روشهای سفید کردن دندانها روشهای سفید کردن دندانها کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی

چگونه دندان هایمان را سفید کنیم؟ | 15 روش موثر سفید کردن دندان

دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 12:09
این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)

آیا این مطلب برای شما موثر است؟

آیا شما هم حس می‌کنید باید فکری به حال سفیدتر کردن دندانهای خود کنید؟
به نظر شما برای این کار می‌توانید از روشهای خانگی کمک بگیرید یا حتما باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید؟
آیا به دنبال بهترین روش سفید کردن دندان برای خود می‌گردید؟
پس جای درستی آمده اید، این مطلب برای پاسخ به تمام سوالات شما در رابطه با سفید کردن دندان نوشته شده است.
این مقاله را دنبال کنید، با روشهای سفید کردن دندان هم به صورت خانگی و طبیعی و هم در مطب دندانپزشکی آشنا شوید و با بهره مندی از مشاوره رایگان با دندانپزشک، مناسب‌ترین گزینه برای خود را انتخاب نمایید.
همچنین در انتها راهکارهایی را برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها برایتان مطرح کرده ایم.

پادکست چگونه دندانهایمان را سفید کنیم؟

چرا به فکر سفید کردن دندانهای خود باشیم؟

چرا به فکر سفید کردن دندانهای خود باشیم؟

هر چقدر هم که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، اما باز هم موارد متعددی وجود دارند که به مرور در تغییر رنگ دندانهای شما تاثیر گذار خواهند بود.
مواردی از جمله افزایش سن، وجود برخی از بیماری‌های خاص، ژنتیک، مصرف بیش از اندازه غذاها و نوشیدنی‌های رنگی، استعمال دخانیات و سیگار کشیدن و ... همگی می‌توانند به مرور دندانها را زردتر کنند.
تغییر رنگ دندانها تا حد زیادی در اعتماد به نفس افراد تاثیر گذار است، چرا که لبخند از جمله مهمترین موارد در ظاهر چهره محسوب می‌گردد.
حال اینکه چه زمانی، در چه سنی برای این کار اقدام کنید و کدام مورد از میان روشهای سفید کردن دندان برای شما گزینه بهتری می‌باشد را در ادامه مطلب شرح داده ایم.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید

روش‌های سفید شدن دندان

با چه روشهایی می توان دندانها را سفید کرد؟

مواد متعددی سبب تغییر رنگ دندانها می‌شوند و به دنبال آن روشهای متنوعی برای سفید کردن دندانها وجود دارند. این روشها در دو دسته بندی کلی شامل مطب دندانپزشکی و در منزل می‌باشند. با وجود اینکه روش‌های خانگی نیز می‌توانند موثر باشند، اما اگر این کار را در کلینیک دندانپزشکی و تحت نظارت دندانپزشک انجام دهید، قطعا نتیجه ماندگارتر، سریع‌تر و مورد پسندتری خواهند داشت. در ادامه شما را انواع روشهای سفید کردن دندانها آشنا می‌کنیم:

 1. روشهای سفید کردن دندان در مطب

  روش های سفید کردن دندان در مطب

  برخی افراد به دلیل مشغله‌های ذهنی که روزانه با آن درگیر هستند، نمی‌توانند کارهایی که استمرار عمل دارند را انجام دهند، به طور مثال تمایل به انجام روش‌های خانگی دارند، اما هر بار فراموش می‌کنند و یا زمان لازم برای انجام آن را ندارند.

  بهترین راه برای سفیدی دندان در این افراد استفاده از روش‌های سفید کردن دندان در مطب است، این روش همچنین برای افرادی که دارای عفونت و یا مشکل در دهان و دندان هستند و یا افرادی که دارای حساسیت دندانی می‌باشند، بسیار سودمند است.

  لازم به ذکر است که اکثر خدماتی که در این زمینه به بیماران ارائه می شوند، مختص افراد بالای 18 سال است. حال به بیان راهکارهای سفیدی دندان در کلینیک می‌پردازیم: 

  1. بلیچینگ دندان

    بلیچینگ دندان چیست؟

   بلیچینگ دندان که دارای دو روش آفیس بلیچینگ (در مطب دندانپزشکی) و هوم بلیچینگ (در منزل) می‌باشد، از روش‌های مؤثر سفید کردن دندان است. معمولاً افرادی که دارای دندان‌های مرتب و صافی هستند، از این روش برای درخشش بیشتر دندان‌های خود استفاده می‌کنند.
   در روش آفیس بلیچینگ، فرد به کلینیک مراجعه کرده و دندانپزشک با کمک ماده مخصوص و نور لیزر خاص در مدت زمان کوتاهی این روند را انجام خواهد داد.
   در روش دیگر، دندانپزشک یک کیت دندانپزشکی و ماده بلیچ را در اختیار فرد قرار داده و روش و زمان استفاده از آن را به طور کامل توضیح خواهد داد.

  2. ونیر کامپوزیت برای سفید کردن دندان

   در این روش بعد از اینکه سلامت دهان و دندان به طور کامل به دست آمد، فرد با دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در رابطه با برند و شرایط ونیر کامپوزیت دندان مشاوره‌ای خواهد داشت. دندانپزشک مواد کامپوزیت را با استفاده از تکنیک لایه‌ گذاری روی دندان‌ها قرار داده و با کمک نور آبی مخصوص آن را سفت خواهد کرد.  
  3. باندینگ

   باندینگ دندان برای سفید کردن دندانها

   یک نوع کامپوزیت است که برای پوشاندن انواع لکه‌های داخلی و خارجی و سفیدی دندان به کار برده می‌شود، در این روش، روکش بر روی دندان قرار گرفته و مینای دندان به شکل ظاهر سفید خود برمی‌گردد.
  4. روکش دندان برای سفید شدن

   روکش دندان برای سفید شدن

   از معروف‌ترین و مدرن‌ترین روکش‌های دندانی که امروزه برای رفع عیب‌ها و سفید شدن دندان استفاده می‌گردند، می‌توان به زیرکونیا و ایمکس اشاره نمود که بسیار مقاوم بوده و کاملا مانند دندان طبیعی مقاوم هستند و در صورت رعایت بهداشت دندان تا آخر عمر دوام خواهند آورد.
   روکش دندانی زیرکونیا زیبایی به مانند دندان‌های طبیعی با کمی اختلاف دارد که برای سفید کردن دندان بسیار مناسب است، مخصوصا که محکم بودن و دوام آن به حدی است که به آن لقب استیل سفید را داده اند. زیست سازگاری بسیار خوبی دارد و اکسید زیرکونیا هیچ سمّیتی ایجاد نمی‌کند و چون عایق حرارتی است، در اثر خوردن مواد سرد و گرم حساسیت زیاد و درد احساس نخواهد شد. 
   همچنین این روش آسیبی به مینای دندان وارد نخواهد کرد. روکش ایمکس نوین‌ترین روکش دندانی است که در سفید کردن دندان از روکش زیرکونیا نیز موفق‌تر عمل کرده است و طبیعی بودن رنگ آن با درصد بالای 99 در مقایسه با دندان‌های طبیعی است.
   مقاومت بسیار زیادی داشته و نیازی به تراشیدن مینای دندان نخواهد بود و کل پروسه آن به کمک دستگاه CadCam در یک جلسه انجام خواهد شد. تنها محدودیت این روش برخلاف روکش زیرکونیا این است که برای دندان‌های آسیای عقبی نمی‌توان از روکش ایمکس به منظور رفع عیوب و سفید کردن دندان استفاده نمود.

  5. لمینت سرامیکی برای سفید کردن دندان

   لمینت سرامیکی برای سفید کردن دندان

   لمینت دندان نسبت به روش قبلی به میزان تراش بیشتری از سطح مینای دندان نیاز دارد. برای استفاده از این روش در ابتدا نیاز به قالب گیری از دندان‌ها بوده و بعد از ساخت لمینت مورد نیاز در لابراتوار فرد برای نصب آنها مجدداً به کلینیک مراجعه خواهد کرد.
  6. جرم گیری دندان

   جرم گیری دندان

   جرم گیری به نوبه خود یک روش مجزا برای سفید کردن دندان‌ها نیست. اما اینکه در دسته این روشها قرار می‌گیرد، بی دلیل نمی‌باشد.

   زمانی که جرم‌ها و پلاک‌های دندانی روی سطح دندان‌ها و بین آنها را می‌پوشانند، دندان‌ها به مرور زرد رنگ دیده خواهند شد. درمان جرم گیری دندان با برداشتن این پلاک‌ها، سطحی از لایه زرد رنگ را از روی دندان‌ها برداشته و بدین منظور تا حدودی سبب سفیدتر دیده شدن آنها می‌گردد. این روش به دو دسته مختلف تقسیم بندی می‌شود:

   1. جرم گیری سطحی

    در این روش به شیوه دستی جرم‌های سطحی که به داخل دندان نفوذ پیدا نکرده اند را برمی‌دارند که روشی زمان‌بر می‌باشد.
   2. جرم گیری عمقی

    به کمک این روش جرم گیری، سفید شدن دندان با پاک شدن پلاک دندان و رسوب‌های عمقی و به کمک دستگاه‌های اولتراسونیک و پیزوالکتریک انجام می‌شود و در صورتی که بافت لثه نیز عفونی شده باشد، نیاز به کورتاژ لثه خواهد بود. پس از آن با آغشته کردن دندان‌ها با خمیر مخصوص و وسایل چرخشی و قدرت مکانیکی آنها، بروساژ لثه و صیقل سازی سطح دندان‌ها برای بهتر سفید کردن دندان صورت می‌گیرد.
    سپس از اسپری هوا، بی کربنات سدیم و جت آب برای زدودن لکه‌ها و چسبندگی‌های محکم استفاده خواهد شد که البته بیمار هیچ دردی نخواهد داشت و از این بابت نگران نباشید. ضمنا بد نیست بدانید که در روشی پیشرفته، از لیزرهای آبی به منظور جرم گیری عمیق استفاده می‌شود که راندمان و کیفیت بسیار بالا و سرعت بی نظیری دارند.
 2. روشهای سفید کردن دندان در خانه

  روش های سفید کردن دندان در خانه

   استفاده از برخی مواد طبیعی به عنوان روش‌های خانگی سفید کردن دندان‌ها از گذشته‌ها بیان شده است که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم. لازم به ذکر است که امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین به دلیل تغییرات ژنتیکی به وجود آمده، این روشها نمی‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشند. ضمن اینکه احتمال آسیب دیدگی مینای دندان در رابطه با استفاده از برخی از مواد بیان شده وجود دارد. بنابراین بدانید که این روشها کدام اند، اما برای سفید کردن دندان‌های خود مشاوره با دندانپزشک را فراموش نکنید. در نظر داشته باشید که مشاوره در کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی به صورت کاملا رایگان برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است تا با خیال آسوده به فکر زیباتر کردن لبخند خود باشید. 
  1. آب سیب و کرفس

   آب سیب و کرفس

   این دو ماده غذایی حاوی مقدار بالایی فیبرهای سلولزی هستند که گفته می‌شود برای رفع  رنگدانه‌ها و یا لکه‌هایی روی دندان مناسب هستند. همچنین فیبرهای آنها باعث تنظیم عملکرد دستگاه گوارش می‌شوند.
  2. توت فرنگی

    بتوت فرنگی برای سفید کردن دندانها

   اسیدی بودن توت فرنگی ممکن است تاثیر بسزایی در روشن تر کردن دندانها داشته باشد.
  3. روغن نارگیل

   روغن نارگیل چگونه دندان را سفید می کند؟

   روغن نارگیل حاوی مقدار زیادی اسیدهای مفید خصوصا لوریک اسید می‌باشد.

   لوریک اسید به باکتری‌های مضر در دهان حمله کرده و می‌تواند از عفونت لثه‌ها و کدر شدن دندان‌ها جلوگیری کند. از جمله باکتری‌هایی که می‌تواند باعث زرد شدن دندان‌ها شود، استرپتوکوکوس موتانس می‌باشد که روغن نارگیل بخاطر دارا بودن لوریک اسید اثرات قابل توجهی در از بین بردن این باکتری دارد.

  4. سرکه سیب

   آیا سرکه سیب برای سفید کردن دندانها مناسب است؟

   به عقیده بسیاری از مردم، سرکه سیب در سفید کردن دندان‌ها موثر است. سرکه سیب به خاطر خاصیت اسیدی خود می‌تواند در از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌ها از روی دندان تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید که بخاطر خاصیت اسیدی سرکه سیب، این موضوع قابل تایید دندانپزشکان نیست.
  5. مصرف لبنیات

   لبنیات چه تاثیری در سفید کردن دندانها دارد؟

   به سبب داشتن ویتامین D و کلسیم سبب بالا رفتن استحکام مینای دندان شده و سفیدی دندان را برای شما رقم می‌زند.
  6. هیدروژن پراکسید

   آیا هیدروژن پراکسید برای سفید کردن دندانها مناسب است؟

   آب اکسیژنه یا پراکسید هیدروژن مایعی است که به دلیل خاصیت ضد باکتری و سفیدکنندگی در ضدعفونی کردن زخم‌ها و همچنین در ساخت محصولات بهداشتی و سفیدکننده‌ها استفاده می‌شود.
   امروزه اثرات هیدروژن پراکسید در سفیدترکردن دندان‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. باوجود این مزایا هیدروژن پروکسید در دوزهای بالا می‌تواند باعث حساسیت و تحریک لثه‌ها گردد.
   همچنین راجب سرطان زا بودن این ماده نگرانی‌هایی وجود دارد اگرچه که به اثبات نرسیده است. برای استفاده از پراکسید هیدروژن می‌توان از محلول 1. 5 یا 3 درصد آن قبل از مسواک زدن استفاده نمود.
  7. زغال فعال

   زغال فعال چه تاثیری در سفید کردن دندانها دارد؟

   زغال فعال بدلیل حفرات ریزی که در ساختارش وجود دارد، بسیار جاذب است و می‌تواند آلودگی‌ها را به خود جذب کند. با وجود اینکه هنوز تحقیقات علمی نتوانسته، موثر بودن و همچنین کاملا بی خطر بودن زغال فعال را اثبات کند، اما در سراسر دنیا محصولات بهداشتی مثل صابون و خمیردندان زغال رواج یافته است.

مقایسه بین روشهای سفید کردن دندان

در این عنوان مقایسه ای از بین روشهای موثر سفید کردن دندان که در بالا بیان کردیم را آورده ایم تا انتخاب مناسب تری را داشته باشید:

مناسب برای: نوع درمان
 • دندانهای مرتب 
 • دندانهای زرد با شدت پایین
 • دندانهای لکه دار با شدت پایین
بلیچینگ دندان
 • دندانهای فاصله دار
 • دندانهای کج به میزان جزئی
 • دندانهای بدرنگ
 • دندانهای ترک خورده
 • دندان های شکسته
 • دندانهای لب پر شده
ونیر کامپوزیت دندان
 • دندانهای به شدت بد رنگ و لکه دار
 • دندانهای شکسته
 • دندانهای لب پر شده
 • دندان های ترک خورده
 • دندانهای فاصله دار
 • دندانهای کج تا میزان جزئی
لمینت دندان
تمام دندانها جرم گیری

سریع‌ترین روش سفید شدن دندان

کدام یک از روشهای سفید کردن دندانها سریع تر است؟


اگر به دنبال آن هستید که در مدت زمان بسیار کوتاه و سریع، دندان‌های خود را سفید کنید، باید بدانید که روش‌های سفید کردن دندان در منزل نمی‌توانند برایتان مناسب باشند، زیرا تمام آنها به مدت زمان بیشتر و همچنین استمرار و تکرار انجام، نیاز دارند. بنابراین برای این‌کار باید به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.
از بین روش‌هایی که در مطب انجام می‌شوند، بلیچینگ می‌تواند بهترین و موثرترین روش به حساب بیاید.
همچنین اگر دندانتان علاوه بر تغییر رنگ، به اصلاحاتی جزئی نیاز داشت، کامپوزیت دندان نیز روش بسیار مناسبی است که در یک جلسه انجام می‌گیرد. با این حال، یک دندانپزشک متخصص و دارای مهارت، با بررسی شرایط و نیاز شما، بهترین روش را پیشنهاد می‌دهد.

قیمت سفید کردن دندان چقدر است؟

هزینه روشهای سفید کردن دندان

در این مطلب سعی کردیم که بهترین، مهم‌ترین و رایج‌ترین روش‌های سفید کردن دندان را به شما معرفی کنیم تا دیدگاهی کلی نسبت به آن پیدا کرده و با انتخاب آن در کنار توصیه دندانپزشک، بهترین مورد را انتخاب کنید. اما مسأله اساسی دیگری که باقی مانده و حدس می‌زنیم که قطعا سؤال شما نیز می‌باشد، هزینه سفید کردن دندان برای انجام هر یک از این تکنیک‌ها است.

با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای این کار وجود دارد، هر کدام از آنها نیز هزینه متفاوتی از دیگری دارند. به طور کلی بسته به نوع روش انتخابی، میزان تجربه و مهارت دندانپزشک، موقعیت مطب، جنس مواد اولیه و شدت مشکلات دندان، هزینه نهایی تعیین می‌شود و لذا بهترین کار این است که به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و با پیشنهاد دندانپزشک، بهترین شیوه سفید کردن دندان را انتخاب و سپس در رابطه با هزینه آن با ایشان مشورت نمایید.

همچنین می‌توانید قبل از مراجعه به مطب، برای دریافت اطلاعات بیشتر، با کلینیک دندانپزشکی مد نظر خود تماس بگیرید و از حدود قیمت آگاهی بیشتری پیدا کنید.

در جدول زیر انواع روشهای سفید کردن دندان همراه قیمت انجام آن با تخفیف در کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی را برایتان بیان کرده ایم:

شروع قیمت از (به تومان) نوع درمان
 (چهارمیلیون تومان) 4000000 آفیس بلیچینگ
 (دو میلیون تومان) 2000000 هوم بلیچینگ
(یک میلیون تومان) 1000000 کامپوزیت دندان
(سه میلیون تومان) 3000000 لمینت دندان
(دو میلیون تومان) 2000000 روکش دندان 
(هفتصد هزار تومان) 700000 جرم گیری

سفید کردن دندان با روشهای خانگی بهتر است یا در مطب دندانپزشکی؟

روشهای خانگی سفید کردن دندان تاثیر ماندگار و مطمئنی نخواهند داشت، چرا که برای بهبود رنگ دندانها در ابتدا نیاز به بررسی علت تغییر رنگ دندان وجود دارد که پس از آن باید بهترین گزینه درمان انتخاب گردد.
بنابراین توصیه می‌شود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید تا با ارزیابی و چکاپ دندانهایتان، گزینه‌های مناسب برای درمان به شما پیشنهاد شوند.

در چه سنی برای سفید کردن دندان اقدام کنم؟

آیا سفید کردن دندان سن خاصی دارد؟

بهره مند شدن از روشهای سفید کردن دندان، محدودیتی نداشته و تمام افراد می‌توانند برای زیباتر ساختن لبخند خود اقدام کنند، اما توصیه می‌شود که افراد زیر 18 سال از روشهایی مانند کامپوزیت و لمینت استفاده نکنند، زیرا رشد استخوان فک در این سنین همچنان ادامه داشته و بعد از درمان با تغییر در استخوان‌های فک ممکن است با تغییر در نتیجه در درمان روبرو شوند.

دندانهایم را با بلیچینگ سفید کنم یا جرم گیری؟

بلیچینگ دندان برایم بهتر است یا جرم گیری؟

اگر توضیحات هر دوی این روشها را در مقاله مطالعه کرده باشید، متوجه شدید که جرم گیری و بلیچینگ تفاوت‌های بارزی با هم دارند.
جرم گیری دندان یک روش درمانی بوده که به منظور برداشتن پلاک‌های دندانی و جلوگیری از بروز بیماری‌های دهان و دندان انجام می‌گیرد. البته به دلیل اینکه جرم‌ها خود عاملی در تغییر رنگ دندانها می‌باشند، برداشتن آنها تا حدودی به روشن‌تر شدن دندانها کمک خواهد کرد، اما نمی‌توان آن را را به تنهایی نوعی روش سفید کردن دندان در نظر گرفت
در حالی که بلیچینگ روشی زیبایی در دندانپزشکی محسوب شده که تنها منجر به سفید شدن دندانها می‌گردد.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

سوالات متداول

 1. برای سفیدی دندان چه کنیم؟

  در صورتی که تمایل به سفیدتر شدن دندان‌های خود دارید، می‌توانید از روش‌های خانگی سفید کردن دندان استفاده داشته باشید. اما قبل از آن باید این نکته را بدانید که شاید مدت زمان زیادی برای این کار لازم باشد و همچنین نتیجه مطلوب و مورد نظرتان به دست نیاید. به همین جهت توصیه می‌شود تا در ابتدا به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید و با دندانپزشک متخصص درباره سفید کردن دندان خود مشورت بگیرید.
 2. چگونه روکش دندان را سفید کنیم؟

  روکش‌های دندانی با استفاده از روش‌های سفید کردن دندان قابلیت تغییر رنگ ندارند و سفید کردن آنها با توجه به میزان تغییر رنگ ایجاد شده با کمک پولیش کردن دندان و یا تعویض آنها همراه خواهد بود.
 3. آیا سفید شدن دندان‌های زرد در یک روز ممکن است؟

  این موضوع بستگی به میزان زرد شدن دندان‌هایتان دارد. اگر این میزان بسیار ناچیز باشد و شما نمی‌توانید به مطب دندانپزشکی مراجعه داشته باشید، می‌توانید با کمک مسواک و نمک نیز در یک روز دندان‌هایتان را سفیدتر کنید.
  چنانچه نیاز به اقدام درمانی بهتری داشته باشید، می‌توانید از درمان‌های بلیچینگ و کامپوزیت دندان که در یک روز قابل انجام هستند، استفاده داشته باشید.
 4. آیا سفید شدن دندان با زنجبیل ممکن است؟

  زنجبیل می‌تواند به عنوان گیاه دارویی مؤثری در کاهش درد دندان و ضدعفونی‌کردن محیط دهان مؤثر باشد، اما تقریباً نقشی در سفید کردن دندان‌ها نخواهد داشت.
 5. چگونه دندان کامپوزیت شده را سفید کنیم؟

  سفید کردن دندان‌های کامپوزیت شده با استفاده از دیگر روش‌هایی مانند بلیچینگ دندان ممکن نیست. در صورتی که بعد از چند سال نیاز به سفیدتر کردن کامپوزیت‌های خود دارید، بهتر است برای پولیش دندان به مطب مراجعه داشته باشید. لازم به ذکر است که معمولاً بعد از حدود 7 سال شما نیاز به تعویض کامپوزیت‌های خود خواهید داشت.
 6. آیا بلیچینگ می‌تواند روش مناسبی برای تغییر رنگ ناشی از سیگار باشد؟

  در این شرایط دندانپزشک باید میزان تغییر رنگ دندان‌ها را بررسی نماید. گاهی اوقات بلیچینگ در یک جلسه می‌تواند اثربخشی مؤثری داشته باشد. در اکثر موارد انجام این روش برای افراد سیگاری به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته، ضمن اینکه علاوه بر انجام آفیس بلیچینگ، فرد باید از روش هوم بلیچ هم برای به دست آوردن نتیجه مد نظر خود کمک بگیرد
  اگر لکه‌های روی دندان بسیار زیاد باشند و این روش نتیجه مؤثری برای فرد ایجاد نکند، باید از دیگر روش‌های سفید کردن دندان از جمله کامپوزیت و لمینت کمک گرفته شود.
 7. آیا زردچوبه می‌تواند برای سفید کردن دندان‌ها مؤثر باشند؟

  زردچوبه از گذشته تاکنون با داشتن خواص بسیار زیاد خود از جمله بهبود عفونت‌های لثه، پیشگیری از مشکلات دهان و دندان و ... قابل توجه بوده است. شما برای سفید کردن دندان‌های خود با استفاده از زردچوبه می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:
  مقداری پودر زردچوبه را روی مسواک خود ریخته و اجازه دهید تا در حدود 5 دقیقه روی دندان‌هایتان باقی بماند و سپس دهانتان را بشویید.
  می‌توانید از ترکیب حدود یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه با یک هشتم قاشق چای خوری روغن نارگیل استفاده داشته باشید.
 8. بهترین سفید کننده دندان در داروخانه کدام است؟

  از بهترین سفید کننده‌های دندان در داروخانه‌ها، مواد هوم بلیچینگ 22 درصد هستند که می‌توانید با کمک کیت‌های دندانپزشکی از آنها استفاده داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده درست از آنها می‌توانید مشاوره‌ای رایگان در کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی داشته باشید.
خواندن 12148 دفعه
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.