هزینه کشیدن دندان در سال 99 هزینه کشیدن دندان در سال 99

هزینه کشیدن دندان سال ۱۴۰۰ | نحوه پرداخت |‌ دریافت تخفیف

یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 10:37
این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)

آیا از هزینه های کشیدن دندان در سال 99 مطلع هستید؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با قیمت کشیدن دندان در سال 99 آشنا نماییم.

یکی از دلایل مراجعه بیماران به کلینیک دندانپزشکی، کشیدن دندان است. قاعدتاً کشیدن دندان برای حفظ سلامت دهان و دندان های دیگر انجام می شود، اما اگر به درستی انجام نشود می تواند به دندان های دیگر آسیب برساند. از این رو مهارت کشیدن دندان توسط دندانپزشک و مراقبت های پس از آن اهمیت بالایی دارد. در این مقاله درباره قیمت کشیدن دندان اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کشیدن دندان از کودکی با کشیدن دندان های شیری آغاز می شود، چرا که دندان های شیری اولین دندان هایی هستند که در دهان هر فرد رشد می کنند. در بزرگسالی نیز ممکن است بنا به دلایلی مجبور به کشیدن دندان شویم. در این بخش به فرآیند کشیدن دندان در کودکی و بزرگسالی و هزینه های کشیدن دندان می پردازیم.

کشیدن و افتادن دندان شیری

کشیدن و افتادن دندان شیری

هر کودک 20 دندان شیری در دهان خود دارد که بعد از 6 ماهگی به تدریج رشد می کنند و از درون لثه بیرون می آیند. البته زمان دندان در آوردن کودکان با یکدیگر متفاوت است، اما معمولا شروع آن از 6 ماهگی است.
دندان های شیری در مقایسه با دندان های دائمی، عمر نسبتاً کوتاهی دارند اما این موضوع نباید باعث سهل انگاری نسبت به نگهداری و حفظ سلامت دندان های شیری شود.
این دندان ها در واقع مهم ترین دندان هایی هستند که فرآیند جویدن غذا و صحبت کردن از طریق آنها شروع می شود. از طرفی سالم نگه داشتن دندان های شیری برای رشد دندان های دائمی لازم و ضروری است. با نگهداری مناسب از دندان های شیری، دندان های دائمی در محل صحیح خود قرار می گیرند و رشد می کنند.
همانطور که گفتیم سلامت دندان های شیری اهمیت بالایی دارد و بی توجهی به آنها می تواند مشکلات و عوارضی را در رشد دندان های دائمی به دنبال داشته باشد. اگر دندان های آسیاب شیری یک کودک به دلیل پوسیدگی، کشیده شود، الگوی رشد دندان های دائمی دچار آسیب می شود یا از بین می رود. چرا که فضای رشد دندان های دائمی دچار اختلال می شود و به این ترتیب دندان های دائمی در هنگام رشد در جای مناسب خود قرار نمی گیرند و به طور صحیح رشد نمی کنند.
از طرف دیگر پوسیدگی دندان ها در کودکان می تواند موجب عفونت شود و به خاطر پایین بودن سن و عدم همکاری کودک با پزشک یا ممنوعیت استفاده برخی داروهای بی حسی، درمان را با مشکلاتی مواجه سازد. پوسیدگی از نوع شدید که به ریشه دندان آسیب برساند یا احتمال ورود عفونت به خون وجود داشته باشد، باعث می شود دندانپزشک مجبور به کشیدن دندان شود.
البته تنها دلیل کشیدن دندان شیری، پوسیدگی و عفونت نیست. ممکن است زمانی که دندان های دائمی جایگزین دندان های شیری می شوند، به دلیل بزرگتر بودن اندازه دندان های دائمی نسبت به دندان های شیری، ازدحام در بین دندان ها ایجاد شده و نیاز به کشیدن دندان شیری وجود داشته باشد.
کشیدن دندان شیری معمولا عوارضی مانند درد و خون ریزی خفیف دارد. درد ملایم و موقتی که به دلیل بیرون آمدن دندان از درون ریشه است. هر چند این درد موقتی است اما برای کاهش این درد می توان از داروهای مسکن استفاده نمود. علاوه بر این ممکن است خونریزی خفیفی در دهان دیده شود که دلیل آن خارج شدن دندان از درون لثه است. در این حالت با فشار دادن پانسمان به مدت 10 دقیقه روی محل کشیدن دندان می توان از خونریزی جلوگیری نمود.

هزینه کشیدن دندان شیری

هزینه کشیدن دندان شیری

هزینه کشیدن دندان شیری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این که برای کشیدن دندان، ماده بی حسی تزریق شود یا خیر، دندان های ردیف جلو کشیده شود یا دندان آسیاب؟، تعداد دندان هایی که کشیده می شوند، دندان عفونت داشته باشد یا خیر و عواملی از این دست در تعیین هزینه کشیدن دندان شیری اثر گذار می باشند. هزینه کشیدن دندان شیری در سال 99 از 200000 تومان تا 300000 تومان (دویست هزار تومان تا سیصد هزار تومان) می باشد.

کشیدن دندان در بزرگسالان

کشیدن دندان در بزرگسالان، به معنی بیرون آوردن دندان از درون بافت لثه است. اجرای این عمل توسط دندانپزشک عمومی یا جراح دندانپزشکی انجام می شود. اگر دندان عفونت داشته باشد، باید هرچه سریعتر از دهان خارج شود و بقیه دندان ها را آلوده به عفونت نکند و همچنین منجر به بروز مشکلات جدی تر نشود.
در شرایطی که وسعت عفونت زیاد باشد و دندانپزشک نتواند با انجام عصب کشی دندان، دندان را حفظ کند، اقدام به کشیدن دندان می کند. کشیدن دندان در واقع آخرین گزینه درمان است. چرا که جای خالی دندان کشیده شده، مشکلات دندانی مختلفی را ایجاد می‌کند، توانایی جویدن یا گفتار را مختل می‌کند و یا باعث جابجا شدن و نامرتبی بقیه دندان‌ها می‌شود.

هزینه کشیدن دندان در بزرگسالان

هزینه کشیدن دندان در بزرگسالان

کشیدن دندان در بزرگسالان نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه دندان نهفته باشد یا نمایان؟ دندان ردیف جلو باشد یا آسیاب؟ دندان عفونی باشد یا سالم؟ سایر درمان های پیش نیاز بغیر از کشیدن دندان نیاز دارد یا خیر؟ و عوامل مختلف دیگر. هزینه کشیدن دندان بزرگسالان در سال 99، از 300000 تومان (سیصد هزار تومان) می باشد

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

یکی دیگر از دندان های دائمی، دندان عقل است. به دندان عقل، دندان آسیاب چهارم نیز گفته می شود. دندان عقل، در واقع انتهایی ترین دندانی است که در دهان شروع به رشد می کند. با وجود اینکه دندان عقل در دهان اکثر افراد وجود دارد، اما ممکن است به دلیل کوچک بودن فک، هیچگاه به طور کامل رشد نکند و زیر بافت لثه قرار بگیرد.
اگر دندان عقل به طور کامل درنیامده باشد و رشد نکرده باشد، احتمال زیادی دارد که به محلی برای تجمع غذا و میکروب تبدیل شود. همچنین در چنین شرایطی به دلیل اینکه امکان تمیز کردن آن وجود ندارد، در معرض تشکیل پلاک دندان و پوسیدگی قرار می گیرد.
پلاک یک لایه چسبیده شده روی دندان است که در اثر فعالیت باکتری ها در دهان، باقی ماندن مواد غذایی لا به لای دندان ها و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می آید. اگر پلاک به وجود آمده روی دندان از بین نرود، می تواند باعث ایجاد لکه هایی روی دندان شود و مشکلات دندانی را به وجود آورد.

هزینه کشیدن دندان عقل

هزینه کشیدن دندان عقل به فاکتورهای مختلفی از جمله اینکه دندان عقل نمایان است یا به صورت نهفته در لثه قرار گرفته است، آیا دندان عقل عفونت دارد؟، آیا دندان با یک حرکت از درون لثه بیرن می آید یا نیاز است به قطعات کوچکتر تقسیم شود، و .... بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کشیدن دندان عقل در سال 99، 500000 تومان (پانصد هزار تومان) است.

مهمترین عوامل موثر بر هزینه کشیدن دندان

همانطور که اشاره شد، هزینه کشیدن دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما مهمترین عوامل به طور دقیق چه مواردی هستند؟ در ادامه این موارد و دلایل آن ها به طور دقیق تر و مفصل تر توضیح داده می شود.

 1. نوع درمان مورد نیاز

  اولین و مهم ترین عامل موثر بر هزینه های درمان، نوع درمان مورد نیاز است. اگر نیاز است یکی از دندان ها را بکشید، متناسب با وضعیت و جایگاه قرار گیری آن در دهان، ممکن است هزینه کشیدن آن نسبت به دندان دیگر متفاوت باشد. مثلا هزینه کشیدن دندان آسیاب با دندان عقل تفاوت دارد. چرا که ممکن است کشیدن دندان عقل با پیچیدگی هایی رو به رو باشد و برای کشیدن نیاز به جراحی باشد. این موضوع که جایگاه قرار گرفتن هر دندان با دندان دیگر تفاوت دارد، همچنین نیازمند دانش و تبحر بالاتری برای کشیدن دندان از سوی دندانپزشک است. از این رو منطقی است که متناسب با جایگاه دندان و شرایط و وضعیت آن مثلا اینکه نهفته است یا نمایان، هزینه کشیدن دندان نیز متفاوت باشد.
 2. پوشش بیمه دندانپزشکی

  یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که می تواند هزینه های درمان یا کشیدن دندان را تا حد زیادی کاهش دهد، بیمه تحت پوشش است. به عبارت دیگر اینکه بیمه شما چه موارد درمانی را پوشش می دهد، در هزینه های درمان شما تاثیر زیادی دارد. اگرچه بیمه ها در حال حاضر سهم زیادی در هزینه های دندانپزشکی ندارند، اما بیمه هایی که هزینه های دندانپزشکی یا بخشی از آن را بر عهده دارند می توانند در هزینه های درمان بسیار کمک کننده باشند.
 3. پیچیدگی های درمان

  در بسیاری از موارد، پیچیدگی های درمان یا دشواری های کشیدن دندان به دلیل وضعیت یا محل قرار گیری آن، بر هزینه درمان تاثیر می گذارد. به عنوان مثال نحوه کشیدن یک دندان سالم در مقایسه با کشیدن  دندان عفونی تفاوت دارد. چرا که دندانپزشک باید ضمن خارج کردن عفونت، از آسیب به دندان های دیگر جلوگیری نماید. همچنین نهفته بودن دندان و نیاز به جراحی ممکن است کشیدن دندان را با دشواری هایی مواجه سازد و خارج کردن دندان چند ساعت به طول بینجامد. بدیهی است که در چنین شرایطی هزینه های درمان افزایش می یابد.
  به طور کلی کشیدن دندان عقل بسیار دشوار تر از سایر دندان ها است. چرا که ممکن است به دلیل کوچک بودن فک یا رشد ناقص، در زیر لثه پنهان باشد و در دسترس نباشد. در چنین شرایطی حتما می بایست دندان جراحی شود و هزینه های کشیدن دندان عقل نسبت به دندان های عادی بیشتر است.
 4. تکنولوژی مورد استفاده

  علم پزشکی و دندانپزشکی همواره در حال رشد و پیشرفت است. از این رو تکنولوژی های جدیدی برای هر درمان وجود دارد که با روش های سنتی کاملاً تفاوت دارند. این تکنولوژی ها در جهت رفاه و آرامش هر چه بیشتر بیماران و دندانپزشکان پدید آمده است. به عنوان مثال برای کشیدن دندان می توان از روش لیزر استفاده نمود و یا برای تصویر برداری از دندان ها از دوربین داخلی و اسکن دیجیتالی استفاده می کنند. در حال حاضر بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی از این روش ها و تکنولوژی های نوین برای درمان های دندانپزشکی استفاده می کنند. در صورتی که مطب دندانپزشکی مورد مراجعه شما برای فراهم آوردن این تجهیزات سرمایه گذاری کرده باشد و از این تکنولوژی ها در مرکز خود استفاده نماید، بدیهی است که بر هزینه های درمان و کشیدن دندان موثر خواهد بود.
 5. به روز بودن، تجربه، مهارت و تخصص دندانپزشک

  مورد دیگری که در هزینه های درمان تاثیرگذار است و منطقی است که تاثیرگذار باشد، تبحر و میزان مهارت دندانپزشک است. اگر دندانپزشک شما به علم روز دندانپزشکی مسلط باشد و جدیدترین تکنیک های درمانی را بداند و در آن زمینه مهارت کافی را کسب کرده باشد، منطقی است که هزینه بیشتری برای درمان یا کشیدن دندان دریافت کند. چراکه اولاً مهارت بالاتری دارد که می توانید در درمان خود از آن مهارت بهره مند شوید و ثانیا می تواند دندان شما را با کمترین درد و در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از به روز ترین تکنیک های دندانپزشکی بکشد.
  همچنین اینکه درمان شما توسط دندانپزشک عمومی انجام می شود یا متخصص فک و صورت؟ در چنین شرایطی هزینه ها تفاوت خواهد داشت. واضح است که دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت، هزینه بیشتری از دندانپزشک عمومی دریافت می کند.
 6. موقعیت و محل قرار گیری کلینیک

  یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه های درمانی دندانپزشکی، جایگاه و محل قرار گیری کلینیکی است که به آن مراجعه نموده اید. معمولاً کلینیک هایی که در مناطق معتبرتر شهر قرار گرفته اند، به دلیل هزینه های منطقه و اعتباری که دارند، هزینه های درمانی بالاتری نیز دارند.
 7. هزینه‌ های جانبی

  برخی هزینه های جانبی مانند هزینه معاینه دندان و ویزیت بیمار، هزینه درمان های پیش نیاز، تصویر برداری از دهان و عکس رادیولوژی نیز وجود دارند. این هزینه ها می تواند در هزینه کل درمان تفاوت ایجاد نماید.

آیا بیمه هزینه کشیدن دندان را قبول می کند؟

بله، البته بستگی به بیمه ای دارد که تحت پوشش آن هستید. اما بیمه تامین اجتماعی و اکثر بیمه های دیگر، هزینه کشیدن دندان را متقبل می شوند و از این طریق گامی در جهت رفاه حال بیمه شدگان برمی دارند. بیمه همچنین هزینه جرم گیری دندان، کشیدن دندان عقل، ترمیم و عصب کشی را برای بیمه شدگان خود در مراکز خصوصی و دولتی، تحت پوشش قرار داده است.

خواندن 7953 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 فروردين 1400 ساعت 13:03
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر