عوارض کشیدن دندان دائمی عوارض کشیدن دندان دائمی

عوارض کشیدن دندان دائمی

دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 14:42
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دندان دائمی

 کاربردهای مهم و حیاتی مانند جویدن غذاها که در زندگی روزمره نقش بسزایی دارد. که در مورد انسان به توانایی درست صحبت کردن می توان اشاره کرد. انسان ها در طول زندگی از دو نوع دندان بهره می برند.
دندان های دائمی به تعداد 32 عدد که شامل 16 دندان در هر یک از آرواره ها می باشند که انواع مختلفی مانند پیشین ، نیش ، آسیاب کوچک و آسیاب بزرگ دارند.معمولا از شش ماهگی رشد دندان آغاز می شود تا نوبت به آخرین دندان ها که به عقل معروف هستند و از 17 سالگی به بعد شروع به رویش می کنند ، می رسد.

عوارض کشیدن دندان دائمی

  1.  باعث از بین رفتن استخوان های فک و صورت و همچنین موجب لقی دندان ها در فک های پایین و بالا می شود.
  2.  در فک پایین استخوانی که وظیفه ی حفاظت از عصب را دارد از بین می رود. و هنگام به کار گرفتن دست دندان درد همراه با سوزش احساس می شود.
  3.  در طولانی مدت به دلیل فشارهای وارد شده از طریق پروتز پارسیل بر سایر دندان ها باعث لق شدن آن ها می شود.
  4.  افراد به دلیل لق بودن دست دندان در خوردن غذا با مشکل مواجه می شوند و فقط توانایی خوردن غذاهای نرم مانند سوپ را دارند.
  5.  به دلیل ناتوانی در خوب جویدن غذا و در نتیجه خوب بلع نشدن غذا باعث مشکلاتی در قسمت معده و روده و همچنین بر طول عمر تاثیر می گذارد.
  6.  طبق تحقیقات بیماری های مربوط به دهان می تواند با بیماری های قلبی-عروقی ارتباط مستقیم داشته باشد و در صورت مشکل داشتن دهان و دندان بر قلب نیز می تواند تاثیر بذارد.

 

 

خواندن 76 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 08:48

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما