پولیش دندان چیست؟ پولیش دندان چیست؟

پولیش دندان چیست؟

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 06:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پولیش دندان چیست؟

به نوعی درمان برای خودداری از بیماری های مربوط به دندان که با هدف سفید شدن ، براق و عاری از لکه شدن دندان ها صورت می گیرد، پولیش دندان گفته می شود.این روش باعث افزایش زیبایی ظاهر دندان ها و در نتیجه سلامت آن ها می شود.

اهداف پولیش کردن دندان

در گذشته این روش بسیار پرطرفدار بود و به صورت مرتب و پشت سر هم صورت می گرفت. اما پس از مدتی این مسئله مطرح شد که انجام بیش از اندازه آن سبب خراب کردن لایه محافظ بیرونی دندان می شود که نتیجه آن صدمه دندان در اثر تشکیل پلاک دندانی می شود.همچنین علاوه بر این عیب استفاده پرتکرار آن لایه فلورایدی دندان ها را نیز خراب می کند.امروزه استفاده از این روش تنها در موارد کمی به کار می رود.

مزایای پولیش دندان چیست؟

مهمترین مزیت این روش نسبت به اسکیلینگ (جرم گیری عمیق دندان) این است که این روش درمانی بدون درد است. در مطالب پیشین در مورد روش های جرم گیری دندان و اسکیلینگ توضیح داده ایم . توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه این مطالب را مطالعه کنید. از سوی دیگر، بلافاصله پس از انجام پولیش، بیمار احساس می کنند که دندان های تمیز و صافی دارد.

انواع پولیش دندان

پولیش درمانی:

در اغلب جراحی های مربوط به دهان و دندان، سمنتوم دندان پیدا می شود که روش پولیش درمانی در برطرف کردن پلاک ها از روی آن به کار می رود.

پولیش زیبایی:

در این روش به کمک یک خمیر ساینده مینای دندان را براق و درخشان می نماید و در نتیجه پلاک و لکه های موجود بر روی دندان را از بین می برد.

پولیش سطحی:

در این نوع روش که با هدف زیبایی انجام می گیرد، تمیز شدن تاج دندان مد نظر است.

پولیش انتخابی:

از این روش برای دندان هایی که هنوز لکه هایی پس از اسکیلینگ بر روی آن ها قرار دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

خواندن 229 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 08:42

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما