آیا جرم گیری دندان با سرکه سیب در خانه صحیح است؟ آیا جرم گیری دندان با سرکه سیب در خانه صحیح است؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

آیا جرم گیری دندان با سرکه سیب در خانه صحیح است؟

دوشنبه, 05 اسفند 1398 ساعت 11:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دندان های سفید و مرتب تاثیر زیادی روی زیبایی افراد می گذارد. زمانی که دندان ها تغییر رنگ بدهند و جرم روی آن ها را بپوشاند، زیبایی افراد دچار اختلال شده و لبخند افراد زیبایی خود را از دست می دهد. این جرم ها می تواند بر اثر مسواک نزدن و پوسیدگی آن ها به مرور زمان به وجود بیایند. جرم گیری دندان به روش های گوناگونی انجام می شود.


جرم های روی دندان ها ممکن است نارنجی، زرد و یا قهوه ای باشد. این جرم ها در واقع پلاک های دندان میکروبی هستند که روی دندان ها سخت و محکم شده اند که نمی توان آن ها را با مسواک زدن ساده بر طرف کرد. اگر این جرم گیری دندان انجام نشود و از کنار آن به سادگی بگذرید دندان های شما حتما آسیب های جدی می بینند. این آسیب ها ممکن است شامل پوسیدگی دندان، التهاب لثه و عفونت های مشابه باشد. در این مقاله قصد داریم تا به همراه دکتر فاطمه لبافی شما را با ویژگی های جرم گیری با سرکه سیب آشنا نماییم.

سرکه سیب

سرکه سیب در واقع از تخمیر سیب تهیه می شود. این نوع از سرکه برای جرم گیری دندان بسیار مفید می باشد. افراد از سرکه سیب برای درمان عفونت لثه، جرم گیری دندان، دندان درد و ... استفاده می کنند. استفاده از سرکه سیب به دلیل فواید بی اندازه ی آن می باشد. به طور مثال می تواند از فواید آن به موارد زیر اشاره کرد.
سرکه سیب یک سفید کننده طبیعی و قوی می باشد. این سرکه می تواند جایگزین مناسبی برای سفید کننده های شیمیایی شود زیرا طبیعی است و ضرری برای افراد ندارد. سرکه سیب همچنین تمیز کننده قوی نیز می باشد. به همین سبب می تواند هر لکه ای را پاک کند و جرم گیری دندان را نیز به خوبی انجام دهد و باعث سفیدی دندان شود که از مزایای جرم گیری دندان با سرکه سیب می باشد. سرکه سیب مقدار زیادی پکتین در خود دارد که پکتین خود ویژگی ضد باکترایی و محافظت کننده دارد. پکتین می تواند جرم های روی دندان ها را پاکسازی کند.

سرکه سیب

جرم گیری دندان با سرکه سیب

افراد زیادی برای سفید شدن و جرم گیری دندان از سرکه سیب استفاده می کنند. این عمل می تواند در خانه انجام شود. برای انجام آن باید یک قاشق آب را با نصف قاشق سرکه سیب مخلوط کرده و سپس مسواک را درون این مواد بزنید و روی دندان ها بکشید. بعد از این کار دندان های خود را طبق روال همیشگی با استفاده از خمیر دندان مسواک بزنید. این کار باید در روز تنها یک مرتبه و قبل از خواب انجام شود. و به صورت 15 روزی انجام شود. یعنی 15 روز این عمل را انجام دهید و 15 روز بعدی انجام ندهید. جرم گیری دندان با سرکه سیب اگر بیش از اندازه انجام شود ممکن است لثه ها و یا مینای دندان دچار آسیب شود.
یکی دیگر از روش های جرم گیری دندان وجود دارد که به وسیله سرکه سیب و جوش شیرین انجام می شود. این روش نسبت به روش قبل که تنها از سرکه سیب استفاده می شد سریع تر و تاثیر گذار تر می باشد. برای این کار باید نصف قاشق جوش شیرین را با نصف قاشق سرکه سیب مخلوط کرد و طبق روش قبلی مسواک زدن را انجام داد. مقدار و زمان مصرف این روش باید حتما مطابق دستور انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به دندان ها وارد شود.
بسیاری از خمیر دندان های موجود در بازار که اثر سفید کنندگی دارند از جوش شیرین و سرکه سیب در ترکیبات خود استفاده می کنند تا باعث جرم گیری دندان و سفیدی آن ها شوند. جرم گیری دندان با این دو روش به خوبی انجام می شود.

این مقالات نیز حاوی نکات بسیار مفیدی هستند که توصیه می گردد مطالعه نمایید:

سرکه سیب برای عفونت لثه

سرکه سیب علاوه بر جرم گیری دندان می تواند برای انواع عفونت لثه مورد استفاده قرار بگیرد. افراد زیادی از عفونت لثه رنج می برند. این عفونت ها بر اثر حساسیت داشتن افراد به غذاهای گرم و یا سرد به وجود می آید. این عفونت ها باید به سرعت درمان شود تا تبدیل به آسیب های جدی تر نشود. تمامی افراد ممکن است به عفونت لثه دچار شوند اما افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند و همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند بیشتر به عفونت لثه و دندان دچار می شوند.
درمان عفونت لثه باید سریعا انجام شود. برای درمان آن ابتدا باید متوجه این عفونت در دهان خود شد. نشانه های عفونت دندان و لثه شامل احساس تلخی در دهان، حساسیت به غذا های گرم و سرد، متور شدن فک بالا یا پایین، داشتن دندان درد، داشتن لثه هایی متورم و یا قرمز و ... شود. با دیدن این نشانه ها حتما باید برای درمان آن اقدام کنید.
برای درمان عفونت لثه و دندان و جرم گیری دندان روش های زیادی وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب علاوه بر جرم گیری دندان، می تواند در موارد دیگر نیز موثر باشد. استفاده از سرکه سیب برای درمان عفونت لثه به روش های مختلفی انجام می شود. این روش ها به صورت زیر انجام می شود.
روش اول: در این روش شستن دهان را با سرکه سیب می شویند و حدود دو تا سه دقیقه درون دهان نگه داشته می شود. پس از آن مسواک زدن به صورت طبیعی انجام می شود. این عمل را باید دو تا سه بار در هفته انجام داد تا عفونت لثه و جرم گیری دندان به خوبی درمان شود. علاوه بر نگه داشتن سرکه سیب درون دهان می توان پنبه ای را آغشته به سرکه سیب کرد و روی عفونت قرار داد.
روش دوم: در روش دیگر می توان سرکه سیب را با نمک دریا مخلوط کرد. این مواد را با کمی آب مخلوط کرده و در دهان به مدت دو تا سه دقیقه نگه دارید و پس از آن بیرون بریزید. این روش می تواند درمان عفونت لثه و جرم گیری دندان شما را سریع تر درمان کند.
روش سوم: مخلوط سرکه سیب و جوش شیرین علاوه بر جرم گیری دندان، برای درمان عفونت لثه نیز کاربرد دارد. یک قاشق سرکه سیب و دو قاشق جوش شیرین را مخلوط کنید و به دندان ها بکشید. سپس دهان را شست و شو دهید و مسواک بزنید.

 سرکه سیب برای عفونت لثه

سرکه سیب برای دندان درد

یکی از درد هایی که همگی در طول زندگی خود تجربه می کنند، دندان درد می باشد. این درد یکی از بدترین درد ها است. دندان درد ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید. این دلایل می تواند شامل آسیب دیدن عصب دندان، عفونت دندان و لثه، ایجاد حفره در دندان و ... باشد. اگر این درد شدید باشد حتما باید به پزشک مراجعه کرد تا از شر آن درد خلاص شوید. اما ممکن است درد در حد کمی باشد و بتوان با روش های خانگی درد دندان را کاهش داد. روش های زیادی برای جرم گیری دندان و کاهش دندان درد در خانه وجود دارد که به وسیله ی موادی مثل وانیل، سرکه سیب، روغن میخک، آب نمک و ... انجام می شود.
یکی از موادی که می توان برای درمان دندان درد استفاده کرد، سرکه سیب می باشد. این ماده فواید بسیار زیادی دارد به همین سبب می تواند جرم گیری دندان و درد دندان را کاهش دهد. می توان پنبه ای را به سرکه سیب آغشته کرد و روی دندان گذاشت تا تاثیر درمانی و مسکن بودن خود را بگذارد. بعد از چند دقیقه باید دهان را به خوبی شست و شو داد. این کار نباید به صورت افراطی انجام شود چون سرکه سیب اسیدی می باشد و ممکن است به دندان های آسیب های دیگری وارد کند.

سرکه سیب برای دندان درد

جرم گیری دندان با گیاهان دارویی چگونه است؟

یکی از مشکلات مهم برای افراد جرم گرفتن دندان ها می باشد. زیرا افراد با دندان های بد رنگ نمی توانند به راحتی در محیط های اجتماعی صحبت کنند و به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست خواهند داد. به همین سبب افراد همیشه نگران سلامت و تمیزی دندان های خود می باشند. یکی از بهترین روش های جرم گیری دندان، رفتن به دندانپزشکی و استفاده از روش های تخصصی جرم گیری دندان به کمک دستگاه جرم گیری دندان می باشد. استفاده از این روش های جرم گیری دندان ممکن است نتیجه ای سریع و دلخواه را به ارمغان آورد اما هزینه جرم گیری دندان بیشتر می شود. به همین سبب افراد در پی روش های ارزان قیمت تر می باشند.

جرم گیری دندان با گیاهان دارویی چگونه است؟
روش های جرم گیری دندان زیادی وجود دارد که می توان آن ها را در خانه انجام داد. این روش های جرم گیری دندان به وسیله ی دارو های گیاهی انجام می شود که شامل موارد زیر می باشند.

روش جوش شیرین و لیمو

یکی از مواد موثر در جرم گیری دندان، جوش شیرین می باشد. بخصوص زمانی که با لیمو مخلوط شود. لیمو سرشار از ویتامین ث می باشد و خاصیت های گوناگونی مثل تصفیه بدن، سفید کنندگی، سم زدایی بدن و ... را دارا می باشد. برای استفاده از این روش باید یک قاشق جوش شیرین را با 3 قطره لیمو و مقداری آب مخلوط کنید. با استفاده از این مواد شروع به مسواک زدن می کنید. اگر این روش را 2 بار در هفته انجام دهید می توان جرم گیری دندان را انجام داد.

روش توت فرنگی و جوش شیرین

توت فرنگی یکی از مواد مهم در امر جرم گیری دندان می باشد. توت فرنگی قابلیت سفید کنندگی دندان ها می باشد زیرا این ماده مانع از تشکیل پلاکت روی دندان ها می شود. توت فرنگی زمانی که با جوش شیرین مخلوط شود اثرش چند برابر خواهد شد. برای استفاده از این روش باید توت فرنگی را با جوش شیرین مخلوط کنید و با استفاده از آن مسواک بزنید. این کار می تواند جرم گیری دندان را به خوبی انجام دهد.

روغن زیتون

روغن زیتون یکی دیگر از موارد موثر در جرم گیری دندان می باشد زیرا این روغن توانایی حل کردن اسید های چرب را دارد. سفید کردن دندان با جرم گیری با این روغن و همچنین پاک کردن پلاکت ها و جرم های روی دندان ها از کاربردهای این روغن می باشد.  جرم گیری دندان ها به وسیله ی این روغن به خوبی در خانه انجام خواهد شد و لازم نیز هزینه های زیادی را صرف کرد.

نمک دریایی

جرم گیری دندان ها به وسیله ی نمک دریایی به خوبی انجام خواهد شد. برای استفاده از آن بهتر است نمک دریایی را با خمیر دندان مخلوط کرد و دندان های خود را مسواک بزنید. اگر این عمل را روزی یک بار انجام دهید دندان هایی بدون جرم و تمیز خواهید داشت.

داروی گیاهی برای سفید شدن دندان

جرم گیری دندان و سفیدی دندان یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عوامل در زیبایی افراد می باشد. زمانی که افراد برای بهداشت دهان و دندان های خود اهمیت قائل نمی شوند، دندان هایشان به مرور زمان تغییر رنگ خواهد داد. علاوه بر رعایت نکردن بهداشت موارد دیگری باعث زرد شدن آن ها می شود. این موارد می تواند شامل مصرف الکل، استعمال دخانیات، مصرف دارو های خاص و ... باشند.
زرد شدن رنگ دندان، روی لبخند و زیبایی فرد اثر منفی خواهد داشت به همین سبب افراد در صدد رفع آن بر می آیند. آن ها می توانند به روش های موجود در کلینیک دندانپزشکی روی آورند که ممکن است هزینه های زیادی برای افراد به ارمغان آورد. در ابتدای تغییر رنگ دندان ها می توان از روش های گیاهی برای سفید شدن و جرم گیری دندان ها استفاده کرد. در این قسمت شما را با دارو های گیاهی آشنا می کنیم که خاصیت سفید کنندگی دارند.
پوست پرتقال: قسمت سفید پوست پرتقال خاصیت پاک کنندگی دارد و می توان در برطرف کردن زردی دندان ها کمک کند. پوست پرتقال را روی دندان های خود بکشید تا نتیجه را ببینید.
شکلات تلخ: شکلات های تلخ می توانند باعث سفیدی دندان ها شوند. زیرا در ترکیبات آن ها تئوبرومین وجود دارد.
روغن نارگیل: روغن نارگیل می تواند باعث سفیدی و جرم گیری دندان های شما شود. این ماده گیاهی را می توانید درون دهان خود نگه دارید و بعد از چند دقیقه به بیرون بریزید. این روغن علاوه بر سفیدی دندان، بیماری ها و عفونت های لثه را نیز کاهش می دهد.
سیب: همانطور که در قسمت های قبل گفتیم سرکه سیب می تواند باعث جرم گیری دندان و سفیدی آن ها شود. حال می خواهیم بگوییم خود سیب نیز به دلیل داشتن اسید طبیعی می تواند دندان ها شما را سفید کند.
زردچوبه: رفع عفونت های لثه، ضد التهاب بودن، ضد میکروب بودن، سفید کننده دندان، جرم گیری دندان و ... از جمله فواید و خاصیت های زردچوبه برای دندان و دهان می باشد. به همین سبب آن را به عنوان یکی از بهترین دارو های گیاهی برای دندان و دهان معرفی کرد. هیچ یک از روش های گفته شده به عنوان جایگزینی برای درمان های دندانپزشکی به حساب نمی آیند و در صورتی که جرم دندان ها زیاد باشد و یا در مواردی در اثر ایجاد لک بر روی دندان ها نیاز به جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری لمینت دندان، جرم گیری روکش دندان، جرم گیری ایمپلنت دندان، جرم گیری دندان ارتودنسی و ... باشد، باید به مطب دندانپزشکی مراجعه نمود. 

 داروی گیاهی برای سفید شدن دندان

خواندن 1761 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 08:56

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما