بافت لثه | پیوند و ترمیم بافت لثه بافت لثه | پیوند و ترمیم بافت لثه

بافت لثه | انواع | پیوند و ترمیم بافت لثه

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 09:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مشکلات و بیماری های مربوط به لثه به تدریج و کم کم زیاد می شوند. از این رو اکثر افراد به خوبی متوجه این قضیه نمی شوند.این مشکلات می تواند باعث حساسیت های دندان شوند و در صورتی که آسیب های پیش آمده برای لثه درمان نشوند امکان از دست دادن دندان ها وجود دارد. به این خاطر برای رفع این مسئله باید بدون اتلاف وقت به دندانپزشک مراجعه نمایید.

انواع پیوند بافت لثه

بستگی به نیازهای های هر فرد در مورد پیوند بافت لثه ای به طور کلی سه روش پیوند وجود دارد.

پیوند بافت همبندی :

روش نخست که معمول ترین روش نیز می باشد که در آن در ابتدا دندانپزشک در قسمت سقف دهان یک فلپ را می برد و بافتی به نام اپیتلیال را از زیر آن برمی دارد و سپس آن را به بافت لثه کناره های ریشه دندان پیوند می دهد. بعد از انجام پیوند، فلپ مجددا به محل قبلی بازگردانده می شود و بخیه صورت می گیرد.

پیوند آزاد بافت لثه :

همانند روش قبلی در این روش نیز از بافت موجود در سقف دهان استفاده می شود با این تفاوت که به جای بریدن فلپ و برداشتن بافت، مقداری کوچک از بافت به طور مستقیم برداشته می شود و در جایی که مشکل وجود دارد پیوند زده می شود. این نوع پیوند برای افرادی با لثه های نازک که بافت بیشتری احتیاج دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

پیوند پایه دار :

در این گونه از پیوند بافت لثه دیگر از سقف دهان بافت گرفته نمی شود و این بافت به طور مستقیم از همان لثه کنار دندان خراب گرفته می شود. فلپ تا جایی بریده می شود که همچنان از یک لبه به بافت لثه اتصال داشته باشد. در ادامه بافت جهت پوشش ریشه های مربوطه به آن محل کشیده می شود. افرادی که بافت لازم را در آن محل داشته باشند برای این روش مناسب می باشند.

خواندن 187 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 تیر 1399 ساعت 12:36
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر