بهترین خمیر دندان جرم گیر برای دندان بهترین خمیر دندان جرم گیر برای دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

بهترین خمیر دندان جرم گیر برای دندان | قیمت | راهنمای خرید

دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 12:47
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

با توجه به اهمیتی که داشتن دندان های سفید بر زیبایی دارد موضوع جرم گیری دندان هم اهمیت بالایی یافته است. امروزه با وجود روش های مختلف جرم گیری دندان، هر فردی متناسب با شرایط خود ممکن است یکی از این روش ها را انتخاب کند. خمیر دندان های جرم گیر که در برند های مختلف وارد بازار شده اند طرفداران خاص خود را یافته اند. در انتخاب بهترین نوع این خمیر دندان ها باید عوامل مختلفی از جمله مواد تشکیل دهنده خمیر دندان را مورد بررسی قرار داد.

مطالعه این مطلب 5 دقیقه زمان نیاز دارد

دسترسی سریع به عناوین این مطلب

بیشتر متخصصان دندانپزشکی بر این باور هستند که خمیر دندان هایی که برای جرم گیری دندان مورد استفاده قرار می گیرند به مرور زمان باعث از بین رفتن عاج و مینای دندان می شوند. این خمیر دندان ها در هر بار استفاده دندان های شما را به سمت پوسیدگی و از بین رفتن مینا نزدیک تر می کنند.
در حالت کلی در رابطه با این خمیر دندان ها باید گفت: بر خلاف تصور عامه که فکر می کنند با استفاده از خمیر دندان های جرم گیر، دندان هایی سفید و یک دست خواهند داشت، این خمیر دندان ها فقط لکه های سطح دندان را از بین برده و در واقع ظاهر طبیعی دندان ها را با ظاهری بهتر نشان می دهد. این نوع جرم گیری دندان لکه های موجود در مینای دندان را از بین نمی برد و در واقع می توان گفت برای لکه های سخت و یا لکه های سیاه و قهوه ای که بر اثر پوسیدگی بر روی دندان ایجاد شده اند هیچ تاثیری نخواهند داشت. همراه با دکتر فاطمه لبافی می شویم تا با تاثیر داشتن و یا نداشتن خمیر دندان جرم گیر در از بین بردن جرم های دهان آشنا شویم.

ممکن است قبل از اقدام برای جرم گیری دندان به دانستن این مطالب نیز نیاز داشته باشید:

بهترین خمیر دندان جرم گیر

امروزه با تنوع بالایی که در مورد خمیر دندان ها در بازار وجود دارد شاید خریداران این محصول دچار سردرگمی شوند و نتوانند به انتخابی درست برسند. همان طور که گفتیم انتخاب بهترین خمیر دندان که برای جرم گیری دندان مناسب باشد به عوامل متعددی وابسته است. در انتخاب این نوع خمیر دندان باید خمیری را انتخاب کنید که حاوی فلوراید باشد تا این ماده از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند.
خمیر دندان های جرم گیری دندان به دلیل این که باعث ساییدگی دندان ها می شوند ممکن است باعث ایجاد حساسیت در دندان ها شوند به همین دلیل به هنگام خرید خمیر دندان مناسب برای جرم گیری دندان بهتر است نوعی را انتخاب کنید که حاوی مواد ضد حساسیت باشند. خمیر دندان هایی که حاوی موادی مانند پتاسیم نیترات، استرانسیوم استات و کلرید استرانسیوم باشند می توانند از حساسیت دندان ها جلوگیری کنند. در انتخاب بهترین نوع خمیر دندان که مناسب جرم گیری دندان باشد این نکته را در نظر بگیرید که قیمت بالا دلیلی بر با کیفیت بودن خمیر دندان نیست و نمی توان این طور تلقی کرد که خمیر دندان هایی با قیمت بالاتر آسیبی به دندان وارد نمی کنند.

بهترین نوع خمیر دندان حتما باید دارای تائیدیه ADA باشد. این استاندارد در مورد خمیر دندان های مناسب جرم گیری دندان مواردی مانند میزان فلوراید، میزان طعم دهنده هایی که باعث آسیب به دندان می شوند، میزان عناصر مفید برای بهبود بهداشت دندان و ... را بررسی می کند.
معمولا برای انتخاب خمیر دندان مناسبی جرم گیری دندان برای آن که بهترین نوع آن را انتخاب کرد باید به سطح سایشی آن توجه کرد. معمولا این سطح سایشی را با علامت RDA نمایش می دهند که یک خمیر دندان خوب برای این که باعث سایش بیش از حد دندان ها نشود باید 250 RDA یا کمتر از این مقدار را داشته باشد. در انتخاب خمیر دندان های جرم گیری دندان حتما به این نکته توجه داشته باشید که خمیری را انتخاب کنید که کمترین میزان مواد شیرین کننده را داشته باشد. چون این خمیر دندان ها به خودی خود باعث پوسیدگی دندان به مرور زمان می شوند و میزان مواد شیرین کننده هم می تواند تاثیر بر پوسیدگی دندان را مضاعف کند.

بهترین خمیر دندان جرم گیر

در رابطه با افرادی که هر گونه پوسیدگی های دندانی دارند توصیه می شود که ازا ین گونه خمیر دندان ها استفاده نکنند. خمیر دندان هایی که برای جرم گیری دندان تولید می شوند به هیچ وجه مناسب جرم گیری دندان کودکان نیستند و برای آن ها باید از خمیر دندان های مناسب کودکان استفاده کنید. از آن جایی که مینای دندان بعد از این که از بین رفت دوباره ترمیم نمی شود، توجه داشته باشید که از این نوع خمیر دندان ها به مدت طولانی استفاده نکنید چرا که در صورت از بین رفتن مینای دندان مشکلات جدی برای شما پیش خواهد آمد.
بهتر است قبل از استفاده از خمیر دندان های جرم گیر حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و میزان استفاده آن را متناسب با دستور پزشک تنظیم کنید. در استفاده از این خمیر دندان ها که به عنوان جرم گیری دندان در بازار به فروش می رسند جنس دندان ها بسیار مهم است. ممکن است فردی دارای مینای دندان قوی تری باشد که در این صورت آسیب این خمیر دندان ها کمتر خواهد بود و ممکن است در فردی دیگر میزان اثر گذاری کاملا برعکس باشد.

سفید شدن دندان های زرد

سفید شدن دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر است. شاید یکی از راحت ترین راه هایی که به ذهن هر کسی برسد استفاده از خمیر دندان های جرم گیری دندان است. توصیه می شود برای این که بتوانید یک روش اصولی و مفید را در بین تمام روش ها موجود انتخاب کنید با یک پزشک مشورت کنید.
اگر می خواهید به صورت علمی و درست دندان های خود را سفید کنید و در واقع به جرم گیری دندان از روش اصولی برسید بهتر است این کار را در مطب دندانپزشکی و توسط یک دندانپزشک انجام دهید. در روش های موجود که در مطب انجام می گیرد یک ماده سفید کننده به طور مستقیم بر روی دندان های شما قرار می گیرد و شما را تا مدت ها از شر دندان های زرد خلاص می کند. معمولا این روش ها بسیار سریع انجام می گیرند. ماندگاری که در این روش ها وجود دارد قابل قبول است و نیاز به ترمیم فوری نخواهد داشت. البته طبیعی است که سفید کردن دندان با جرم گیری و یا روش های دیگر دائمی نیستند اما در صورت رعایت مراقبت های بعد از جرم گیری دندان و نیز تغذیه بعد از جرم گیری دندان و نکات بهداشتی حتی تا ده سال هم می توانید از آن ها بهره ببرید.

جرم گیری دندان یا بهتر است بگوییم سفید کردن دندان با استفاده از روش های خانگی هم امکان پذیر هستند و با روش های بسیار ساده مانند استفاده از مواد طبیعی، ژل سفید کننده، خمیر دندان جرم گیری دندان و... می توان دندان ها را سفید کرد. البته میزان ماندگاری این روش ها پایین بوده و به سرعت نیاز به ترمیم خواهد داشت اما شاید هزینه ی پایینی که دارد افراد زیادی را ترغیب به انجام آن کند. این گونه روش ها مدت زمان زیادی را نیاز دارند تا خاصیت خود را نشان دهند و در واقع کار جرم گیری دندان را انجام دهند و در نهایت کاری که انجام خواهند داد یک کار مقطعی و زود گذر خواهد بود. این گونه مواد سفید کننده فاقد هر گونه پراکسید هیدروژن می باشند و اگر این ماده هم در آن ها وجود داشته باشد به مقدار بسیار پایین با غلظت کم خواهد بود که از این جهت می توان گفت که این مواد بی خطر هستند.
در بین روش های خانگی که برای سفید کردن دندان نام آن را بسیار می شنویم ژل سفید کننده دندان می باشد. این ژل ها مقدار پراکسید هیدروژن بسیار پایین و در حد 3 تا 15 درصد دارند و معمولا ماده ی سفید کننده موجود در آن ها کاربامید پراکسید می باشد که غلظتی بین 10 تا 44 درصد را برای آن در نظر می گیرند. این ژل سفید کننده دندان بر روی رنگ طبیعی دندان ها تاثیر گذار خواهد بود و بر روی دندان هایی که بلیچینگ، لمینت، کامپوزیت و یا روکش شده باشند تقریبا بی اثر است و نمی تواند جرم گیری دندان را انجام دهد. به همین خاطر برای انجام مواردی مانند جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری لمینت دندان، جرم گیری روکش دندان، جرم گیری ایمپلنت دندان و یا جرم گیری دندان ارتودنسی باید به دندانپزشک مراجعه نمود. جرم گیری دندان به این روش ممکن است که یک روش ساده به نظر بیاید اما باز هم برای استفاده از آن بهتر است از یک پزشک مشورت بگیرید. چون در صورتی که دندان های شما مینای ضعیفی داشته باشند این گونه جرم گیری دندان می تواند باعث شکستگی یا ترک دندان ها شود و یا حتی می تواند آسیب هایی را به عصب دندان شما وارد کند که در این صورت ضمن این که هزینه ای اضافی برای شما خواهد داشت ممکن است دندان خود را نیز از دست بدهید و آن را با مشکل جدی رو به رو کند.

سفید شدن دندان های زرد

 نوعی دیگر از روش های خانگی که برای سفیدی یا جرم گیری دندان مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از لاک سفید کننده دندان است که این روز ها در هر داروخانه ای می توان آن را دید. لاک سفید کننده دندان در واقع نوعی قلم پلاستیکی می باشد که در داخل آن ژل سفید کننده وجود دارد. این قلم ها قابل حمل بوده و در هر مکانی امکان استفاده از آن وجود دارد.
کار جرم گیری دندان با این لاک ها به این گونه است که، ماده سفید کننده موجود در آن به طور موقت لکه های زرد را از روی دندان پاک می کند و باعث روشن شدن رنگ دندان ها می شود. این نوع لاک ها معمولا به میزان 10 درصد کاربامید پراکسید و 3/5 درصد هیدروژن پر اکسید دارند که این مواد با عملیاتی که بر روی دندان ها انجام می دهند باعث می شوند اکسیژن به مینای دندان وارد شود و لکه های زرد را از روی آن پاک کند. سفیدی دندان ها به این روش موقتی است و در مدت زمان کوتاهی می توان از نتایج آن بهره برد.
در برخی برند ها موادی مانند گلیسیرین، هیدروکسید سدیم و کربوپول را به مواد سفید کننده اضافه می کنند تا کار جرم گیری دندان با آسیب کمتری انجام گیرد. ماندگاری تمام این روش ها مستلزم این است که تمامی نکات بهداشتی در رابطه با دندان ها را رعایت کنید و از رژیم غذایی درست بهره ببرید. طبیعی است که افرادی که دارای سبک زندگی غلط هستند نمی توانند از نتایج این روش ها به مدت طولانی بهره ببرند.

با بیان تمام این روش ها که برای جرم گیری دندان مورد استفاده قرار می گیرد شاید سوالی که ذهن شما را درگیر کند این باشد که چه چیزی باعث جرم گیری دندان می شود؟ برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا بگوییم که این جرم ها چگونه بر روی دندان ها ایجاد می شوند. جرم های دندان معمولا بر اثر خوردن مواد غذایی مانند کربوهیدرات ها و قند ها از جمله نوشیدنی های گاز دار، شیر، انواع شکلات و شیرینی و ... به وجود می آیند. بعد از خوردن این گونه مواد غذایی باکتری های موجود در دهان با فعالیت خود این مواد را به اسید تبدیل می کنند و این اسید های تولید شده بعد از گذشت مدتی بر روی مینای دندان اثر گذاشته و آن را از بین می برد. در نتیجه این عمل می توان پوسیدگی دندان ها را شاهد بود. در واقع با قرار گرفتن این مواد بر روی دندان ها و تبدیل شدن آن ها به مواد چسبناک که مملو از باکتری هستند جرم بر روی دندان به وجود می آید.

پس می توان برای پاسخ به سوال چه چیزی باعث جرم گیری دندان می شود؟ بگوییم در این مرحله پس از گذشت مدتی و جمع شدن مواد بر روی هم و تجمع پلاک دندان، رنگ دندان ها تغییر می کند و از آن جایی که جرم ها معمولا در ناحیه نزدیک به لثه و پشت دندان ها تجمع پیدا می کنند با مسواک زدن هم نمی توان آن ها را از بین برد. در چنین مواقعی نیاز است تا از جرم گیری دندان استفاده کرد. ماده جرم گیری دندان با نفوذ به تمام نقاط دندان می تواند جرم های موجود را از بین ببرد.
بعد از انجام جرم گیری دندان رعایت بهداشت دندان ها به خصوص استفاده از مسواک و نخ دندان الزامی می باشد. روزانه دو بار دندان های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. در مسواک زدن به نقاطی که بین دندان و لثه قرار دارد و بیشتر جرم ها در آن منطقه جمع می شوند توجه بیشتری داشته باشید. حتما از خمیر دندان هایی که حاوی فلوراید مناسب باشد استفاده کنید تا اثر جرم گیری دندان به مدت طولانی تری بر روی دندان ها باقی بماند.

سفید شدن دندان های زرد

خواندن 1192 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 09:08

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما