آیا جرمگیری دندان در شیردهی ضرر دارد؟ آیا جرمگیری دندان در شیردهی ضرر دارد؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

آیا جرمگیری دندان در شیردهی ضرر دارد؟ | ملاحظات جرمگیری در شیردهی

سه شنبه, 26 فروردين 1399 ساعت 12:44
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

یکی از مسائلی که مادرانی که تازه صاحب فرزند شده اند با آن مواجه هستند، جرمگیری دندان در شیردهی است و می خواهند بدانند که اگر با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اقدام به جرمگیری دندان در دوره شیردهی کنند، یا خطری آن ها را تهدید می کند و یا اینکه ممکن است برای خود و یا کودک ضرر داشته باشد یا خیر.
در ابتدا بهتر است با دکتر فاطمه لبافی همراه باشیم تا به مفهوم جرمگیری دندان اشاره کنیم و پس از آن خواهیم گفت که جرمگیری دندان در شیردهی، چه نتیجه ای را به دنبال دارد.

جرمگیری دندان چیست؟

جرمگیری دندان چیست؟

جرمگیری دندان زمانی صورت می گیرد که فرد بیماری لثه داشته باشد و جرم رروی سطح لثه و دندان تشکیل شده باشد اقدام به جرمگیری دندان می کند. تمیز بودن و سالم بودن دندان ها اهمیت بسیار زیادی برای سلامتی دارد. شما نمی توانید مثل مسواک زدن، اقدام به جرمگیری دندان کنید و از این جهت نیاز است تا یک دندانپزشک در مطب دندانپزشکی این کار را برای شما انجام دهد. البته لازم است با توجه به شرایط بیمار از بین روشهای جرم گیری دندان بهترین آن توسط دندانپزشک انتخاب شود. به عنوان مثال ممکن است شما به جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری روکش دندان، جرم گیری لمینت دندان، جرم گیری ایمپلنت دندان و یا جرم گیری دندان ارتودنسی نیاز داشته باشید. همچنین اگر برای فرزندان دلبندتان به دندانپزشک مراجعه می کنید لازم است در خصوص جرم گیری دندان کودکان با پزشک خود مشورت کنید.

دریافت کد تخفیف جرم گیری
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید

برای آشنایی بیشتر توصیه می کنیم این مطالب را نیز مطالعه کنید:

آیا جرمگیری دندان در شیردهی ضرر دارد؟

حتما شما هم با دیدن لبخند زیبای برخی از افراد تعجب می کنید، و برایتان سوال است که چطور ممکن است برخی چنین دندان های طبیعی زیبایی داشته باشند. در بیشتر موارد مردم برای داشتن لبخند زیبا نیازی به صرف هزینه هنگفت جهت انجام لمینت دندان ندارند. تنها با جرمگیری دندان های خود در یک دندانپزشکی معتبر و با سابقه می توانند به راحتی زیبایی را به دندان ها و لبخند خود بازگردانند و از مزایا و فواید جرم گیری دندان بهره مند شوند.
اصولا افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند، همیشه به دنبال روش های کم خطر برای زیبایی و محافظت از دندان های خود می روند. جرمگیری دندان می تواند به عنوان یک روش ساده و مناسب برای این عمل به شمار رود.
حال با این سوال مواجه می شویم که آیا زمان خاصی برای انجام جرمگیری دندان ها وجود دارد؟ یا این که جرمگیری بر روی دندان ها، برای زنان باردار و شیرده خطرناک است؟ قصد داریم در این مطلب به پاسخ این سوالات بپردازیم.

آیا جرمگیری دندان در شیردهی ضرر دارد؟

آیا جرمگیری دندان در دوران بارداری ضرر دارد؟

نگران عوارض جرم گیری دندان نباشید. همیشه زنان در دوران بارداری خود با مشکلات بسیار زیادی روبه رو می شوند. دندان درد یا مشکلات از این قبل در دوران بارداری شایع است. اما برخی از خانم های باردار که درگیر چنین مشکلاتی در دوران بارداری خود نمی شوند، به سراغ روش های دیگری برای جذابیت و زیبایی می رود.
مسلما باید بیان نماییم که لازم است حتما در دوران بارداری به دندانپزشک مراجعه شود، تا معاینات کلی بر روی دندان ها انجام دهد. در صورتی که مادر بارداری درگیر درد دندان شود، هم برای خود و هم برای جنین مشکلاتی را به همراه خواهد آورد. باید همیشه اهمیت به بهداشت و دندان و دهان را در اولویت قرار داد.
جرمگیری دندان در دوران بارداری منجر می شود تا از پوسیدگی دندان ها، بیماری های لثه، و التهاب لثه جلوگیری به عمل آید. لازم است بیان نماییم که التهاب لثه در دوران بارداری امری شایع و مرسوم است. در صورتی که این مشکل حل نشود، می تواند بیماری های حساس تر لثه ای را برای فرد به همراه داشته باشد.
حتی ممکن است در صورت بروز این مشکل، مادر باردار دندان های خود را از دست دهد. پس لازم است در این دوران حتما برای جرمگیری دندان به پزشک مراجعه شود. در صورتی که مادر به سلامت دهان خود اهمیت دهد، می تواند خطر بروز مشکلات سلامتی برای خود و جنین خود را به حداقل برساند.
حتما به خاطر داشته باشید در اولین جلسه حضور در مطب دندانپزشک، پیش از اقدام به جرمگیری دندان باردار بودن خود را به ایشان اعلام کنید. زیرا این اطلاعات به پزشک کمک خواهد نمود تا جوانب احتیاط را بسنجد و مراقبت های لازم را برای سلامتی شما در نظر بگیرد.

آیا جرمگیری دندان در دوران بارداری ضرر دارد؟

جرمگیری دندان در بارداری به چه صورت است؟

در مورد حساس بودن سه ماهه اول بارداری شنیده های بسیاری وجود دارد. زیرا در این زمان سلول های دسته بندی شده در بدن، اقدام به ساخت بخش های حساس و مهم بدن جنین می نمایند. بخش هایی همچون مغز جنین که سلامت آن بسیار مهم است.
به دلیل این حساسیت ها، برخی بر این باور هستند که در این زمان نباید اقدام به انجام جرمگیری دندان نمود. اما باید بگوییم هیچ زمانی برای جرمگیری نمودن پر خطر نمی باشد. معمولا مادران در سه ماهه اول بارداری خود، اقدام به جرمگیری نمی نمایند. در سه ماه اول به دلیل تحولات سریع جسمی از قبیل حالت تهوع کارروی دندان برای مادران باردار خیلی راحت نیست.
اما پس از آن در سه ماهه دوم بارداری، مادران می توانند با آرامش تمام به جرمگیری دندان های خود بپردازند. حتی اگر با دندان های پوسیده ای مواجه شدید که در دوران بارداری شما را اذیت می کند، می توانید در سه ماه دوم بارداری خود با خیال آسوده به دندانپزشکی مراجعه نمایید.
مراقبت از دندان ها بدون شک اهمیت بسیار زیادی دارد اما حتما پیش از هر کاری، با دندانپزشک با تجربه مشورت نمایید.

جرمگیری دندان در بارداری به چه صورت است؟

جرمگیری دندان در شیردهی به چه صورت است؟

خانم هایی که در دوران شیردهی برای انجام ترمیم های خاص به دندانپزشکی مراجعه می کنند، همیشه نگران این مسئله هستند که مبادا استفاده از داروهای دندانپزشکی، یا مواد و اعمال خاصی بر روی شیر آنها تاثیرگذاشته و خطری متوجه فرزندشان شود.
لازم است این نکته را بیان نماییم که درمان دندانپزشکی با تمامی حساسیت هایی که دارد، و استفاده از داروهای ضد درد، ضد التهاب، حتی آنتی بیوتیک ها و بی حسی ها، هیچ کدام با شیردهی مادر تداخلی نخواهند داشت. به هیچ عنوان لازم نیست مادر برای جرمگیری دندان خود فرزندش را از شیر دهی محروم نماید.
یا به دلیل نگران بودن از سلامتی فرزند خود، به پزشک برای درمان دندان های خود مراجعه نکند. تنها کافیست برخی از مسائل خاص را رعایت نمایید، تا در دوران شیردهی نیز قادر به جرمگیری دندان های خود باشید.
استفاده از بی حسی برای جرمگیری دندان در دوران شیردهی مادر، هیچ مانعی ندارد. حتی باید بگوییم استفاده از دهانشویه ها و خمیردندان ها، به صورت معمولی وارد شیر مادر نمی شوند. به همین دلیل می توان به راحتی اقدام به استفاده از این مواد شوینده برای جلوگیری از بروز جرم بر روی دندان ها و حفظ بهداشت نمود.
باید بیان نماییم که هیچ فرایند تشخیص دندانپزشکی، تاثیری بر روی شیردهی مادران شیرده ندارد. حتی داروهای ضد درد، ضد التهاب و ... نیز هیچ تداخلی با شیردهی نداشته و می تواند در فرایند جرمگیری دندان از آنها استفاده نمود.
برخی از مادران تصور می کنند، شیر دادن به فرزند، منجر می شود تا کلسیم بدن آنها کم شود. به همین دلیل خراب شدن دندان های آنها را به دنبال داشته باشد. اما این باوری غلط است. زیرا به هیچ عنوان شیردادن مادران به فرزندان خود خراب شدن دندان های آنها را به همراه نخواهد داشت.

جرمگیری دندان در شیردهی به چه صورت است؟

پس از جرمگیری دندان، چه اتفاقی رخ می دهد؟

احتمال دارد پس از آن که مادران اقدام به جرمگیری دندان در شیردهی کنند، مقداری احساس درد و حساسیت کنند و یا پس از چند روز، خونریزی را تجربه کنند. در اینجا احتمال دارد تا دندانپزشک شما، یک خمیر دندان مخصوص به شما پیشنهاد دهد تا این ناراحتی ها را برای شما از بین ببرند و همچنین ممکن است به شما یک دهانشویه مخصوص تجویز کند تا لثه های دهان شما، تمیز شود. پس از آن که اقدام به جرمگیری دندان در شیردهی کردید، به شما پیشنهاد می شود تا به طور مرتب مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید تا از به وجود آمدن پلاک دندان در دهان خود، جلوگیری کنید. البته از اهمیت تغذیه پس از جرم گیری نیز غافل نشوید. در عین حال اگر اخیرا این درمان را انجام داده اید با مطالعه مطلب مراقبت های بعد از جرم گیری دندان از تمامی نکات لازم آگاهی پیدا کنید.

جرمگیری دندان چه فایده ای دارد؟

زمانی که اقدام به جرمگیری دندان می نمایید، همیشه به دنبال فوایدی هستید. از جمله مهمترین فوایدی که می توانیم برای این عمل بیان نماییم، حفظ سلامت دهان و لثه و زیباتر نمودن ظاهر دندان ها می باشد. افرادی زیادی بر این عقیده هستند که داشتن دندان های زیبا، می تواند اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد.
از این رو اقدام به جرمگیری دندان می نمایند، تا زیبایی را به دندان های خود بازگردانند. با این عمل حتی اعتماد به نفس خود را نیز افزایش داده و جذابیت بیشتری به ظاهر خود می بخشند. که علاوه بر جذب دیگران به سمت افراد، احتمال موفقیت شغلی در انها را نیز افزایش خواهد داد.
زمانیکه انسان در طول روز غذایی میل می نماید، لکه هایی را بر روی دندان ایجاد می کند. بعضی از این لکه ها که در طول زمان ایجاد شده اند روی دندان ها ثابت شده و تنها در صورتی از روی دندان ها برطرف می شوند، که جرمگیری دندان صورت پذیرد. زیرا هیچ محصولی هنوز تولید نشده است که قادر باشد در عرض چند دقیقه، سفیدی و زیبایی را به دندان ها باز گرداند.
حتی بسیاری از افراد با استفاده از خمیر دندان های جرم گیر، به دنبال این هستند که با کمترین درد جرم ها و لکه ها را از روی دندان های خود بزدایند. اما هیچ وقت استفاده از خمیر دندان های جرم گیر، همچون مراجعه به دندانپزشک برای جرمگیری دندان، لکه ها را ریشه کن نخواهد کرد.
پس لازم است برای داشتن دندان هایی زیبا و سفید، به دندانپزشکی مراجعه نمود. جرمگیری دندان تنها روش از بین بردن لکه های زرد رنگ و جرم های بد بو از روی دندان ها می باشد. تا دهانی خوش بو و لبخندی زیبا به انسان دهد.

البته تشخیص اینکه سفید کردن دندان با جرم گیری برای شما تا چه میزان موثر است با توجه به تفاوت جرم گیری و بلیچینگ، تنها توسط پزشک امکان پذیر است و اگر هدف شما از جرم گیری تنها سفید شدن دندانها باشد، حتما بهتر است برای مشاوره به دندانپزشک مراجعه کنید.

جرمگیری دندان چه فایده ای دارد؟

علت جرم دندان چیست و چگونه به وجود می آید؟

برای روشن شدن علت بوجود آمدن جرم دندان باید گفت جرم ها در اصل نوارهای چسبنده ای هستند که در اثر مصرف مواد غذایی، بر روی دندان ها ایجاد می شوند. بین پلاک ها و جرم هایی که بر روی دندان ها ایجاد می شود، تفاوت هایی وجود دارد. جرمها اصولا در امتداد لثه ایجاد می شوند، جایی دقیقا پشت دندان ها.
از این رو برای از بین بردن آنها نمی توان مسواک استفاده کرد. به مرور زمان جرمها بر روی هم انباشته شده، و حجم وسیعی را به خود اختصاص می دهند. برای رهایی از شر آنها تنها راه، مراجعه به دندانپزشک است تا با جرمگیری دندان جرمهای ایجاد شده بر روی دندان ها را از بین ببرد.
همیشه به خاطر داشته باشید که اگر به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهید، لازم است هر شش ماه یک بار به دندانپزشکی مراجعه نمایید. تا در صورتی که دندان های شما نیاز به جرمگیری دندان دارند، پیش از این که جرم ها بر روی هم انباشته شوند، از شر آنها خلاص شوید.
پس از آن نیز می توانید با استفاده از مسواک و نخ دندان از دندان های خود محافظت کنید. داشتن لبخندی زیبا، مستلزم توجه به دندان های زیبا است. هر چه قدر به دنبال زیبایی و بهداشت دندان و دهان خود باشید، از لبخند زیباتری برخوردار خواهید شد. جرمگیری دندان روشی ساده و مناسب برای رسیدن به این نوع زیبایی می باشد.

خواندن 2261 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 فروردين 1400 ساعت 07:53
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.