معایب استفاده از ژل های سفید کننده در بارداری معایب استفاده از ژل های سفید کننده در بارداری کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

معایب استفاده از ژل های سفید کننده در بارداری

نوشته شده توسط سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ژل هایی که به منظور سفید کردن دندان ها به کار می روند در شرایطی مانند بارداری ممکن است ضرر هم داشته باشند.

مطمئنا ظاهر زیبا و رنگ دندان ها به عنوان فاکتوری مهم در زیبایی افراد نقش دارد. در حالی که اگر دندان ها زرد رنگ و دارای جرم باشند این عامل مهم در زیبایی را ندارند.بعضی از زنان نیز در زمانی که باردار هستند به این مسئله توجه ویژه ای دارند که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

سفید کردن دندان ( بلیچینگ دندان در بارداری )

به طور کلی بلیچینگ و سفید کردن دندان ها را به دو روش می توان انجام داد. در روش اول که افراد با مراجعه به دندانپزشکی تحت تخصص پزشک درمان می شوند و در روش دوم خود شخص بلیچینگ را در منزل با استفاده از مواد سفید کننده دندان انجام می دهد که به بلیچینگ خانگی معروف است. در هر دو روش گفته شده محلول پروکسید با غلظت های متفاوت نقش اساسی را ایفا می کند. اما نباید از آن به طور مداوم بهره برد زیرا باعث حساسیت های دندانی می شود.
پر اکسید هیدروژن در مواد سفید کننده دندان رنگدانه هایی که در مینای دندان رسوب کرده اند را اکسید می نماید و باعث از بین رفتن آن ها می شود. بعد از مدتی این ماده با نفوذ به قسمت هایی از مینای دندان سبب سفیدی دندان می شود.
در هنگام بارداری فرایند بلیچینگ دندان ها خطرناک می باشد. در واقع در رابطه با استفاده از این مواد جهت سفید شدن دندان ها پزشکان هنوز به طور قطعی نظری نداده اند اما پیشنهاد می کنند که در این زمان به خصوص به دلیل حساس بودن شرایط افراد اقدام به این کار ننمایند.


بلیچینگ دندان برای چه افرادی مناسب می باشد؟

معمولا افرادی که از دندان های سالم و بدون هرگونه پوسیدگی و مشکلی بهره می برند و دارای لثه های سالمی نیز هستند، بلیچینگ دندان بسیار مناسب می باشد.
آن دسته از افراد که دندان های پوسیده و یا مشکلات لثه ای دارند به دلیل این که ممکن است مواد سفید کننده دندان به این پوسیدگی ها نفوذ کند و دندان ها حساسیت پیدا کنند باید از این کار صرف نظر کنند.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

خواندن 225 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 12:39
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر