25 روش برای درمان خانگی دندان درد | بهترین مسکن برای کاهش درد دندان 25 روش برای درمان خانگی دندان درد | بهترین مسکن برای کاهش درد دندان

25 روش برای درمان خانگی دندان درد | بهترین مسکن برای کاهش درد دندان

چهارشنبه, 26 خرداد 1400 ساعت 06:01
این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

چکیده مطلب

معمولا همه ی افراد حتی یک بار در زندگی، درد دندان را تجربه کرده اند. آیا شما نیز این درد را تجربه کرده اید؟ حتما متوجه شدید که چقدر آزار دهنده و طاقت فرسا می باشد.
با وجود اینکه برای درمان قطعی دندان درد خود باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید، اما شاید شرایط مراجعه سریع به مطب را نداشته باشید و درد دندان برای شما بسیار آزار دهنده شده باشد.
اگر شما نیز دچار این مشکل شدید، نگران نباشید، می توانید با کمک برخی از روش های خانگی این درد را تسکین دهید.
بنابراین اگر می خواهید تا روش های خانگی کاهش دندان درد و یا حتی درد لثه را بشناسید و بدانید که چگونه می توانید این درد را هر چه سریع تر کم کنید، در چند دقیقه کوتاه مقاله زیر را مطالعه کنید و با کمک هر کدام از راهکار هایی که در دسترس شما می باشد، به کاهش درد دندان خود کمک کنید.

برای تسکین درد دندان چه کنیم؟

به طور کلی راهکار های کاهش درد دندان عبارتند از:

 1. مراجعه به مطب دندانپزشکی
 2. کمک گرفتن از روش های درمان خانگی

اصلی ترین روش برای دندان درد این است که به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید، اما شاید گاهی اوقات، موقعیت مناسبی برای مراجعه به دندانپزشک وجود نداشته باشد، بنابراین باید بدانیم که چگونه درد دندان خود را از بین ببریم و برای تسکین درد دندان خود چه اقداماتی انجام دهیم؟
اگر این سوالات شما هم هست، پس این مقاله به طور کامل برای شما نوشته شده است.

آیا درمان سریع درد دندان امکان پذیر است؟

درد دندان به قدری سبب آزردگی و ناراحتی می شود که اگر دچار آن شدید، سعی دارید تا هر چه سریع تر آن را کاهش دهید. شما می توانید از برخی راهکار های به منظور کاهش سریع درد دندان خود استفاده کنید، اما حتما این نکته را در نظر داشته باشید که نباید این موضوع را ساده فرض کنید و بعد از اینکه درد خود را کاهش دادید، حتما از کلینیک دندانپزشکی خوب برای چکاپ دندان خود وقت بگیرید. با این حال تا قبل از مراجعه می توانید با کمک راهکار هایی این درد را در زمانی سریع کمتر کنید:

 1. استفاده از کمپرس سرد
 2. تمیز نمودن دهان
 3. استفاده از مسکن
 4. آب نمک غرغره کردن
 5. استفاده از اسپند
 6. نوشیدن چای نعنا
 7. آویشن
 8. میخک
 9. استفاده از ژل های بی حس کننده

اینکه به چه صورت از موارد بالا برای کاهش سریع درد دندان خود کمک بگیرید را در ادامه مقاله شرح دادیم که باید حتما به آن توجه کنید. اما موارد بسیاری وجود دارند که شما می توانید در منزل از آن ها کمک بگیرید. شما با مطالعه ادامه این مقاله این اطلاعات مفید و موثر را به دست می آورید.

درمان خانگی دندان درد

 1. پودر فلفل قرمز و زنجبیل

  فلفل قرمز و زنجبیل هر دو جزئی از دارو های ضد درد محسوب می شوند. شما می توانید هر کدام از آن ها را نیز به تنهایی استفاده کنید، اما مخلوط این دو با هم می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. برای این کار:
  • مقداری برابر از زنجبیل و فلفل قرمز را با کمی آب مخلوط کنید تا غلظتی مانند سس به دست آورید.
  • یک تکه کوچک پنبه بردارید.
  • در ادامه مقداری مناسب از ماده تهیه شده خود را روی پنبه بریزید و آن را روی دندانی که درد میکند، بگذارید و زمان دهید تا درد دندان شما کاهش پیدا کند.
  • توجه کنید که پنبه را تنها روی دندان قرار دهید و مراقب باشید تا برخوردی با زبان و یا لثه نداشته باشد.
 2. کمپرس سرد

  یکی از موثرترین و راحت ترین روش هایی که به کاهش درد کمک می کند، کمپرس سرد می باشد.
  • روش اول: می توانید مقداری یخ را درون مشما بریزید و بهتر است تا یک حوله به دور آن بپیچید. در ادامه ان را حدود 15 الی 20 دقیقه روی بخش خارجی دهان خود بگذارید تا درد کاهش پیدا کند.
  • روش دوم: همچنین می توانید یخ را در بین دو انگشت سبابه و شست خود گذاشته و فشار دهید، با این کار پیغام سرما به مغز ارسال شده و درد دندان کمتر می شود.
 3. استفاده از آب نمک

  آب نمک یکی از مواد موثر برای کاهش التهاب و درد می باشد. شستن دهان با آب نمک می تواند تمام مواد غذایی و ذراتی که در بین دندان ها باقی مانده است را خارج کند که در نتیجه تاثیر خوبی در کاهش درد دندان و لثه خواهد داشت. برای این کار بهتر است تا آب را بجوشانید و یک قاشق غذا خوری در یک لیوان آب جوشیده ریخته و صبر کنید تا خنک گردد. در ادامه آن را حدود 30 ثانیه در دهان خود بچرخانید.
 4. سیر

  سیر یکی از ماده های خوراکی بسیار مفید و پرکاربرد بوده که در اکثر منازل یافت می شود. حتی در زمان های دورتر نیز در ایتدا از سیر برای کاهش درد دندان استفاده می کردند. این ماده طبیعی حاوی آلیسین بوده که با داشتن اثر ضد باکتریایی، می تواند باکتری های موجود در دهان را از بین ببرد.
  • روش اول: شما می توانید یک حبه سیر خام را با همان دندانی که درد می کند، بجوید تا درد دندان کاهش یابد. (تکرار بین 2 الی 3 بار در روز)
  • روش دوم: یک حبه سیر را له کنید و با نمک مخلوط نمایید. سپس این مخلوط را روی دندان خود بگذارید.
 5. میخک

  یکی از ترکیبات اصلی میخک، یوجینول بوده که تاثیر به سزایی در کاهش و درمان دندان درد دارد. حتی اگر بعد از کشیدن دندان میخک روی دندان قرار داده شود، می تواند نقش بسیار موثری در کاهش درد و التهاب داشته باشد. در واقع یونیجول سبب بی حسی منطقه ی مورد نظر می شود. برای استفاده از میخک:
  • روش اول: میخک را در آب قرار دهید تا خیس شود و حالت خمیری شکلی پیدا کند. در ادامه خمیری که به دست آمده است را روی دندان خود قرار دهید.
  • روش دوم: با دندانی که درد می کند، میخک را بسیار آرام بجوید.
  • روش سوم: از روغن میخک استفاده نمایید. شما می توانید یک و یا دو قطره روغن میخک را روی دندانی که درد می کند، بریزید و زمان دهید تا روغن روی دندانتان بماند. البته این روغن جزئی از ادویه های تند محسوب می شود، به همین علت مراقب تندی آن باشید.
   نکته ی مهم: این روش را برای کاهش درد دندان کودک خود استفاده نکنید، زیرا احتمال بلعیدن میخک در کودکان وجود دارد که می توان مشکلاتی برای آن ها ایجاد کند. همچنین تندی روغن میخک می تواند برای کودکان آزاردهنده باشد.
 6. چای کیسه ای

  چاه سیاه دارای ماده ای به نام تانین می باشد که خواص ضدالتهاب و ضد درد دارد. می توانید چای کیسه ای را درون مقداری آب قرار دهید تا مرطوب شود. اگر دندان شما به آب سرد حساسیت نشان نمی دهد، بهتر است تا از آب یخ استفاده کنید. شما می توانید یک و یا دو بار در روز چای کیسه را روی دندان خود بگذارید.
 7. چای نعنا

  نعناع خاصیت ضد باکتریایی و آنتیب اکسیدانی دارد. نوعی ماده طبیعی به نام منتول در نعناع موجود است که می تواند یک بی حسی خفیف را در دهان ایجاد کند. شما می توانید یک لیوان چای نعنا بنوشید تا درد دندان خود را آرام تر کنید.
 8. استفاده از دهانشویه هیدروژن پراکسید

  یکی از مواردی که می تواند درد دندان را سبب شده باشد، عفونت جدی لثه و یا پریودنتیت است که با پیشرفت آن می تواند مشکلات بسیار جدی تری را به همراه بیاورد. اگر دهان خود را با دهانشویه حاوی هیدروژن پراکسید شست و شو دهید، می توان تاثیر به سزایی در کاهش درد و عفونت داشته باشد.
  برای استفاده صحیح از آن باید مقداری هیدروژن پراکسید را با میزان مساوی از آب رقیق کنید و این محلول را در دهان خود بچرخانید.
  نکته: از این روش برای کاهش درد دندان کودکان استفاده نکنید، زیرا احتمال بلعیدن محلول توسط آن ها زیاد است که این اتفاق عوارضی را برای کودکان در پی خواهد داشت.
 9. استفاده از پماد های دهانی

  در داروخانه ها، ژل های بی حس کننده بدون نسخه مانند بنزوکائین وجود دارند که شما می توانید از آن ها به منظور کاهش درد خود استفاده کنید.
  توجه: از این پماد ها و ژل های بدون نسخه برای کودکان استفاده نکنید.
 10. عصاره وانیل

  این عصاره حاوی الکل و دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد که می تواند تاثیر به سزایی در کاهش درد داشته باشد. برای استفاده از آن، می توانید میزانی کم از عصاره وانیل را روی انگشت و یا پنبه کوچکی بمالید و آن را به صورت مستقیم روی دندانی که درد میکند، بگذارید. (تکرار چند بار در روز)
 11. آویشن

  آویشن یک گیاهی است که برای عفونت قفسه سینه و سرفه های شدید بسیار موثر است، اما با داشتن خواص ضد عفونی و ضد قارچی خود می تواند برای کاهش درد دندان نیز مفید باشد. برای استفاده می توانید:
  • روش اول: با کمک مخلوط تهیه شده از آب و روغن طبیعی آویشن، دهان خود را شست و شو دهید.
  • روش دوم: چند قطره روغن آویشن را روی پنبه ریخته و آن را به طور مستقیم روی دندان بگذارید.
 12. جوش شیرین

  جوش شیرین نیز می توان نقش موثری در کاهش درد دندانتان داشته باشد که برای استفاده از آن می توانید:
  • یک پنبه را با مقداری آب خیس کنید و سپس آن را با میزانی از جوش شیرین بپوشانید و در نهایت روی دندان بگذارید.
  • می توانید مقداری آب گرم را با جوش شیرین مخلوط کنید و از آن به شکل دهاشنویه استفاده نمایید. (استفاده دو الی سه بار در روز)
 13. روغن زیتون

  اگر روغن زیتون طبیعی دارید، می توانید مقداری از آن را به پنبه کوچکی آغشته کنید و آن را روی دندان خود قرار دهید.
 14. پیاز

  پیاز یکی از خوراکی های بسیار مفید با داشتن خاصیت ضد درد و التهاب و همچنین خاصیت ضد عفونی کننده، می باشد. استفاده از پیاز تند می تواند سریع تر احساس درد را کاهش دهد. می توانید تکه ای پیاز را روی دندان خود بگذارید.
 15. دارچین و عسل

  یک قاشق چای خوری دارچین را با 5 قاشق عسل ترکیب کنید و سپس آن را به شکل مستقیم روی دندان خود بگذارید. (دو الی سه بار در روز)
 16. زردچوبه

  زردچوبه دارای ترکیبی فعال به نام کورکومین بوده که دارای خواص ضدالتهابی و آنتی بیوتیکی می باشد و می تواند اثر خوبی برای تسکین درد دندان داشته باشد. همچنین این ماده قادر است تا مانع از تجمع پلاک های دندانی گردد.
  برای استفاده از آن می توانید زردچوبه را با روغن خردل، روغن میخک و یا آب ترکیب کنید و شکل خمیری آن را روی دندان خود بمالید.
 17. خیار

  خیار دارای خاصیت هموستاتیک بوده که می تواند با کاهش خونرسانی در دندان آسیب دیده، سبب کاهش درد آن شود. برای استفاده از آن، خیار را برش بزنید و کمی نمک دریا روی آن بریزید و در نهایت روی دندانی که درد می کند، قرار دهید.
 18. لیموترش

  فسفر، پتاسیم و فلانوئید موجود در لیموترش می توانند اثر خوبی بر کاهش درد دندان داشته باشند.
  برای اینکار می توانید ترکیبی از یک قاشق لیموترش تازه با نمک را غرغره کنید.
 19. روغن سیاه دانه

  روش اول: یک گوش پاک کن را به این روغن آغشته نمایید و آن را حدود 15 دقیقه روی دندان خود ماساژ دهید.
  روش دوم: از ترکیب یک قاشق غذا خوری روغن سیاه دانه با آب، دهانشویه تهیه کنید و با آن دهان خود را شست و شو دهید.
 20. روغن نارگیل

  روغن نارگیل می تواند نقش موثری در کاهش میزان باکتری های دهان داشته باشد. برای اینکار، یک قاشق روغن نارگیل را حدود 15 الی 20 دقیقه در دهان خود غرغره نمایید.
  توجه: مراقب باشید تا روغن نارگیل را قورت ندهید، زیرا این کار باعث می شود تا باکتری ها را نیز قورت دهید.
  توجه: ریختن روغن نارگیل در لوله فاضلاب می تواند سبب مسدود شدن لوله ها شود، پس بهتر است تا آن را در لیوان و یا کاسه ای بریزید و از طریق مشکا درون سطل آشغال بیاندازید.

  احتیاط: روغن را قورت ندهید، زیرا با این کار باکتری‌ها را قورت خواهید داد. همچنین بهتر است روغن را در لوله فاضلاب نریزید، زیرا این کار ممکن است موجب مسدودشدن لوله شود.

 21. تمیز کردن دهان

  گاهی اوقات درد دندان می تواند به علت باقی ماندن بخش های کوچک مواد غذایی در بین دندان ها باشد که به همین دلیل اگر دهان خود را به کمک مسواک، نخ دندان و دهانشویه تمیز کنید، می توانند نقش موثری در کاهش سریع دندان شما داشته باشند. برای اینکار:
  • نخ دندان: بین تمام دندان های خود را با دقت کافی نخ دندان بکشید.
  • مسواک: روی آن دندانی که درد می کند را با تمرکز بر همان نقطه مسواک کنید تا درد کاهش یابد.
  • دهانشویه: مقدار موثری از دهانشویه حاوی پراکسید هیدروژن را با میزان مساوی آب رقیق کنید و دهان خود را با آن بشویید.
 22. مسکن قوی برای دندان درد

  برخی از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی همانند آسپرین و ایبوپروفن می توانند نقش موثری در کاهش درد و التهاب داشته باشند. همچنین می توانید از استامینوفن نیز استفاده داشته باشید. آیا می خواهید تا آشنایی بیشتری با انواع دارو های مسکن پیدا کنید؟ در عنوان بعدی داروی های خانگی برای کاهش درد دندان را شرح می دهیم.
 23. کمک از طب فشاری

  این تکنیک می تواند برای کاهش درد دندانتان بسیار موثر باشد. برای اینکار به کمک شست دست خود به پشت دست دیگر خود تا حدود 2 دقیقه، فشار اعمال کنید. این کار با ترشح اندورفین به کاهش درد کمک می کند.
 24. استفاده از اسپند

  اثر اسپند نیز در کاهش درد دندان ثابت شده است. اسپند می تواند برای درمان خونریزی و التهابات لثه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از آن:
  • روش اول: ترکیبی از مقداری از پودر اسپند با حدود دو برابر آب لیمو به دست آورده و آن را گرم نمایید. سپس تکه ای پنبه را به آن آغشته کنید و روی دندان خود بگذارید.
  • روش دوم: مقداری اسپند را گرم نمایید و به طور مستقیم روی دندانی که دچار درد شده است، قرار دهید.
 25. آلوئورا

  این ماده با داشتن خاصیت آنتی باکتریالی برای تمیز کردن لثه ها و کمتر کردن درد دندان مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از آن، میزانی از ژل آلوئورا را روی دندانی که دچار درد شده است، ماساژ دهید.

دارو های خانگی برای درد دندان

 1. ایبوپروفن

  یکی از موثرترین دارو هایی که برای کاهش درد دندان وجود دارد، ایبوپروفن می باشد. این دارو در بازار دارویی ایران، در دو دوز 200 و 400 میلی گرم وجود دارد و در اکثر کشور ها، بدون نسخه می توان ایبوپروفن را تهیه کرد. فرم ژلاتینی این دارو به نام ژلوفن معروف می باشد که جذب گوارشی آن نیز راحت تر می باشد.
  کتو پروفن، کتورولاک و پیروکسیکام نیز از خانواده این دارو برای درمان دندان درد موجود هستند که کتورولاک دارایفرم تزریقی نیز می باشد.
  منع مصرف: مشکلات قلبی، خونریزی گوارشی، حساسیت های دارویی، انجام جراحی بای پس، آسم
 2. ایبوپروفن

  این دارو در تمام حهان به عنوان داروی موثر بر درد شناخته شده می باشد. البته با وجود داشتن خاصیت ضد درد، دارای خاصیت ضدالتهابی نمی باشد. البته توجه داشته باشید که باید دوز مجاز از این دارو را مصرف کنید، در غیر این صورت احتمال بروز مشکلات کبدی وجود خواهد داشت.
 3. داروی های ترکیبی ضد درد

  در اکثر موارد این دارو ها حاوی ایبوپروفن، استامینوفن و کافئین می باشند. این دارو ها معمولا به نام ها نوافن، مگافن، آسیفن شناخته شده هستند.
 4. آسپرین

  در موارد معمول از آسپرین نیز می توان به عنوان داروی مسکن استفاده نمود، اما این دارو مسکن قوی نمی باشد. آسپرین می تواند خاصیت ضدالتهابی خوبی نیز داشته باشد.
  توجه: آسپرین نباید برای کاهش درد دندان کودکان مورد استفاده قرار بگیرد.
  منع مصرف: خونریزی یا زخم های گوارشی
  بهتر است تا موارد زیر را نیز مطالعه نمایید و بشناسید:
  برخی از دارو ها اثری بر کاهش درد دندان ندارند، اما بعضی از داروخانه ها آن ها را به این عنوان به فروش می رسانند. این موارد عبارتند از:
  • آنتی بیوتیک ها: این دارو ها نمی توانند مسکن قوی و خوبی برای دندان درد محسوب شوند. بعضی از افرادی که دچار دندان درد می شوند، خیال می کنند که دندانشان دچار عفونت شده و به طور خودسرانه به مصرف دارو های آنتی بیوتیک می پردازند. اما این افراد باید بدانند آنتی بیوتیک در مواقع تب و تورم موثر است و خاصیت ضددرد به همراه ندارد.
  • ددرد های مخدر: این دارو ها مانند مخدر های صناعی و یا ترامادول ها، در بازار ایران به حالت های ترکیبی به فروش می رسند. اما باید بدانید که عوارض جانبی آن ها به قدری زیاد است که به هیچ عنوان برای یک دندان درد تجویز نمی شوند.
  • مفنامیک اسید: این دارو ها به عنوان دارو های مسکن شناخته شده اند، اما با وجود اینکه مفنامیک اسید ها از خانواده ی ایبوپروفن ها هستند، اما برای تسکین درد دندان مناسب نبوده و بیشترین کاربرد آن ها برای در های میگرنی و یا قائدگی می باشد.
  • کورتون ها: برخی از دارو های کورتونی مانند دگزامتازون ها و بتامتازون ها، بیش از حد در کشور ما مصرف می شوند، اما مصرف بی رویه آن ها به شدت خطر دارد. به همین دلیل نباید بدون تجویز دندانپزشک مصرف شوند. معمولا اکثر دندانپزشکان این دارو ها را برای مراحل اولیه توصیه نمی کنند، مگر اینکه بدانند تاثیر این دارو برای بیمار لازم است.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

بهترین مسکن برای کاهش درد دندان کدام است؟

از بین دارو های مسکنی که مطرح شد، ایبوپروفن ها و بعد از آن، استامینوفن ها برترین و پرکاربردترین مسکن برای کاهش و تسکین درد دندان می باشند.

درمان خانگی درد لثه

بسیاری از روش هایی که پیش تر برای شما مطرح نمودیم، می توانند تاثیر به سزایی در کاهش درد لثه نیز داشته باشند، اما موثرترین کار هایی که شما می توانید تا زمان مراجعه به مطب دندانپزشکی در منزل انجام دهید تا درد لثه خود را تسکین دهید، عبارتند از:

 1. استفاده از دهانشویه حاوی پراکسید هیدروژن
 2. غرغره کردن آب نمک
 3. مسواک زدن
 4. جویدن یک حبه سیر
 5. استفاده از دارو های مسکن
 6. استفاده از کمپرس سرد یا گرم
 7. شستن دهان با ترکیبی از یک قاشق چای خوری سرکه سیب و یک لیوان آب

برای درد شدید دندان چه کنیم؟

اگر دچار دندان درد شدید هستید، استفاده از روش های بالا شاید بتوانند زمان بسیار کوتاهی درد شما را کم کنند، اما این درد مجددا برگشته و شاید عوارض بدتری را برایتان به دنبال داشته باشد. در واقع علت درد را درمان نمی کنند، بلکه موجب کاهش درد تا زمان مراجعه به مطب دندانپزشکی می شوند. بنابراین اگر دچار دندان درد شدید می باشید، باید سریعا به کلینیک مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. اگر دچار دندان درد شدید، از انجام چه کارهایی باید پرهیز کنید؟

  بهتر است تا زمانی که به مطب دندانپزشکی می روید، موارد زیر را انجام ندهید:
  • قند و شکر کمتر مصرف کنید.
  • از مصرف نوشیدنی های بسیار داغ و سرد، پرهیز نمایید.
  • از مصرف نوشیدنی های گازدار اجتناب کنید.
  • ژل های بی حس کننده را روی لثه خود نزنید، زیرا احتمال آسیب رسیدن به لثه وجود دارد.
  • از مصرف الکل بپرهیزید.
 2. چگونه می توان از دندان درد پیشگیری کرد؟

  برای اینکه از بروز درد دندان جلوگیری کنید باید موارد زیر را همواره رعایت نمایید:
  1. مسواک زدن به صورت اصولی و صحیح
  2. استفاده از نخ دندان به شکل درست
  3. استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید
  4. استفاده از دهانشویه
  5. شستن دهان با آب نمک
  6. کاهش مصرف قند و شکر و شیرینی جات
  7. نوشیدن فراوان آب
  8. دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم
  9. استفاده از سبزیجات
  10. محدود کردن مصرف الکل و استعمال دخانیات
  11. کاهش مصرف نوشیدنی های گازدار
  12. مراجعه به مطب دندانپزشکی هر چند وقت یک بار به منظور چکاپ دندان ها
خواندن 4387 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 شهریور 1400 ساعت 09:40
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر