عصب کشی در دوران بارداری | سوالات متداول عصب کشی در دوران بارداری | سوالات متداول

عصب کشی دندان در دوران بارداری | سوالات متداول

شنبه, 17 اسفند 1398 ساعت 09:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موارد مهم عصب کشی در بارداری

برای انجام درمان های مربوط به دندان، در برخی موارد گرفتن عکس رادیگرافی لازم می باشد که اطلاعات دقیق از میزان و محل عفونت را به دندانپزشک نشان می دهد. اکثر زنان باردار این نگرانی را دارند که گرفتن رادیو گرافی دندان برای جنین آن ها ضرر دارد. در صورتی که اشعه ایکس در رادیوگرافی به دندان مربوط است و نه شکم. همچنین برای اطمینان خاطر زنان باردار یک جلیقه ضد اشعه در اختیار آن ها قرار داده می شود که می تواند درصد زیادی از این اشعه مضر را مسدود کند.

مواد شیمیایی :

از دیگر مواردی که سبب نگرانی برای عصب کشی در بارداری می شود می توان به مواد بی حس کننده اشاره کرد.

بی حسی :

نخستین مواد شیمیایی مورد استفاده، بی حس کننده موضعی می باشد که ترس از آسیب به جنین به دلیل استفاده از آن ها وجود دارد. دندانپزشک می تواند میزان این مواد را کم تر کرده و به درمان با اندکی درد بیشتر بپردازد.

مایع شستشو :

مایع شستشویی که برای جراحی به کار می رود شامل مقدار کمی از ماده ی سدیم هیدروکلراید می باشد. این ماده که حدود 95 درصد از آن آب می باشد، در صورتی که بلعیده شود به هیچ عنوان نمی تواند خطرناک باشد.

پر کننده ها :

مواد پر کننده هم جزو مواد شمیایی مورد استفاده هستند که بو و مزه ی نه چندان جالبی نیز دارند. این نوع مواد به صورت رزین هایی می باشند که به کمک لیزر درمان شده و آسیبی به جنین وارد نمی کنند.

استرس :

استرس ایجاد شده برای زنان باردار می تواند برای جنین مضر باشد. به این دلیل بهتر است تا جایی که امکان آن وجود دارد، انجام عصب کشی را به تاخیر انداخت.
 

خواندن 112 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 08:52

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر