روش پيوند استخوان در جراحي ايمپلنت، جايگزيني دندانها را راحت‌تر كرده است

شنبه, 30 فروردين 1399 ساعت 04:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دكتر عليرضا نواب اعظم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) – منطقه يزد، اظهار كرد: اصولا زماني كه افراد دندانهاي خود را به دلايلي از دست مي دهند استخوان فك در آن محل بتدريج ساييده و تحليل مي يابند. اين موضوع بيشتر در افرادي كه تمام دندانهاي خود را از دست داده و از دست دندان استفاده مي كنند بيشتر مشهود است بنابراين پيوند استخوان جهت جراحي ايمپلنت باعث راحت تر شدن انجام جايگزيني دندانها شده است.

وي افزود: افرادي كه به علت تومور يا هرگونه صدمه به فك و دندان يا جراحي هاي بيماري لثه، استخوان فك خود را از دست داده اند امروزه مي توانند با استفاده از پيوند استخوان عمل جايگزيني دندان به صورت ايمپلنت را نيز انجام دهند.

وي افزود: در پيوند استخوان به دليل استفاده كردن از استخوان خود فرد موفقيت هاي خوبي حاصل مي شود.

اين جراح فك و صورت خاطرنشان كرد: اين عمل جراحي مي تواند در مطب به صورت بيهوشي و موضعي و يا در بيمارستان بصورت بيهوشي عمومي انجام شود.

نواب اعظم تصريح كرد: روش جراحي ايمپلنت و همچنين پيوند استخوان در بازسازي قسمتهاي ديگري از صورت همچون بيني، چشم و گوش نيز كاربرد دارد و افرادي كه به دلايلي هچون تومورهاي بدخيم، تروماي شديد و يا علل مادرزادي دچار مشكل شدند نيز مي توانند جهت بازسازي و ترميم از روش جراحي پيوند استخوان و ايمپلنت استفاده كنند.

منبع: ایسنا

خواندن 53 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 07:18

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما