مقالات

صفحه1 از2

نکروز پالپ

دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 09:30

آبسه و عفونت دندان و لثه با حساسیت به غذاهای سرد و گرم و احساس تلخی دهان و بوی تنفس بد خود را نشان می دهد که باید هرچه سریعتر به درمان آن اقدام کرد.

عفونت دندان چه خطراتی دارد؟

یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 09:04

آبسه دندان بدون درمان کردن، به خودی خود برطرف نخواهد شد. اگر آبسه یا همان کیسه حاوی چرک، پاره شود ممکن است درد ناشی از آن تا حد زیادی کاهش پیدا کند، اما باز هم نیاز به درمان دارد.

کشیدن دندان تا روز مبادا ممنوع است!

یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 07:01

بسیاری از بیماران هنگامی به دندانپزشک مراجعه می‌کنند که کار از کار گذشته است و پوسیدگی دندان آن‌قدر پیشرفت کرده که عصب و بافت‌های نرم داخل دندان را درگیر کرده است. در این شرایط، نیاز به عصب‌کشی (درمان ریشه) دارد ولی باز هم خیلی از بیماران از دندانپزشک می‌خواهند که به جای درمان چند جلسه‌ای عصب‌کشی و صرف هزینه، دندان را از دهانشان خارج کند که باز این نیز به فرهنگ غلط ما در حوزه بهداشت دهان و دندان برمی‌گردد...

نوشدارو پس از کشیدن دندان

یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 06:41

خیلی از افرادی درد بعد کشیدن دندادن را نمی توانند تحمل کنند و همواره با خوردن غذاهای سرد و گرم و یا نوشیدنی ممکن است درد جای دندان تشدید شود ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم نکاتی پیرامون مراقبت بعد کشیدن دندان را برایتان به اشتراک بگذاریم.

از کشیدن دندان چه می دانید؟

یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 06:14

در گذشته به دلیل عدم گستردگی تجهیزات و علم دندانپزشکی، پرکاربرد ترین روش برای درمان پوسیدگی و خرابی دندان، کشیدن دندان آسیب دیده بوده است. اما در حال حاضر با پیشرفت علم دندانپزشکی، کشیدن دندان یکی از گزینه های درمانی آخر برای بهبود و ترمیم دندان های آسیب دیده محسوب می شود.کشیدن دندان عملی است که در آن دندان از حفره لثه بیرون آورده می‌شود. دندان کشیدن معمولاً توسط دندانپزشک عمومی، جراح دهان و دندان یا متخصص لثه انجام می‌شود.

بافت همبند دندان چیست؟

چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 06:36

بافت ها و ارگان های گوناگون در بدن به وسیله ی بافت همبند به یکدیگر پیوند می خورند.

تراشه دندانی چیست؟

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 16:08

از نیتروس اکسید در دندانپزشکی نیز استفاده می شود که در ادامه به بررسی کاربرد آن می پردازیم.

بزاق دهان و فواید آن

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 11:35

ماده ای شفاف که در داخل دهان قرار دارد و از خشک شدن دهان جلوگیری کمک کرده و با کمک به هضم غذا برای سیستم گوارشی نیز مفید است، بزاق دهان می باشد.

روش های قالب گیری از دندان ها

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 09:41

به منظور انجام بعضی از فعالیت های دندانپزشکی مانند ترمیم و یا ساختن بعضی از ابزارهای مربوط به ارتودنسی، قالب گیری نقش مهم و ضروری دارد.

آیا میدانستید جای خالی دندانی که کشیده شده میتواند باعث کج شدن بقیه دندان ها شود و گفتار و تکلم شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ در مواقعی که دندانی از دست برود و جای آن در دهان نمایان باشد، به وسیله ی بریج این جای خالی پر می شود.

کیست های فکی از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است افرادی با آن ها درگیر شوند و ممکن است بزرگ نیز باشند.

پلاک دندانی چیست؟

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 07:08

لایه نازکی که بر روی سطح دندان ها می چسبد و باکتری های زیادی را شامل می شود که سبب پوسیدگی دندان ها می شود، پلاک دندان است.

یکی از مشکلاتی که به دهان و دندان مربوط است، آسیب مینای دندان می باشد که باید به خوبی آن را درمان کرد.

سیلانت دندان چیست؟

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 06:46

سیلانت ماده ای است که شامل مواد پلاستیکی بدون رنگ و یا با رنگ سفید می باشد و در دندانپزشکی کاربرد دارد.

پولیش دندان روندی است که نه تنها دندان را پولیش می کند بلکه لکه ها، پلاک و میکروارگانیسم های روی سطح بیرونی دندان را از بین می برد.

مته دندانپزشکی

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 06:15

باکتری های مولد پوسیدگی دندان

دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 16:31

بیشتر از 700 نوع متفاوت از باکتری ها در داخل دهان انسان شناسایی شده اند. اما اکثر آن ها ضرری ندارند و فقط بعضی از گروه ها می باشند که برای دهان و دندان خطرناک بوده و سبب پوسیدگی می شوند.

صفحه1 از2

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر