هزینه بلیچینگ دندان سال 1401 هزینه بلیچینگ دندان سال 1401 کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

هزینه بلیچینگ دندان سال 1401 | بهترین قیمت سفید کردن دندان

پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399 ساعت 13:41
این مورد را ارزیابی کنید
(33 رای‌ها)

بلیچینگ دندان روشی برای سفید کردن دندان هاست و می تواند زیبایی دندان ها و لبخند شما را دو چندان کند.

مرور زمان باعث از بین رفتن مینای دندان و نفوذ مواد رنگی به داخل دندان ها می شود که نتیجه آن زرد دیده شدن دندان هاست. البته برخی دیگر از عوامل همچون عصب کشی دندان، عوامل ژنتیکی، مصرف دخانیات و ... نیز می تواند در زرد شدن و تغییر رنگ دندان ها موثر باشند. این نوع درمان در زمره درمان های زیبایی قرار می گیرد ولی هزینه آن در مقایسه با سایر درمان های زیبایی با هدف سفید کردن دندان ها و طراحی لبخند مناسب تر است.
برای مثال استفاده از لمینت دندان یا کامپوزیت دندان برای سفید کردن دندان به مراتب هزینه بیشتری در مقایسه با بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان ها دارد. تصمیم در خصوص درمان مناسب شرایط شما با تصمیم دندانپزشک معالج شماست و این درمان ها جایگزین یکدیگر نیستند. درمان بلیچینگ خود در دو نوع خانگی و در مطب انجام می شود که این روش ها نتایج متفاوتی داشته و هزینه های متفاوتی دارند اما در کل با این روش درمانی می توانید دندان های خود را تا چند درجه سفید کنید. تاثیر این روش در سفید کردن دندان ها بسیار بیشتر از تاثیر مواد سفید کننده ای است که در داروخانه ها عرضه می شود.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

هزینه بلیچینگ دندان در منزل

دندانپزشک معالج پس از معاینه دندان های شما تصمیم می گیرد تا از یکی از دو روش بلیچینگ خانگی یا در مطب، دندان های شما را سفید کند. هر چند در هر دو این روش ها، نتیجه سفید شدن دندان هاست ولی ماده ای که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود، در هر یک از روش ها متفاوت است. در روش خانگی معمولا دندانپزشک از دندان های شما قالب تهیه می کند و دو وسیله به نام تری به شما تحویل می دهد. هر یک از تری ها برای یکی از فک های شماست.
بر اساس شرایط، ژل مناسبی به شما تحویل می شود و دستورالعمل و مدت زمان استفاده از این ژل که داخل تری ریخته می شود، به شما آموزش داده می شود. معمولا از شما خواسته می شود که در طول شب از مواد سفید کننده دندان استفاده کنید. در هر نوبت فقط یکی از فک ها تحت درمان قرار می گیرند. ممکن است این فرایند چند هفته زمان ببرد. این روش درمانی بسیار وابسته به همکاری بیمار است. هزینه درمان بلیچینگ در خانه در حدود 800 هزار تومان تا 1000000 تومان (هشتصد هزار تومان تا یک میلیون تومان) و کمتر از بلیچینگ در مطب (آفیس بلیچ) است. هر چند ممکن است نتیجه و سرعت نتیجه حصول در این روش کمتر از انجام فرایند در مطب باشد، اما این روش نیز در سفید شدن دندان ها بسیار موثر است و می تواند دندان ها را تا چند درجه سفید نماید.

هزینه بلیچینگ در خانه

قیمت آفیس بلیچینگ

بلیچینگ در مطب، سریع تر از روش خانگی بوده و معمولا تاثیر بیشتری دارد. ممکن است تغییر رنگ دندان شما زیاد باشد و دندانپزشک استفاده از روش خانگی را برای شما مناسب نداند. همچنین ممکن است شما به عنوان بیمار زمان کافی برای انجام اقدامات لازم در درمان خانگی را نداشته باشید و تصمیم به سفید کردن دندان ها در مطب بگیرید.
در این روش، دندانپزشک از قالب هایی برای محافظت از لثه های شما استفاده می نماید. در این نوع سفید کردن دندان، از ماده ای متفاوت از ماده مورد استفاده در روش خانگی و با غلظت بیشتر، برای سفید کردن دندان های شما استفاده می شود. پس از قرار دادن ماده سفید کننده روی دندان ها، از اشعه های نوری یا لیزر برای نفوذ بیشتر مواد به داخل دندان، فعال کردن ماده سفید کننده و از بین بردن رنگدانه های نفوذ کرده به دندان استفاده می شود. این روش سرعت بیشتری در مقایسه با روش خانگی دارد اما ممکن است درمان در مطب چند جلسه ادامه داشته باشد. همچنین از لیزر در موارد دیگری از جمله کشیدن دندان نیز استفاده می شود که همین عامل نرخ کشیدن دندان با این روش نسبت به دیگر روش ها را افزایش می دهد. 

هزینه سفید کردن دندان در مطب

پیش بینی تعداد جلسات قبل از اقدام به سفید کردن دندان ها به صورت دقیق مقدور نیست. هزینه بلیچینگ در مطلب برای هر فک 1.200.000 تومان (یک میلیون و دویست هزار تومان) است. تعداد جلسات مورد نیاز می تواند در هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. در برخی موارد دندانپزشک معالج پس از سفید کردن دندان ها در مطب، از شما می خواهد تا با استفاده از روش سفید کردن دندان ها در خانه نیز، این فرایند درمان را ادامه و تکمیل نمایید. در این شرایط نتایج ماندگارتر خواهد بود. ممکن است قبل از انجام فرایند سفید کردن دندان، اقدامات دیگری همچون جرم گیری و رفع پوسیدگی دندان ها مورد نیاز باشد، هزینه ذکر شده، شامل هزینه های دیگر همچون قیمت جرم گیری دندان، درمان پوسیدگی و ... نمی شود. 

سفید شدن سریع دندان

بلیچینگ یک روش بسیار سریع و کاملا موثر برای سفید کردن دندان هاست. این روش در مطب در مقایسه با انجام آن در خانه بسیار سریع تر است. اما قبل از اقدام به انجام این روش سریع برای سفید کردن دندان ها، باید از سلامت دندان های خود اطمینان داشته باشید. دندان هایی با پوسیدگی فعال و عمیق در طی عملیات سفید کردن، دچار آسیب های جدی می شوند. هر چند ممکن است رفع و درمان پوسیدگی های دندان قبل از اقدام برای سفید کردن دندان ها، زمان بر بوده و زمان رسیدن به نتیجه دلخواه را طولانی نمایند، هرگز توصیه نمی شود بدون انجام این مراحل اقدام به سفید کردن دندان ها نمایید.
استفاده از لاک ها و مواد سفید کننده عرضه شده در داروخانه ها نیز بایستی پس از بررسی سلامت دندان ها و زیر نظر دندانپزشک انجام شود. هر چند این مواد، رقیق هستند ولی زیاده روی در استفاده از آن ها می تواند به بافت لثه و مینای دندان آسیب های جدی وارد نماید.

سفید شدن سریع دندان

همچنین ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد تا قبل از اقدام به سفید کردن دندان ها، نسبت به جرم گیری اقدام نمایید. در صورتی که بر اثر وجود جرم بر روی دندان ها، لثه های شما دچار التهاب شده باشد، دندانپزشک به شما توصیه خواهد کرد تا دو هفته پس از جرم گیری و از بین رفتن التهاب لثه، اقدام به سفید کردن دندان ها نمایید. جرم گیری نوعی فرایند درمانی برای زدودن جرم هاست و متفاوت از سفید کردن دندان هاست. هر چند جرم گیری نیز می تواند تا حدودی باعث سفید شدن دندان ها شود اما میزان اثر آن بسیار کمتر از روش بلیچینگ می باشد. وجود جرم ها باعث می شود تا درمان بلیچینگ منجر به نتیجه مطلوب نشود.
در صورتی که سلامت دندان ها و لثه های شما مورد تایید دندانپزشک قرار گیرد به احتمال زیاد در یک جلسه یک ساعته یا حتی کمتر، دندان های شما با این اقدام تا چند درجه سفید خواهد شد.

تخفیف بلیچینگ دندان

قیمت رایج برای سفید کردن دندان ها برای هر دو فک در حدود 1.2 تا 2 میلیون تومان (یک میلیون و دویست هزار تومان تا 2 میلیون تومان) است. ممکن است برخی مراکز یا در برخی مناسبت ها تا 10% تخفیف برای این فرایند در نظر گرفته شود. مراکز غیر مجاز که اقدام به سفید کردن دندان ها می نمایند ممکن است برای کاهش هزینه ها از مواد غیر استاندارد استفاده کنند.
مواد غیر استاندارد می تواند به مینای دندان و بافت لثه شما آسیب جدی برساند. این مراکز به دلیل نداشتن تخصص کافی بدون معاینه دقیق دندان ها، اقدام به سفید کردن دندان می نمایند و صدمات جبران ناپذیری را به دندان های شما وارد می کنند. بلیچینگ یکی از روش های بدون عوارض برای سفید کردن دندان هاست به شرطی که از مواد استاندارد استفاده نمایید و برای انجام این روش درمانی زیبایی به یک دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید.

تخفیف بلیچینگ دندان

مقایسه قیمت سفید کردن دندان در ایران با سایر کشورها

اگر تمایل دارید تا هزینه بلیچینگ در ایران را با دیگر کشور ها مقایسه نمایید، نگاهی به جدول زیر بیاندازید.

هزینه هوم بلیچینگ در ایران حدود 2 میلیون تومان
هزینه هوم بلیچینگ در سایر کشور ها حدود 100 تا 400 دلار
هزینه آفیس بلیچینگ در ایران حدود 1.000.000 تا 1.500.000 تومان
هزینه آفیس بلیچینگ در سایر کشور ها حدود 50 تا 100 دلار

مراقبت های پس از بلیچینگ دندان

پس از انجام بلیچینگ به شما توصیه می شود، در رعایت بهداشت دهان و دندان های خود دقیق باشید. همچنین برای خون رسانی بهتر لثه های خود را با آب ولرم ماساژ دهید. همچنین در چند روز اول دندان های شما حساس می شوند و توصیه می شود از خمیر دندان های مخصوص استفاده کنید. بهتر است در این مدت از غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم و بسیار سرد پرهیز کنید. در صورت تداوم حساسیت دندان یا شدید بودن درد لازم است حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. برای حفظ طولانی تر نتایج حاصل از سفید کردن دندان ها، بهتر از در مصرف نوشیدنی ها و خوراکی های رنگی مثل آب پرتقال، قهوه، چای و ...، احتیاط نمایید. توصیه می شود پس از مصرف نوشیدنی های رنگی، دندان های خود را مسواک بزنید. مراجعه مرتب به دندانپزشک و جرم گیری در صورت نیاز می تواند در حفظ نتایج حاصل از بلیچینگ بسیار موثر باشد.

معایب بلیچینگ دندان

روش بلیچینگ یکی از روش های رایج و بدون عوارض جدی برای سفید کردن دندان هاست. اصلی ترین عوارض بلیچینگ دندان که ممکن است پس از این فرایند درمانی زیبایی رخ دهد، حساس شدن دندان هاست. در بیشتر مواقع چند هفته بعد از درمان، حساسیت دندان ها از بین می رود اما ممکن است در برخی موارد حساسیت دندان ها بیشتر طول بکشد. البته این در حالتی است که بلیچینگ را یک دندانپزشک متبحر برای شما انجام داده باشد.
در صورتی که در مراکز نامعتبر اقدام به سفید کردن دندان ها به این روش کرده باشید ممکن است دندان ها و بافت لثه شما به صورت جدی آسیب ببیند. این روش درمانی بسیار وابسته به مهارت و تجربه دندانپزشک است.
از دیگر نکاتی که در این روش سفید کردن دندان ها باید مد نظر داشته باشید، این است که این روش قادر به تغییر رنگ مواد مورد استفاده در ترمیم و پر کردن دندان ها، روکش ها، قسمت های زرد شده و آسیب دیده به دلیل تحلیل لثه و البته پوسیدگی ها نیست. دندانپزشک معالج، قبل از هر اقدامی پوسیدگی های دندان های شما را رفع می کند و از سلامت بافت های اطراف دندان و لثه اطمینان حاصل می نماید.

معایب بلیچینگ دندان

در برخی موارد ممکن است دندانپزشک شرایط دندان های شما را برای بلیچینگ مناسب نداند و روش های دیگری را از جمله استفاده از لمینیت را برای طراحی لبخند به شما پیشنهاد نماید. برای مثال اگر دندان های شما دارای لک های سفید نامنظم است با بر اثر ضربه دچار تغییر رنگ شده است، ممکن است با این روش به نتیجه مطلوب دست نیابید و روش های دیگری به شما پیشنهاد شود.

ماده سفید کننده دندان

پر اکسید هیدروژن یکی از اصلی ترین مواد سفید کننده دندان است. این ماده با نفوذ به داخل دندان و جذب رنگدانه ها، باعث سفید شدن دندان ها می شود. معمولا از این ماده با غلظت های مختلفی در بلیچینگ در خانه و در مطب استفاده می شود. البته ترکیبات دیگری همچون کارباماید پراکسید نیز برای مصارف خانگی به بازار عرضه شده اند. موادی که در داروخانه ها به عنوان ماده سفید کننده عرضه می شوند معمولا موادی با غلظت های بسیار کمتر از مواد مورد استفاده توسط دندانپزشکان هستند.
تشخیص ماده سفید کننده، غلظت، تعداد دفعات مناسب استفاده و ... با دندانپزشک شماست. بنابراین استفاده از مواد سفید کننده عرضه شده در داروخانه ها توصیه نمی شود. علاوه بر موارد گفته شده، سلامت دندان های شما قبل از آغاز فرایند سفید کردن دندان ها، اهمیت زیادی دارد. استفاده از مواد سفید کننده دندان با هر غلظتی بدون مشورت با دندانپزشک می تواند آسیب های جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند.

ماده سفید کننده دندان

سفید شدن دندان ها با بلیچینگ تا چه مدتی ماندگار است

پاسخ به این سوال بسیار وابسته به دقت شما در مراقبت های پس از بلیچینگ است. در صورتی که از مواد رنگی کمتری استفاده نمایید و در صورت استفاده از مواد رنگی به سرعت دندان های خود را مسواک بزنید، نتیجه ماندگار تری خواهید داشت. ممکن است 2 تا 3 سال، دندان های کاملا سفیدی داشته باشید اما در صورتی که دقت کافی را در نگهداری از دندان ها نداشته باشید ممکن است بعد از یک سال سفیدی دندان های شما از میان برود. ماندگاری سفیدی حاصل از این اقدام برای افراد سیگاری بسیار کمتر است. مصرف دخانیات می تواند در زرد شدن دندان ها بسیار موثر باشد. فاصله زمانی بین دو اقدام برای سفید کردن دندان ها باید توسط دندانپزشک معالج شما تعیین شود.

سفید شدن دندان ها با بلیچینگ تا چه مدتی ماندگار است

خواندن 22140 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 ساعت 09:07
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر