مایکروابرژن در بلیچینگ دندان مایکروابرژن در بلیچینگ دندان

مایکروابرژن در بلیچینگ دندان

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دلایل به وجود آمدن لکه های دندان

فلورسیس دندانی

این لکه ها به علت های گوناگونی به وجود می آیند که از معمول ترین آن ها می توان به فلورسیس دندانی اشاره کرد. اگر فردی در زمان کودکی در مصرف فلوراید زیاده روی کرده باشد، به هنگام جوانی به این نوع لکه ها دچار می شود. در این حالت احتمال دارد با پیشروی و زیاد شدن لکه ها دندان ها دچار شکستگی شوند.


هیپوپلازی مینای دندان

اگر مینای دندان به خوبی شکل نگیرد این اختلال که در کودکی رخ می دهد به وجود می آید. در صورت پیشروی می تواند موجب پوسیدگی نیز شود.
علاوه بر موارد بالا عدم رعایت بهداشت دهانی از قبیل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن موجب بروز لکه ها می شود.


درمان های موجود برای از بین بردن لکه ها

راه های گوناگونی برای از بین بردن لکه ها وجود دارد اما دانستن این که کدام روش مناسب است به شرایط دندان ها و لکه ها وابسته است.


میکرو ابریژن مینای دندان

این روش برای از بین بردن لکه ی دندان های دسته ای از افراد مناسب می باشد. به گونه ای که دندانپزشک در ابتدا سطح کمی از مینای دندان را برداشته تا به این وسیله از لحاظ ظاهری لکه های موجود را کم کند. این روش غالبا توسط سفید کردن دندان صورت می گیرد که در طی آن دندان ها رنگ یکدست تری را به خود می گیرند.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان هم باعث سفید شدن دندان ها و از بین رفتن لکه ها می شود که شامل محصولات متفاوتی از جمله مواد قابل استفاده در منزل تا درمان توسط دندانپزشک می باشد.

روکش دندان

روکش هایی که متصل به سطح بیرونی دندان های فرد شده و سعی در پنهان کردن لکه های سفید روی دندان دارند. این روش باید توسط یک دندانپزشک مجرب انجام شود.

فلوراید موضعی

در برخی موارد برای بیماران مبتلا به هیپولاژی استفاده از فلوراید موضعی تجویز می شود که سبب رشد مینا شده و در نهایت از پوسیده شدن دندان خودداری می کند.

رزین کامپوزیت

در مواردی نیز استفاده از رزین کامپوزیت جهت پر شدن حفره ها و سطح بیرونی دندان های فرد پیشنهاد می شود. اما برای اشخاصی که لکه های سفید زیادی دارند موثر نمی باشد.

 

خواندن 66 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 09:31

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما