هزینه پرکردن دندان سال ۱۴۰۰ | مواد سفید و آمالگام | دریافت تخفیف هزینه پرکردن دندان سال ۱۴۰۰ | مواد سفید و آمالگام | دریافت تخفیف

هزینه پرکردن دندان سال ۱۴۰۰ | مواد سفید و آمالگام | دریافت تخفیف

شنبه, 27 ارديبهشت 1399 ساعت 13:43
این مورد را ارزیابی کنید
(22 رای‌ها)

از دست رفتن بافت دندان سبب پوسیدگی دندان می شود که حساسیت دندان را بسیار بالا می برد. جالب است بدانید، بیشترین دلیل مراجعه افراد به مطب دندانپزشکی، پوسیدگی دندان می باشد. دندانپزشک جهت از بین بردن بافت پوسیده و ترمیم دندان آسیب دیده، آن را به کمک مواد پر کننده درمان می کند تا استحکام دندان بهبود یافته و بتوان برای جویدن غذا به راحتی از آن استفاده کرد. کارایی پر کردن دندان، در جهت ترمیم شکستگی دندان، آسیب های سطحی دندان و ترمیم پوسیدگی دندان می باشد. دندانپزشک این کار را بعد از بررسی عکسی که از دندان گرفته شده انجام می دهد که این عکس نشان می دهد پالپ دندان توسط باکتری دچار عفونت شده و آسیب دیده است. در صورتی که بهداشت دهان و دندان به درستی انجام نشود، در هر سنی احتمال پوسیدگی برای هر نوع دندانی وجود دارد و باعث می شود تا شما برای درمان دندان خود به پر کردن نیاز داشته باشید. اگر هزینه پر کردن دندان ذهنتان را مشغول کرده، در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

ترمیم دندان (پر کردن دندان) چیست؟

ترمیم دندان (پر کردن دندان) چیست؟

در رابطه با بیماری های دهان و دندان، پوسیدگی دندان از رایج ترین بیماری ها می باشد. نوعی باکتری موجود در دهان بعد از خوردن مواد قندی، قند غذا را به اسید تبدیل کرده و باعث آسیب به مینای دندان می شود، در نتیجه سبب پوسیدگی دندان می گردد. برای درمان پوسیدگی دندان باید جهت پر کردن دندان به مطب دندانپزشکی مراجعه کرد. برای درمان دندان پوسیده دندانپزشک به کمک مواد پر کننده، دندان آسیب دیده را پر می کند. مواد مختلفی که جهت پر کردن دندان وجود دارند، هر کدام به هدف مشخصی و منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر دندان آسیاب نیاز به پر شدن دارد، باید توجه شود از موادی که استحکام بیشتری دارند استفاده شود، زیرا هنگام جویدن ممکن است سبب خالی شدن مجدد دندان شود. ابتدا با کمک لوازم تخصصی دندانپزشک، قسمت پوسیده دندان خارج شده و حفره ایجاد شده به وسیله مواد پر کننده ترمیم می شود. گاهی اوقات به دلیل پوسیدگی زیاد دندان، پر کردن به صورت موقت انجام می شود. اگر بیمار بعد از گذشت چند روز حساسیتی از خود نشان نداد، دندانپزشک ترمیم موقت را برداشته و ترمیم دائم را جایگزین آن می کند. هنگام جویدن غذا فشار زیادی به دندان وارد می شود، بنابراین مواد پر کننده دندان باید استحکام بسیار بالایی داشته باشند، زیرا فشار وارد شده توسط غذا به دندان ممکن است باعث شکستگی مواد پر کننده دندان شود. اگر دندان های جلویی نیاز به پر کردن داشته باشند، بهتر است از مواد پر کننده روشن و سفید استفاده شود و در صورتی که دندان های عقبی دچار پوسیدگی شدند، می توان از مواد پر کننده تیره نیز استفاده نمود.

عوامل موثر بر هزینه پر کردن دندان

با توجه به شرایط هر بیمار و نوع روش پر کردن دندان، هزینه های پرداختی متفاوت است. پیش از آغاز درمان بهتر است جهت اطلاع از هزینه پر کردن دندان، با دندانپزشک خود مشورت نمایید و هم چنین از نحوه پرداخت و یا تخفیف پر کردن دندان مطلع شوید. در زیر به مواردی که هزینه پر کردن دندان را تحت تاثیر قرار می دهند، اشاره شده است:

 1. نوع ماده پر کننده

  عامل مهمی که در هزینه پر کردن دندان بسیار موثر است، نوع مواد پرکننده می باشد. ماده پر کننده دندان هزینه های متفاوتی دارند. طلا گران ترین روش پر کردن دندان بوده و آمالگام پایین ترین هزینه را شامل می شود. کامپوزیت حدودا دو برابر آمالگام هزینه دارد. هزینه مواد سرامیکی تقریبا مشابه با طلا بوده و بسیار بالا می باشد.
 2. استفاده از روش لیزر برای پر کردن دندان

  روش لیزر برای پر کردن دندان از سال 1994 مورد استفاده قرار گرفته که به کمک آن در مراحل ابتدایی می توان از پیشروی پوسیدگی جلوگیری کرد. استاندارد ADA بیان داشته است که لیزر در بسیاری از زمینه های فناوری دندانپزشکی نقش مهمی دارد و به طور کل در بسیاری از خدمات دندانپزشکی کاربرد دارد. عملکرد لیزر این گونه است که سبب جنبش مولکول های آب داخل دندان شده و به همین طریق باعث برداشته شدن قسمت های پوسیده و ضعیف دندان می گردد. لیزر هیچ آسیبی به بافت سالم نمی رساند و این یکی از ویژگی های عالی این روش است، زیرا هیچ درد و ناراحتی برای بیمار ندارد. در این روش به جای این که دندان تراشیده شود، بدون هیچگونه تماس فیزیکی با دندان تمام جرم ها و قسمت های پوسیده برداشته می شود. لیزر با حفظ شکل دندان می تواند حفره مد نظر را بر روی دندان ایجاد کند. البته می تواند دارای عوارض هم باشد، در روش لیزر دندان نیز ضد عفونی می گردد، به همین بابت احتمال پوسیدگی مجدد دندان وجود دارد. با توجه به نوع درمان و شرایط بیمار، هزینه دندانپزشکی با لیزر بسیار متفاوت می باشد. نوع کلینیک، متخصص و تعداد جلسه مشاوره سبب شده تا هزینه ثابتی برای لیزر در نظر گرفته نشود و دندانپزشک در جلسه مشاوره هزینه را به بیمار خواهد گفت. با توضیحات داده شده احتمالا فکر کرده اید لیزر، درمان بسیار گرانی است، اما باید گفت اگر به مزایای لیزر از جمله نداشتن دوره نقاهت طولانی، درد کمتر و دوری از عوارض و عفونت فکر کنید، این روش بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
 3. تعداد دندان های پوسیده

  با توجه به اینکه چه تعداد از دندان ها نیاز به ترمیم دارند، هزینه ها متفاوت می شود. هر واحد دندانی هزینه جدا در پی دارد.
 4. دستمزد پزشک

  با توجه به تخصص دندانپزشک، حق العمل پرداختی بابت پر کردن دندان متفاوت می باشد. دستمزد دندانپزشک عمومی و متخصص متفاوت است. اگر دندانپزشک تخصص بالایی داشته باشد، به طور قطع هزینه بیشتری دریافت می کند، زیرا دارای مهارت بیشتری بوده و با بهترین روش و کمترین درد می تواند شما را درمان کند.
 5. محل کلینیک دندانپزشکی

  جایگاه کلینیک دندانپزشکی نیز عاملی است که بر هزینه درمان تاثیر می گذارد. اینکه کلینیک در کدام شهر و کدام منطقه از شهر قرار گرفته، بی تاثیر بر هزینه نیست.
 6. پوشش بیمه دندانپزشکی

  بیمه یکی از عواملی است که هزینه درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر بیمه شما هزینه پر کردن دندان را شامل می شود، جهت پرداخت هزینه برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.
 7. هزینه های جانبی

  برخی عوامل مانند نیاز به رادیولوژی قبل از شروع درمان، ویزیت و معاینه دندانپزشک قبل از انجام درمان بر هزینه نهایی تاثیر دارد.

هزینه پر کردن دندان با مواد سفید(کامپوزیت)

هزینه پر کردن دندان با مواد سفید(کامپوزیت)

کامپوزیت ها رنگی طبیعی و شبیه به دندان داشته و بنابراین برای پر کردن دندان هایی که قابل مشاهده هستند، انتخاب مناسبی می باشند. دندانپزشک برای پر کردن دندان با کامپوزیت، سطح کمتری از دندان را تراشیده و حفره ایجاد شده را با کامپوزیت پر می کند. پس از آن به کمک نور آبی مخصوص آن را روی دندان فیکس می کند. هزینه پر کردن دندان با کامپوزیت حدودا 2 برابر آمالگام است. کیفیت و مرغوبیت کامپوزیت سبب بالا رفتن قیمت آن می شود. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، خوردن نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی داغ شما را نیازمند مراجعه مجدد به مطب دندانپزشکی کرده و هزینه دیگری در ادامه پر کردن دندان برایتان خواهد داشت. هزینه پر کردن دندان با مواد سفید(کامپوزیت) در سال 1400 از  800.000 تومان (هشتصد هزار تومان) تا  1.200.000 تومان (یک میلیون دویست هزار تومان) می باشد.

هزینه پر کردن دندان با آمالگام

هزینه پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام ماده ای نقره ای رنگ متشکل از نقره، نیکل، روی و مقدار مشخصی جیوه می باشد که جهت پر کردن دندان از آن استفاده می شود. دندانپزشک بعد از بی حسی شروع به تراشیدن قسمت پوسیده دندان کرده و جای آن را با آمالگام پر می کند. بین تمام روش های پر کردن دندان، هزینه آمالگام بسیار پایین تر است. تا مدتی خوردن غذا های سفت ممکن است باعث شکستن آمالگام شود؛ در این صورت باید به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید که هزینه مجدد در پی خواهد داشت. هزینه پر کردن دندان با آمالگام در سال 1400 از 800.000 تومان (هشتصد هزار تومان) تا 1.200.000 تومان (یک میلیون و دویست هزار تومان) می باشد.

نحوه پرداخت هزینه پر کردن دندان

پرداخت هزینه درمان در کلینیک های دندانپزشکی بسته به نوع خدمت انجام گرفته متفاوت است. برخی خدمات به صورت قسطی نیز قابل پرداخت است. در رابطه با پر کردن دندان، به طور معمول این هزینه به شکل نقدی پرداخت می گردد. به این صورت است که چه تعداد دندان برای پر کردن دارید که با صلاح دید دندانپزشک تعداد جلساتی برایتان معین شده و شما بابت هر جلسه به تعداد دندان پر کرده هزینه را می پردازید. ممکن است برخی کلینیک ها تخفیفاتی برای هزینه ها درمانی خود داشته باشند. کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی این تخفیف ویژه را برای بیماران خود در نظر گرفته و شما با کامل کردن فرم تخفیف می توانید از آن بهره مند شوید و با خیال راحت اگر دچار مشکلات دندان شده اید، برای درمان آن اقدام کنید.

آیا بیمه هزینه پر کردن دندان را پرداخت می کند؟

در کشور ما بعد از هزینه های بستری، خدمات دندانپزشکی یکی از پر هزینه ترین خدمات درمانی شناخته شده است. بیمه دندانپزشکی خدماتی که برای رفع مشکلات دهان و دندان است را شامل می شود. بیمه پایه یعنی دفترچه خدمات درمان، تامین اجتماعی و یا دفترچه نیرو های مسلح مقدار کمی از هزینه های درمان دندان را شامل شده و ادامه مبلغ آن را اکثر بیمه های تکمیلی پوشش می دهند. بنابراین در صورتی که سقف بیمه پایه کافی برای هزینه درمان نبود، بیمه تکمیلی بخش دیگری از آن را جبران می کند.

صرفه جویی در هزینه پر کردن دندان

صرفه جویی در هزینه پر کردن دندان

برای جلوگیری از مشکلات و بیماری های دهان و دندان، رعایت بهداشت دهان و دندان به طور منظم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای بهداشت دهان و دندان رعایت موارد زیر پر اهمیت است:

 1. به طور منظم و به درستی هر روز مسواک بزنید.
 2. استفاده از نخ دندان اهمیت ویژه ای در حفظ سلامت دهان و دندان دارد.
 3. از دهانشویه های فلوراید دار و دهانشویه طبیعی یعنی آب نمک استفاده کنید.
 4. سعی کنید حدود 6 ماه یکبار برای چکاپ به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

اما اگر به هر دلیلی دندان شما پوسیده شد و نیاز به پر کردن دندان پیدا کردید، برای کاهش هزینه های دندانپزشکی به مراقبت های لازم بعد از پر کردن دندان توجه کنید، زیرا در صورت عدم رعایت بهداشت، به دندان پر شده آسیب زده و مجدد باید به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید. این مراقب ها عبارتند از:

 1. تا حدود یک ساعت بعد از پر کردن دندان چیزی نخورید و سعی کنید تا حدود 8 ساعت بعد از پر کردن دندان با طرف دیگر دهان غذا بخورید.
 2. آرام و با ملایمت غذا را بجوید.
 3. از خوردن غذاهای سفت، چسبناک و شیرینی جات دوری کنید.
 4. تا حدود 3 الی 5 هفته دندان بسیار به سرما و گرما حساس است، بنابراین سعی کنید نوشیدنی خیلی داغ و یا خیلی سرد ننوشید.
 5. سعی کنید برای جرم گیری به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.
 6. در صورتی که در مکانی هستید که دسترسی به مسواک خود ندارید، با آب خالی دهان خود را بشویید.
 7. سعی کنید از مسواک و نخ دندان روزی دوبار استفاده کنید.

اطلاعات تکميلي

 • canonical: https://dentistry-clinic.ir/fa/cosmetic-restorative/tooth-restoration/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF.html
خواندن 17877 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 آبان 1400 ساعت 06:10
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر