قیمت پرکردن دندان با مواد سفید چقدر است؟ قیمت پرکردن دندان با مواد سفید چقدر است؟

هزینه پرکردن دندان سال 99 | مواد سفید و آمالگام | دریافت تخفیف

نوشته شده توسط شنبه, 27 ارديبهشت 1399 ساعت 13:43
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

مناسب ترین روش برای درمان سفیدی دندان؟

سفید کردن دندان ها می تواند راهی بسیار مؤثر برای روشن کردن رنگ طبیعی دندان های شما بدون از بین بردن سطح دندان و آسیب زدن به مینای دندان ها باشد. این روش نمی تواند یک روش دائمی باشد، اما ممکن است دندان های شما روشن تر کند. روش های زیادی برای بلیچینگ دندان ها وجود دارد که انتخاب آن بستگی به خود فرد دارد.

مناسب ترین روش برای درمان سفیدی دندان؟

بلیچینگ دندان ها معمول ترین روش سفید کردن دندان است. دندانپزشک شما قادر خواهد بود به شما بگوید که آیا شما مناسب این درمان هستید یا نه و آن را نظارت خواهد کرد. ابتدا دندانپزشک یک محافظ لاستیکی یا ژل را روی لثه شما قرار می دهد تا از آسیب رسیدن به آنها محافظت کند. سپس با استفاده از یک سینی مخصوص ساخته شده که مانند یک محافظ دهان در دهان شما قرار می گیرد، محصول سفید کننده را به دندان شما وارد می کند.
ماده مؤثر در بلیچینگ معمولاً پراکسید هیدروژن است. معمولا ترکیبی از آب اکسیژنه است. از این مواد در ابتدای کار استفاده می کنند تا روند درمان را شروع کنند. در ادامه از مواد دیگری کمک گرفته می شود تا تثبیت نهایی درمان انجام شود. غلظت پراکسید در مطب حدود 35 درصد است.
به طور کلی زمان درمان سفیدی دندان ممکن است طی سه تا چهار هفته انجام شود. هنگامی که دندانپزشک شما شروع به درمان کرد، باید درمان را در خانه ادامه دهید. این به معنای آن است که به طور مرتب از محصول سفید کننده در طی دو تا چهار هفته و به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت استفاده شود.
اگر دندان های حساسی دارید، می خواهید قبل از استفاده از محصولات سفید کننده در منزل، اقدامات احتیاطی دیگری را انجام دهید. توصیه می کنیم حتما از مشاوره حضوری با یک دندانپزشک استفاده کنید. روش های زیادی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد مانند. استفاده از محلول های سفید کننده دندان، خمیر دندان های سفید کننده، عمل های جراهی و ... به عقیده‌ی دندانپزشکان و متخصصین در این زمینه، بلیچینگ دندان ها راهی بدون عارضه برای درمان و سفیدی دندان های شما است

مناسب ترین روش برای درمان سفیدی دندان؟

اهمیت داشتن دندان های سفید و زیبا چیست؟

داشتن دندان های سفید معمولاً به عنوان نمادی از زیبایی و بهداشت عالی تلقی می شوند. از آن گذشته سفید کردن دندان یک روش عامیانه دندانپزشکی است که دارای پیشینه های مهم روانی و اجتماعی برای افراد است. هر فردی آرزوی داشتن لبخندی زیبا و دندان های روشن تر و سفیدتری را دارد. هیچ فردی در دنیا دندان های زرد و خراب را دوست ندارد. اکثر مردم مایل هستند پول زیادی را برای دندان هایشان خرج کنند تا با کمک دندانپزشکی زیبایی خوبی داشته باشند و درخشان ترین لبخند ممکن را بدست آورند.
در عصر سلفی و رسانه های اجتماعی، همه ما می خواهیم به بهترین وجه زیبایی خود را داشته باشیم. اغلب برای اینکار، مردم به سراغ بلیچینگ دندان می روند، سفید کردن دندان ها هر ساله ارزان تر و در دسترس تر شده است. هر کسی بخواهد محبوبیت بیشتری پیدا کند، باید پول بیشتری نیز خرج کند. متأسفانه کار، منجر به این می شود که افراد به سمت روش های مضر روی آورند و از محصولات ارزانی استفاده کنند که که مصرف کنندگان را گول می زند یا به آنها آسیب می رساند.
خوشبختانه، پیشرفت های بسیاری در فناوری دندانپزشکی نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد فقط در چند جلسه لبخند روشن تری داشته باشید
فرآیند بلیچینگ دندان به روشن شدن دندان ها کمک کرده و تا حد زیادی تغییر رنگ و لکه را از بین می برد. دندان های سفید مروارید سفید را به شما هدیه می دهد، در نتیجه لبخند شما را زیباتر می کند. اکنون و در عصر حاضر سفید کننده های بسیاری برای دندان ها در جامعه وجود دارد که انتخاب و استفاده از هر کدام بستگی به دندان های شما و از همه مهمتر دکتر دندانپزشک شما دارد.
به طور معمول اثرات بلیچینگ دندان ها تا سه سال به طول انجامد. با این وجود، این مدت در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. اگر از سیگار، یا از خوردنی ها و نوشیدنی ها و همچنین محصولاتی که باعث لکه شدن دندان می شوند استفاده کنید می تواند مدت تاثیر بلیچینگ بر روی دندان ها را کوتاه کند.
روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها در جهان وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  زغال سنگ
 •  کیت های مخصوص
 •  خمیردندان
 •  لیزر
 •  و ...

اهمیت داشتن دندان های سفید و زیبا چیست؟

سفید ترین رنگ کامپوزیت دندان چه نوع رنگی است؟

همانطوری که گفته شد روش های متفاوتی برای بلیچینگ دندان ها وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به کامپوزیت دندان ها اشاره کرد. افرادی که قرار است از گزینه‌ کامپوزیت برای سفیدی دندان های خود استفاده کنند، معمولا به دنبال رنگی مناسب و طبیعی و متناسب با رنگ دندان های خود هستند، برای اینکه می‌خواهند دندان هایشان رنگی طبیعی داشته باشد، نه این که دندان‌هایشان رنگی غیر طبیعی و غیره معمولی داشته باشد.
توصیه می کنیم حتما قبل از استفاده از این روش با یک دندانپزشک با تجربه و با سلیقه صحبت کنید تا در انتخاب نوع رنگ و مواد دچار اشتباه نشوید.
معمولا افرادی که برای انتخاب رنگ کامپوزیت به دندانپزشک مراجعه می کنند این تصور را دارند که رنگ شماره (b1) کامپوزیت نسبت به سایر شماره ها بهترین است، اما در اینجا توضیح میدهیم که اینطور نیست. در مطب دندانپزشکی درجه‌ بندی شدت روشنی کامپوزیت با شماره‌های ۱، ۲، ۳، ۴ مشخص می‌شود که ۱ روشن‌ترین سایه برای بلیچینگ است.

سفید ترین رنگ کامپوزیت دندان چه نوع رنگی است؟

تکنیک هایی برای انتخاب رنگ کامپوزیت دندان وجود دارد که بهتر است آنها را بشناسید:

 •  افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند بهتر است برای بلیچینگ دندان و استفاده از کامپوزیت، از رنگ های طبیعی‌تر کامپوزیت استفاده کنند. برای اینکه هر اندازه تضاد ایجاد شده بیش‌تر شود دندان‌ها درخشان تر دیده می‌شوند.
 •  افرادی که پوست روشن‌تری دارند نیز بهتر است، از رنگ‌های مایل به سفید کامپوزیت استفاده کنند. این رنگ ها تاثیر خوبی بر زیبایی و نیز لبخند فرد خواهند داشت.

کامپوزیت های مورد استفاده برای بلیچینگ در دندانپزشکی از مواد ترکیبی ساخته شده اند، به اصطلاح آنها از گروه های پلیمری تقویت شده تشکیل شده اند. رزین های کامپوزیت مورد استفاده برای دندان ها، باعث دوام و مقاومت دندان ها در برابر شکستگی می شود. از آنها می توان در دندان های جلوی یا پشت استفاده کرد. آنها برای افرادی مناسب هستند که ترجیح می دهند بعد از پر شدن دندان ظاهر دندان ها طبیعی تر به نظر برسد.
معمولا کامپوزیت ها هزینه بیشتری نسبت به سایر روش های بلیچینگ دندان دارند و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. همچنین هیچ دندان پر شده ای برای همیشه دوام نمی آورد. برای همین ممکن است مجبور به تعویض کامپوزیت ها شوید.

سفید ترین رنگ کامپوزیت دندان چه نوع رنگی است؟

روش های استعلام هزینه بلیچینگ دندان سال ۹۹

در واقع داشتن دندان های سفید روشن می تواند شما را تا پنج سال جوان تر نشان دهد؛ اما سایش روزانه و لکه دار کردن دندان های سفید شما می تواند در دراز مدت به لکه های سطحی و محکم و همچنین آسیب جدی به دندان ها منجر شود. برای درمان چنین لکه هایی بهترین کار معالجه با انواع روش های بلیچینگ دندان است. برای این کار بهتر است به مطب دندانپزشک حرفه ای یا به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنید تا اقدام به درمان و سفید کردن دندان های شما کنند.
دندانپزشکی یکی از معدود خدمات پزشکی در دنیا به شمار می رود که شما باید برای آن هزینه زیادی پرداخت کنید. البته اگر مربوط به زیبایی باشد هزینه های شما بیشتر از پیش خواهد بود و ممکن است در برخی مواقع از پس آن بر نیایید و نیاز به بیمه داشته باشید. در این میان بلیچینگ دندان ها هزینه زیادی را طلب نمی کند و ممکن است با یک روش ساده مانند خمیر دندان سفید کننده و یا محلول های سفید کننده به راحتی نیاز شما را فراهم سازد.
برای استعلام هزینه بلیچینگ دندان در سال ۹۹ می توانید به صورت حضوری به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنید تا بعد از معاینه دندانپزشک از قیمت نهایی درمان باخبر شوید. البته روش های دیگری نیز برای استعلام هزینه بلیچینگ دندان ها وجود دارد، مانند تماس تلفنی با مطب دندانپزشکی و نیز مراجعه به وب سایت اینترنتی که راحت ترین کار برای شما می تواند باشد.

روش های استعلام هزینه بلیچینگ دندان سال ۹۹

قیمت بلیچینگ دندان با لیزر در سال ۹۹

هزینه های درمان با بلیچینگ بستگی به وضعیت دندان های شما و نوع درمان و عملی دارد که دکتر دندانپزشک برای شما اعمال می کند. در برخی مواقع ممکن است برای درمان و سفید کردن دندان ها از محلول های سفید کننده استفاده که قطعا هزینه کمتری برای شما خواهد داشت؛ اما برخی مواقع ممکن است از دستگاه های پیشرفته ای مانند لیزر برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید که در این صورت هزینه درمان نسبت به محلول ها و سفید کننده های دیگر گران خواهد بود. به طور کل قیمت بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی بسته به اینکه دندانهای شما نیاز به چند جلسه درمان داشته باشد بین 2 تا 4 میلیون هزینه در بر خواهد داشت.
بلیچینگ دندان ها با لیزر با این که قیمت بیشتری برای سفید کردن دندان ها نیاز دارد اما مزیت های زیادی دارد که در ادامه بیان خواهیم کرد. توصیه می کنیم قبل از شروع درمان با این ابزار، حتما برآوردی از هزینه ها داشته باشید.
هنگام بلیچینگ دندان ها با لیزر، برای محافظت از لثه محافظ لاستیکی روی دندان های شما قرار می گیرد و یک محصول سفید کننده روی دندان های شما گذاشته می شود. سپس یک نور یا لیزر بر روی دندان ها ساییده می شود تا ماده شیمیایی فعال شود. نور واکنش محصول سفید کننده را تسریع می کند و تغییر رنگ سریعتر حاصل می شود. گفته می شود که سفید کردن با لیزر باعث می شود دندان ها تا پنج یا شش سال بر روی دندان های باقی بمانند البته این زمان بستگی به بهداشت دهان و دندان شما خواهد داشت.
بلیچینگ دندان ها به واسطه لیزر هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت، برای همین توصیه می کنیم اگر دندان های شما دچار آسیب و یا تغییر رنگ شده باشند به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنید تا تحت نظر پزشک دندانپزشک و با کمترین هزینه دندان های سفید و براقی داشته باشید.
بهتر است بدانید که روش بلیچینگ دندان با لیزر نسبت به روش های دیگر بلیچینگ آسان تر بوده و در مدت زمان کوتاهی باعث سفید شدن دندان های شما خواهد شد. عوامل زیادی بر قیمت لیزر دندان ها در ایران و خارج از ایران تاثیر گذار است. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  جنس و برند مواد استفاده شده و به‌کاربرده‌شده برای دندان ها
 •  اجرت دریافتی دندانپزشک
 •  نوع بیمه‌ دندانپزشکی دولتی و خصوصی
 •  وضعیت معضلات و ناهنجاری‌های دندان
 •  مناطقی که دندانپزشکی در آن واقع شده است
 •  تعرفه های متفاوت بخش دولتی و خصوصی
 •  تشخیص پزشک بعد از معاینه دندان بیماران
 •  ضریب تعرفه دندانپزشکی برای بخش خصوصی و دولتی
 •  ضریب کیفی تعیین‌شده، بعد از نظارت برای هر مرکز دندانپزشکی
 •  تفاوت تعرفه دندانپزشک عمومی و متخصص
 •  و ... در تعیین هزینه های دندانپزشکی بسیار تاثیر گذار هستند.

قیمت بلیچینگ دندان با لیزر در سال ۹۹

اطلاعات تکميلي

 • canonical: https://dentistry-clinic.ir/fa/cosmetic-restorative/tooth-restoration/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF.html
خواندن 1281 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 شهریور 1399 ساعت 10:44
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر