کش ارتودنسی بین فکی | الاستیک بین دندانی کش ارتودنسی بین فکی | الاستیک بین دندانی

کش ارتودنسی بین فکی | الاستیک بین دندانی

شنبه, 17 اسفند 1398 ساعت 12:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در این راه از ابزاری به نام بریس کمک زیادی گرفته می شود. در کنار استفاده از بریس ها وسایلی با عنوان کش های ارتودنسی نیز به کار می روند که اهمیت ویژه ای دارند.

کش ارتودنسی چیست ؟

نوار کوچک لاستیکی تحت عنوان کش ارتودنسی که نام دیگر آن الاستیک ارتودنسی می باشد، وظیفه ی تنظیم فشار های ثابتی که بر روی دندان ها وارد می شود را دارد. جایگاه اتصال این کش در بین براکت های بالایی و پایینی است و در نتیجه ارتباط بین فک ها را بهبود بخشیده و سبب ایجاد نتایج خوب در ارتودنسی می شود.

نحوه ی کار کش ارتودنسی چگونه است؟

اگر چه کاربرد کش ارتودنسی و اهمیت وجود آن چندان به چشم نمی آید، اما به طور کلی این کش ها به دلیل این که در درمان ارتودنسی گاهی به فاز اصلاحی نیاز است، این کش ها سبب بهتر انجام شدن درمان ارتودنسی می شوند. در صورتی که این قسمت از درمان مدت زیادی را به خود اختصاص می دهد و ممکن است طاقت فرسا باشد اما به جهت پدید آمدن نتایج مناسب و بهبود شرایط فک ها و دندان ها تحمل این کش ها در نهایت خوشایند است.

قسمت های مختلف کش ارتودنسی

هنگامی که اندازه کش های ارتودنسی تغییر می یابد برخی مشخصات آن ها از جمله خاصیت کسشانی آن ها نیز تغییر می یابد. به طور کلی این کش ها از دو جنبه مهم می باشند :

استحکام

واحد قدرت کش های ارتودنسی اونس می باشد و درجه های مختلفی دارد. این درجه ها به ترتیب از سبک که قدرت 2.5 اونس دارد تا 6.5 اونس که اصطلاحا سنگین XX می باشد قرار می گیرند.

قطر

قطر کش همان عرض کش می باشد. بستگی به فاصله ای که برای متصل شدن دو براکت نیاز است، اندازه ی آن متفاوت می باشد. کوچکترین و بزرگترین قطر کش ها به ترتیب 1.8 اینچ و 3.8 اینچ می باشد.

خواندن 201 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 09:21
محتوای بیشتر در این بخش: براکت و سیم کشی دندان ها »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر