پراکسید هیدروژن | مزایا و معایب آن در بلیچینگ پراکسید هیدروژن | مزایا و معایب آن در بلیچینگ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

پراکسید هیدروژن | کاربرد، مزایا و معایب آن در بلیچینگ دندان

نوشته شده توسط سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:13
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

هیدروژن پراکسید به عنوان ماده ای مهم است که در بلیچینگ کاربرد دارد. مزایا و معایب این ماده در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

 پراکسید هیدروژن و استفاده از آن در بلیچینگ

فاکتور مهم و بی جایگزین در مواد مورد استفاده در فرایند سفید کردن دندان ها (بلیچینگ) هیدروژن پراکسید می باشد. این ماده را به راحتی می توان در داروخانه ها و مراکز فروش بهداشتی تهیه نمود. به منظور سفید کردن دندان ها و حفظ و رعایت اصول بهداشتی مربوط به دهان ، استفاده از این ماده با غلضت 3% نیاز است
پراکسید هیدروژن همچنین به منظور کم کردن و یا نابود کردن باکتری های دهان به کار می رود که به این منظور با غرغره کردن می توان انجام داد. بهره گیری از این نوع درمان بسیار راحت است و در منزل نیز می توان آن را انجام داد. معایب استفاده از هیدروژن پراکسید این است که می تواند باعث حساسیت دندان شود. به این علت برای کسانی که به حساسیت دچار هستند برای مدت زیاد مناسب نیست. طرز استفاده از این ماده به این صورت است که با آغشته کردن مسواک به این محلول و مسواک زدن قابل انجام است. فقط نباید فراموش کرد که این ماده برای دستگاه گوارش خطرناک است و نباید آن را قورت داد و پس از استفاده دهان را با آب باید شتسشو داد.
کاربرد این ماده در زمان های ضروری که قصد گرفتن سریع ترین نتیجه را دارید، است. به طور مثال برای شرکت در مراسم های جشن و عروسی. به این خاطر استفاده روزمره از آن که به عادت تبدیل شود بسیار مضر است و سبب ضعیف شدن دندان ها می شود. از دیگر معایب آن هم این است که دندان ها از لحاظ ظاهری طبیعی به نظر نمی آیند. در حالت کلی پراکسید هیدروژن نیز مانند سایر مواد دارای مزایا و عیب هایی می باشد که باید آن ها را قبل از استفاده در نظر گرفت.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

خواندن 261 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 12:40
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر