عوارض و عواقب پر کردن دندان عوارض و عواقب پر کردن دندان

عوارض و عواقب پر کردن دندان

سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 05:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عوارض پر کردن دندان

پر کردن دندان ها یکی از راههای جلوگیری از پوسیدگی بیشتر دندانها است.برخی از متخصصان با پر کردن دقیق و درست دندان باعث عمر طولانی تر دندان شده و دیگر نیازی به ترمیم مجدد نخواهند داشت.
محققان می گویند اگر پر کردن دندان ها درست انجام نشود پوسیدگی دندان ها بیشتر شده و مجبور به پر کردن سایر دندان ها نیز می شوید. پژوهش های جدید حاکی از آن است که بیماران برخی از دندانپزشکان بیشتر از دندانپزشکان دیگر برای پر کردن سایر دندان هایشان مراجعه می کنند.

دمین والمسی سخنگوی انجمن دندانپزشکی بریتانیان می گوید این بررسی بر این واقعیت تاکید دارد که کار کردن بر روی دندان ها می تواند به آنها آسیب برساند. در این بررسی ها مشخص شد که 6 دندان از 10 دندانی که نزدیک به دندان پر کرده است بعد از 5 سال دچار پوسیدگی می شود و تقریبا 30 درصد از این دندان ها نیاز به پر کردن دارند.
والمسی در ادامه می گوید ممکن است هنگام پر کردن دندان ها به سایر دندان ها نیز آسیب وارد شود ولی دندانپزشکان باید از به روزترین فناوری ها استفاده کنند تا از بروز این مشکلات پیشگیری شود. متخصصان ضمن تاکید بر این نکته که پر کردن بهترین راه برای دندان هاست می گویند دندانپزشکان نیز باید دقت خود را بالا ببرند تا به دندان های دیگر آسیب کمتری وارد شود. طبق گفته کارشناسان بیماران باید پس از پر کردن دندان ها از آنها خوب مراقبت کنند. مواد قندی کمتری مصرف کنند و به شیوه ای صحیح مسواک بزنند.
سیمین کوپرد سرپرست تیم تحقیقاتی می گوید که احتمال آسیب رسیدن به دندان های مجاور هنگام پر کردن دندان های پوسیده بسیار زیاد است. درست است که پر کردن دندان ها راه حل مناسبی نیست اما در حال حاضر بهترین راهی است که دراختیار داریم. این مطالعات در Journal of Dentistry به چاپ رسیده است.

منبع: نمناک

خواندن 53 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 09:01

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما