پراکسید هیدروژن | مزایا و معایب آن در بلیچینگ پراکسید هیدروژن | مزایا و معایب آن در بلیچینگ

پراکسید هیدروژن | مزایا و معایب آن در بلیچینگ

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 پراکسید هیدروژن و استفاده از آن در بلیچینگ

فاکتور مهم و بی جایگزین در مواد مورد استفاده در فرایند سفید کردن دندان ها (بلیچینگ) هیدروژن پراکسید می باشد. این ماده را به راحتی می توان در داروخانه ها و مراکز فروش بهداشتی تهیه نمود. به منظور سفید کردن دندان ها و حفظ و رعایت اصول بهداشتی مربوط به دهان ، استفاده از این ماده با غلضت 3% نیاز است
پراکسید هیدروژن همچنین به منظور کم کردن و یا نابود کردن باکتری های دهان به کار می رود که به این منظور با غرغره کردن می توان انجام داد. بهره گیری از این نوع درمان بسیار راحت است و در منزل نیز می توان آن را انجام داد. معایب استفاده از هیدروژن پراکسید این است که می تواند باعث حساسیت دندان شود. به این علت برای کسانی که به حساسیت دچار هستند برای مدت زیاد مناسب نیست. طرز استفاده از این ماده به این صورت است که با آغشته کردن مسواک به این محلول و مسواک زدن قابل انجام است. فقط نباید فراموش کرد که این ماده برای دستگاه گوارش خطرناک است و نباید آن را قورت داد و پس از استفاده دهان را با آب باید شتسشو داد.
کاربرد این ماده در زمان های ضروری که قصد گرفتن سریع ترین نتیجه را دارید، است. به طور مثال برای شرکت در مراسم های جشن و عروسی. به این خاطر استفاده روزمره از آن که به عادت تبدیل شود بسیار مضر است و سبب ضعیف شدن دندان ها می شود. از دیگر معایب آن هم این است که دندان ها از لحاظ ظاهری طبیعی به نظر نمی آیند. در حالت کلی پراکسید هیدروژن نیز مانند سایر مواد دارای مزایا و عیب هایی می باشد که باید آن ها را قبل از استفاده در نظر گرفت.

 

 

خواندن 64 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 09:16

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما