مزایا و معایب بلیچینگ با لیزر در دندانپزشکی مزایا و معایب بلیچینگ با لیزر در دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

بلیچینگ دندان با لیزر | مزایا و معایب | نسبت به لمینت دندان

یکشنبه, 11 خرداد 1399 ساعت 11:54
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

برای سفید کردن دندان ها از روش های مختلفی می توان بهره برد. قبل از این که از هر کدام از این روش ها استفاده کنید، لازم است در مورد هر کدام اطلاعات کاملی داشته باشید و مزایا و معایب هر کدام را بدانید تا بعد از انجام آن دچار مشکل و عوارض نشوید.

یکی از روش هایی که در مورد سفید کردن دندان بسیار رواج یافته است روش بلیچینگ دندان است. بلیچینگ دندان با استفاده از روش های مختلفی کار سفید کردن دندان را انجام می دهد که هر کدام به نوبه ی خود مزایا و معایبی دارند که با توجه به این نکات هر فردی می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند.
البته باید گفت در انتخاب روش بلیچینگ دندان نظر پزشک متخصص بسیار مهم است. دندانپزشک معمولا بعد از انجام معاینات لازم و تشخیص وضعیت دندان ها یکی از این روش ها را به شما پیشنهاد می کند. توصیه می شود برای بلیچینگ دندان حتما به نظر وی توجه کنید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید. در بین روش های بلیچینگ دندان روش بلیچینگ با لیزر یکی از بروز ترین تکنیک ها محسوب می شود. در واقع استفاده از لیزر در علم دندانپزشکی رویای بدون درد بودن عملیات دندانپزشکی را به واقعیت تبدیل کرده است و ترسی که در بسیاری از افراد در رابطه با عملیات دندانپزشکی وجود دارد را از بین برده است.

مزایایی که برای بلیچینگ دندان با استفاده از دستگاه لیزر می توان در نظر گرفت، شامل موارد زیادی می شود. در سفید کردن دندان با این روش، سفیدی دندان ها نسبت به روش های دیگر چند برابر می شود و به دلیل این که دستگاه های لیزر عمق نفوذ بیشتری نسبت به سایر روش ها دارند درخشندگی و سفیدی بیشتری را به دندان ها می بخشند. به همین دلیل این روش محبوبیت فراوانی به خصوص در بین جوان ها یافته است. بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر در مدت زمان کوتاهی حتی کمتر از 5 دقیقه انجام می گیرد و شما را به نتیجه ی دلخواه که همان سفیدی دندان ها است می رساند و این موضوع یکی از شگفتی های این روش محسوب می شود که نیاز به صرف وقت زیاد در مطب های دندانپزشکی ندارد.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

بلیچینگ دندان با استفاده از این روش ماندگاری و دوام بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد و این موضوع یکی دیگر از مزیت های دیگر استفاده از لیزر است. بلیچینگ با لیزر بدون ایجاد درد یا هر گونه حساسیتی انجام می شود و می توان یکی از ویژگی های مهم لیزر را همین مورد دانست. در سفید کردن دندان ها با استفاده از لیزر نکته ی مهم دیگری که وجود دارد و در واقع مزیت این روش محسوب می شود این است که، به دلیل استفاده از نور، سفیدی دندان ها به طور یکنواخت اتفاق می افتد و می توان گفت در این روش دندان هایی یک دست خواهید داشت. شاید تنها موضوعی که به عنوان ایراد در موضوع بلیچینگ دندان به روش لیزر می توان بیان کرد، هزینه ی بالای آن باشد که البته با توجه به این که بلیچینگ دندان با این روش ماندگاری و دوام بیشتری دارد، زمان کمتری برای آن اختصاص داده می شود و درخشندگی بیشتری که در دندان ها ایجاد می کند، شاید افراد بسیاری این هزینه بالا را به عنوان یک عیب تلقی نکنند و تمایل به انجام آن داشته باشند.

بیشتر بخوانید: عوارض بلیچینگ دندان

 

انواع روش های سفید کردن دندان

انواع روش های سفید کردن دندان

طبیعتا همانطور که بسته به نوع مشکل دندان دندانپزشک نیز به شما پیشنهاد خواهد کرد، روش های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد اما اگر مشکلی به جز زردی و تغییر رنگ داشته باشید، در وهله ی اول حتما باید عیب های دندانی مانند لب پریدگی، شکستگی، التهاب لثه، پوسیدگی و غیره را رفع کنید و سپس از تکنیک های سفید کردن دندان کمک بگیرید.
به عنوان مثال کسی که پوسیدگی یا خرابی دندان داشته باشد نمی تواند از بلیچینگ که برای سفید کردن دندان بکار می رود و یک روش زیبایی است انتظار بهبود وضعیت و درمان را داشته باشد چرا که بلیچینگ به هیچ وجه درمانی نیست و فقط زیبایی است. یا به عنوان مثال در مواردی که دندان ها مشکلی رسوب جرم سطحی یا عمقی دارند باید ابتدا جرم گیری انجام شود.
در این قسمت می خواهیم انواع روش های رایج سفید کردن دندان را نام ببریم اما قبل از اینکه به بهترین و رایج ترین هر مورد اشاره کنیم لازم است بدانید که برخی روش ها صرفا زیبایی هستند مثل بلیچینگ در انواع مختلف و صرفا برای سفید کردن دندان و زیباتر ساختن آن بکار می روند، اما برخی از روش هایی نیز که نام خواهیم برد، درمانی هستند و هدف اولیه و یا اصلی آنها سفید کردن دندان نیست بلکه بخاطر رفع عیب دندان ها که هدف اصلی این تکنیک هاست خودبخود در مرحله ی آخر سفید شدن دندان نیز رخ خواهد داد که امری اجباری است که باید رخ دهد، اما این روش ها کدامند؟

 1. لمینت

  لمینت در دنیای دندانپزشکی برای درمان و رفع عیوب دندان ها مثل شکستگی، لب پریدگی، پوسیدگی، بهم خوردن ترتیب دندان ها، پر کردن فواصل دندانی، ناهمگونی های دندانی و فکی و غیره بکار می رود و مشتمل بر دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی است که در نهایت سفید کردن دندان نیز اتفاق خواهد افتاد. در لمینت سرامیکی نیاز است که دندانپزشک مقداری از سطح مینای دندان را به ضخامت نیم میلیمتر که همان ضخامت روکش سرامیکی یا پرسلن هست تراش دهد و از این رو تکنیکی تهاجمی یا Invasive محسوب می شود. در این روش سرامیک مورد استفاده زیبایی بیشتری داشته و به دندان های طبیعی شباهت بیشتری دارد و یکی از روش های سفید کردن دندان است که بسیار جلوه ی خوبی دارد با این حال خاصیت شکنندگی آن در اثر ضربه ناراحت کننده است ضمن اینکه در اثر آسیب و شکسته شدن یا اتمام عمر مفید نمی-توان آن را تعویض کرد بلکه باید دوباره لمینت سرامیکی گذاشته شود تا به نوعی سفید کردن دندان نیز تجدید شده باشد. ضمنا این روش از سفید کردن دندان با اهداف درمانی، نیاز به قالب گیری دارد که با دستگاه های رایج بین 2 تا 3 هفته طول می کشد اما به کمک دستگاه CadCam در جلسه ی اول کل پروسه تمام می شود. در نوع لمینت کامپوزیتی نیازی به تراشیدن سطح مینای دندان نیست پس حرکتی غیر تهاجمی یا Non-Invasive است و نیازی هم به قالب گیری ندارد و ضمن اینکه شکننده هم نیست و از این بابت مطمئن باشید و به هر دلیلی اگر نیاز به ترمیم لمینت کامپوزیتی داشته باشید به راحتی امکان پذیر است. اما زیبایی این نوع به اندازه ی لمینت سرامیکی نیست و از طرفی آسیبی که لمینیت سرامیکی به دندان وارد میکند را ندارد.
 2. جرم گیری

  یکی از روش های دندانپزشکی برای سفید کردن دندان که هزینه ی نسبتا مناسبی نیز دارد، جرم گیری است تا از رسوب عمقی جرم ها جلوگیری کنید و یا چنانچه چنین موردی رخ داده با رفع آنها از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنید. جرم گیری روشی درمانی است و انجام آن به کمک تکنیک های روز دنیا در نوع جرم گیری عمقی بسیار مهم است. جرم گیری که یکی از روش های رایج و محبوب برای سفید شدن دندان ها و رفع عیب های آنها صورت می گیرد به دو شیوه ی کلی قابل انجام است: جرم گیری سطحی مناسب جرم و رسوباتی است که دندانپزشک می تواند با تکنیک سنتی دستی نیز انجام دهد ولی زمان بر است. در حالتی که رسوبات ایجاد شده عمقی هستند باید به کمک دستگاه های مخصوص مثل AirFlow که با فشار آب و لرزش مکانیکی کار می کنند جرم و رسوبات را حذف و همزمان سطح دندان را صیقل دهند تا سفید کردن دندان به بهترین شکل رخ دهد. البته توجه داشته باشید که گاهی اوقات لثه ها نیز ملتهب هستند که از روش کورتاژ استفاده می گردد. جرم گیری که برای درمان و سفید کردن دندان استفاده می شود به هیچ وجه مضر نیست و چنانچه احساس می کنید پس از جرم گیری دندان های شما لق شده و یا حتی حساس شده است اشتباه نکنید این موارد از عوارض جرم گیری نیستند. رسوباتی که بر روی دندان و بین لثه ها رسوب کرده بودند وزنی هر چند اندک دارند که با نبود آنها حفرات بین دندانی نیز باز شده و گمان می کنید که دندان ها لق شده و سفید شدن دندان با این عارضه همراه بوده است. و همچنین لایه ی جرمی که بر روی دندان هاست تا حدی عایق سرما و گرماست که با نبود این لایه حساسیت ایجاد می گردد. ولی اگر جرمگیری انجام نشود همین جرمها باعث بیماری های جدی الثه و در نهایت از بین رفتن تمام دندان ها خواهد شد.
 3. لومینیرز

  شاید نام لومینیرز به گوشتان خورده باشد اما اگر راجع به آن اطلاعات زیادی ندارید باید عرض کنیم که لومینیرز مدل پیشرفته ی لمینت سرامیکی و کامپوزیتی است. این روش نیز روشی بسیار امن محسوب شده و به دلیل شباهت بسیار زیاد با دندان های طبیعی، سفید کردن دندان با این روش که بیشتر اهداف درمانی و رفع عیب های دندان مانند شکستگی، رفع پوسیدگی و پر کردگی، پریدگی و غیره دنبال می شود بسیار رضایت بخش تر خواهد بود. لومینیرز چون قالب های بسیار پیشرفته و پیچیده ای دارد باید توسط دندانپزشک مجرب و به کمک دستگاه CadCam قالب گیری انجام شود و سپس نمونه ها برای لابراتوار آمریکا فرستاده شوند و به همین فاصله ی 1 ماهه وجود خواهد داشت. لومینیرز بسیار محکم تر بوده و در صورت بهداشت دهان و دندان تا بیش از 20 سال نیز دوام خواهد آورد تا سفید کردن دندان با این روش بیشتر رضایت شما را کسب کند که البته هزینه ی به مراتب بالاتری نیز دارد.
 4. روکش های دندانی

  استفاده از روکش های دندانی از جمله روش های سفید کردن دندان محسوب می شود که هدف اصلی آنها درمانی و رفع عیوب دندان هاست که در نهایت پس از قرارگیری روکش نهایی دندان ها نیز همرنگ و شبیه به دندان های اصلی خواهند شد. در بین روکش های دندانی مختلف می توان به روکش PFM اشاره کرد که دارای هسته ی مرکزی فلزی است که اطراف آن را روکش پرسلن سرامیکی فرا گرفته و از این حیث روش درمانی – زیبایی به مراتب مقاوم تر و بهتری نسبت به لمینت سرامیکی برای اصلاح عیب -های دندانی و سفید کردن دندان محسوب می شود ولی سطح بیشتری از دندان باید تراش داده شود. روکش های زیرکونیا نسبت به روکش های سرامیک – فلز مانند PFM مقاومت و زیبایی به مراتب بهتری دارند چرا که انعکاس نور سبب تار شدن آنها نخواهد شد، ضمن اینکه عنصر زیرکونیوم یکی از مقاوم-ترین عناصری است که در ساخت این روکش ها بکار رفته و می توان برای دندان های جلویی و عقبی نیز استفاده کرد و رنگ آنها نیز تا حد زیادی شبیه به دندان های طبیعی است و از این حیث می توان برای سفید کردن دندان نیز بکار برد. روکش ایمکس از جمله روش های نوین و بسیار پیشرفته ی اصلاح و سفید کردن دندان به شمار می رود که از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی نداشته و دوام و ماندگاری آنها مادام العمر است اما مناسب استفاده برای دندان های عقبی و آسیاب نیست.
 5. لیزر

  سفید کردن دندان با لیزر نیز روشی نوین محسوب می شود چرا که استفاده از لیزر در دندانپزشکی و جراحی عمر بسیار زیادی ندارد. در دندانپزشکی در روش های مختلفی مثل رفع التهاب لثه، بلیچینگ و غیره از لیزر استفاده می شود (لیزر آرگون و دیود) که هم اثربخشی بسیار سریعی دارد و هم عوارض جانبی مثل التهاب، سوزش و غیره را به حداقل ممکن می رساند. هرچند هزینه های جانبی سفید کردن دندان با این روش زیادتر است اما نتایج بسیار رضایت بخش تری را به همراه داشته است. هزینه ی سفید کردن دندان با لیزر نیز بسته به شدت تغییر رنگ دندان ها، یک یا هر دو فک، نوع لیزر و تخصص دندانپزشک بین 1 تا 1.5 میلیون برای هر دو فک متغیر خواهد بود.
 6. بلیچینگ

  بلیچینگ را به عنوان آخرین مورد بررسی می کنیم چرا که صرفا روشی زیبایی محسوب می شود و هیچ کاربرد دیگری ندارد و در ذهن اکثر ما، سفید کردن دندان با بلیچینگ متعادل سازی شده است. برای آن دسته از عزیزانی که آشنایی کافی با این روش ندارند عرض کنیم که این تکنیک به چندین روش تقسیم می شود که هر کدام میزان اثر بخشی و دوام خاص خود را دارند. بلیچینگ هوم یا بلیچینگ در خانه که این تکنیک را می توان به چند نوع دیگری نیز تقسیم کرد که به دلیل دخالت غیر مستقیم پزشک، مدت زمانی که طول خواهد کشید تا نتیجه ی مثبت آن را مشاهده کنید بیشتر خواهد بود اما بهترین گزینه برای کسانی که زمان کافی برای مطب رفتن را ندارند و یا چندان عجله ای نداشته و هزینه ی کمتری می خواهند پرداخت کنند. در کلیه ی روش های بلیچینگ، ماده مؤثر اصلی هیدروژن پراکسید یا کاربامید پراکسید است که در شیوه های مختلف غلظت ها و درصدهای گوناگونی دارد. بلیچینگ هوم تکنیکی است که غلظت ماده مؤثر آن بین 15 تا 20% است و مرحله ی ابتدایی آن قالب گیری از فک بالا یا پایین و یا هر دو فک و سپس دریافت تری یا Tray از دندانپزشک است تا در منزل محلول هیدروژن پراکسید در داخل تری ها بریزید به گونه ای که به بیرون نریزند و سپس طبق مدت زمانی که پزشک مشخص کرده به تعداد دفعات معین بر روی دندان ها بگذارید که معمولا بین 10 تا 15 دقیقه است. انواع دیگر بلیچینگ هوم برای سفید کردن دندان، استفاده از نوارها یا استریپ های حاوی هیدروژن پراکسید 4% است که بر روی دندان ها قرار می گیرند و یا نوع خمیر دندانی که حاوی هیدروژن پراکسید 4% باشد. در کلیه ی روش های خانگی بلیچینگ برای سفید کردن دندان باید حتما مراقب باشید تا هیدروژن پراکسید با لثه ها تماسی نداشته باشد. بلیچینگ آفیس یا بلیچینگ در مطب نیز نمونه ی دیگری از این تکنیک برای سفید کردن دندان محسوب می شود که چون تحت نظارت مستقیم دندانپزشک بوده و غلظت هیدروژن پراکسید نیز حدود 35 درصد است نهایتا 2 تا 3 جلسه زمان نیاز خواهد داشت.

هزینه بلیچینگ دندان با لیزر

قیمت بلیچینگ دندان با توجه به این که از چه روشی و چه دستگاهی استفاده می کنیم می تواند متفاوت باشد. در برآورد هزینه های مربوط به بلیچینگ دندان تعداد جلساتی که نیاز است تا به نتیجه دلخواه رسید می تواند متغیر باشد. معمولا بلیچینگ دندان نسبت به سایر روش های سفیدی دندان قیمت پایین تری دارد. در بین روش های بلیچینگ دندان روشی که در خانه انجام می گیرد کمترین هزینه را برای سفید کردن دندان دارد که البته دوام و ماندگاری آن هم نسبت به سایر روش ها پایین تر است و مدت زمان بیشتری نیاز است تا بتوان به نتیجه رسید. در این روش به دلیل این که خود فرد در منزل بدون دخالت پزشک کار بلیچینگ دندان را انجام می دهد در نتیجه هزینه ی پایین تری را متقبل خواهد بود.
روش هایی که در مطب انجام می گیرد قطعا قیمت بالاتری خواهند داشت و در بین این روش ها قیمت بلیچینگ دندان با لیزر بیشتر از موارد دیگر است. در این روش به دلیل سرعت بالای انجام کار، دوام و ماندگاری بالا، استفاده از دستگاه های پیشرفته لیزر و ... باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کرد. معمولا این قیمت ها در بلیچینگ دندان از 2 میلیون تومان که قیمت پایه می باشد شروع شده و تا مقادیر بالاتر ادامه دارد. در نهایت باید گفت بلیچینگ دندان با کارایی که در سفید کردن دندان دارد، می تواند یکی از به صرفه ترین روش ها باشد که در کنار هزینه ی پایینی که دارد به سفیدی دندان های شما نیز کمک خواهد کرد.

نحوه انجام بلیچینگ دندان با لیزر

نحوه انجام بلیچینگ دندان با لیزر

به طور کلی در رابطه با انجام بلیچینگ دندان باید گفت که این کار به روش های مختلفی انجام پذیر است و با توجه به همین روش های مختلف به دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شوند. برخی روش های بلیچینگ دندان در مطب و زیر نظر پزشک انجام می شوند و برخی دیگر روش هایی هستند که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند. بلیچینگ دندان با لیزر از جمله روش های سفید کردن دندان در مطب است که این کار در مطب و تحت کنترل حرفه ای یک دندانپزشک بر روی مواد و میزان اعمال آن انجام می گیرد و اگر این میزان اعمال به صورت حرفه ای و زیر نظر پزشک انجام نشود ممکن است میزان سفید کنندگی بیشتر از حد معمول باشد و عوارضی را برای فرد به دنبال داشته باشد.
برای این که دندان ها را به کمک لیزر بلیچینگ کرد لازم است که، قبل از این کار دندان ها مورد معاینه قرار گیرند و اگر ایرادی در مینا و عاج دندان یا پوسیدگی در ریشه ی آن وجود دارد رفع شود. سپس با استفاده از دستگاهی به نام اولترا سونیک تمام پلاک ها و جرم ها که باعث زردی دندان ها شده اند از روی دندان ها پاک می کنند تا نتیجه ی بلیچینگ دندان بهتر شود. سپس برای این که بافت های اطراف دندان مانند لب ها، زبان و لثه ها در برابر اشعه لیزر محافظت شوند از ژل محافظ استفاده می کنند تا آسیبی به آن ها وارد نشود. گاهی برخی دندانپزشکان از ژل مخصوص برای دندان ها استفاده می کنند و آن را قبل از لیزر بر روی دندان ها قرار می دهند. در مرحله ی آخر دندانپزشک طول موج دستگاه لیزر را مطابق با میزان تیرگی دندان ها تنظیم می کند و بلیچینگ دندان را در زمانی کمتر از 5 دقیقه انجام می دهد. معمولا نور دستگاه لیزر دندان قرمز است اما در دستگاه های هالوژنیک که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند رنگ نور، آبی یا سفید است که نسبت به نور قرمز کارایی بیشتری دارد. 

برای بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر می توان از لیزر های دیودی یا زوم استفاده کرد. لیزر های دیودی با داشتن ویژگی هایی مانند کیفیت بالا، موثر، با صرفه و کاربردی کار سفیدی دندان را به راحتی انجام می دهند. لیزر سفید کننده دندان که به صورت دیودی می باشد معمولا دندان ها را حداقل تا 6 درجه روشن می کنند. برای این کار ابتدا از ژلی مخصوص بر روی دندان ها استفاده می کنند و سپس لیزر دیودی را با طول موج معین به دندان ها می تابانند. سفید کردن دندان ها با استفاده از این روش کاملا بدون خطر بوده و می توان گفت ایمن ترین روش بلیچینگ دندان همین روش است.
در نظر داشته باشید این روش برای افراد زیر 16 سال توصیه نمی شود. بلیچینگ دندان با استفاده از سیستم زوم از طریق نور فرا بنفش انجام می گیرد. در این روش ابتدا ژل پروکساید هیدروژن را بر روی دندان ها می مالند و بعد از چند دقیقه با استفاده از لامپی که نور فرا بنفش دارد دندان ها را لیزر می کنند. نور فرا بنفش، ژل پروکساید هیدروژن را تجزیه کرده و به اکسیژن اجازه می دهد که به مینای دندان ها وارد شوند و بدون این که کوچکترین آسیبی به آن وارد کنند لکه های تیره را از روی دندان ها پاک کنند. لیزر سفید کننده دندان در این روش، دندان ها را حداقل 8 درجه روشن می کند.

بلیچینگ دندان با لیزر راه حلی برای سفیدی دندان است که باعث می شود رنگ دندان های شما چند درجه روشن تر شوند. البته بهتر است این نکته را هم اضافه کرد که گاهی در برخی افراد که درجه تیرگی و لکه های سیاه دندان هایشان زیاد است بلیچینگ دندان با لیزر باید در طی دو یا سه جلسه انجام شود تا نتیجه ی دلخواه حاصل شود. درجه روشنی که در دندان ها بعد از بلیچینگ دندان با لیزر ایجاد می شود در هر فردی می تواند متفاوت باشد و با توجه به وضعیت رنگ دندان ها و عمق لکه ها امکان دارد در هر فرد شاهد نتایجی متفاوت باشیم. اما به طور کلی میزان روشنی بیشتر از روش های دیگر خواهد بود.
بلیچینگ دندان با لیزر از آن جهت راه حلی برای سفیدی دندان محسوب می شود که دندان ها دیگر به رنگ تیره ی قبلی باز نمی گردند و اگر روش های محافظتی را به درستی و طبق دستور پزشک انجام دهید و از رفتار های غلط مانند سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه بیش از حد معمول، نوشیدن چای پر رنگ، خوردن غذاهایی با رنگدانه های قوی و ... خودداری کنید می توانید از سفیدی دندان ها به مدت زیادی بهره ببرید.

استفاده از این روش یا هر روش دیگری که برای سفیدی دندان ها استفاده می شود برای افرادی که از ایمپلنت، لمینت و یا بریج دندانی استفاده می کنند توصیه نمی شود. افرادی که در دندان های آن ها هر گونه مشکل اعم از پوسیدگی، ترک، پریدگی و ... وجود دارد یا این که دندان های آن ها حساسیت بالایی دارند باید از لیزر کم توان استفاده کنند تا به عوارض بعد از لیزر دچار نشوند.
اگر تغییر رنگ ایجاد شده بر روی دندان ها به دلیل از بین رفتن عاج یا مینای دندان ها باشد و یا این که دندان ها از داخل دچار تغییر رنگ شده باشند، استفاده از بلیچینگ دندان با لیزر توصیه نمی شود و در این شرایط بهتر است از روش های دیگری مانند لمینت استفاده کنید. چرا که بلیچینگ دندان فقط باعث سفیدی دندان ها می شود و این در حالی است که روش هایی مانند لمینت می تواند این گونه مشکلات را نیز رفع کند و در واقع می توان گفت، بلیچینگ دندان را باید یک عمل زیبایی تعریف کرد اما روش های دیگر می توانند علاوه بر عملیات زیبایی عملیات ترمیمی را هم انجام دهند. افراد باردار بهتر است برای سفید کردن دندان های خود از لیزر استفاده نکنند و اگر می خواهند بلیچینگ دندان با لیزر انجام دهند بهتر است آن را به بعد از زایمان موکول کنند.

بلیچینگ بهتر است یا لمینت؟

همانطور که متوجه شدید بلیچینگ صرفا روشی زیبایی برای سفید کردن دندان محسوب می شود در صورتی که لمینت روشی درمانی-زیبایی است که در نهایت سفید کردن دندان نیز اتفاق می افتد. در بلیچینگ در صورتی که عادات غذایی به خوبی انتخاب نشوند و غذاهای چرب و رنگی، مصرف سیگار، قهوه و چای زیاد و غیره استفاده شوند ظرف مدت کمی دندان ها رنگ خود را از دست می دهند در صورتی که لمینت روکش سرامیکی یا کامپوزیتی است که هم نسبت به تغییر رنگ بسیار مقاوم تر هستند و هم دوام و ماندگاری بسیار طولانی تری دارند و اساسا نیز مقایسه ی این دو روش اشتباه است.

خواندن 1173 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 فروردين 1400 ساعت 13:04
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر