هر شش ماه فلورایدتراپی کنید هر شش ماه فلورایدتراپی کنید

هر شش ماه فلورایدتراپی کنید

شنبه, 23 فروردين 1399 ساعت 05:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،مجیدحمیدی‌زاده اظهارداشت: یک راه برای محکم کردن دندان‌ها فلوراید تراپی است، استفاده از وارنیش‌های فلوراید به عنوان گام بعدی است که هرچه فرد نابالغ‌تر باشد موثر‌تر خواهد بود پس به این شکل می‌توان فلوراید تراپی یا وارنیش فلوراید را هر شش ماه یا یک سال یکبار انجام داد.

این جراح دندانپزشک خاطرنشان کرد: راه دیگر پیشگیری از تخریب دندان فیشورسیلنت یا شیاربند است؛ وقتی روی سطح دندان‌های جونده شیارهای قهوه‌ای ایجاد می‌شود طول و عرض آن بیشتر می‌شود که به مرور باعث تخریب دندان خواهد شد و به عاج می‌رسد که نیازمند درمان‌های جدی‌تر مانند شیاربند هستیم.

وی افزود: بسیاری از ما عادت داریم که در میان وعده‌های اصلی میان وعده‌هایی بخوریم که این خورده خوری‌ها مشکلات بزرگ ما هستند و می‌تواند باعث ایجاد مشکلات دندان برای ما شوند همچنین مواد قندی به ویژه مواد چسبنده که به راحتی از روی دندان پاک نمی‌شوند را مصرف می‌کنیم.

حمیدی‌زاده با تاکید بر اینکه آموزش بهداشت، استفاده صحیح از نخ دندان، مسواک و دهان شویه باید در جامعه فراگیر شود، گفت: اساساً باید فرهنگ سلامت در جامعه را فراگیر کنیم به این معنا که افراد در طول روز چند بار مسواک بزنند اما مهم‌ترین وعده شب پیش از خواب است که باید به این زمان مسواک توجه ویژه شود.

منبع: سلامت نیوز

خواندن 52 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 فروردين 1399 ساعت 11:36

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما