طرح لبخند هالیوودی چیست؟ | انواع مدل دندان هالیوودی + ماندگاری و مراقبتها

طرح لبخند هالیوودی
فهرست محتوا (کلیک کنید)
به این مقاله امتیاز دهید

امروزه زیبایی دندان‌ها و طرح لبخند برای بسیاری از افراد بسیار اهمیت دارد. اما خیلی از اوقات با توجه به تاثیر گرفتن از بازیگران فیلم‌ و سریال‌ها، این افراد به دنبال طرح لبخند هالیوودی هستند. طرح لبخند هالیوودی معمولا با رنگ سفید و مرتب بودن دندان‌ها شناخته می‌شود و می‌تواند تاثیر زیادی در جلب نظر دیگران داشته باشد.
اما آیا طرح لبخند هالیوودی گزینه مناسبی برای زیبایی دندان‌های همه افراد است؟
آیا اصلاح لبخند به این صورت غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد؟
دکتر فاطمه لبافی در ادامه این مقاله نکات مهمی درباره این نوع اصلاح طرح لبخند، مزایا و معایب آن ارائه کرده‌ است. پس چنانچه به دنبال دریافت اطلاعاتی در این خصوص هستید، مطالعه این مطلب پیشنهاد بسیار خوبی برای شما است!

طرح لبخند هالیوودی چیست؟

طرح لبخند هالیوودی چیست؟

در سال‌های قبل برای زیبایی بیشتر چهره، بازیگران از روکش‌های دندانی استفاده می‌کردند. به این صورت که این روکش‌ها به مدت چند ساعت بر روی دندان‌های بازیگران قرار داده می‌شد و بعد از اتمام فیلم برداری از روی دندان آنها برداشته می‌شد. پس از آن بازیگران برای داشتن این لبخند زیبا به طور دائمی، به سراغ اصلاح طرح لبخند رفتند که به نام طرح لبخند‌ هالیوودی شهرت پیدا کرد.
امروزه نیز بسیاری از افراد برای داشتن لبخندی زیبا و ظاهری بی‌نقص به دنبال طرح لبخند‌ هالیوودی می‌روند. اگر شما نیز خواستار طرح لبخند ‌هالیوودی هستید، باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و مورد معاینه دندانپزشک قرار بگیرید. روش‌های زیادی وجود دارند که می‌توان به کمک آنها به چنین لبخندی دست پیدا کرد. دندانپزشک با معاینه دندان‌ها می‌تواند بهترین روش را برای شما انتخاب کند.

طرح لبخند هالیوودی برای چه کسانی مناسب است؟

طرح لبخند هالیوودی برای چه کسانی مناسب است؟

داشتن لبخند هالیوودی به نوعی اصلاح طرح لبخند است. به همین دلیل، این روش‌ می‌‌تواند برای افراد زیر گزینه مناسبی باشد:

 1. افرادی که دندان‌هایشان دچار تغییر رنگ شده و به دنبال سفید کردن دندان‌های خود هستند.
 2. افرادی که دارای دندان‌های ترک خورده، لب پر شده و یا شکسته هستند.
 3. افرادی که بین دندان‌هایشان فاصله بین خفیفی وجود دارد.
 4. افرادی که دارای دندان‌هایی کج با درجه خفیف هستند.
 5. افرادی که دارای دندان‌های سالمی بوده، اما به دنبال داشتن طرح لبخند زیبایی هستند.

هزینه طرح لبخند هالیوودی

برای رسیدن به طرح لبخند‌ هالیوودی، موارد متعددی تاثیر گذار هستند. بنابراین هزینه دقیق و مشخصی برای این درمان در نظر گرفته نمی‌شود. محل کلینیک، تعداد دندان درمان شده و نوع روش درمانی در هزینه طرح لبخند تاثیر می‌گذارند.
برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از هزینه به شما پیشنهاد می‌کنیم با کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی تماس بگیرید. همکاران ما یک جلسه مشاوره و معاینه رایگان برایتان تنظیم خواهند کرد.
پس از مراجعه به مطب و انجام معاینات لازم، اطلاعات دقیق درباره هزینه و شرایط انجام روش ترمیمی انتخابی در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

مزایای اصلاح طرح لبخند هالیوودی

اصلاح طرح لبخند هالیوودی چه مزایایی دارد؟

اصلاح طرح لبخند مزایایی دارد که در زیر به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. طرح لبخند‌ هالیوودی سبب ایجاد تغییرات و زیبایی چشمگیری در چهره فرد می‌شود.
 2. اصلاح طرح لبخند به دلیل صاف و مرتب کردن دندان‌ها، باعث راحتی بیشتر در تمیز کردن و مراقبت از دندان‌ها می‌شود.
 3. طرح لبخند‌ هالیوودی، می‌تواند جوانی و شادابی را برای صورت به ارمغان آورد.
 4. این نوع طرح لبخند می‌تواند سبب افزایش اعتماد به نفس هنگام در صحبت کردن و لبخند زدن شود.

طراحی لبخند هالیوودی برای بیمار چگونه انجام می‌شود؟

طراحی لبخند هالیوودی برای بیمار چگونه انجام می‌شود؟؟

برای ترمیم دندان‌ها در گذشته روش‌های سنتی و دردناکی وجود داشت، اما امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی و همچنین مجهز شدن ابزار‌ها و تکنیک‌های دندانپزشکی، در کمترین زمان و به بهترین نحو این درمان انجام می‌گیرد.
در ابتدا دندانپزشک، عکس‌های گرفته شده از دندان بیمار را بررسی کرده و پس از آن روش درمانی مناسب را برای بیمار شرح می‌دهد. به طور کلی روش‌های اصلاح طرح لبخند به مشکلات و نقص‌های دهان و دندان بستگی دارد.

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

برای داشتن لبخند هالیوودی نیاز به انجام برخی درمان‌های زیبایی دارد است. در ادامه بهترین روش‌هایی که می‌توانید به کمک آنها به لبخند هالیوودی دست پیدا کنید را معرفی کرده‌ایم:

 1. ونیر کامپوزیت

  در صورتی که دندان شما دچار آسیب‌های ظاهری مانند ترک خوردگی و یا تغییر رنگ دندان شده باشد، روشی مطمئن برای زیبایی آنها به نام ونیر کامپوزیت وجود دارد. ونیر کامپوزیت می‌تواند فضای خالی بین دندان‌ها را پوشش داده و یا سبب تغییر اندازه و شکل دندان شود. برای اینکه بتوان به کمک این روش به یک لبخند هالیوودی دست پیدا کرد، معمولا دندانپزشک از سفیدترین رنگ آن استفاده می‌کند.

 2. لمینت دندان

  گاهی اوقات دندان‌ها دچار آسیب‌هایی مانند خراشیدگی، نامرتبی و تغییر رنگ می‌شوند. برای ترمیم زیبایی دندان و رفع این مشکلات می‌توان از روش لمینت ونیر استفاده نمود. جنس آن پرسلن یا سرامیک است و استحکام بسیاری بالایی دارد. لمینت ونیر روی دندان‌ها قرار گرفته و مشکلات ظاهری دندان‌ها را اصلاح می‌کند. مدت زمان درمان دو جلسه بوده و دندانپزشک در این مدت کوتاه لبخند زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای اینکه لبخند هالیوودی داشته باشید، باید از دندانپزشک بخواهید از رنگ سفید آن برای ترمیم استفاده کند.

توجه: گاهی اوقات استفاده از دو روش کامپوزیت و لمینت به تنهایی نمی‌تواند در ایجاد یک لبخند هالیوودی موثر باشد. به همین دلیل، ممکن است در کنار این روش‌ها، نیاز باشد دندانپزشک از ارتودنسی، بلیچینگ، جراحی لثه و یا ایمپلنت استفاده کند. این روش‌های برای درمان مشکلاتی که با لمینت و کامپوزیت قابل پوشش نیستند، استفاده می‌شوند.

ماندگاری طرح لبخند هالیوودی

مسئله دوام و ماندگاری طرح لبخند، مسئله مهمی برای بسیاری از افراد است. به طور کلی دوام و ماندگاری طرح لبخند مدت زمان مشخصی ندارد. البته مراقبت از دندان‌ها و رعایت بهداشت دهان و دندان به طور صحیح و منظم برای افزایش دوام آن بسیار اهمیت دارد.
در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت، احتمال دارد دندان‌ها به حالت قبلی برگردند. علاوه بر این نیز، روشی که برای اصلاح طرح لبخند از آن استفاده شده است، تاثیر زیادی در دوام و ماندگاری زیبایی دارد. به عنوان مثال، دوام لمینت نسبت به کامپوزیت بیشتر است.

مراقبت‌های بعد از طرح لبخند هالیوودی

مراقبت های بعد از طرح لبخند هالیوودی

یکی از دارایی‌های بی نظیر هر فردی، زیبایی است. لبخند زیبا اعتماد به نفس شما را افزایش داده و هنگام صحبت کردن حس بی‌نظیری را به شما خواهد داد. برای محافظت از دندان‌های سفید و زیبای خود و همچنین افزایش طول عمر آنها، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 1. هر چند وقت یک بار برای چکاپ دندان‌های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه نمایید.
 2. رعایت بهداشت دهان و دندان خود را جدی بگیرید. به طور منظم و درست حداقل روزی دو بار مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.
 3. سعی کنید از یک رژیم غذایی خوب و متعادل پیروی کنید. کاهش مصرف نوشیدنی حاوی قند و غذاهای شیرین، می‌تواند طول عمر روش به کار برده شده برای اصلاح طرح لبخند هالییودی را بالا ببرد.
 4. از جویدن ناخن، استعمال دخانیات و مصرف الکل پرهیز کنید و سعی کنید این عادت‌های اشتباه را کنار بگذارید.

سوالات متداول

 1. آیا لبخند هالیوودی معایبی هم دارد؟

  یکی از مهم‌ترین معایبی که ممکن است این طرح لبخند داشته باشد، طبیعی نبودن آن است. خیلی از افراد با دیدن چنین اشخاصی، به راحتی متوجه استفاده از لمینت یا کامپوزیت روی دندان‌هایشان می‌شوند. این در حالی است که اگر رنگ مناسبی برای لمینت یا کامپوزیت انتخاب کنند، علاوه بر زیبایی، می‌توانند ظاهر طبیعی دندان‌ها را نیز حفظ کنند.

 2. آیا لبخند هالیوودی گزینه مناسبی برای ماست؟

  تشخیص اینکه آیا این نوع لبخند برای شما گزینه مناسبی است یا نه، بر عهده دندانپزشک است. به طور معمول برای هر فرد، رنگ متفاوتی از لمینت یا کامپوزیت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. به همین دلیل، بسته به شرایط بیمار باید رنگ مناسبی انتخاب شود. به عنوان مثال، انتخاب لبخند هالیوودی برای افراد با پوست تیره، خیلی جالب به نظر نمی‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان