تا چند ساعت بعد از جرم گیری نباید چیزی خورد؟ تا چند ساعت بعد از جرم گیری نباید چیزی خورد؟ کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

مهمترین نکات و مراقبتهای بعد از جرم گیری دندان

سه شنبه, 12 فروردين 1399 ساعت 13:13
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

رسوباتی که روی دندان ها وجود دارد می تواند باعث بوی بد در دهان شود به این رسوبات، جرم می گویند. جرم دندان می تواند مشکلات زیادی را برای دندان ها به وجود آورد. به همین سبب یکی از اقداماتی که افراد انجام می دهند، جرم گیری دندان می باشد. بعد از جرم گیری دندان باید تا چند ساعت از مصرف مواد غذایی خودداری شود.

دندان ها به مرور زمان در اثر تجمع پلاک دندان دچار جرم می شوند. جرم لایه های غذاست که به مرور زمان بر روی دندان شما قرار می گیرد و در صورتی که این لایه ها با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه تمیز نشوند، به مرور زمان سخت می شوند. در این شرایط دیگر از بین بردن جرم ها با مسواک ممکن نیست و لازم است تا برای زدودن آن ها به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. تنها غذا دلیل تشکیل جرم بر روی دندان ها نیست. بزاق دهان نیز ممکن است بر روی دندان ها جرم ایجاد کند. در صورتی که مرتب و صحیح دندان های خود را تمیز کنید، جرم ها برای شما مشکل ساز نخواهند بود و حتی ظاهر دندان شما را تحت تاثیر قرار نمی دهند. در صورتی که جرم ها روی دندان شما سخت شوند، عوارض متعددی خواهند داشت و ظاهر دندان شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. جرم ها دندان های شما را زرد می کنند.

دندانپزشکان بیان کرده اند که تنها مواد غذایی نیست که می تواند باعث به وجود آمدن جرم دندان شود. بلکه عامل دیگری هم وجود دارد که علت ایجاد جرم دندان می باشد. بزاق دهان خود نیز املاحی دارد که می تواند باعث رسوب روی لثه یا دندان شود. در نتیجه این املاح به همراه مواد غذایی می تواند جرم های دندان را زیاد کند. هر فردی ممکن است دندان هایش جرم بگیرد اما در بین آن ها افرادی که کاکائو، قهوه و چای زیاد مصرف می کنند و یا به میزان زیادی سیگار می کشند، بیشتر از بقیه با این مشکل مواجه خواهند شد.

دریافت کد تخفیف جرم گیری
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
آدرس ایمیل خود را وارد کنید

باید بدانید که بعد از انجام جرم گیری دندان در کلینیک دندانپزشکی، تا چند ساعت نباید چیزی بخورید زیرا دندان ها بعد از انجام این عمل، حساس و آماده برای جذب مواد غذایی می شوند. به همین جهت بهتر است تا مدتی از خوردن مواد غذایی پرهیز کنید. همچنین تا یک هفته باید از خوردن مواد رنگی که به سرعت جذب دندان ها می شود پرهیز کنید. در این مقاله قصد داریم با همراهی دکتر فاطمه لبافی شما را با مراقبت های بعد از جرم گیری دندان آشنا نماییم.

همچنین توصیه ما به شما این است که مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

جرم پشت دندان جلو

بسیاری افراد در زمان مسواک زدن، پشت دندان های جلو خود را فراموش می کنند. این روش مسواک زدن کاملا غلط می باشد. پشت دندان جلو از جمله مناطقی است که به میزان زیادی جرم می گیرد. این جرم ها ممکن است به دلیل خوردن قهوه، کشیدن سیگار و ... ایجاد شود. از آن جا که دسترسی به این دندان ها سخت می باشد، وجود جرم و رسوب در این قسمت، کاملا بدیهی می باشد.
برای رفع این جرم ها باید از نخ دندان و مسواک به صورت درست و مناسب استفاده کرد. به عبارت دیگر باید ابتدا به وسیله ی نخ دندان مواد غذایی را از دهان خارج کرده و پس از آن از مسواک استفاده کنید و تمام دندان ها را، به ویژه پشت دندان های جلو را مسواک بزنید.
یکی دیگر از راه هایی که می توان به وسیله ی آن، جرم پشت دندان های جلو را از بین برد، استفاده از جوش شیرین می باشد. در زمان مسواک زدن باید از جوش شیرین نیز به همراه خمیر دندان استفاده کرد زیرا جوش شیرین می تواند جرم ها و پلاک های دندان ها را به خوبی از بین ببرد.
روغن نارگیل نیز از مواردی است که می تواند جرم پشت دندان های جلو را از بین ببرد. این روغن دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد به همین سبب به خوبی می تواند جرم روی دندان ها را از بین ببرد.
علاوه بر روش های بالا که در خانه انجام می شود، می توان از روش های مختلف جرم گیری دندان در مطب دندانپزشکی نیز بهره برد. در نتیجه برای از بین بردن جرم پشت دندان های جلو باید به دندانپزشک مراجعه کرد. درواقع روش های خانگی برای پیشگیری از جرم گرفتن دندان موثر است و وقتی لثه ها جرم گرفته باشد باید به دندانپزشک مراجعه کرد.

روش های جلوگیری از ایجاد جرم روی دندان

روش های جلوگیری از ایجاد جرم روی دندان

روش های زیادی وجود دارد که می توان به وسیله ی آن ها از به وجود آمدن جرم روی دندان ها جلوگیری کرد. برخی از این روش ها را برای شما بازگو می کنیم.

 1. نخ دندان

  یکی از کار هایی که باید انجام داد تا رسوب و جرم روی دندان ها و بین آن ها انباشته نشود، استفاده از نخ دندان می باشد. تصور غلطی که وجود دارد این است که افراد گمان می کنند تنها مسواک زدن کافی ست. اما باید بدانید مسواک نمی تواند جرم ها و یا رسوب های بین دندان ها را از بین ببرد. به همین سبب افراد باید علاوه بر مسواک از نخ دندان نیز استفاده کنند. 
 2. مسواک زدن

  مسواک زدن اگر به صورت منظم و مداوم باشد می تواند از جرم گیری دندان ها جلوگیری کند. روش مسواک زدن درست این است که هر مرحله از مسواک 30 ثانبه طول بکشد. این کار باعث می شود جرمی رو دندان نماند و همگی حذف شوند. باید بدانید هر مسواکی که در بازار وجود دارد، مناسب دندان ها و جلوگیری از جرم گیری مناسب نمی باشد. حتما مسواک های خود را به دندانپزشک نشان دهید تا ایشان آن ها را تایید کند.
 3. نکشیدن سیگار

  یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن جرم روی دندان ها می شود، کشیدن سیگار می باشد. به همین سبب اگر می خواهید دندان های زیبا و سالم داشته باشید، باید سیگار و انواع تنباکو را کنار بگذارید. در غیر این صورت دندان های شما تغییر رنگ خواهند داد و جرم روی آن ها انباشته می شود و تنها یک دندانپزشک می تواند آن ها را از روی دندان های شما از بین ببرد.
 4. خمیر دندان

  خمیر دندان های خاصی در بازار وجود دارند که می توان به وسیله ی آن ها از جرم گیری دندان جلوگیری کرد. این خمیر دندان ها فلوراید، پیروفسفات دارند به همین جهت می توانند جرم و رسوب را کنترل کنند. این مواد حتی می توانند برای دندان های آسیب دیده نیز مفید باشد.
 5. تغذیه مناسب

  مراقب تغذیه و مواد غذایی مورد استفاده خود باشید. مواد غذایی حاوی شکر و نشاسته می تواند به شدت برای دندان های شما مضر باشد. به همین سبب باید خوردن این مواد را کاهش دهید. همچنین می توانید بعد از خوردن غذا و یا در حین آن از آب استفاده کنید. زیرا خوردن آب باعث می شود که پلاک های روی دندان های شما کاهش یابد.

مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

بعد از جرم گیری دندان باید مراقبت های ویژه ای را انجام داد، تا این عمل با موفقیت همراه باشد و نتیجه ی مطلوب را بگیرید. مراقبت های بعد از جرم گیری دندان می تواند شامل موارد زیر باشد.
یکی از مواردی که حتما باید انجام شود، استفاده از دهانشویه می باشد. دهانشویه حتما باید قبل و بعد از انجام جرم گیری دندان استفاده شود. برای استفاده از دهانشویه حتما باید با دندانپزشک خود مشورت کنید زیرا بعضی از دهانشویه هایی که در بازار وجود دارند خیلی مناسب نیستند.
مسواک زدن از مهم ترین عواملی است که روی جرم گیری دندان تاثیر گذار می باشد. برخی از افراد روش درستی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن انجام نمی دهند، همین امر ممکن است باعث جرم گرفتن دندان ها شود. به همین سبب بعد از انجام جرم گیری دندان، حتما باید روش درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود آموزش ببینید تا نیاز مجددی برای جرم گیری وجود نداشته باشد.
اگر بعد از عمل جرم گیری دندان های شما با حساسیت رو به رو شد باید از خمیر دندان های مخصوص ضد حساسیت استفاده کنید. خمیر دندان را می توانید با کمک دندانپزشک خود انتخاب و خریداری کنید. علاوه بر خمیر دندان می توان از مواد مخصوص دیگر استفاده کنید تا حساسیت دندان و لثه شما کاهش یابد.

 1. انتخاب صحیح مسواک و خمیر دندان

  همانطور که گفته شد، مسواک زدن مرتب و البته صحیح اهمیت زیادی در حفظ نتایج بعد از جرم گیری دندان می شود. اما از دیگر مباحث مهم در مراقبت های بعد از جرم گیری، انتخاب مسواک و خمیر دندان مناسب است. حتما از دندانپزشک معالج خود بخواهید تا شما را در این خصوص راهنمایی نماید. برخی از خمیر دندان های جرم گیر حاوی مواد ساینده زیاد است و ممکن است پس از جرم گیری به دندان های شما آسیب بزند. در اغلب مواقع، دندانپزشکان توصیه می کنند تا به صورت مداوم و طولانی مدت از این خمیر دندان ها استفاده نکنید. برخی خمیر دندان ها حاوی فلوراید زیادی است که ممکن است پس از جرم گیری بر روی دندان های شما ایجاد لک نماید. در صورتی که دندان های شما به گرم و سرد شدن حساس شده باشد، استفاده از خمیر دندان های مخصوص به شما توصیه خواهد شد. دندانپزشک معالج ممکن است از شما بخواهد تا از مسواک های نرم تر استفاده نمایید. به ویژه اگر جرم ها به بافت لثه شما آسیب زده باشند، این موضوع اهمیت بیشتری می یابد. ممکن است استفاده از وسایل تمیز کننده کمکی نیز به شما توصیه شود.

 2. دهان شویه

  دندانپزشک معالج پس از جرم گیری از شما می خواهد که به صورت مرتب از دهان شویه استفاده نمایید. به ویژه اگر بر اثر جرم، لثه شما دچار التهاب و آسیب شده باشد. استفاده از دهان شویه اهمیت زیادی در مراقبت های بعد از جرم گیری دندان دارد. از دندانپزشک معالج خود بخواهید تا شما را در انتخاب دهان شویه مناسب و دفعات استفاده از دهان شویه راهنمایی کند. ممکن است علاوه بر دهان شویه، استفاده از آب نمک نیز در روز های اول بعد از جرم گیری به شما توصیه شود.
 3. غذاهای مناسب پس از جرمگیری دندان

  همانطور که گفته شد، از جمله مراقبت های بعد از جرم گیری دندان، نخوردن غذاهای سفت است. جرم ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند. در یک دسته جرم بر روی طوق دندان است. در دسته دوم که خطر بیشتری دارد و توسط خود فرد دیده نمی شود، جرمی است که زیر لثه تشکیل می شود. این نوع جرم به مرور زمان بافت های لثه و دندان را تضعیف می نماید و از بین می برد. وجود جرمی که این فضا را پر می کند باعث می شود که متوجه لق شدن دندان خود نشوید. حال اگر دندان های خود را جرم گیری نمایید، جرم از بین می رود و فضای تحلیل رفته خالی می شود و شما متوجه لق شدن دندان هایتان می شوید. بنابراین لق شدن دندان به دلیل جرم گیری نیست. مشکلی است که پس از جرم گیری نمایان می شود. برای سفت شدن مجدد دندان، لازم است تا از غذاهای سفت پرهیز نمایید. دومین توصیه این است که از غذاهای و نوشیدنی های رنگی استفاده نکنید تا نتایج جرم گیری و سفید شدن دندان هایتان ماندگارتر باشد. به دلیل حساس شدن دندان ها، لازم است در روز های اول از خوردن غذاهای داغ همچون آش داغ، غذا ها و خوردنی های بسیار خنک مثل بستنی اجتناب کنید چون ممکن است ایجاد درد نماید. برخی دیگر از خوراکی ها نیز می توانند دندان حساس شما را دچار مشکل کنند. از جمله این خوراکی ها می توان به ترشیجات، آبلیمو ، شیرینی جات همچون خرما، عسل و ... اشاره نمود. بخشی از مراقبت های بعد از جرم گیری دندان، شامل توجه خوراکی ها است که نه تنها در روز های اول بعد از جرم گیری نباید بخورید، بلکه بهتر است در کل، در مصرف آن ها زیاده روی نکنید. این خوراکی ها، شامل لواشک، پفک، میوه های خشک و ... باعث تشکیل جرم بر روی دندان های شما می شوند. این خوراکی ها به دندان های شما می چسبند و تمیز کردن کامل آن ها دشوار است.
 4. جویدن آدامس پس از جرمگیری دندان

  شاید عجیب به نظر برسد ولی بهتر است پس از جرم گیری ، در روز و ساعت اولیه از جویدن آدامس پرهیز کنید. در صورتی که جرم دندان شما زیر لثه بوده و به بافت های لثه شما آسیب زده باشد، پس از جرم گیری ممکن است متوجه لق شدن دندان ها بشوید. در این شرایط حساسیت زیادی در خصوص مراقبت های بعد از جرم گیری دندان وجود دارد از جمله این که بهتر است از جویدن آدامس اجتناب کنید. جویدن آدامس می تواند فشار زیادی به دندان های لق وارد کند. همچنین رنگ ها و اسانس های آدامس می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند.
 5. سایر مراقبتها

  همچنین دیگر مراقبت هایی که باید پس از جرمگیری دندان رعایت کنید عبارتند از:
  • استفاده ازسرم فیزیولوژی یا آب نمک در روز جرم گیری به التیام لثه کمک مینماید. درصورتی که پس ازجرمگیری، خونریزی مختصری از لثه داشتید نگران نباشید. درموارد خونریزی شدید با دندانپزشک خود مشورت کنید.
  • کنترل دهان هر 6 ماه یکبار و اطمینان از تشکیل نشدن مجدد جرم امری لازم ضروری است. پس از جرمگیری اگر تا 2 روز به هنگام جویدن، درلثه ها احساس درد کنید، امری طبیعی است ونگران نباشید.
  • پس از جرمگیری بهتر است تا 24 ساعت مسواک خود را زیر شیر آب گرم گرفته وبه آرامی مسواک بزنید. از محکم مسواک زدن بخصوص پس از جرمگیری بپرهیزید. ازخوردن مواد محرک (فلفل و ادویه و...) در روز جرم گیری بپرهیزید.
  • پس از برداشت جرم ها معمولاً سطح دندان ها با خمیر های مخصوصی پولیش میشود ورنگ های رسوبی روی دندان ها که ناشی از مصرف چای، شکلات، سیگار و غیره هستند کاملاً برداشته شده یا تا حدودی حذف میشوند. این رنگ ها هیچ تاثیری روی سلامتی لثه ها ودندان ها نداشته وفقط از نظر ظاهری اهمیت دارند. گاهی پس از پولیش کامل باز مقداری ازاین رنگ ها باقی میماند که میتوان آنها را با روشهای دیگری مثل کاربرد دستگاه جرم گیری دندان ایرفلو حذف نمود. گاهی نیز حذف کامل آنها امکان پذیر نیست.
  پس از جرمگیری دندان ممکن است سطح دندان ها نسبت به قبل از جرم گیری زبرتر یا صاف تر احساس شود. به هر حال آنچه پس از جرم گیری دندان احساس میکنید واقعیت دندان های شما است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد چرا که بزودی به آن عادت میکنید.

مضرات جرمگیری دندان

جرمگیری دندان هم مانند هر عمل جراحی و یا زیبایی دیگر می تواند مضرات و مزایای خود را داشته باشد که البته مزایای آن بیشتر است و ما در اینجا به برخی از مضرات آن می پردازیم.
البته ناگفته نماند بسیاری از ضررها می تواند با مشاوره های قبل از اقدام به جرمگیری دندان و استفاده از تجربه و تبحر کاهش یابد زیرا دندانپزشکان متبحر برای کاهش این آسیب ها از روش های مناسب تری برای جرمگیری استفاده می کنند.
سوزش لثه و حساسیت دندان نیز از عوارض باقی ماندن جرم زیاد روی دندان به مدت طولانی عنوان می شود که دندانپزشکان بر این عقیده هستند که این دو مورد تا چند روز بعد از جرمگیری از بین می رود.
با همه این موارد ذکر شده باید بگوییم که در صورت به تعویق انداختن جرمگیری باید منتظر از بین رفتن دندان ها و لثه هایمان در آینده ای نه چندان دور باشیم و به جای هزینه جرم گیری دندان، هزینه های بسیار زیاد دیگری را متحمل شویم.

سوالات متداول در مورد مراقبت های بعد از جرمگیری دندان

 1. تا چند ساعت بعد از جرم گیری دندان نباید چیزی خورد؟

  همانطور که بیان کردیم افراد زیادی جرم گیری دندان را انجام می دهند. روزی که عمل جرم گیری دندان انجام می شود، ممکن است لثه ی فرد با خونریزی همراه باشد. اگر چنین اتفاقی افتاد اصلا نگران نشوید. تنها در صورتی که خونریزی شدید بود باید به متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید. برای التیام و آرام گرفتن لثه، باید از آب نمک استفاده کنید.
  زمانی که افراد جرم گیری دندان را انجام می دهند دندان های آن ها ممکن است به سرما و گرما حساسیت نشان دهد. برای رفع این مشکل تا وقتی دندان ها حساس هستند توصیه می شود از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده شود. همچنین از خوردن مواد غذایی محرک را تا چند روز اول بعد از جرم گیری، پرهیز کنید. این مواد محرک می تواند شامل ادویه جات، فلفل و ... باشد.
  خوردن مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، کاکائو را بعد از انجام جرم گیری تا چند روز کنار بگذارید. زیرا دندان های جرم گیری شده قابلیت جذب رنگ ها را بیشتر از پیش دارد. این مواد غذایی رنگی را حدودا یک تا دو روز بعد از انجام جرم گیری کنار بگذارید و بعد از این زمان هم تا مدتی سعی کنید بصورت رقیق مصرف کنید.
  برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که تا چه زمانی بعد از انجام جرم گیری دندان نباید چیز بخورند؟
  باید بگوییم زمانی که جرم گیری دندان ها انجام می شوند، سوراخ های بسیار ریزی که توسط جرم روی دندان ایجاد شده است، باز می ماند و مدتی طول می کشد تا توسط بافت دندان این حفره ها پر شوند. به همین سبب بهتر است بعد از انجام جرم گیری دندان تا چند ساعت چیزی میل نکنید زیرا جذب دندان ها می شود و باعث رنگ گرفتن دندان می شود.
  اگر جرم گیری را در شب انجام بدهید و تا صبح چیزی نخورید می توانید نتیجه ی بهتری از جرم گیری دندان بگیرید.

 2. چرا بعد از جرم گیری دندان زرد می شود؟

  افراد زیادی ممکن است بعد از انجام جرم گیری دندان ها، دوباره با زردی دندان ها رو به رو شوند. این اتفاق ممکن است برای بسیاری از افراد دیده شود. البته باید بدانید که بر خلاف تصور عموم جرم گیری، دندان ها را سفید نمی کند و تنها رسوب ها و جرم های روی آن ها را از بین می برد که از این رو تفاوت بلیچینگ با جرم گیری مشخص می شود.
  همچنین تصور غلط دیگری در بین مردم وجود دارد که افراد فکر می کنند تنها با یک بار انجام دادن جرم گیری، دندان ها دیگر جرم نمی گیرند و یا رسوبی روی آن ها جمع نمی شود. باید بدانید اگر به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت ندهید ممکن است دندان های شما دوباره دچار جرم شود و سلامتی آن ها به خطر بیفتد. به همین سبب افراد باید سالی یک تا دو بار عمل جرم گیری دندان را انجام دهند تا دندان و لثه هایشان آسیبی نبیند و تغییر رنگ ندهند.
  بسیاری از افراد بعد از انجام عمل جرم گیری با خوردن نوشیدنی و مواد غذایی گرم و سرد، احساس درد می کنند. زیرا جرم هایی که قبلا روی دندان ها وجود داشت، مانند یک عایق عمل می کرد. به همین سبب اکنون که جرمی روی آن وجود ندارد حساسیتش بیشتر می شود. به همین سبب این احساس کاملا طبیعی می باشد و بعد از مدتی ابن حساسیت از بین می رود.
 3. آیا جرم گیری دندان را سفید می کند؟

  همانطور که گفته شد علت ایجاد جرم، تجمع پلاک دندان می باشد. جرم باعث زرد شدن دندان ها می شود. بنابراین زدودن این جرم ها می تواند از زردی دندان شما بکاهد. همانطور که گفته شد از جمله مراقبت های بعد از جرم گیری دندان، نخوردن غذاها و نوشیدنی های رنگی است تا دندان هایی سفید شما، زرد نشوند و نتایج جرم گیری تحت تاثیر قرار نگیرد. البته باید توجه داشت که هدف اصلی در جرم گیری که از مزایای جرم گیری دندان به شمار می آید، از بین بردن جرم هاست و نه سفید کردن دندان ها. بر اثر روش های مختلف جرم گیری دندان، دندان های شما سفیدتر از حالت قبل می شوند اما در صورتی که هدف شما سفید شدن بیشتر دندان هاست، لازم است از روش های مخصوص دیگری استفاده کنید.

 4. بعد از جرمگیری دندان چه غذاهایی بخوریم؟

  دندانپزشکان بیان کرده اند که تنها مواد غذایی نیست که می تواند باعث به وجود آمدن جرم دندان شود. بلکه بزاق دهان خود نیز املاحی دارد که می تواند باعث رسوب روی لثه یا دندان شود. در نتیجه این املاح به همراه مواد غذایی می تواند جرم های دندان را زیاد کنند. هر فردی ممکن است دندان هایش جرم بگیرد اما در بین آن ها افرادی که کاکائو، قهوه و چای زیاد مصرف می کنند و یا به میزان زیادی سیگار می کشند، بیشتر از بقیه با این مشکل مواجه خواهند شد.
  بعد از جرمگیری بهتر است تا چند روزی از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که دارای رنگ دانه و چسبندگی مانند قهوه، نوشابه، پفک و غذاهای حاوی رب و زردچوبه هستند استفاده نکرد زیرا بعد از جرمگیری، دندان ها قابلیت پذیرش مواد رنگی را دارند و آنها را جذب می کنند با این وجود اگر هم استفاده شدند باید حتما بعد از مصرف، دندان ها را مسواک زد و دهان را شست و شو داد. به طور کلی نوع مواد غذایی که پس از جرم گیری مصرف می کنید، در ماندگاری نتایج جرم گیری و نیز کم کردن هزینه های بعدی به ویژه برای مواردی مانند جرم گیری دندان کامپوزیت، جرم گیری لمینت دندان، جرم گیری ایمپلنت دندان و یا جرم گیری روکش دندان بسیار موثر می باشد.

 5. آیا جرمگیری، دندان را خراب می کند؟

  در بسیاری از افراد بیمار و غیر بیمار زمزمه ها و باور هایی وجود دارد که جرمگیری، دندان ها و لثه ها را خراب و زشت می کند، اما افراد بهتر است صحت این موضوع را از افراد متخصص جویا شوند.
  وقتی افراد به مرور زمان دندان هایشان دارای جرم می شوند، لثه هایشان تحلیل می روند و دچار عقب نشینی می شوند و وقتی اقدام به جرمگیری دندان می کنند و جرم آنها برداشته می شود عقب نشینی لثه ها و فاصله بین دندان ها که قبلا با جرم فاصله بین آنها پر شده بودند ظاهر می شوند.
  در صورتی که اگر اقدام به جرمگیری نمی کردند کم کم نیاز به جراحی های ویژه برای لثه پیدا می کردند و باید به نظاره ریزش و افتادن دندان هایشان می نشستند.
  جرمگیری دندان می تواند با ایجاد حساسیت برای دندان و آسیب رسیدن به ریشه دندان همراه باشد و دندانپزشک این موضوع را برای بیمار شرح می دهد و او را به استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت توصیه می کند.

خواندن 6427 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 بهمن 1399 ساعت 11:33
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر