هزینه کشیدن دندان هزینه کشیدن دندان

هزینه کشیدن دندان سال 1401 | هزینه کشیدن دندان عقل |‌ دریافت تخفیف

یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 10:37
این مورد را ارزیابی کنید
(83 رای‌ها)

آیا به دنبال هزینه کشیدن دندان در سال 1401 می‌باشید؟
به نظر شما قیمت این درمان برای بزرگسالان و کودکان به چه صورت محاسبه می‌گردد؟
چه عواملی در قیمت نهایی کشیدن دندان تاثیر گذار هستند؟
آیا بیمه تعرفه ای برای پرداخت بخشی از هزینه این درمان برای بیمه گذاران خود در نظر گرفته است؟
در این مقاله مفید و موثر با دکتر لبافی همراه باشید تا اطلاعات بسیار دقیق در رابطه با تعرفه کشیدن دندان به دست آورید.

کشیدن و افتادن دندان شیری

کشیدن و افتادن دندان شیری

هر کودک 20 دندان شیری در دهان خود دارد که بعد از 6 ماهگی به تدریج رشد می‌کنند و از درون لثه بیرون می‌آیند. البته زمان دندان در آوردن کودکان با یکدیگر متفاوت است، اما معمولا شروع آن از 6 ماهگی است.
دندان‌های شیری در مقایسه با دندان‌های دائمی، عمر نسبتاً کوتاهی دارند، اما این موضوع نباید باعث سهل انگاری نسبت به نگهداری و حفظ سلامت دندان‌های شیری شود.
این دندان‌ها در واقع مهم‌ترین دندان‌هایی هستند که فرآیند جویدن غذا و صحبت کردن از طریق آنها شروع می‌شود.

از طرفی سالم نگه داشتن آنها برای رشد دندان‌های دائمی لازم و ضروری است. با نگهداری مناسب از دندان‌های شیری، دندان‌های دائمی در محل صحیح خود قرار می‌گیرند و رشد می‌کنند.
اگر دندان‌های آسیاب شیری یک کودک به دلیل پوسیدگی، کشیده شود، الگوی رشد دندان‌های دائمی دچار آسیب می‌شود یا از بین می‌رود، چرا که فضای رشد دندان‌های دائمی دچار اختلال می‌شود و به این ترتیب دندان‌های دائمی در هنگام رشد در جای مناسب خود قرار نمی‌گیرند و به طور صحیح رشد نمی‌کنند.
از طرف دیگر پوسیدگی دندان ها در کودکان می‌تواند موجب عفونت شود و به خاطر پایین بودن سن و عدم همکاری کودک با پزشک یا ممنوعیت استفاده برخی داروهای بی حسی، درمان را با مشکلاتی مواجه سازد.

پوسیدگی از نوع شدید که به ریشه دندان آسیب برساند یا احتمال ورود عفونت به خون وجود داشته باشد، باعث می‌شود دندانپزشک مجبور به کشیدن دندان شود.
البته تنها دلیل کشیدن دندان شیری، پوسیدگی و عفونت نیست.

ممکن است زمانی که دندان‌های دائمی جایگزین دندان‌های شیری می‌شوند، به دلیل بزرگتر بودن اندازه دندان‌های دائمی نسبت به دندان‌های شیری، ازدحام در بین دندانها ایجاد شده و نیاز به کشیدن دندان شیری وجود داشته باشد.
کشیدن دندان شیری معمولا عوارضی مانند درد و خون ریزی خفیف دارد.

درد ملایم و موقتی که به دلیل بیرون آمدن دندان از درون ریشه است.

هر چند این درد موقتی است اما برای کاهش این درد می‌توان از داروهای مسکن استفاده نمود. علاوه بر این ممکن است خونریزی خفیفی در دهان دیده شود که دلیل آن خارج شدن دندان از درون لثه است. در این حالت با فشار دادن پانسمان به مدت 10 دقیقه روی محل کشیدن دندان می‌توان از خونریزی جلوگیری نمود.

کشیدن دندان در بزرگسالان

کشیدن دندان بزگسالان

کشیدن دندان در بزرگسالان، به معنی بیرون آوردن دندان از درون بافت لثه است. اجرای این عمل توسط دندانپزشک عمومی یا جراح دندانپزشکی انجام می‌شود. اگر دندان عفونت داشته باشد، باید هرچه سریعتر از دهان خارج شود تا بقیه دندانها را آلوده به عفونت نکند و همچنین منجر به بروز مشکلات جدی‌تر نشود.
در شرایطی که وسعت عفونت زیاد باشد و دندانپزشک نتواند با انجام عصب کشی دندان، دندان را حفظ کند، اقدام به کشیدن دندان می‌کند. کشیدن دندان در واقع آخرین گزینه درمان است. چرا که جای خالی دندان کشیده شده، مشکلات دندانی مختلفی را ایجاد کرده، توانایی جویدن یا گفتار را مختل می‌کند و یا باعث جابجا شدن و نامرتبی بقیه دندان‌ها می‌شود.

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

یکی دیگر از دندان‌های دائمی، دندان عقل است. به دندان عقل، دندان آسیاب چهارم نیز گفته می‌شود که در واقع انتهایی‌ترین دندانی است که در دهان شروع به رشد می‌کند. با وجود اینکه دندان عقل در دهان اکثر افراد وجود دارد، اما ممکن است به دلیل کوچک بودن فک، هیچگاه به طور کامل رشد نکند و زیر بافت لثه قرار بگیرد.
اگر دندان عقل به طور کامل رشد نکرده باشد، احتمال زیادی دارد که به محلی برای تجمع غذا و میکروب تبدیل شود.

همچنین در چنین شرایطی به دلیل اینکه امکان تمیز کردن آن وجود ندارد، در معرض تشکیل پلاک دندان و پوسیدگی قرار می‌گیرد.
پلاک یک لایه چسبیده شده روی دندان است که در اثر فعالیت باکتریها در دهان، باقی ماندن مواد غذایی لا به لای دندانها و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می‌آید. اگر پلاک به وجود آمده روی دندان از بین نرود، می‌تواند باعث ایجاد لکه‌هایی روی دندان شود و مشکلات دندانی را به وجود آورد.

هزینه کشیدن دندان

در ادامه مقاله شما رابه طور کامل با قیمت کشیدن دندان آشنا می‌کنیم:

هزینه کشیدن دندان شیری

هزینه کشیدن دندان شیری

هزینه کشیدن دندان شیری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این که برای کشیدن دندان، ماده بی حسی تزریق شود یا خیر، دندان‌های ردیف جلو کشیده شود یا دندان آسیاب؟، تعداد دندان‌هایی که کشیده می‌شوند، دندان عفونت داشته باشد یا خیر و عواملی دیگری مشابه با این موارد، در تعیین هزینه کشیدن دندان شیری اثر گذار می‌باشند. هزینه کشیدن دندان شیری در سال 1401 از 300.000 تومان تا 400.000 تومان (سیصد هزار تومان تا چهارصد هزار تومان) می‌باشد.

هزینه کشیدن دندانهای 1 تا 3 (دندانهای پیش و نیش)

هزینه کشیدن دندان های 1 تا 3 (دندان های پیش و نیش)

منظور از این دندانها، دندانهای جلویی می‌باشند که به دندانهای پیشین و نیش شناخته می‌شوند. 4 دندان جلوی دهان که به راحتی قابل مشاهده هستند، دندانهای پیشین و دندانهایکناری آنها که لبه‌های تیزتری دارند، به دندانهای نیش معروف هستند. هزینه کشیدن این دندانها، در حدود 700.000 تومان (هفتصد هزار تومان) تا 800.000 تومان (هشتصد  هزار تومان) می‌باشد.

هزینه کشیدن دندان 4 و 5 (دندانهای آسیاب کوچک)

هزینه کشیدن دندان 4 و 5 (دندان های آسیاب کوچک)

دندانهای مخروطی شکلی که در کنار دندانهای نیش قرار دارند، به دندانهای آسیاب کوچک و دندان شماره 4 و 5 شناخته می‌شوند. هزینه کشیدن دندان 4 و 5، حدود 800.000 تومان تا 900.000 تومان (هشتصد هزار تومان تا نهصد هزار تومان) می‌باشد.

هزینه کشیدن دندان 7و 8 (دندانهای آسیاب بزرگ)

هزینه کشیدن دندان 7و 8 (دندان های آسیاب بزرگ)

دندانهای انتهای هر فک که به دندانهای آسیاب بزرگ معروف هستند، همان دندانهای شماره 7و 8 بوده که هزینه کشیدن آنها حدود 900.000 تومان الی 1.000.000 تومان (نهصد هزار تومان تا یک میلیون تومان) می‌باشد.

قیمت کشیدن دندان عقل

هزینه کشیدن دندان عقل

هزینه کشیدن دندان عقل به فاکتورهای مختلفی از جمله اینکه دندان عقل نمایان است یا به صورت نهفته در لثه قرار گرفته است، آیا دندان عقل عفونت دارد؟، آیا دندان با یک حرکت از درون لثه بیرن می‌آید یا نیاز است به قطعات کوچکتر تقسیم شود، و .... بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کشیدن دندان عقل در سال 1401، حدود 1.000.000 (یک میلیون تومان) تا 2.500.000 تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) می‌باشد.

مهمترین عوامل موثر بر هزینه کشیدن دندان

چه مواردی در قیمت کشیدن دندان تاثیر دارند؟

همانطور که اشاره شد، هزینه کشیدن دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما مهم‌ترین عوامل به طور دقیق چه مواردی هستند؟ در ادامه این موارد و دلایل آنها به طور دقیق‌تر و مفصل‌تر توضیح داده می‌شود.

 1. نوع درمان مورد نیاز

  اولین و مهمترین عامل موثر بر هزینه‌های درمان، نوع درمان مورد نیاز است. اگر نیاز است یکی از دندانها را بکشید، متناسب با وضعیت و جایگاه قرار گیری آن در دهان، ممکن است هزینه کشیدن آن نسبت به دندان دیگر متفاوت باشد. مثلا هزینه کشیدن دندان آسیاب با دندان عقل تفاوت دارد. چرا که ممکن است کشیدن دندان عقل با پیچیدگی‌هایی رو به رو بوده و برای کشیدن نیاز به جراحی باشد. این موضوع که جایگاه قرار گرفتن هر دندان با دندان دیگر تفاوت دارد، همچنین نیازمند دانش و تبحر بالاتری برای کشیدن دندان از سوی دندانپزشک است. از این رو منطقی است که متناسب با جایگاه دندان و شرایط و وضعیت آن مثلا اینکه نهفته است یا نمایان، هزینه کشیدن دندان نیز متفاوت باشد.
 2. پوشش بیمه دندانپزشکی

  یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که می‌تواند هزینه‌های درمان یا کشیدن دندان را تا حد زیادی کاهش دهد، بیمه تحت پوشش است. به عبارت دیگر اینکه بیمه شما چه موارد درمانی را پوشش می‌دهد، در هزینه‌های درمان شما تاثیر زیادی دارد. اگرچه بیمه‌ها در حال حاضر سهم زیادی در هزینه‌های دندانپزشکی ندارند، اما بیمه‌هایی که هزینه‌های دندانپزشکی یا بخشی از آن را بر عهده دارند، می‌توانند در هزینه‌های درمان بسیار کمک کننده باشند.
 3. پیچیدگی‌های درمان

  در بسیاری از موارد، پیچیدگی‌های درمان یا دشواری‌های کشیدن دندان به دلیل وضعیت یا محل قرار گیری آن، بر هزینه درمان تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال نحوه کشیدن یک دندان سالم در مقایسه با کشیدن دندان عفونی تفاوت دارد. چرا که دندانپزشک باید ضمن خارج کردن عفونت، از آسیب به دندان‌های دیگر جلوگیری نماید. همچنین نهفته بودن دندان و نیاز به جراحی ممکن است کشیدن دندان را با دشواری‌هایی مواجه سازد و خارج کردن دندان چند ساعت به طول بینجامد. بدیهی است که در چنین شرایطی هزینه‌های درمان افزایش می‌یابد.
  به طور کلی کشیدن دندان عقل بسیار دشوارتر از سایر دندانها است. چرا که ممکن است به دلیل کوچک بودن فک یا رشد ناقص، در زیر لثه پنهان باشد و در دسترس نباشد. در چنین شرایطی حتما می‌بایست دندان جراحی شود و هزینه‌ کشیدن دندان عقل نسبت به دندان‌های عادی بیشتر است.
 4. تکنولوژی مورد استفاده

  علم پزشکی و دندانپزشکی همواره در حال رشد و پیشرفت است. از این رو تکنولوژی‌های جدیدی برای هر درمان وجود دارد که با روش‌های سنتی کاملاً تفاوت دارند. این تکنولوژی‌ها در جهت رفاه و آرامش هر چه بیشتر بیماران و دندانپزشکان پدید آمده است. به عنوان مثال برای کشیدن دندان می‌توان از روش لیزر استفاده نمود و یا برای تصویر برداری از دندانها از دوربین داخلی و اسکن دیجیتالی استفاده می‌کنند. در حال حاضر بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی از این روشها و تکنولوژی‌های نوین برای درمان‌های دندانپزشکی استفاده می‌کنند. در صورتی که مطب دندانپزشکی مورد مراجعه شما برای فراهم آوردن این تجهیزات سرمایه گذاری کرده باشد و از این تکنولوژی‌ها در مرکز خود استفاده نماید، بدیهی است که بر هزینه‌های درمان و کشیدن دندان موثر خواهد بود.
 5. به روز بودن، تجربه، مهارت و تخصص دندانپزشک

  مورد دیگری که در هزینه‌های درمان تاثیرگذار است و منطقی است که تاثیرگذار باشد، تبحر و میزان مهارت دندانپزشک است. اگر دندانپزشک شما به علم روز دندانپزشکی مسلط باشد و جدیدترین تکنیک‌های درمانی را بداند و در آن زمینه مهارت کافی را کسب کرده باشد، منطقی است که هزینه بیشتری برای درمان یا کشیدن دندان دریافت کند. چراکه اولاً مهارت بالاتری دارد که می‌توانید در درمان خود از آن مهارت بهره مند شوید و ثانیا می‌تواند دندان را با کمترین درد و در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از به روز ترین تکنیک‌های دندانپزشکی بکشد.
  همچنین اینکه درمان توسط دندانپزشک عمومی انجام می‌شود یا متخصص فک و صورت؟ در چنین شرایطی هزینه‌ها تفاوت خواهد داشت. واضح است که دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت، هزینه بیشتری از دندانپزشک عمومی دریافت می‌کند.
 6. موقعیت و محل قرار گیری کلینیک

  یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه‌های درمانی دندانپزشکی، جایگاه و محل قرار گیری کلینیکی است که به آن مراجعه نموده اید. معمولاً کلینیک‌هایی که در مناطق معتبرتر شهر قرار گرفته اند، به دلیل هزینه‌های منطقه و اعتباری که دارند، هزینه‌های درمانی بالاتری نیز دارند.
 7. هزینه‌‌های جانبی

  برخی هزینه‌های جانبی مانند هزینه معاینه دندان و ویزیت بیمار، هزینه درمان‌های پیش نیاز، تصویر برداری از دهان و عکس رادیولوژی نیز وجود دارند. این هزینه‌ها می‌تواند در هزینه کل درمان تفاوت ایجاد نماید.

لیست قیمت کشیدن دندان

می‌توانید با کمک جدول زیر، دسترسی سریع‌تری به قیمت‌های این درمان داشته باشید:

شروع قیمت از (به تومان) نوع
300.000 هزینه کشیدن دندان شیری کودک
700.000 قیمت کشیدن دندانهای پیش
700.000 قیمت کشیدن دندانهای نیش
800.000 قیمت کشیدن دندانهای آسیاب کوچک
900.000 قیمت کشیدن دندان های آسیاب بزرگ
1.100.000 قیمت کشیدن دندان عقل بالا
1.200.000 قیمت کشیدن دندان عقل پایین
900.000 هزینه کشیدن دندان عفونی
1.500.000 هزینه جراحی دندان

آیا بیمه هزینه کشیدن دندان را قبول می‌کند؟

بله، البته بستگی به بیمه ای دارد که تحت پوشش آن هستید. اما بیمه تامین اجتماعی و اکثر بیمه‌های دیگر، هزینه کشیدن دندان را متقبل می شوند و از این طریق گامی در جهت رفاه حال بیمه شدگان برمی‌دارند. بیمه همچنین هزینه جرم گیری دندان، کشیدن دندان عقل، ترمیم و عصب کشی را برای بیمه شدگان خود در مراکز خصوصی و دولتی، تحت پوشش قرار داده است.

پوشش بیمه

یکی از خدماتی که هزینه‌های بسیار بالایی به همراه دارد، خدمات دندانپزشکی می‌باشد. می‌توان گفت که در کشور ما بعد از هزینه‌های بستری، هزینه دندانپزشکی در رتبه دوم قرار گرفته است. به همین منظور اهمیت بیمه دندانپزشکی مطرح گردیده است. بیمه های تامین اجتماعی، نیروهای مصلح و بیمه سلامت، بیمه‌های پایه در کشور ما می‌باشند که برخی از خدمات درمانی دندانپزشکی را با تعرفه‌هایی کم، تحت پوشش خود قرار داده اند. اما با این حال بیمه‌های تکمیلی بسیاری در حال فعالیت و ارائه خدمات به بیمه شدگان خود می‌باشند که در بین تعهدات خود، برخی از هزینه‌های دندانپزشکی را نیز قرار داده اند که کشیدن دندان نیز در بین آنها وجود دارد. هر یک از شرکت‌های بیمه، سقف تعهدات و نوع طرح‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. به همین دلیل قبل از انجام خدمات مورد نیاز خود، با بیمه درمانی و تکمیلی و همچنین مطب دندانپزشکی مد نظر خود، هماهمنگی‌های لازم را انجام دهید. در حالت کلی شما می‌توانید به دو صورت از بیمه درمانی وتکمیلی خود استفاده کنید که عبارت‌اند از:

 1. در حالت اول شما می‌توانید به مراکزی مراجعه نمایید که بیمه تکمیلی مد نظر شما با آن قرارداد دارد. به طور کلی در این مراکز اکثر خدمات دندانپزشکی تحت پوشش می‌باشند، اما بیمار باید فرانشیزی را نیز پرداخت نماید.
 2. در حالت بعدی شما قادر هستید تا به هر کلینیک و مرکز درمانی که تمایل دارید، مراجعه نمایید. در ابتدا باید هزینه درمان را خودتان پرداخت کنید و در ادامه برای دریافت بخشی از هزینه درمان، به بیمه تکمیلی مراجعه کنید.

برای کشیدن دندان باید به چه دندانپزشکی مراجعه کنم؟

معمولا تمام دندانپزشکان قادر به کشیدن دندان خواهند بود. البته اگر دندان عقل به صورت نهفته بوده و نیاز به جراحی داشته باشد، دندانپزشک فرد را به جراح فک و صورت ارجاع خواهد داد.

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی 

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌های پایه در کشور ما بوده که افراد بسیاری را تحت پوشش خود قرار داده است. برخی از مراکز تامین اجتماعی به صورت رایگان، بعضی از خدمات دندانپزشکی مانند کشیدن دندان را به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهند. اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد، تجمع بالای افراد و شلوغ بودن این مراکز بوده که به همین دلیل وقت گرفتن از آنها تا حدودی زمان‌بر خواهد بود. در ادامه شما را با مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در 5 شهر بزرگ ایران آشنا می‌کنیم:

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در تهران

 1. بیمارستان میلاد

  آدرس: بزرگراه همت،نرسیده به پل اتوبان چمران
  تلفن: 02184090
 2. بیمارستان صدر

  آدرس: میدان ولیعصر،خیابان کریم خان،خیابان به آفرین،پلاک ٨
  تلفن: 02175926
 3. بیمارستان لبافی نژاد

  آدرس: خیابان پاسداران،بوستان نهم
  تلفن: 02123601
 4. بیمارستان شریعت رضوی

  آدرس: مهرآباد جنوبی،روبروی پایگاه یکم شکاری
  تلفن: 02166368016
 5. بیمارستان فیاض بخش

  آدرس: کیلومتر٧،جاده قدیم کرج،ابتدای خیابان خلیج
  تلفن: 02166250742
 6. بیمارستان لواسانی

  آدرس: چهارراه تهرانپارس،اتوبان شهید یاسینی،جنب پایانه اتوبوسرانی
  تلفن: 02177311011
 7. بیمارستان هدایت

  آدرس: خیابان شهید دکتر شریعتی،دوراهی قلهک،خیابان یخچال،خیابان هدایت
  تلفن: 02122544173
 8. بیمارستان معیری

  آدرس: میدان شهداء،سه راه مجاهدین
  تلفن: 02177535110
 9. بیمارستان مریم

  آدرس: خیابان شوش غربی،روبروی ایستگاه مترو شوش
  تلفن: 02155562705
 10. بیمارستان آیت اله کاشانی

  آدرس: بزرگراه بعثت،فلکه دوم خزانه بخارائی
  تلفن: 02155341694
 11. بیمارستان سینا

  آدرس: منطقه 12، محله فردوسی ، خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان حسن آباد
  تلفن: 021-63120
 12. بیمارستان شهدای 15 خرداد ورامین

  آدرس: ورامین، نرسیده به میدان ولیعصر(ورودی شهر)
  تلفن: 0213234924- 0213234928
 13. بیمارستان مدرس

  آدرس: منطقه 2، محله سعادت آباد، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج
  تلفن: 02122074087
 14. بیمارستان تهرانپارس

  آدرس: منطقه 4، محله تهرانپارس غربی، تهرانپارس، فلکه سوم
  تلفن: 021-77717737
 15. بیمارستان امام رضا اسلامشهر

  آدرس: اسلامشهر، شهرک سعیدیه، ابتدای بلوار سیفی
  تلفن: 0212229600 - 0212229700 – 0212229800
 16. بیمارستان بوعلی

  آدرس: منطقه 13، محله شهید اسدی، دماوند، نرسیده به میدان امام حسین
  تلفن: 021-33348036
 17. درمانگاه شماره 15

  آدرس: خیابان شهید مدنی(نظام آباد)،چهارراه شهید مدنی،کوچه شهید شعبانی
  تلفن: 02177575959
 18. درمانگاه شماره 19

  آدرس: خیابان ١٧ شهریور،نرسیده به میدان خراسان،خیابان شهید عجب گل(جهان پناه)
  تلفن: 02133731238 - 02133731239
 19. درمانگاه شهدای دخانیات

  آدرس: خیابان قزوین،جنب دخانیات
  تلفن: 02155429484
 20. درمانگاه آزادی

  آدرس: کیلومتر ٢ جاده مخصوص کرج،مقابل شهرک اکباتان
  تلفن: 02144630002
 21. درمانگاه 15 شعبان

  آدرس: 17 شهریور جنوبی ، پایین تر از تیر دوقلو ، روبری پرورشگاه بشیر ، نبش کوچه تاجیک ، پلاک 1
  تلفن: 02155333390
 22. 13 آبان

  آدرس: منطقه 16، محله نازی آباد، نازی آباد، خ. رجایی، پ. 502
  تلفن: 021-55061123-4
 23. مرکز بهداشتی و درمانی 21

  آدرس: بلوار آیت اله کاشانی،خیابان فردوس،خیابان صدیق تقدیری
  تلفن: 02144073399

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در اصفهان

 1. بیمارستان عسگریه

  آدرس: خیابان سروش ، خیابان عسکریه ، بیمارستان تخصصی عسکریه (ع )
  تلفن: 32250041-031
 2. بیمارستان دکتر غرضی

  آدرس: اتوبان کاوه، بالاتر از سه راه ملک شهر، سمت راست، خیابان دکتر غرضی
  تلفن: ۶-٣۴۵٠٩٩٠١
 3. بیمارستان دکتر شریعتی

  آدرس: خیابان چهارباغ بالا
  تلفن: ٩-٣۶٢٧٢٠٠١
 4. بیمارستان حجتیه

  آدرس: خیابان امام سجاد ( ع ) ، خیابان سپهسالار ، روبروی بانک سپه ، بیمارستان حجتیه
  تلفن: 03136306001, 03136306002, 03136306003
 5. بیمارستان کودکان امام حسین

  آدرس: خیابان امام خمینی -کیلومتر 10
  تلفن: 03133866266
 6. بیمارستان فارابی

  آدرس: خیابان مشتاق سوم ، بلوار ارغوانیه ، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی فارابی
  تلفن: 03135312020
 7. بیمارستان حضرت زهرای مرضیه

  آدرس: میدان قدس، ابندای خیابان علامه مجلسی
  تلفن: 6061 3445 (31)
 8. مرکز دندانپزشکی ولیعصر

  آدرس: خیابان ولیعصر(عج)، جنب شعبه سه
  تلفن: ٣٢٢۶٠٠۶٠
 9. مرکز درمانی شماره 2

  آدرس: خیابان مسجد سید، نبش خیابان پنج رمضان
  تلفن: ٣٣٣۵٢۵٩٩
 10. درمانگاه شماره 4

  آدرس: خیابان احمدآباد
  تلفن: ٣٢٢۵٣٢٩٨
 11. درمانگاه شماره 7

  آدرس: خیابان خیام، جنب بانک سپه، کوچه مسعود
  تلفن: ٣٢٣٣۶٠٨٣
 12. درمانگاه قدس

  آدرس: خیابان عباس آباد
  تلفن: ۴-٣٢٣۴٣٧٠٠

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در تبریز

 1. بیمارستان امیر المومنین تبریز

  آدرس: خیابان قدس بیمارستان کلیوی امیرالمومنین تبریز
  تلفن: 041-32818191

 2. بیمارستان 29 بهمن

  آدرس: بلوار ٢٩ بهمن
  تلفن: ٣٣٣٠٧٠٠٠-٣٣٣٠٨٠٠٠
 3. بیمارستان استاد عالی نصب

  آدرس: شهرک ارم
  تلفن: ٣٢٣٠۵٩١۵-٢۵
 4. درمانگاه شماره 2 تبریز

  آدرس: خیابان‌ مفتح‌- کوی‌ شربت‌زاده
  تلفن: ٣٢٣٣۴٩٠۵
 5. مرکز بهداشتی و درمانی شماره 3

  آدرس: شهرک‌ زعفرانیه‌ – پایین تر از ایستگاه مسجد- روبروی پارک
  تلفن: ٣٣٣٠٩٠٧۶

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در مشهد

 1. بیمارستان 17 شهریور

  آدرس: خیابان کوهسنگی،بین کوهسنگی ١۴و١۶
  تلفن: ١٩-٣٨۴٠٣٠١۵
 2. بیمارستان فارابی

  آدرس: ،بلوار وکیل آباد، ابتدای بلوار کوثر
  تلفن: ٣٨٨١٧٩٨٠
 3. بیمارستان رازی

  آدرس: تربت حیدریه- بلوار امام رضا -جنب پایانه مسافربری
  تلفن: ١٨-۵٢٢٣۵٠١٢
 4. درمانگاه تربت جام

  آدرس: تربت جام، خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان قبا
  تلفن: ۵٢۵٣٠٩١٢-۵٢۵٣٧۴۶٣-۵٢۵٣٧۴۶٣
 5. درمانگاه بهار

  آدرس: میدان بسیج – خ ملک الشعرا بهار- بین ٧ و ٩
  تلفن: ٣٨۵٣۵٢۴٠-٣٨۵۵۶۴۶٠
 6. درمانگاه هاشمی نژاد

  آدرس: میدان شهدا-ابتدای خیابان شهید هاشمی نژاد
  تلفن: ٣٢٢٢٨٧۴٧-٣٢٢٢٧٩۵٢
 7. درمانگاه ملت

  آدرس: خیابان شهید کاشانی، بین ۴۴ و ۴۶
  تلفن: ٣٧٢۴۶٩٢٠
 8. درمانگاه مهرآباد

  آدرس: خیابان سرخس،مقابل توربین برق
  تلفن: ٣٣۶۴٢٣٠۴

مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در شیراز

 1. بیمارستان شهید دکتر بهشتی

  آدرس: میدان ولیعصر
  تلفن: ٣٢٢۴٩٢٠۴-٣٢٢۴٩٢٠١-٢
 2. بیمارستان اردیبهشت

  آدرس: کیلومتر 2 بلوار چمران بیمارستان اردیبهشت
  تلفن: 07136284821-5
 3. درمانگاه تخصصی آزادگان

  آدرس: چهارراه زندان، بلوار عدالت(ابتدای بلوار دولت)
  تلفن: ٣٨٢۴٧٢۶٧-٣٨٢۴۶٩٩٠
 4. درمانگاه حضرت قائم

  آدرس: خیابان بنیاد مسکن، درمانگاه حضرت قائم (عج)خرامه
  تلفن: ٣٢٧٢٣٧٣۶
 5. کلینیک تخصصی حافظ

  آدرس: بلوار معالی آباد، جنب میدان احسان
  تلفن: ٣۶٣۶٣٩٩۵-۶ و٣۶٣۶٣٩٨٧
 6. کلینیک شهید رضایی

  آدرس: میدان ولیعصر، بلوار سلمان فارسی، جنب پل پیرنیا
  تلفن: ٣٧٢٧٣۵۶۶-٣٧٢٧٢١١١-٣٧٢٧۵٣۴١

سؤالات متداول

 1. نرخ کشیدن دندان عقل چقدر است؟

  معمولاً تعرفه کشیدن دندان عقل با توجه به اینکه این دندان به جراحی نیاز دارد یا خیر، در حدود 1.100.000 تومان تا 2.700.000 تومان می‌باشد.
 2. هزینه کشیدن دندان با دفترچه تامین اجتماعی چقدر است؟

  بیمه تامین اجتماعی بخشی از هزینه کشیدن دندان را در تعرفه‌های خود قرار داده است.
 3. چرا هزینه جراحی دندان عقل بالا است؟

  کشیدن دندان عقل به دلیل اینکه نسبت به سایر دندانها سخت‌تر است و پیچیدگی بیشتری دارد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

 4. هزینه کشیدن دندان کودکان چقدر است؟

  اگر کودک دارای دندان شیری باشد، قیمت کشیدن آن از 300.000 تومان شروع می‌گردد. هزینه کشیدن دندان دائمی نیز از 700.000 تومان است.

 5. قیمت کشیدن دندان در درمانگاه دولتی چقدر است؟

  در مراکز دولتی و درمانگاه‌ها، این درمان معمولا قیمتی از 600 هزار تومان خواهد داشت.
 6. هزینه کشیدن دندان عقل با دفترچه نیروهای مسلح چقدر است؟

  قیمت این درمان با دفترچه نیروهای مسلح در حدود 800.000 تومان خواهد بود.

خواندن 51934 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 05 دی 1401 ساعت 13:24
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.