جرمگیری دندان کامپوزیت شده جرمگیری دندان کامپوزیت شده کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

جرمگیری دندان کامپوزیت شده

شنبه, 23 فروردين 1399 ساعت 09:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زیبایی و سلامت دندان یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که امروزه ذهن بسیاری از افراد را در جهان به سوی خود مشغول کرده است که به کمک روش هایی مانند جرم گیری دندان و یا بلیچینگ و دیگر روش ها تحقق پیدا می کند.

مطالعه این مطلب 4 دقیقه زمان نیاز دارد

دسترسی سریع به عناوین این مطلب

افرادی که به زیبایی و سلامت دندان و دهان خود توجه لازم را ندارند و بهداشت مربوط به دهان خود را جدی نمی گیرند، بعد از گذشت مدتی کوتاه متوجه تشکیل و ایجاد لایه ای از مواد زرد رنگ بر روی دندان های خود می شوند که این لایه در زمان اولیه تشکیل خود بسیار نازک بوده و با گذشت زمان بیشتر شده و نه تنها زیبایی دندان را از بین برده بلکه سبب ایجاد بوی بد دهان نیز می شود. حال برای از بین بردن این لایه های زرد رنگ هیچ راه درمانی جز استفاده از جرم گیری دندان وجود ندارد. جرمگیری دندان یکی از مهمترین روش ها برای سفیدی و زیبایی دندان ها در جهان می باشد و امروزه بسیاری از افراد برای بهره مندی از خدمات جرمگیری به سراغ دندانپزشکان می روند. البته در نظر داشته باشید که برای جرمگیری دندان کامپوزیت شده نیز باید نزد معتبرترین و بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده تا بتوان از خدمات باکیفیتی برخوردار شد. اگر شما هم می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه جرم گیری کم اقدام به جرمگیری دندان کامپوزیت شده خود نمایید، می توانید این فرصت را از دست نداده و مطالب این مقاله را تا پایان آن با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.

علاوه بر این مقاله، از مطالعه این مطالب نیز غافل نشوید:

بلیچینگ دندان

افرادی که به دنبال جرمگیری دندان کامپوزیت شده خود هستند، بهتر است تا اطلاعاتی را در زمینه بلیچینگ کردن نیز داشته باشند. توجه داشته باشید بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها به روش درمانی گفته می شود که برای برطرف کردن انواع رنگدانه ها و تیرگی ها روی دندان، که ممکن است بر اثر استفاده از نوشیدنی ها و مواد غذایی بر روی دندان تشکیل و ایجاد شده باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. البته توجه نمایید که برخی از این لکه ها و تیرگی های روی دندان ممکن است دلایل ارثی داشته باشد و با مسواک زدن به شکل مرتب نیز از بین نرود. امروزه بسیاری از دندانپزشکان برای انجام بلیچینگ از دو روش استفاده می کنند که این دو روش عبارت است از:
- بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر
- بلیچینگ دندان بدون استفاده از لیزر
توجه داشته باشید که بلیچینگ دندان هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند به راحتی این روش را در منزل نیز به کار برده و نتیجه آن را در زمانی کوتاه مشاهده کنند. افرادی که به دنبال جرمگیری دندان کامپوزیت شده هستند، می توانند از بلیچینگ دندان استفاده کنند و از این طریق دندان های زیبایی داشته باشند. توجه داشته باشید که برخی از افراد بر این باورند که جرمگیری دندان کامپوزیت شده سبب آسیب دیدن کامپوزیت های دندان خواهد شد که این امر درست نیست، چرا که امروزه دندانپزشکان می توانند با استفاده از روش های نوین، به راحتی اقدام به جرمگیری دندان کامپوزیت شده داشته باشند، بدون آنکه آسیبی به کامپوزیت وارد شود.

دریافت کد تخفیف جرم گیری
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

بلیچینگ دندان

تفاوت بلیچینگ با جرمگیری دندان

اکنون به بررسی تفاوت بلیچینگ با جرم گیری و مقایسه سفید کردن دندان با جرم گیری و بلیچینگ می پردازیم. در حقیقت جرمگیری دندان زمانی مورد استفاده قرار می گیرد، که لایه ای از جرم بر اثر تجمع پلاک دندان روی دندان ها یا روکش دندان افراد را گرفته باشد درحالیکه روش بلیچینگ برای روشن کردن رنگ دندان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع جرمگیری یک عمل درمانی است در حالیکه بلیچینگ عمل زیبایی محسوب می شود. همچنین از دیگر تفاوت های بین این دو روش، هزینه های مربوط به هر کدام از آنها است. افراد می توانند قبل از بهره مندی از این روش ها در مورد هزینه های مربوط به این روش ها اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند. بهترین روش این است که بعد از غذا خوردن، نوشیدن قهوه، آب میوه و چای، حتما از مسواک استفاده کنید تا بتوانید زیبایی دندان های خود را حفظ کنید.

تفاوت بلیچینگ با جرمگیری دندان

جرمگیری دندان لمینت شده

لمینت دندان از دیگر روش های پرطرفدار می باشد که امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی دندان های خود از آن استفاده می کنند. این روش نیاز به مراقبت زیادی دارد تا افراد بتوانند به مدت طولانی از آن استفاده نمایند. بی شک عدم توجه به برخی از نکات می تواند آسیب های زیادی را به دندان های لمینت شده وارد کند که ایجاد جرم و نیاز به جرم گیری لمینت دندان نیز از این موارد خواهد بود. توجه نمایید که جرم گیری روکش دندان در مقایسه با جرمگیری روی دندان واقعی کار سختی می باشد و نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد که این امر سبب شده است تا افراد بیشتر مراقب روکش های دندانی خود باشند، تا کمتر نیاز به جرمگیری دندان لمینیت شده داشته باشند. در مواردی نیز ممکن است به جرم گیری دندان ارتودنسی و یا جرم گیری ایمپلنت دندان نیاز پیدا کنید که باید سریعا به مطب دندانپزشکی مراجعه نمایید.

جرمگیری دندان لمینت شده

جرمگیری دندان کامپوزیت شده

توجه نمایید رزین های کامپوزیت در صورتی که زرد رنگ یا انباشته از جرم باشند، هیچ روش خانگی از جمله مسواک زدن نیز نمی تواند این آلودگی های روی روکش دندانی شما را از بین ببرد و برای این امر باید به متخصص دندانپزشکی خود مراجعه کنید. لازم است بدانید که در حالت کلی افرادی که از کامپوزیت برای زیبایی دندان های خود استفاده کرده اند باید هر شش ما یک بار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایند تا دندان های خود را جرمگیری کنند. شما نیز می توانید در صورت مشاهده هر گونه لکه یا لایه ای بر روی دندان های کامپوزیتی خود اقدام به جرمگیری دندان کامپوزیت شده خود بکنید.

جرمگیری دندان کامپوزیت شده

هزینه های مربوط به جرمگیری دندان کامپوزیت شده

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از افراد را در جرمگیری دندان کامپوزیت شده به خود مشغول کرده است، هزینه های مربوط به جرمگیری دندان کامپوزیت شده می باشد که شما می توانید قبل از هر اقدامی در این باره با دندانپزشک خود صحبت های لازم را انجام داده و اطلاعات مورد نیاز را جویا شوید. بی شک روکش های کامپوزیتی نسبت به دندان های واقعی حساس تر هستند و جرمگیری دندان کامپوزیت شده نیز نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد تا آسیبی به آنها وارد نشود.

نکات مورد توجه در جرمگیری دندان کامپوزیت شده

از مهمترین نکات مورد توجه در جرمگیری دندان کامپوزیتی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:
- حتما برای جرمگیری دندان کامپوزیتی به باتجربه ترین دندانپزشک ها در این زمینه مراجعه کنید.
- در خصوص هزینه های مورد نیاز برای جرمگیری دندان های لمینت و کامپوزیت شده حتما اطلاعات لازم را جویا شوید.
- حتما به نکات مورد توجه در زمینه مراقبت و نگهداری از دندان های کامپوزیتی توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید از روکش های رزینی خود به مدت طولانی استفاده کنید.
- از مصرف و نوشیدن موادی که ممکن است به روکش دندان آسیب وارد کند جدا خودداری کنید.

بهترین زمان برای جرمگیری دندان کامپوزیت

البته بعد از جرمگیری دندان کامپوزیت شده نیز حتما به توصیه های دندانپزشک خود در خصوص مراقبت های بعد از جرم گیری دندان توجه کنید، که بعد از گذشت چند ماه دیگر، نیاز مجددی را برای جرمگیری دندان کامپوزیت شده خود نداشته باشید. از مهمترین نکاتی که برای نگهداری از دندان های کامپوزیت شده و لمینت شده وجود دارد می توان به نکات مربوط به تغذیه بعد از جرم گیری دندان و نیز مواردی از جمله عدم نوشیدن مشروبات الکلی، عدم استفاده از سیگار، استفاده از مسواک و نخ دندان مناسب و مسواک زدن مرتب اشاره کرد

خواندن 629 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 شهریور 1399 ساعت 13:06
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر