درد دندان بعد ازعصب کشی | درمان، دلایل و سوالات متداول درد دندان بعد ازعصب کشی | درمان، دلایل و سوالات متداول

درد دندان بعد ازعصب کشی | درمان، دلایل و سوالات متداول

پنج شنبه, 15 اسفند 1398 ساعت 10:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دلایل درد پس از عصب کشی

همواره عصب کشی کردن را با درد همراه می دانند. در حالی که این درد به قبل از آغاز عصب کشی مربوط می شود، نه هنگام آن. این درمان به وسیله ی بی حسی موضعی صورت می گیرد و دردی ندارد. به کمک ابزارهای جدید در زمینه ی دندانپزشکی روش های خوبی برای کنترل و کاهش درد در حین این درمان صورت می گیرد.

بیماری پریودنتال

هنگام عصب کشی به وسیله ی بندی پلاستیکی دندان ایزوله می شود. گیره هایی که باعث نگه داشتن این بند می شوند، امکان دارد که آسیب کوچکی به بافت لثه مربوط به دندانی که در حال عصب کشی است، وارد کنند. این نوع آسیب می تواند حالت نیشگون، کبود شدن و یا بریده شدن باشد.

التهاب

اصلی ترین قسمت درد بعد از انجام عصب کشی، ملتهب شدن بافت کنار دندان است. این عارضه زمانی رخ می دهد که در پایین نوک ریشه عصب کشی انجام شود و یا دندان باقی مانده در آن نقطه بریزد. امکان رخ دادن این اتفاق در طول عصب کشی وجود دارد.

عفونت

درد ایجاد شده از عصب کشی دندان عفونت کرده، تا زمانی که عفونت از بین نرود، همچنان ادامه دارد. گاهی ممکن است دندان بدون درد گرفتن دچار عفونت شود که در این حالت با انجام عصب کشی، درد دندان شروع شده و عفونت شدت پیدا می کند. در این مواقع دندانپزشک آنتی بیوتیک را پیشنهاد می کند و در هنگامی که شدید تر باشد، مسکن قوی تر استفاده می شود.
 

خواندن 109 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 08:54

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر