۵ نکته ای که باید هنگام ایجاد تیم دندانپزشکی خود در نظر بگیرید

نکاتی که باید هنگام ایجاد تیم دندانپزشکی خود در نظر بگیرید
فهرست محتوا (کلیک کنید)
به این مقاله امتیاز دهید

مراحل اولیه شروع فعالیت دندانپزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است و از آنجایی که فصل تازه‌ای در جهت رشد و فرصت‌های جدید در نظر گرفته می‌شود، نحوه برخورد شما با آن مهم است. هنگامی که کلینیک دندانپزشکی خود را خریداری می‌کنید، می توانید کار کردن برای اهداف شخصی و حرفه‌ای خود را شروع کنید و در نهایت رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.
در این مطلب مختصر و مفید قصد داریم تا نکاتی برای تیم سازی موفق را بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

گام اولیه در ساخت تیم دندانپزشکی

یکی از مهم‌ترین گام‌های اولیه ساخت تیم دندانپزشکی شماست! این تیم متشکل از کارمندانی است که ظاهر و ستون اصلی کار شما خواهند شد، بنابراین تصمیم گیری در امر استخدام آنها بسیار مهم است. در ادامه به شرح نکات مهم در این باره می‌پردازیم.

۵ نکته در زمان ایجاد تیم دندانپزشکی

برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر خود، به نکات زیر به طور ویژه‌ای توجه داشته باشید:

 1. یک تیم دندانپزشکی ایجاد کنید که با علایق شما همسو باشد.

  هنگامی که مطب دندانپزشکی ایده آل خود را تصور می‌کنید، تیم دندانپزشکی خود را مشغول ارائه چه نوع خدماتی می‌بینید؟ می‌خواهید چه چیزی به بیماران خود ارائه دهید؟ پیش از تصمیم گیری در مورد استخدام، لازم است در مورد زمینه‌هایی که می‌خواهید در آنها تخصص داشته باشید فکر کنید.

  آیا فقط به دنبال دندانپزشکی عمومی و خانوادگی هستید؟ یا آیا می‌خواهید به حوزه‌های دیگری مانند ایمپلنت‌ دندان، ارتودنسی، پروتزهای دندانی یا دندان‌پزشکی زیبایی پیشرفته بپردازید؟ هیچ مسیر درست یا نادرستی برای انتخاب وجود ندارد، اما مهم این است که اعضای تیمی را انتخاب کنید که بتوانند آن علایق و اهداف را به اشتراک بگذارند و از آن حمایت کنند.
  در غیر این صورت، می‌بینید در جایی گیر افتاده‌اید که هرگز نمی‌خواستید باشید.
  تیم دندانپزشکی که ایجاد می‌کنید باید به اندازه شما در مورد آینده هیجان زده باشد و مایل به کار برای رسیدن به آن باشد.

 2. بیانیه‌ای در جهت رسالت مطب دندانپزشکی بنویسید.

  هنگامی که بدانید کدام حوزه‌های دندانپزشکی را می‌خواهید دنبال کنید، گام بعدی شما نوشتن یک بیانیه دندانپزشکی است.
  اهدافی را که برای کار خود در نظر دارید و ابتکاراتی که قصد ایجاد آن را دارید به وضوح بیان کنید.
  این بیانیه جهت تصمیمات شما را از این نقطه به بعد مشخص خواهد کرد و نه تنها بر حوزه‌های دندان‌پزشکی که برای تخصص انتخاب می‌کنید تأثیر می‌گذارد، بلکه به شما کمک می‌کند تا به طور دقیق‌تری اعضای تیم دندانپزشکی را که برای رسیدن به آن‌ها نیاز دارید، انتخاب کنید.
  مدیریت مؤثر به وضوح و شفافیت چشم‌انداز فعالیت شما بستگی دارد. اگر چشم‌انداز روشنی برای فعالیت خود ندارید، پس چگونه می‌دانید چه کسی را استخدام کنید؟ بیانیه اهداف خود را در دسترس نگه دارید، و در طول فعالیت به آن مراجعه کنید تا مطمئن شوید که افرادی را انتخاب می‌کنید که اهداف و ویژگی‌های آنها با شما همخوانی دارد.

 3. باورها و فرهنگ سازمان را در نظر بگیرید.

  هنگامی که در تنگنای افتتاح یک مطب دندانپزشکی هستید، شتاب زدگی در روند استخدام آسان است.

  به جای عجله برای انجام مراحل بعدی، یک نفس عمیق بکشید و کمی تأمل کنید. اینها تصمیمات بزرگی هستند که نیاز به تفکر بیشتری دارند. قبل از ارسال شرح وظایف یا انجام مصاحبه، یک ارزیابی از چیزی که قرار است فعالیت شما در آن جهت حرکت کند داشته باشید.
  علاوه بر خدماتی که می‌خواهید ارائه دهید، به نوع فرهنگ و باورهایی که می‌خواهید ایجاد کنید نیز فکر کنید. دوست دارید کارمندانتان وقتی هر روز در محل کار حاضر می‌شوند چه احساسی داشته باشند؟ در مورد بیمارانتان چطور؟ خودتان چطور؟

  فرهنگ سازمان به نگرش‌ها و رفتارهای جمعی یک سازمان اشاره دارد. همان‌طور که نامزدهای تیم دندانپزشکی خود را ارزیابی می‌کنید، شخصیت و رفتار آنها را به اندازه مجموعه مهارت‌های آنها در نظر بگیرید. یک کارمند خوب کسی است که از نظر استعدادهای فنی و ویژگی‌های شخصیتی مورد تأیید باشد.

  هنگامی که پارامترهایی را در مورد چشم‌انداز، مأموریت، برنامه و فرهنگ خود تنظیم کردید، می‌توانید گام‌های بعدی را به سمت ایجاد (بازسازی) تیم خود بردارید.

 4. بررسی‌های دوره‌ای انجام دهید.

  هنگامی که تیم دندانپزشکی خود را مستقر کردید، ممکن است متوجه شوید که به‌ مرور زمان نیاز به برخی اصلاحات وجود دارد. به طور دوره‌ای، ارزیابی و بررسی اعضا و ساختار تیم می‌تواند مفید باشد.
  آیا هر کارمند نیازهای بیماران شما را برآورده می‌کند؟ آیا آنها به شما کمک می‌کنند تا به اهداف دندانپزشکی خود برسید؟ اگر پاسخ منفی است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که از برخی راهنمایی‌ها برای اعضای تیم دندانپزشکی خود کمک بگیرید. از این گذشته، مهم است که تیم دندانپزشکی شما نه تنها دیدگاه ذهنی مشترکی با شما داشته باشند، بلکه به مهارت‌های لازم مجهز باشند تا شما را در این راستا یاری کنند.
  اگر به نظر شما این کار خیلی سخت، استرس‌زا یا وقت گیر است، با مشاوران منابع انسانی تماس بگیرید، آنها می‌توانند کنترل امور را در دست بگیرند. این متخصصان در هر جنبه‌ای از استخدام و نیروی انسانی آموزش دیده و با تجربه هستند و می‌توانند مفید واقع شوند.

 5. با اطمینان مسئولیت را به افراد بسپارید.

  هنگامی که تیم ایده آل خود را ساختید، مطمئن شوید که به آنها فضای کافی برای انجام کارها به بهترین نحو را می‌دهید. به یاد داشته باشید که شما سازنده تیم هستید!
  وظیفه شما ارائه بهترین مراقبت از بیمار و ایجاد محیطی است که در آن همه کارکنان احساس احترام، توانمندی و قدرت کنند. روی مطب خود کار کنید، تیمی متشکل از متخصصان دندانپزشکی عالی با روحیه بالای رقابت و دلسوزی بسازید.
  اگر مهارت‌های مدیریتی تیم خود را تقویت کرده‌اید، می‌دانید که تیمی از کارمندان قابل اعتماد ایجاد کرده‌اید که چشم‌اندازی که شما ایجاد کرده‌اید را درک کرده‌اند. اگر با افراد مناسب همکار باشید، می‌توانید با هم دندانپزشکی خود را به سطوح بالاتر ارتقا دهید.

یک تیم دندانپزشکی کارا ایجاد کنید.

موفقیت مطب شما به فعالیت کارمندانی که در آن هستند بستگی دارد. یک تیم دندانپزشکی موفق می‌تواند بیماران جدید را به مطب بیاورد و بیماران فعلی شما را راضی نگه دارد.
یک تیم عالی همچنین مطب شما را خوش آوازه نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد به اهدافی که برای آینده تعیین کرده‌اید برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *