر هنگام استفاده از ژل بلیچینگ به صورت خانگی دچار حساسیت شدید، زمان استفاده از ژل را در دفعات بعدی کاهش دهید، اما اگر هنگام استفاده از ژل بلیچینگ در مطب دچار حساسیت شدید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • علاوه بر ایجاد حساسیت بر روی دندان، که به سردی و گرمی مواد غذایی حساسیت پیدا می-کنید، ممکاست در مواردی لثه ها نیز دچار حساسیت شوند، وجود این اتفاق می تواند به دو دلیل باشد، اول اینکه قالب دندان شما مناسب نیست و ژل بلیچینگ بر روی لثه قرار می گیرد که در این صورت باید نزد دندانپزشک بروید تا قالب ساخته شده را برایتان تصحیح کند. دومین مورد نیز ممکن است به این دلیل باشد که ژل بلیچینگ را به صورت بسیار زیاد مورد استفاده قرار داده اید، ژل بیشتر در داخل قالب دندان، سبب شده که فضای بین دندان را پر کرده و به لثه-هایتان برسد و در نهایت ایجاد حساسیت کند.
 • بهتر است قبل از انجام انواع روش های سفید کردن اعم از روش های خانگی و یا استفاده از ژل بلیچینگ، مشکلات مربوط به دندان مانند شکستگی، ترمیم، جرم گیری و... را انجام دهید چرا که این کار باعث می شود بتوانید روش های مربوط به سفید کردن را در کوتاه ترین زمان و همراه با بالاترین بازده انجام دهید. انجام روش های مربوط به سفید کردن دندان، مربوط به بحث زیبایی دندان است و باید توجه داشت که سلامت دندان بر زیبایی آن اولویت دارد.
 • استفاده از ژل بلیچینگ برای افرادی که دارای زخم دهانی هستند و یا دارای بیماری پریودنتال هستند به هیچ وجه توصیه نمی شود.
 • انجام روش های سفید کننده برای افراد باردار و یا کمتر از 16 سال مناسب نبوده و نباید آن را انجام دهند.
 • در طول استفاده از ژل بلیچینگ بهتر است از خوردن غذاهای اسیدی مانند انواع مرکبات و با آبلیمو دوری کنید.
 • پس از هر بار استفاده از قالب دندان، آن را به خوبی شستشو دهید تا هیچگونه موادی بر روی آن باقی نماند و همچنین برای اسفاده های بعدی نیز آماده باشد.
 • بهتر است ژل بلیچینگ را طبق تجویز پزشک متخصص خریداری نمایید، بدین صورت میزان عوارض به حداقل میزان می رسد.
 • برخی مدل های ژل بلیچینگ موجود در بازار دارای نیترات پتاسیم و فلوراید بوده که برای دندان-ها سودمند بوده و باعث می شوند که فرد حساسیت کمتری داشته باشد و همچنین به تقویت مینای دندان کمک می کند.
 • برای دندان و لثه های حساس همواره توصیه می شود که از پایین ترین درصد پراکسید هیدروژن برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنند تا میزان حساسیت تشدید نشود.
 • توجه داشته باشید ک اگر می خواهید ژل بلیچینگ را مورد استفاده قرار دهید، باید دارای غلظت مناسبی باشد، نه بسیار غلیظ باشد که کار کردن با سرنگ را دشوار کند و نه بسیار رقیق که در مدت زمان استفاده از روی دندان جدا شود.
 • هنگامی که می خواهید از ژل بلیچینگ برای فواصل بین دندان ها استفاده نمایید بهتر است توجه داشته باشید که مقدار کمی از ژل را در این قسمت قرار دهید چرا که ممکن است سریعا به بافت لثه برسد و ایجاد حساسیت کند.
خواندن 175 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 12:17

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر