آیا جرم گیری دندان لمینت شده امکان پذیر است؟ آیا جرم گیری دندان لمینت شده امکان پذیر است؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

جرمگیری دندان لمینت شده | 3 روش جالب سفید کردن لمینت

سه شنبه, 06 اسفند 1398 ساعت 08:18
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)


جرم گیری دندان لمینت شده از پوسیدگی و نابودی لمینت دندان شما جلوگیری می کند. برای جرم گیری دندان لمینت شده یک سری روش های خانگی نیز وجود دارد؛ اما توصیه می کنیم اگر به دنبال سلامت خود و دندان هایتان هستید، در صورت نیاز به جرم گیری دندان لمینت شده خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا این کار را بدون استرس و با تجهیزات کامل انجام دهید.
در نتیجه جرم گیری دندان لمینت شده امکان پذیر است؛ اما قبل از آن لازم است شما توصیه های پزشکی برای مراقبت از دندان هایتان را رعایت کنید تا مجبور به جرم گیری دندان لمینت شده خود نشوید و اگر در صورتی به جرم گیری دندانتان نیاز پیدا کردید، بهترین روش برای جرم گیری دندان لمینت شده، مراجعه به متخصص دندانپزشکی می باشد.

روش های جرم گیری دندان لمینت شده

امروزه افراد به زیبایی و سلامت خود بیشتر اهمیت می دهند و از جمله کارهایی که در جهت زیبایی انجام می دهند، لمینت دندان می باشد. لمینت دندان در واقع یک روکش است که بر روی دندان ها قرار می گیرد تا دندان سفید به نظر برسد.
از آنجا که لمینت دندان تنها سطح جلویی دندان را پوشش می دهد و سطح پشتی دندان لمینت نمی شود، لازم است؛ بعد از لمینت دندان ها حداقل در سال چهار بار برای چکاب به دندان پزشک مراجعه شود تا از پوسیدگی دندان ها جلوگیری شود.
برای لمینت دندان ها از مواد گوناگونی استفاده می شود و یکی از دلایل ایجاد لک و رنگ گرفتگی دندان لمینت شده، نوع لمینت می باشد. در نتیجه لازم است در صورت ایجاد جرم و لک، دندان لمینت شده از جرم گیری استفاده کنید. برای جرم گیری دندان لمینت شده از روش های مختلف جرم گیری دندان می توان استفاده کرد، در ادامه این مقاله به همراه دکتر فاطمه لبافی چند نمونه از روش های خانگی و تخصصی جرم گیری دندان لمینت شده را معرفی می کنیم؛ اما باید گفت بهترین راهکار برای جرم گیری دندان لمینت شده مراجعه به دندانپزشک می باشد.

دریافت کد تخفیف جرم گیری
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

جرم گیری دندان لمینت شده به روش خانگی

لمینت یک لایه روکش نازک است که روی سطح جلویی دندان قرار می گیرد. این روکش نازک در صورت عدم توجه و استفاده بیش از حد از نوشیدنی هایی چون قهوه، شراب و… می تواند لک شود و زیبایی لبخندتان را بگیرد؛ در نتیجه باید بعد از لمینت دندان ها بیشتر از قبل به دندان ها توجه کرد و از آن ها مراقبت نمود.
سه روش تخصصی و کاربردی برای جرم گیری دندان لمینت شده وجود دارد تا بدون استرس کار جرم گیری دندان هایتان را انجام دهید؛ اما این کار را گاهی می توانید با روش های خانگی نیز انجام دهید.
در روش های خانگی شما از انواع ژل ها و لاک های سفید کننده شیمیایی برای جرم گیری دندان لمینت شده استفاده می کنید؛ اما باید بگوییم در جرم گیری دندان لمینت شده، این مواد تاثیری ندارند؛ چون این مواد نمی توانند به لمینت نفوذ کنند و رنگ آن را تغییر دهند. ژل ها و لامپهای سفید کننده دندان تنها می توانند دندان های طبیعی شما را که در زیر روکش لمینت قرار دارند، سفید کنند و این امر موجب کدر شدن لمینت و نامتعارف شدن لبخند شما می شود.

جرم گیری دندان لمینت شده به روش خانگی

استفاده از ژل ها و لاک های سفید کننده زمانی که دندان هایتان روکش لمینت دارند تنها باعث سفید شدن دندان های طبیعی شما می شوند؛ یعنی این مواد به لایه ی لمینت نفوذ نمی کنند و فقط با سفید کردن دندان هایتان که پشت روکش قرار دارند، لبخند شما را نامتعارف می کنند.
در نتیجه برای جرم گیری دندان لمینت شده بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید. جرم گیری دندان لمینت شده با روش های خانگی علاوه بر آنکه می تواند تاثیری در جرم گیری دندان نداشته باشد، ریسک بالایی نیز دارد. گاهی در برخی موارد استفاده از روش های خانگی به روکش لمینت آسیب می زند و آن را نابود می کند؛ بنابراین با توجه به چنین ریسکی برای جلوگیری از از بین رفتن لمینت بهتر است به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

 

روش های تخصصی جرم گیری دندان لمینت شده

سه روش اصلی و تخصصی برای از بین بردن لکه و رنگ دندان های لمینت شده وجود دارد که باید توسط دندان پزشک انجام شود. اگر این روش ها به شکل صحیح و اصولی انجام نشوند، فرآیند جرم گیری می تواند به دندان ها و روکش لمینت دندان شما آسیب برساند. در ادامه مقاله این سه روش را به طور مختصر معرفی می کنیم.
● بلیچینگ دندان: یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان استفاده از بلیچینگ می باشد. از این روش برای از بین بردن انواع لکه ها که به مرور زمان بر روی دندان ایجاد می شوند، می توان استفاده کرد. بلیچینگ انواع لکه هایی که در اثر نوشیدن قهوه و چای یا در اثر مصرف دخانیات از جمله سیگار ایجاد شده اند را می تواند از بین ببرد.
بلیچینگ معمولا برای زیبایی، جرم گیری و از بین بردن لکه های مختلف روی دندان انجام می شود و خاصیت دیگری ندارد. بلیچینگ را هم در خانه و هم در کلینیک های زیبایی دندان پزشکی می توان انجام داد. بلیچینگ در کلینیک دندان پزشکی هزینه بالاتری دارد؛ اما جرم گیری دندان هایتان بدون آسیب به دندان انجام می شود.
از روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان های لمینت شده نیز می توانید استفاده کنید. برای بلیچینگ دندان های لمینت شده، با استفاده از مواد سفید کننده دندان های طبیعی که در زیر لایه ی لمینت قرار گرفته اند را جرم گیری می کنند تا روکش لمینت دوباره شفاف و درخشان شود.

روش های تخصصی جرم گیری دندان لمینت شده

● خمیر دندان پولیش ملایم: برای رفع لک و تیرگی دندان های لمینت شده می توان از خمیر دندان های مخصوصی که در این زمینه تولید می شوند، استفاده کرد. این خمیر دندان لکه های تیره و کوچکی که روی روکش لمینت دندان ایجاد شده اند را پاک می کند و سبب سفید شدن دندان های لمینت شده می شود.
خمیر دندان پولیش ملایم که به منظور سفید کردن دندان و دندان های لمینت شده استفاده می شود، با برندهای مختلفی در جهان به فروش می رسد. برای استفاده از این نوع خمیر دندان لازم است با انواع برندهای آن آشنا باشید تا بتوانید یک خمیر دندان با کیفیت خوب خریداری کنید. در نتیجه اگر مطمئن نیستید، کدام خمیر دندان خاصیت سفید کنندگی بهتری دارد و می توان از آن برای جرم گیری دندان لمینت شده استفاده کرد، می توانید با یک دندان پزشک در این زمینه مشورت کنید.
● مراجعه به دندان پزشک: بهترین روش ممکن برای سفید کردن دندان ها با جرم گیری و همچنین استفاده از جدیدترین روش جرم گیری دندان های لمینت شده، مراجعه به یک دندانپزشک می باشد. دندان پزشک با تخصص و تجربه کافی در زمینه سفید کردن دندان ها می تواند به شما کمک کند تا با هزینه ای کمتر و ریسک پایین تری دندان هایتان را جرم گیری کنید.
همان طور که گفته شد سفید کردن یا جرم گیری دندان لمینت شده کار سختی است؛ زیرا در برخی موارد هنگام جرم گیری به روکش لمینت آسیب می رسد و می تواند لمینت را از بین ببرد. با مراجعه به یک دندان پزشک شما می توانید بدون آنکه به دندان ها و روکش لمینت آسیب برسانید، دندان هایتان را جرم گیری کنید. همچنین برای جرم گیری ایمپلنت دندان، جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری دندان ارتودنسی، جرم گیری روکش دندان نیز می توانید با مراجعه به متخصص دندانپزشکی، عمل جرم گیری را انجام دهید. علاوه بر این در زمان بارداری نیز می توانید از مزایای جرم گیری دندان بهره مند شوید و جرم گیری دندان در بارداری را بدون مشکلی انجام دهید.
این سه روش، روش های اصلی و تخصصی برای جرم گیری دندان از جمله جرم گیری دندان لمینت شده می باشند. از روش های خانگی نیز می توان برای جرم گیری دندان لمینت شده استفاده کرد؛ اما با توجه به ریسک بالای این کار توصیه می شود از روش های خانگی برای جرم گیری دندان ها مخصوصا دندان های لمینت شده استفاده نکنید.
استفاده از مواد شیمیایی مثل لاک سفید کننده دندان و ژل سفید کننده دندان می تواند در جرم گیری و سفید کردن دندان ها اثربخش باشد؛ اما اگر این مواد به درستی استفاده نشوند، به شدت به دندان و روکش لمینت آسیب می زنند. در نتیجه برای استفاده از این مواد باید آموزش کافی دیده باشید و تجربه داشته باشید.

دندان پزشک ها با تجربه و دانش کافی در زمینه ی جرم گیری دندان می توانند از این مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان ها استفاده کنند و اجازه ندهند هیچ آسیبی به دندان و روکش لمینت برسد. در نتیجه مراجعه به دندان پزشک ریسک استفاده از ژل سفید کننده دندان و لاک سفید کننده دندان را کمتر می کند و همچنین می تواند هزینه های اضافی شما را کاهش دهد.

آیا جرم گیری دندان لمینت شده، دندان را سفید می کند؟

برخی نوشیدنی ها و مواد خوراکی حاوی رنگدانه هایی هستند که به مرور زمان روی دندان تاثیر می گذارند و رنگ دندان ها را تیره می کنند. این مواد همچنین می توانند بر روی دندان لمینت شده و یا روکش لمینت دندان ها اثر بگذارند و پس از مدتی روکش لمینت را تیره و کدر کنند. کدر شدن روکش لمینت زیبایی چهره را خراب می کند و لبخند شما را نامتعارف می سازد.
از روش های متعددی می توان برای سفید کردن دندان ها استفاده کرد، همچنین می توان از مواد شیمیایی مثل ژل های سفید کننده دندان یا لاک سفید کننده دندان برای جرم گیری دندان ها استفاده کرد. استفاده از این مواد گاهی ممکن است خطرناک باشد و به دندان آسیب برساند، به همین دلیل مطمئن ترین راه برای جلوگیری از آسیب دندان در زمان جرم گیری، این است که از یک دندان پزشک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

آیا جرم گیری دندان لمینت شده، دندان را سفید می کند؟

برای جرم گیری دندان های لمینت شده نیز روش ها و مواد متعددی وجود دارد تا روکش لمینت دوباره سفید و درخشان شود. در این مقاله چند نمونه از این روش ها را بررسی کردیم و همان طور که دیدید برای جرم گیری دندان های لمینت شده نیز بهترین و مطمئن ترین راه مراجعه به دندان پزشک متخصص در این زمینه می باشد.
با توجه به روش های گوناگون جرم گیری دندان و جرم گیری دندان لمینت شده همواره هدف سفید کردن دندان ها می باشد؛ بنابراین اگر نگران هستید که آیا جرم گیری دندان می تواند دندان هایتان را سفید و درخشان سازد؟ باید بگوییم که نگران نباشید!
جرم گیری دندان، دندان ها را سفید و درخشان می سازد و زیبایی شما را دو چندان می کند. جرم گیری دندان لمینت شده نیز می تواند علاوه بر سفید کردن روکش لمینت، دندان های طبیعی شما که در زیر لایه ی لمینت قرار دارند را نیز سفید و درخشان سازد.

 از این مطالب نیز برای آشنایی بیشتر با جرم گیری بهره مند شوید:

مراقبت های بعد از لمینت دندان برای جلوگیری از جرم گیری دندان لمینت شده

لمینت دندان یکی از روش های جدیدی است که اغلب افراد امروزه برای سفید و درخشان شدن دندان هایشان از آن استفاده می کنند. لمینت دندان نیز در صورت رعایت نکردن مراقبت های پزشکی می تواند پس از مدتی تیره و کدر شود؛ بنابراین لازم است از روش های جرم گیری دندان برای سفید کردن لمینت استفاده کنیم.
جرم گیری دندان های لمینت شده به مرور زمان می تواند بر روی دندان و روکش لمینت اثر بگذارند و عمر مفید روکش لمینت را کاهش دهند؛ در نتیجه با توجه به هزینه های جرم گیری دندان و لمینت دندان، رعایت مراقبت های پزشکی برای دندان لمینت شده توصیه می شود.
برای پیش گیری از لک شدن دندان لمینت شده بهتر است همان طور که از مینای دندان هایتان مراقبت می کنید، از روکش لمینت نیز مراقبت کنید. به عنوان مثال از مصرف بی رویه ی غذاها و نوشیدنی هایی که حاوی رنگدانه هستند و به مرور بر روی دندان و روکش لمینت اثر می گذارند، جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از لمینت دندان برای جلوگیری از جرم گیری دندان لمینت شده
لکه دار شدن دندان ها بر اثر مصرف قهوه

از جمله نوشیدنی هایی که به شدت بر روی سفیدی دندان اثر می گذارند، چای و قهوه می باشد. شما می توانید مصرف این نوشیدنی ها را کاهش دهید یا بعد از نوشیدن آن ها حتما از مسواک استفاده کنید. همچنین از جمله مواد غذایی که می تواند بر روی دندان و روکش لمینت اثر بگذارد، می توان به سس پاستا، توت، سرکه بالزامیک و ادویه کاری اشاره کرد. بعد از مصرف این قبیل مواد غذایی و نوشیدنی می توانید با مسواک زدن از رنگ گرفتن دندان هایتان جلوگیری کنید و اگر به مسواک دسترسی ندارید، می توانید با یک لیوان آب دهانتان را بشورید.
علاوه بر آنکه باید به خوردن و نوشیدن خود توجه کنید، لازم است حداقل در سال چهار بار به دندان پزشک متخصص مراجعه کنید. با مراجعه مداوم به دندان پزشک می توانید بهتر از دندان های لمینت شده مراقبت کنید و عمر روکش لمینت دندان را افزایش دهید.

خواندن 2415 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 بهمن 1399 ساعت 11:33
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.