چاپ کردن این صفحه
کارباماید پر اکسید | مزایا و معایب آن در بلیچینگ کارباماید پر اکسید | مزایا و معایب آن در بلیچینگ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

کارباماید پر اکسید | کاربرد، مزایا و معایب آن در بلیچینگ دندان

نوشته شده توسط سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:14
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شناسایی موادی که برای بلیچینگ مورد استفاده قرار می گیرند و مزایا و معایب آن ها می تواند در انتخاب محصول مناسب بسیار موثر باشد.

کارباماید پراکسید در بلیچینگ خانگی

بلیچینگ خانگی یکی از راهکارهای رایج دندانپزشکی می باشد که با هدف سفید کردن دندان ها به کار می رود. از این رو از محبوب ترین مواد برای این کار، کارباماید پراکسید است. به طور معمول از کارباماید پراکسید 10% که معادل با حدودا 3% هیدورژن پراکسید می شود مورد استفاده قرار می گیرد اما تا خلوص 22 % نیز برای درمان در منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض کارباماید پراکسید

طبق تحقیقات صورت گرفته استفاده از کارباماید پراکسید برای بلیچینگ دندان ها رده های متفاوتی از حساسیت دندان ها مشاهده می شود که از 24 تا 48 ساعت پس از استفاده نیز این حساسیت ادامه می یابد. اما تغییرات مربوط به بحث بازگشت ناپذیر بودن پالپ را نمی توان به طور قطعی به استفاده از این ماده ربط داد.
کارباماید پراکسید همچنین می تواند بر ساختار مینای دندان نیز اثر بگذارد و باعث یک سری تغییراتی جزئی شود. البته در مقابل اثراتی که ماده ی اسید فسفوریک بر مینای دندان می گذارد این تغییرات ناچیز هستند.
این ماده دندان ها را به وسیله ی کاهش بسیار زیاد پیوندی که بین رزین کامپوزیت با مینای دندان است، تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا پراکسید اضافی که روی آن ها قرار می گیرد موجب عدم پلیمریزاسیون باندینگ می شود. به این خاطر باندینگ دندان همواره مدتی پس از بلیچینگ باید انجام شود.
با مشاهده ی عوارض و پیامد های استفاده از مواد بلیچینگ خانگی مانند کارباماید پراکسید و هیدروژن پراکسید به این نتیجه می رسیم که مقادیر زیاد آن ها برای ساختار دندان انسان بسیار خطرناک است. اما برای سنین بزرگسالان مقدار این مواد با خلوص 10% زیاد مانعی ندارد و استفاده از آن ها در منزل منجر به ایجاد آسیب هایی مانند مشکلات سیستم گوارشی نخواهد شد.

دریافت کد تخفیف بلیچینگ
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

خواندن 236 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 12:39
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.