مال اکلوژن چیست؟ | انواع آن | راه درمان مال اکلوژن چیست؟ | انواع آن | راه درمان

مال اکلوژن چیست؟ | انواع آن | راه درمان

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 12:11
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مال اکلوژن

این وضعیت غالبا به دلیل مسائل ارثی ایجاد می شود. مسائلی مانند بزرگ و یا کوچک بودن فک ها، اندازه ی صورت و دندان ها و نحوه ی قرار داشتن فک می تواند به وسیله ی مادر و یا پدر به فرزندان منتقل شود. علاوه بر عوامل ارثی دیگر مسائل نظیر افتادن دندان های شیری در زمان نامناسب، شکاف داشتن لب و یا کام در کودکی، استفاده کردن به مدت زیاد از شیشه شیر و مکیدن انگشتان نیز در ایجاد این مشکل نقش دارند. در صورتی که به مال اکلوژن به خوبی توجه نشود، سبب به وجود آمدن عوارضی مثل بیماری های لثه، پوسیده شدن دندان ها، ایجاد اختلال در مفصل گیجگاهی فکی و عوارضی در صحبت کردن و شروع تکلم کودکان می شود.

 

انواع مال اکلوژن


مال اکلوژن کلاس 1

کلاس 1 شایع ترین نوع مال اکلوژن می باشد که در آن عدم قرار گرفتن درست فک ها بر روی هم اتفاق می افتد که باعث بی نظمی دندان ها، زیاد و کم شدن فاصله فاصله و رشد و یا چرخش دندان ها می شود.


مال اکلوژن کلاس 2


نوع دوم این مشکل که به رتروگناتیسم معروف است، هنگامی ایجاد می شود که فک و دندان های بالایی نسبت به فک و دندان های پایینی جلوتر باشند و یا ممکن است فک پایینی کوچکتر از بالایی باشد و حتی وجود هر دو حالت با هم نیز ممکن است.


مال اکلوژن کلاس 3


در نوع سوم مال اکلوژن یا نوع پروگناتیسم، زمانی است که بزرگتر بودن فک و دندان های پایینی نسبت به فک و دندان های بالایی اتفاق افتاده باشد که سبب عدم توازن دندان ها بر روی یکدیگر می شود.

خواندن 350 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 09:23
دکتر فاطمه لبافی

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر