جرم گیری دندان

جرم گیری دندان چیست؟ | قبل و بعد جرم گیری دندان + فیلم مراحل و طریقه انجام

آیا این مطلب برایتان مفید است؟

آیا به دنبال روشی ساده و موثر برای داشتن دندان‌های تمیز و سالم هستید؟
جرم گیری دندان یکی از اقدامات اساسی در مراقبت از دندان‌هاست که به افزایش طول عمر دندان‌ها، پیشگیری از زرد شدن آنها و داشتن لبخندی جذاب کمک می‌کند.
درست است که مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به صورت اصولی، از تجمع پلاک و تبدیل آن به جرم دندانی جلوگیری می‌کند؛ اما حتی با وجود رعایت هر روز این موارد، ممکن است با جرم‌های دندانی مواجه شوید. در چنین حالتی بهترین راه برای نجات دندان‌ها جرم گیری دندان است.
با خواندن این مقاله، با مزایا و معایب جرم گیری دندان، هزینه انجام آن، نحوه اجرای این روش پیشگیرانه توسط دندانپزشک و سایر اطلاعات لازم در این باره آشنا خواهید شد. همچنین به این باور غلط که این روش به مینای دندان آسیب می‌رساند، پایان داده می‌شود!
پس این مطلب کامل و کارآمد از دکتر لبافی را از دست ندهید.

جرم گیری دندان چیست؟

جرم گیری دندان چیست؟

جرم گیری دندان (Dental Scaling) یک روش درمانی برای از بین بردن پلاک‌ها و جرم‌های دندانی است.
با فعالیت باکتری‌های موجود در دهان، لایه‌هایی به نام پلاک دندان ایجاد می‌شوند. در صورت تبدیل این پلاک‌ها به جرم دندانی، می‌توانند به مینای دندان آسیب رسانده و مشکلات و عوارض بی‌شماری را برای سلامت دهان و دندان ایجاد کنند.
بدین منظور، جرمگیری به کمک ابزارهای خاص خود برای پاکسازی دندان در کلینیک دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

-

به این مطلب گوش دهید

آیا انجام جرمگیری دندان خطرناک است؟

بهتر است این را بدانید که آن چیزی که برای شما خطرناک است، روند جرمگیری دندان نیست، بلکه جرم دندان است. زیرا می‌تواند سبب بروز پوسیدگی‌های دندانی و بیماری‌های لثه شود و در صورت عدم رسیدگی به آن، در نهایت به از دست رفتن کامل دندان منجر شود.
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که همچنان تصور دارید که جرم گیری می‌تواند به دندان‌هایتان آسیب وارد کند، باید این باور غلط را از خود دور کنید.

چرا دندان جرم می‌گیرد؟

علت جرم گرفتن دندان چیست؟

باکتری‌های موجود در دهان انسان، همواره در حال فعالیت هستند؛ این یعنی حتی لحظاتی بعد از مسواک زدن و کشیدن نخ دندان نیز، پلاک روی دندان‌ها تشکیل خواهد شد. شما نمی‌توانید از تشکیل پلاک جلوگیری نمایید.
اما مسئله اصلی این است که باید از تبدیل این پلاک‌ها به جرم دندانی جلوگیری کنید.
در صورتی که شما چند روز این پلاک را از روی دندان حذف نکنید، تبدیل به جرم خواهد شد و اتصال خیلی قوی‌تری خواهد داشت.

هزینه جرم گیری چقدر است؟

قیمت انجام جرمگیری در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی از 1,500,000 تومان (یک میلیون و پانصد هزار تومان) تا 2,000,000 (دو میلیون تومان) است.
ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما و ارائه اطلاعات دقیق در این خصوص هستیم. جهت اطلاع کامل از تعرفه‌ها، شرایط پرداخت، پوشش بیمه و دریافت تخفیف، به مقاله هزینه جرم گیری دندان مراجعه نمایید. همچنین از طریق تماس می‌توانید برای رزرو نوبت اقدام نمایید.

فواید جرمگیری چیست؟

جرم گیری دندان چه فوایدی دارد؟

درمان جرم دندان دارای فواید بی‌شماری است که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 1. جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها پلاک و جرم سرشار از باکتری‌های مختلف هستند. زمانی که پلاک تبدیل به جرم شود، می‌تواند سبب پوسیده شدن دندان شود. جرمگیری از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.
 2. جلوگیری از بروز بیماری‌های لثه و خطر از دست دادن دندان پیشگیری از بیماری‌های لثه که با جرمگیری امکان پذیر است، می‌تواند مانع از بین رفتن دندان شود.
 3. رفع بوی بد دهان بوی بد دهان ناشی از تشکیل جرم‌های دندانی، تا حد زیادی به کمک این روش رفع خواهد شد.
 4. سفیدتر کردن دندان‌ها با از بین رفتن جرم‌ها، رنگ زرد ایجاد شده توسط آن‌ها نیز برطرف شده و رنگ سفید دندان‌ها نمایان خواهد شد.
 5. افزایش سلامت کلی بدن باید بدانید که سلامت دهان به شدت می‌تواند بر سایر اعضای بدن به خصوص قلب، تاثیر گذار باشد. مراجعه منظم به مطب دندانپزشکی و چکاپ دندان‌ها، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش حملات قلب و سکته داشته باشد.
 6. جلوگیری از درمان‌های پیچیده و هزینه‌های بیشتر جرم گیری دندان نوعی مراقبت پیشگیرانه است که مانع از بروز بسیاری از بیماری‌ها و صرف هزینه در آینده می‌شود.

روش‌های جرمگیری کردن دندان

جرم گیری دندان چه روش‌هایی دارد؟

انواع روش‌های جرم گیری شامل موارد زیر می‌شود:

 1. جرم گیری با ابزارهای دستی

  در این روش حس لامسه دندانپزشک به خوبی می‌تواند به شناسایی موقعیت پلاک‌های دندانی کمک کند.
 2. جرم گیری با استفاده از ابزارهای اولتراسونیک

  ابزار اولتراسونیک دارای سر فلزی است که با لرزش می‌تواند سبب از بین رفتن جرم‌های دندانی شود. در این روش، دندانپزشک از آب برای شستن پلاک‌های دندانی و سرد نگه داشتن دستگاه نیز استفاده می‌کند.
 3. جرم گیری دندان با ایرفلو

  در این روش دستگاه ایرفلو ترکیبات گلیسین و سدیم بی کربنات را همراه با فشار آب به جرم‌های دندانی می‌پاشد و آنها را به راحتی از بین می‌برد.
 4. جرم گیری دندان با لیزر

  بعد از اینکه روش‌های پاکسازی جرم از روی دندان‌ها انجام شد، دندانپزشک از لیزر مخصوص آبی رنگ استفاده می‌کند. با این کار، بهبودی سریع‌تر انجام شود و التهاب از بین برود.

مراحل جرم گیری دندان

جرم گیری دندان چه مراحلی دارد؟

اگر برای شما نیز سوال پیش آمده است که نحوه جرم گیری دندان در دندانپزشکی به چه صورت است، پس این بخش را مطالعه کنید:

 1. مرحله اول: جرمگیری و کورتاژ لثه

  در صورت نیاز کورتاژ لثه با هدف از بین بردن بافت ملتهب اطراف پاکت پریودنتال انجام می‌شود.
 2. مرحله دوم: بروساژ دندان

  در این مرحله دندانپزشک با استفاده از خمیری مخصوص و وسیله‌ای که دارای سر برسی شکل است، این کار را انجام می‌دهد. بروساژ دندان به منظور صاف و صیقلی کردن سطح دندان بعد از جرم گیری انجام می‌شود؛ با این روش زبری دندان‌ها بعد از جرمگیری از بین می‌رود.
 3. مرحله سوم: صیقلی کردن دندان با Airflow

  این روش بدون تماس مستقیم و فشار به بهبود وضعیت دندان‌ها می‌پردازد. یک اسپری هوا و بی‌کربنات و جت آب به منظور از بین بردن جرم و لکه‌های روی دندان استفاده می‌شود.

مزایا و معایب جرم گیری دندان

جرم گیری دندان چه مزایا و معایبی دارد؟

دانستن مزایا و معایب جرم گیری سبب می شود تا با آگاهی بیشتری به سراغ انجام این روش از بین بردن جرم دندان بروید. در زیر به این موارد اشاره کرده‌ایم:

مزایای جرم گیری دندان

جرم گیری دندان یک روند پیشگیرانه است که جرم و پلاک‌های بین و روی دندان را از بین می‌برد. همچنین با برداشتن جرم‌های روی دندان، می‌تواند تا حدودی زردی آنها را کم کند.

معایب جرم گیری دندان

به طور کلی جرم گیری دندان معایب طولانی مدتی برایتان به همراه نخواهد داشت. برخی از معایب موقتی و طبیعی این روش عبارت‌اند از:

 1. حساس شدن دندان‌ها جرم گیری تا حدود چند ساعت سبب حساسیت دندان‌ها شده که به مرور رفع می‌شود.
 2. خونریزی لثه حین درمان به احتمال زیاد در حین جرم گیری دچار خونریزی لثه می‌شوید که البته جای نگرانی ندارد. در این شرایط دندانپزشک توصیه‌های ضروری را برای شما شرح می‌دهد.
 3. احتمال بروز عفونت اگر دچار سیستم ایمنی ضعیفی باشید، احتمال کمی برای بروز عفونت وجود دارد.

جرمگیری دندان در منزل

آیا می‌توان در منزل جرم گیری دندان انجام داد؟

در منزل هم می‌توان اقداماتی برای جرم گیری دندان‌ها انجام داد، اما باید بدانید که جرم‌ها با استفاده از این روش‌ها از روی دندان برداشته نمی‌شوند و شما باید از دندانپزشک کمک بگیرید. روش‌های خانگی تنها ممکن است بتوانند از تشکیل جرم بر روی دندان پیشگیری کنند. با این حال برخی از آنها ممکن است عوارضی را برای دندان‌ها به وجود آورند.
برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

 1. استفاده از جوش شیرین به تنهایی یا با سرکه، لیمو و خمیر دندان
 2. مسواک زدن با روغن زیتون
 3. نگه داشتن شکر قهوه‌ای روی دندان‌ها
 4. مسواک زدن با سرکه سیب
 5. جرم گیری دندان با زغال
 6. استفاده از نمک
 7. جرم گیری دندان با زنجبیل
 8. استفاده از توت فرنگی
 9. جرم گیری دندان به کمک عسل

شست‌و‌شوی دندان در دندانپزشکی

منظور از شست‌و‌شوی دندان در دندانپزشکی چیست؟

شست‌و‌شوی دندان در دندانپزشکی را احتمالا به نام بروساژ در کنار نام جرم گیری دندان شنیده‌اید. بروساژ در واقع به عنوان یک روش تکمیلی بعد از جرم گیری دندان انجام می‌شود. این روش به از بین بردن جرم و لکه‌هایی که توسط مصرف مواد غذایی روی دندان‌ها ایجاد شده‌اند و همچنین سفیدتر و درخشان‌تر کردن دندان‌ها کمک می‌کند.

جرم گیری عمیق دندان

جرم گیری عمیق دندان چیست؟

جرمگیری عمیق تنها زمانی انجام می‌شود که بیماری لثه وجود داشته باشد. هدف از جرم گیری عمیق، درمان پریودنتیت یا بیماری لثه است که به طور مطلوبی باعث بهبودی آن می‌شود.
مطالعات نشان می‌دهد که جرم گیری عمیق و تمیز کردن ریشه دندان یک روش غیر جراحی بسیار مؤثر برای درمان بیماری لثه است.
این درمان می‌تواند از عوارض ناخوشایندی مانند از دست دادن استخوان فک و دندان جلوگیری کند.
جرم گیری عمیق دندان شامل بخش‌های زیر است:

 1. در ابتدای عمل از بی‌حسی موضعی در نواحی تحت درمان استفاده می‌شود.
 2. در جرم گیری عمیق، دندانپزشک با استفاده از ابزار دستی مانند جرم‌گیر پریودنتال یا کورت یا ابزار اولتراسونیک، پلاک و جرم زیر خط لثه را از ناحیه پاکت بین دندان‌ها و لثه که در زمان وجود التهاب ایجاد می‌شوند، برمی‌دارد.
 3. سپس بافت لثه به آرامی به عقب رانده می‌شود و روت پلنینگ برای تمیز و صاف کردن سطح ریشه دندان انجام می‌شود.

پس از انجام این درمان ممکن است تا دو روز درد و مقداری خونریزی تجربه کنید. با شستشوی دهان با محلول آب نمک و دهانشویه و همچنین مصرف داروهای ضد التهاب و مسکن می‌توانید به بهبود سریع‌تر این عوارض کمک کنید.

آیا جرم گیری دندان عوارض دارد؟

بعضی از افراد تصور می‌کنند که جرم گیری به مینای دندان آنها آسیب وارد می‌کند و یا سبب لق شدن دندان آنها می‌شود. اما این تصور کاملا اشتباه می‌باشد. افرادی که احساس لق بودن دندان خود بعد از این روش را دارند، باید بدانند که این اتفاق از قبل رخ داده و جای خالی دندان با جرم پر شده است، در نتیجه پس از درمان، این احساس بیشتر نمایان می‌شود.

عکس قبل و بعد جرم گیری دندان

قبل و بعد جرم گیری دندان

فیلم جرم گیری عمیق دندان

سوالات متداول

 1. آیا جرم گیری دندان خوب است؟

  با توجه به تمام مطالبی که در این مقاله برایتان بیان کردیم، این درمان نوعی درمان پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌های دهان و دندان است.
 2. آیا جرم گیری عمیق لثه همیشه در درمان بیماری‌های پریودنتال موثر است؟

  به طور معمول، بیماری لثه در مراحل اولیه با انجام جرم گیری حرفه‌ای دندان درمان می‌شود. اما زمانی که پیشرفت می‌کند، باید لثه و ریشه دندان زیر آن تحت درمان قرار بگیرند. در مرحله پیشرفته بیماری، اگر لثه‌ها درمان نشوند، شروع به جدا شدن از دندان‌ها می‌کنند. در این شرایط، پاکت‌هایی را تشکیل می‌دهند که در آن پلاک‌ها به دام می‌افتند.
 3. تعداد جلسات جرم گیری دندان چقدر است؟

  تعداد جلساتی که مورد نیاز است، به شرایط بیمار و میزان جرم روی دندان‌های او بستگی دارد. در اغلب مواقع در یک جلسه انجام می‌شود، اما اگر میزان جرم دندان زیاد باشد، ممکن است دو جلسه طول بکشد.
 4. جرم گیری دندان چگونه انجام می‌شود؟

  جرم گیری دندان به کمک چند روش قابل انجام است. اگر به صورت منظم به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید و بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید، دندانپزشک می‌تواند با استفاده از ابزار‌های دستی، به برطرف کردن جرم بپردازد. اما معمولا از ابزارهای اولتراسونیک برای این کار استفاده می‌شود. این دستگاه دارای نوک فلزی به شکل خاصی است. دندانپزشک آن را به صورت حرکات چرخشی و ضربه‌ای روی جرم دندان زده تا از بین برود.
 5. آیا جرم گیری سبب از بین رفتن مینای دندان می‌شود؟

  افراد زیادی تصور می‌کنند که جرم گیری به مینای دندان آسیب می‌رساند. اما این تصور کاملا اشتباه است؛ زیرا دستگاه‌های جرم گیری دندان، تنها قادر به برداشتن جرم‌های دندانی هستند و هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی‌کنند.
 6. چرا بعد از جرم گیری دندان‌ها حساس می‌شوند؟

  بعد از جرم گیری دندان، حساسیت‌هایی برای دندان‌ها به وجود می‌آید که کاملا طبیعی بوده و هیچ گونه جای نگرانی نیست. این روند بعد از چند روز از بین می‌رود. دلیل آن این است که با این روش، بخش زیادی از جرم‌های روی دندان شما برداشته شده است.
 7. چند وقت یک بار لازم است تا جرم گیری دندان انجام شود؟

  با توجه به جنس دندان هر بیمار و رعایت‌های او، زمانی که هر فرد به جرم گیری دندان نیاز دارد، متفاوت است.
 8. علت جرم گیری دندان چیست؟

  این روش برای تمیز کردن جرم دندان انجام می‌شود تا با از بین بردن آن از عوارضی که ممکن است برای دندان‌ها ایجاد کند، پیشگیری شود.

دستگاه ایرفلو چیست؟ نحوه انجام جرم گیری با ایرفلو به چه صورت است و با استفاده از آن چه لکه‌هایی حذف می‌شوند؟ هزینه انجام آن چقدر است؟ برای استفاده از این روش باید به کدام مطب دندانپزشکی مراجعه کرد؟ انجام جرم گیری با ایرفلو چقدر طول می‌کشد؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا…
آیا جرم گیری همان پولیش دندان است؟ اگر خیر این دو چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ استفاده از این دو روش بی نظیر در دندانپزشکی چه مزایای دارد؟ در این مقاله پاسخ این سوالات را مطالعه نمایید.
آیا جرم گیری دندان با جرم گیری لثه یکسان است؟ چه تفاوت‌هایی بین این دو روش درمان وجود دارند؟ دراین مقاله مختصر و مفید به بیان تفاوت‌های این دو روش درمان بی نظیر پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.
آیا دندان‌های خود را جرم گیری کرده‌اید و متوجه شده‌اید که دندان‌ها و یا لثه‌هایتان حساس شده‌اند؟ آیا پس از جرم گیری، با مصرف مواد غذایی و یا نوشیدنی‌های سرد و یا گرم، دندان‌هایتان درد می‌گیرند؟ آیا می‌خواهید بدانید که این اتفاق طبیعی است یا خیر؟ و یا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید این درد…
بروساژ دندان چیست؟ آیا این روش همیشه همراه با درمان جرم گیری دندان صورت می‌گیرد؟ تاثیر آن چیست؟ چه هزینه ای باید بابت آن پرداخت؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با این روش موثر آشنا شوید.
آیا می‌توان دندان کامپوزیت شده را جرم گیری کرد؟ این کار چگونه انجام می‌شود؟ چه دلایلی برای جرم گیری ونیر کامپوزیت وجود دارد؟ در این مقاله مختصر و مفید، پاسخ این سوالات را مطالعه کنید.
آیا شما نیز جزء افرادی سیگاری هستید که دندان‌هایتان جرم زیادی گرفته‌اند و می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید این مشکل را برطرف کنید؟ آیا می‌دانید که جرم گیری یک روش مؤثر برای درمان این مشکل است و مزایای زیادی برای شما دارد؟ آیا می‌خواهید بدانید که جرم گیری چه تأثیری بر سفید شدن دندان‌های افراد سیگاری…
آیا تمایل به شناخت دستگاه‌های جرم گیری دندان دارید؟ آیا فکر می‌کنید که دستگاه‌های جرم گیری سبب خراب شدن دندان‌های شما می‌شوند؟ انواع این دستگاه‌ها کدام اند؟ دستگاه پولیش دندان چگونه کار می‌کند؟ استفاده از این دستگاه‌ها در مطب دندانپزشکی چه مزایایی برایتان دارند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در…
آیا شما نیز فکر می‌کنید دندان‌هایتان جرم گرفته اند؟ به نظر شما علت جرم دندان چیست؟ علت جرم سیاه دندان چیست؟ آیا با جرم نارنجی یا زرد روی دندان‌های خود روبه‌رو هستید؟ علت ایجاد آنها چیست؟ در این مقاله با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
جرم گیری لثه چیست؟ مزایا و عوارض آن کدام اند؟ این روش در چه مواردی و برای چه افرادی انجام می‌شود؟ از کاربردهای این درمان چه می‌دانید؟ آیا این روش به نسبت جرم گیری دندان درد بیشتری دارد؟ در این مقاله با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست…
بعد از جرم گیری دندان باید به چه نکات و مواردی توجه داشته باشید؟ بعد از جرم گیری دندان باید چه غذاهایی بخوریم؟ آیا حساسیت دندان بعد از انجام این درمان طولانی مدت خواهد بود؟ در این مقاله با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص مراقبت‌های بعد از جرم گیری دندان به…
آیا بعد از جرم گیری، دندانها زرد می‌شوند؟ چه دلایلی سبب بروز این اتفاق خواهند شد؟ چه راهکارهایی برای رفع آن وجود دارد؟ آیا می‌توان از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را به دست آورید.
اگر به دنبال جرم گیری دندان خود با استفاده از روش‌هایی مانند سرکه سیب، نمک، ذغال، زنجبیل و جوش شیرین هستید، اما نمی‌دانید این روش‌ها مفید هستند یا مضر، این مقاله را از دست ندهید. پاسخ صحیح تمام سوالات شما در این باره اینجا مطرح شده است.
در طب اسلامی رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار توصیه شده است. شاید شما نیز شنیده باشید که با استفاده از روش‌هایی که در طب اسلامی معرفی شده‌اند، می‌توان جرم دندان‌ها را از بین برد. اما آیا واقعا می‌توان با استفاده از آنها جرم گیری دندان انجام داد؟ در این مقاله به طور کامل به…
با توجه به اهمیتی که داشتن دندانهای سفید بر زیبایی دارد موضوع جرم گیری دندان هم اهمیت بالایی یافته است. امروزه با وجود روش‌های مختلف جرم گیری دندان، هر فردی متناسب با شرایط خود ممکن است یکی از این روش‌ها را انتخاب کند. در این مقاله سعی داریم تا با معرفی بهترین برندهای خمیر دندان…
آیا قصد جرم گیری دندان‌های خود را دارید و می‌خواهید بدانید که انجام آن تأثیری بر روی روشن‌تر شدن دندان‌هایتان دارد یا خیر؟ این درمان تا چه میزان دندان‌ها را سفید می‌کند و آیا تأثیر مشابهی بر روی دندان‌های تمام افراد می‌گذارد؟ اگر جرم گیری تأثیری بر سفیدتر شدن رنگ دندان‌ها نداشته باشد، از چه…
به احتمال زیاد تبلیغات متعددی را در خصوص ماسک دندان دیده اید و بسیار در مورد این محصولات شنیده اید. اگر علاقه مندید در خصوص این محصول اطلاعاتی کسب کنید با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.
برای سفیدتر کردن دندانهای خود، بلیچینگ را انتخاب می‌کنید یا جرم گیری را؟ کدام یک از این روشها گزینه مناسبی برای شما هستند؟ آیا می‌دانید در چه زمانی باید کدام یک را انتخاب نمایید؟ در این مقاله با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با تفاوت‌های این دو روش بی نظیر…
درمان جرم گیری به چند جلسه نیاز دارد؟ مدت زمان انجام این فرایند چقدر طول می‌کشد؟ آیا درمان طولانی است؟ هر چند وقت یک بار برای این فرایند اقدام کنم؟ اگر هر یک از این سوالات دغدغه شما نیز می‌باشد، این مطلب مفید را مطالعه نمایید.
جرم گیری دندان اولتراسونیک چیست؟ این روش چه مزایا و معایبی دارد؟ از ویژگی‌های جرم گیری با این روش کدام اند؟ چه کسانی کاندیدای خوبی برای بهره مند شدن از این روش درمانی می‌باشند؟ در این مقاله با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
آیا انجام درمان جرم گیری به بی‌حسی نیاز دارد؟ آیا تمام افراد به بی‌حسی نیاز دارند؟ در چه شرایطی از داروی بی‌حسی برای انجام این درمان استفاده می‌شود؟ در این مطلب مختصر و مفید با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
چرا از جرم گیری دندان با لیزر استفاده کنم؟ مزایا و معایب این روش به نسبت روش‌های دیگر جرم گیری دندان چیست؟ این روش درمانی چگونه انجام می‌شود؟ در این مقاله مختصر و مفید با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
اگر به دنبال روش های جایگزین جرم گیری دندان در خانه و جدیدترین روش جرم گیری دندان در مطب هستید، ممکن است روش هایی که امتحان کرده اید به اندازه کافی مؤثر نبوده باشد و به دنبال روش های جایگزین باشید.
آیا بعد از روکش دندان نیاز به جرم گیری وجود دارد؟ دلیل اهمیت این اقدام چیست؟ چه مزایایی به همراه این اقدام ایجاد خواهد شد؟چه مواردی سبب نیاز به جرم گیری دندان روکش شده در مدت زمان کوتاه می‌شوند؟ در این مقاله با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست…
آیا جرم گیری دندان به روش سنتی امکان پذیر است؟ روش‌های جرم گیری دندان در طب سنتی کدام‌اند؟ آیا مخلوط سرکه و عسل برای جرم گیری دندان مؤثر است؟ آیا روش‌های خانگی جرم گیری دندان جایگزین مراجعه به دندانپزشک است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ تمام این سوالات را مطالعه نمایید.
آیا زنان باردار و خانم‌های شیرده می‌توانند دندان‌های خود را جرم گیری کنند؟ به نظر شما این درمان برای این افراد ضرر دارد؟ چه زمانی بهترین زمان برای انجام این درمان در بارداری است؟ چه فوایدی برای این افراد وجود دارد؟ در این مطلب مختصر و مفید با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا پاسخ…
آیا دندان‌های خود را لمینت کرده‌اید و اکنون متوجه وجود جرم بر روی آنها شده‌اید؟ آیا می‌خواهید بدانید که می‌توانید از روش‌هایی مانند جرم گیری برای برطرف کردن آن استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید علت جرم گرفتن لمینت و راه‌های پیشگیری از آن را بشناسید؟ به نظر شما می‌توان دندان زیر لمینت را جرم گیری کرد؟…
همه افراد احتمالا حداقل یک بار جرم گیری دندان را در زندگی خود تجربه می کنند. به فرآیند زدودن جرم های سطح دندان و زیر لثه جرم گیری دندان گفته می شود. افراد در طول عمرشان ممکن است بارها دندان هایشان به جرم گیری نیاز پیدا کند. بزاق دهان، باکتری ها و پروتئین های موجود…
آیا درمان‌های خانگی جرم گیری دندان می‌توانند جایگزینی برای این روش درمانی در مطب باشند؟ از چه راهکارهایی در منزل می توان برای از بین بردن جرم و پلاک‌های دندانی استفاده کرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید.
آیا می‌دانید که جرم بر روی دندان‌های کودکان نیز تشکیل می‌شود؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توان آن را از روی سطح دندان‌های کودک حذف کرد؟ در صورتی که جرم گیری برای کودکان انجام نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا انجام این درمان برای خردسالان درد دارد؟ آیا می‌توان جرم گیری دندان کودکان را در خانه انجام داد؟…
آیا می‌خواهید دندان‌های خود را جرم گیری کنید اما از مزایا و معایب آن اطلاع ندارید؟ آیا می‌دانید که این روش بر خلاف تصور اشتباه برخی افراد نه تنها ضرر ندارد، بلکه مزایای بسیار زیادی نیز دارد؟ به نظر شما مزایای آن کدام‌اند؟ معایب آن چیست؟ در این مطلب از دکتر فاطمه لبافی علاوه بر…
آیا ایمپلنت دندان نیاز به جرم گیری دارد؟ به چه دلیل نیاز به انجام این روند درمانی وجود دارد؟ این کار با چه مزایایی همراه است؟ جرم گیری نکردن ایمپلنت با چه عوارضی همراه است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
آیا می‌خواهید بدانید جرم دندان چیست و چه تفاوتی با پلاک، تارتار و پوسیدگی دارد؟ آیا می‌دانید هریک از این موارد چگونه تشکیل می‌شوند و چه عوارضی را برای فرد به وجود می‌آورند؟ انواع جرم دندان کدام‌اند و چگونه می‌توان از تشکیل آنها پیشگیری کرد؟ آیا می‌دانید در صورت مشاهده جرم بر روی دندان از…
جرم گیری دندان چه روش‌هایی دارد؟ کدام یک از آنها برای شما انتخاب بهتری است؟ آیا رایج‌ترین روش جرم گیری دندان را می‌شناسید؟ بهترین روش این درمان کدام است؟ در این مقاله با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.
آیا می‌خواهید دندان‌هایتان را جرم گیری کنید، اما از عوارض آن می‌ترسید؟ آیا فکر می‌کنید که جرم گیری به دندان‌هایتان آسیب می‌رساند؟ آیا می‌خواهید عوارض جرمگیری دندان‌ها و راه‌های پیشگیری از آنها را بدانید؟ آیا شما نیز فکر می‌کنید که جرم گیری باعث لق شدن و یا خراب شدن دندان‌هایتان می‌شود؟ در این مطلب از…
آیا می‌خواهید دندان‌های خود را جرم گیری کنید، اما از درد آن می‌ترسید؟ آیا اصلاً جرم گیری دندان درد دارد؟ آیا می‌خواهید بدانید که درد و حساسیت دندان‌ها پس از جرم گیری طبیعی است یا خیر؟ آیا به نظر شما ترس از درد این درمان، دلیل کافی برای انجام ندادن آن است؟ آیا فکر می‌کنید…
آیا می‌دانید که احتما تشکیل جرم و پلاک در زمان استفاده از دستگاه‌های ارتودنسی بیشتر است؟ چرا این اتفاق می‌افتد؟ با توجه به بروز این مشکل، کسانی که تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرند، باید با استفاده از چه روش‌هایی به پیشگیری و درمان اینگونه مشکلات بپردازند؟ در این مقاله مختصر و مفید پاسخ این سوالات…