سیلانت دندان چیست؟ سیلانت دندان چیست؟

سیلانت دندان چیست؟

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 06:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سیلانت چیست؟

مواد پلاستیکی بدون رنگ و یا دارای رنگ سفید موادی هستند که سیلانت ها از آن ها ساخته می شوند. سیلانت وظیفه ی حفاظت از آن دسته از دندان ها را دارند که شیارهای با عمق زیاد و منافذ دارند. در حقیقت به منظور جلوگیری کردن از پوسیدگی دندان به کار می روند.

سیلانت چگونه عمل می کند؟

کودکان در شرایطی که حتی به خوبی مسواک زده باشند، باز هم کامل تمیز کردن اعماق شیار ها و منافذ برایشان دشوار است. وجود میکروب ها و باکتری هایی که در این شیار ها که بر اثر خوردن غذا به وجود آمده اند، می تواند سبب پوسیدگی شود. سیلانت ها با مهر و موم کردن این شیار ها و منافذ احتمال ایجاد پوسیدگی را کاهش می دهند.

میزان دوام سیلانت ها چه مدت است؟

سیلانت ها معمولا دوام زیادی دارند و می توانند کودکان را به مدت زیادی در برابر پوسیدگی حفاظت کنند. بسته به این که کودک بهداشت دهان و دندان را رعایت کند و جویدن را نیز به خوبی انجام بدهد، این ماده ماندگاری زیادی خواهد داشت.

شیوه ی درمان چگونه می باشد؟

مدت درمان آن بسیار آسان و سریع می باشد و تنها یک جلسه کافی است. نخست باید دندان ها تمیز و با موادی آماده شوند و بعد خشک شوند. در نهایت سیلانت به آن ها زده شده و با نور سخت می شود.

هزینه

هزینه ی این درمان زیاد نیست. باید توجه داشته باشید که این درمان از پوسیدگی دندان و پر کردن آن در آینده جلوگیری می کند و به نسبت پر کردن هزینه ی خیلی کمتری دارد.

برای کدام دندان ها باید سیلانت استفاده شود؟

آن دسته از دندان ها که بیشتر در خطر پوسیدگی قرار دارند باید از این درمان برای آن ها استفاده شود. بدین ترتیب دندان های آسیای بزرگ و آسیای کوچک در اولویت هستند. علاوه بر آن ها، دندان هایی که شیارهایی با عمق زیاد دارند بهتر است که از روش سیلانت برای آن ها استفاده کرد.

خواندن 99 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 08:42

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما