سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی

سفید کردن دندان با کامپوزیت: آیا بهترین روش برای شما است؟

چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 13:51
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

چکیده مطلب

آیا قصد دارید کامپوزیت دندان را به عنوان روشی برای سفید کردن دندانهای خود انتخاب کنید؟
به نظر شما این روش گزینه مناسبی برایتان خواهد بود؟ مزایا و معایب این روش را می‌دانید؟
سفید کردن دندان با کامپوزیت چقدر زمان می‌برد؟
این مقاله مطالب موثری درباره تاثیر ونیر کامپوزیت در سفیدی دندان را مطرح کرده ایم.
با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید

محتوای صوتی آشنایی با ونیر کامپوزیت برای سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با کامپوزیت چیست؟

آشنایی با روش کامپوزیت برای سفید کردن دندان

کامپوزیت دندان ماده‌ای خمیری شکل است که توسط شرکت‌های مختلفی از جنس رزین‌های مصنوعی ساخته می‌شود. این ماده قبلاً به عنوان ماده ترمیم کننده دندان برای ترمیم حفره‌های دندانی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
امروزه از این ماده همرنگ دندان به عنوان ماده‌ای برای ترمیم مشکلات ظاهری دندان‌ها از جمله بد رنگی آنها استفاده می‌شود.
قیمت ارزان کامپوزیت در کنار سایر مزایای دیگر آن از جمله استحکام و مقاومت خوب و همچنین امکان نصب سریع آن بر روی دندان به یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای سفید کردن دندان تبدیل شده است.

آیا شما هم می توانید دندانهایتان را با کامپوزیت سفید کنید؟

برای اینکه بدانید این روش برای شما گزینه مناسبی است یا خیر، بهترین راهکار این است که با دندانپزشک در این زمینه مشورت داشته باشید. با در نظر گرفتن شرایط و رنگ دندانهای شما، بهترین روش برای سفید کردن دندان انتخاب خواهد شد. در روش کامپوزیت، لازم است میزان جزئی تراش روی دندانها زده شود.
در برخی از مواقع وضعیت دندانهایتان به گونه ای است که دندانپزشک این کار را توصیه نخواهد کرد و روشهای غیرتهاجمی‌تری را به شما پیشنهاد خواهد داد. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق چت واتساپ و یا شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

کامپوزیت چگونه باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شود؟

نحوه سفید کردن دندانها با کامپوزیت

دندانپزشک این ماده را بر روی دندان بیمار قرار داده و آن را متناسب با شکل دندان فرم می‌دهد و با استفاده از نور لیزر در محل خود سفت می‌کند.
سپس با استفاده از سمباده‌های مخصوصی آن را پولیش می‌دهد تا ظاهری کاملاً مشابه با دندان‌های طبیعی فرد پیدا کند.
کامپوزیت در واقع با پوشاندن دندان، نقص‌های ظاهری از جمله بدرنگی آن را می‌پوشاند. این لایه بسیار نازک است و در صورتی که میزان بدرنگی و شدت لکه‌های دندانی زیاد باشد، ممکن است نتواند پوشش دهی مناسبی داشته باشد، به همین دلیل در این موارد ممکن است دندانپزشک مقداری از سطح دندان را بتراشد تا بخشی از بد رنگی‌های آن را بردارد و بتواند لایه ضخیم‌تری از کامپوزیت را برای ایجاد پوشش دهی بیشتر بر روی آن قرار دهد.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

مزایای سفید کردن دندان با کامپوزیت

سفید کردن دندان با کامپوزیت چه مزایایی دارد؟

در ادامه مزایای سفید کردن دندان با کامپوزیت را به طور مختصر بیان کرده‌ایم:

 1. کامپوزیت یک روش بسیار سریع برای سفید کردن دندان‌ها است.
 2. هزینه انجام این روش بسیار مناسب است.
 3. ماندگاری سفیدی دندان با استفاده از این روش 3 تا 8 سال است.
 4. در صورت کدر شدن و یا تغییر رنگ جزئی، می‌توان با مراجعه مجدد به کلینیک دندانپزشکی برای پالیش کردن و یا ترمیم آن اقدام کرد.
 5. با استفاده از کامپوزیت علاوه بر ترمیم رنگ دندان‌ها می‌توان مشکلات دیگر آنها از جمله لب پر شدگی و یا شکستگی را نیز برطرف کرد.
 6. افراد با استفاده از این مواد می‌توانند میزان سفیدی دندان‌های خود را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنند.

قیمت سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت چقدر است؟

هزینه سفید کردن دندان با کامپوزیت

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی نقش دارند. به طور کلی قیمت کامپوزیت بر اساس تعداد واحدهای دندانی مورد نیاز، تعرفه تعیین شده توسط کلینیک دندانپزشکی که به آن مراجعه می‌کنید، جنس و برند، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن و یا نگرفتن درمان، شهر و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و ... تعیین می‌شود.
به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت نوبت ویزیت رایگان و همچنین اطلاع از قیمت انجام کامپوزیت دندان با کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی تماس بگیرید تا اطلاعات کامل در این باره را به دست آورید.

4 تفاوت سفید کردن دندان با کامپوزیت و بلیچینگ

اگر می‌خواهید با تفاوت‌های بلیچینگ دندان و کامپوزیت آشنا شوید، مطالعه ادامه مطلب به شما پیشنهاد می‌شود:

 1. نحوه انجام

  بلیچینگ نوعی ماده سفید کننده است که برای مدت زمان کوتاهی (بر اساس نیاز بیمار) بر روی دندان‌های بیمار قرار داده می‌شود. این ماده شیمیای به بافت دندان نفوذ کرده و با تاثیر گذاشتن بر لکه های آن باعث از بین رفتنشان می شود.
  در مقابل کامپوزیت ماده خمیر مانندی است که به صورت یک لایه نازک بر روی دندان قرار داده می شود و با استفاده از ابزار دندانپزشکی به آن شکل و فرم داده شده و سپس با نور لیزر در محل خود محکم می شود.
 2. قیمت

  این دو روش از نظر قیمت باهم تفاوت دارند. بلیچینگ به طور معمول قیمت مشخصی دارد. اما قیمت کامپوزیت معمولا بر اساس تعداد واحدهای مورد نیاز و برخی فاکتورهای دیگر تعیین می شود. به طور کلی می توان گفت که کامپوزیت روش گران تری محسوب می‌شود.
 3. ماندگاری

  بلیچینگ ماندگاری چندان زیادی ندارد و به طور معمول اثر سفید کنندگی آن تا 6 ماه باقی می ماند. اما در مقابل، کامپوزیت ماندگاری قابل قبولی دارد و بسته به جنس به کار برده شده، میزان مهارت در نصب آن و همچنین مراقبت هایی که بیمار انجام می دهد، می تواند بین 3 تا 7 سال و یا حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد.
 4. تعیین میزان سفیدی دندان

  در ونیر کامپوزیت دندان افراد می‌توانند میزان سفید شدن دندان‌های خود را در مرحله انتخاب رنگ، تعیین کنند.
  این در حالی است که در بلیچینگ این امکان وجود ندارد.

سفید کردن دندان با کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟

این روش به طور معمول تنها در 1 الی 2 جلسه انجام می‌شود. اما در صورتی که فرد دچار مشکلاتی از قبیل بیماری‌های دندان و لثه باشد، به این دلیل که ابتدا باید این مشکلات را درمان و برطرف کند، نیاز به تعداد جلسات بیشتری پیدا می‌کند.

سؤالات متداول

 1. سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت؟

  تصمیم گیری درباره انتخاب بهترین شیوه از میان روش های سفید کردن دندان به موارد متعددی از جمله میزان سلامت دندان‌ها و لثه، نوع آسیب دیدگی دندان‌ها، شرایط مالی بیمار و ... بستگی دارد که نیاز به مشورت با دندانپزشک زیبایی دارد. بنابراین به طور قطع نمی‌توان گفت که کدام روش بهتر از دیگری است.
 2. سفیدی دندان با کامپوزیت چقدر باقی می‌ماند؟

  حفظ سفیدی کامپوزیت‌های دندانی به میزان دقتی که بیمار در مراقبت از آنها دارد، وابسته است. در صورتی که بیمار به درستی از کامپوزیت‌های خود مراقبت کند، پس از 6 تا 18 ماه ممکن است نیاز به انجام اولین پالیش برای سفید و درخشان کردن مجدد کامپوزیت‌های خود پیدا کند.
 3. آیا برای سفید کردن دندان با کامپوزیت، مینای دندان تراشیده می‌شود؟

  به طور معمول برای نصب کامپوزیت مینای دندان تراشیده نمی‌شود، به همین دلیل این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته شده است. لازم به ذکر است در مواردی که میزان بدرنگی و لکه‌های دندانی بسیار شدید بوده و با استفاده از یک لایه نازک کامپوزیت نتوان آن را پوشاند، ممکن است لازم شود که برای قرار دادن یک لایه ضخیم‌تر و ایجاد پوشش بیشتر مقدار کمی از سطح دندان تراشیده شود.
خواندن 3663 دفعه
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.