لمینت سرامیکی دندان | هزینه، مزایا، مراحل، انواع، روشها و سوالات متداول

لمینت سرامیکی دندان | هزینه، مزایا، مراحل، انواع، روشها و سوالات متداول

بدون شک داشتن لبخند زیبا، جذابیت چهره شما را چندین برابر می کند. واضح است که دندان های مرتب و سفید، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی لبخند دارد. یکی از راهکارهایی که می تواند لبخندی جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد، لمینت دندان است.
راهکاری که بسیاری از سلبریتی ها و افراد مشهور نیز برای افزایش جذابیت خود از آن استفاده می کنند! اگر به زیبایی دندان ها و لبخند خود اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یا ونیر پرسلن در واقع روکش نازکی از جنس پرسلن یا سرامیک است که توسط دندانپرشک به سطح دندان چسبانده می شود و از این طریق، جلوه زیباتری به دندان ها می دهد. لمینت دندان برای هر شخص متناسب با شکل و ویژگی های دندان او به صورت منحصر به فرد ساخته می شود.

در ساخت این روکش های نازک از موادی با رنگ های طبیعی و شبیه به رنگ دندان استفاده می شود. برای انجام لمینت، در ابتدا دندانپزشک لایه بسیار ظریفی از مینای دندان را تراش می دهد تا لمینت به راحتی و به طور صحیح به دندان پیوند بخورد.
لمینت می تواند برای بهبود موارد زیر مورد استفاده قرار بگیرد:

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان، به نوع لمینت، تعداد دندان‌هایی که لمینت می شوند، دستمزد متخصص دندانپزشکی، سیاست های کلینیک دندانپزشکی و ... بستگی دارد. اما به طور تقریبی هزینه کامپوزیت دندان برای دندان های عقب از 600 هزار تومان و برای زیبایی از 800 هزار تومان بوده و نیز هزینه لمینت سرامیکی بین 600 هزار تومان الی 1.5 میلیون برای هر دندان در سال 99 میباشد. تعداد دندان های مورد نیاز برای انجام لمینت، بر اساس لبخند هر شخص تعیین می شود. از این رو از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. لازم به ذکر است که لمینت و کامپوزیت دندان فقط برای دندان های جلو استفاده می شود.

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان

برخی عوامل روی قیمت انجام لیمنت تاثیر گذار هستند، از جمله درمان های پیش نیازی که قبل از لمینت لازم است انجام شوند. در ادامه به مهمترین عواملی که قیمت لمینت را تحت تاثیر قرار می دهند اشاره شده است.

 •  میزان تراش دندان ( در این خصوص دقت لازم برای تراشیدن دندان با کمترین آسیب به مینای دندان لازم است)
 •  قرینه نمودن فرم دندان ها بعد از انجام تراش
 •  شفافیت، رنگ، درخشندگی، ظرافت و فرم لمینت که باید شبیه دندان طبیعی باشد
 •  نوع تراش برای هر فرد که بر اساس نوع لمینت انتخاب شده، تعیین می شود.
 •  نوع مواد قالب گیری و کیفیت آن که با توجه به عواملی مانند سرعت و دقت قالب گیری سنجیده می شود.
 •  زمان صرف شده برای آماده سازی و تراش دندن ( به طور مثال برای دندان کانین نیاز به صرف زمان بیشتری است.)
 •  سازمان و بیمه های درمانی طرف قرارداد
 •  تعرفه های دندانپزشکی
 •  تعداد دندان هایی که لازم است تحت درمان قرار بگیرند.
 •  مهارت و سابقه کاری دندانپزشک
 •  تجهیزات و کیفیت مواد مورد استفاده
 •  میزان آسیب دیدگی، بهم ریختگی دندان ها
 •  درمان های پیش نیاز و یا تکمیلی که به همراه لمینت دندان انجام می شود

همانطور که پیش از این هم مطرح شد، لمینت های دندانی به دو دسته کامپوزیتی و سرامیکی تقسیم می شوند. با در نظر گرفتن کیفیت پرسلن به کار رفته در لمینت های سرامیکی و رزین کامپوزیت به کار رفته در نوع کامپوزیتی، قیمت ها متفاوت هستند. لذا اگر قصد انجام لمینت دندان خود را دارید برای اطلاع از قیمت نهایی لمینت دندان، می توانید یک جلسه مشاوره با دندانپزشک متخصص زیبایی داشته باشید.

مزایای لمینت سرامیکی دندان

مزایای لمینت سرامیکی دندان

 1.  این نوع لمینت، جلوه بسیار زیبا و جذابی به دندان‌های شما هدیه می‌دهد.
 2.  احتمال تغییر رنگ در لمینت سرامیکی بسیار کم و نزدیک به صفر است.
 3.  در این نوع لمینت امکان بروز مشکلات مربوط به لثه مانند التهابات لثه کمتر است.
 4.  لمینت سرامیکی طول عمر و ماندگاری بالایی دارد.
 5.  تعداد جلسات درمانی این روش دو جلسه است.

مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) هم برای بیماران و هم برای دندانپزشکان، مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.  توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیز و ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.
 2.  ارتباطات میان اعضای تیم درمانی شامل متخصص زیبایی، تکنسین و بیمار را بهبود می بخشد.
 3.  بررسی مناسب تری را برای فرایند درمان از آغاز تا پایان فراهم می نماید.
 4.  تغییراتی را زمان اجرای برنامه طراحی لبخند دیجیتال (DSD) ایجاد می نماید.
 5.  امکان پیش بینی نتیجه نهایی را فراهم می کند و سرانجام نتیجه نهایی را به وسیله فناوری های دیجیتال بهتر می نماید.
 6.  امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و بر اساس سلیقه و نظر بیمار را فراهم می نماید.

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

لمینت دندان در کل به دو جلسه مراجعه به دندانپزشکی نیاز دارد که فاصله این دو جلسه حدود دو هفته می باشد. بطور کلی چنانچه شما آماده دریافت لمینت باشید، مراحل زیر روی دندان ها انجام می شود. با انجام این مراحل، لمینت به دندان پیوند خورده و دندان ها سفید، زیبا و مرتب می شوند.

 •  در مرحله اول لایه نازکی از مینای دندان (تقریباً نیم میلی متر) جهت آماده سازی دندان برای قرار گیری لمینت تراشیده می شود.
 •  در مرحله دوم بعد از تراش مینا، قالب گیری دندان شروع می شود تا لمینت متناسب با ویژگی های دندان شخص ساخته شود.
 •  در مرحله سوم، در فاصله بین تراشیدن مینای دندان تا ساخته شدن و پیوند لمینت، از یک روکش موقتی برای محافظت دندان ها استفاده میشود.
 •  چهارمین یا آخرین مرحله نیز مرحله اتصال لمینت به دندان است.

روش های لمینت دندان

لمینت دندان به طور کلی به دو روش سرامیکی و کامپوزیتی انجام می‌شود. هر دو روش سعی در مرتب کردن و سفید کردن دندان‌ها دارد. معمولاً قبل از شروع، باید درمان‌های اولیه‌ای مثل لیفت لثه صورت گیرد تا دندان‌ها برای لمینت کاملاً آماده شوند.
همانطور که اشاره شد کامپوزیت دندان یکی از روش های لمینت است که برای اصلاح نامرتبی یا بهبود رنگ دندان ها استفاده میشود. این روش که کاربرد زیادی در اصلاح طرح لبخند دارد، این روزها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.
کامپوزیت دندان از ماده ای به نام رزین کامپوزیت ساخته میشود که در اصل همان ماده پر کردن دندان است. در این روش لایه ای از مواد کامپوزیتی به طور مستقیم توسط دندانپزشک روی سطح دندان قرار می گیرد. سپس هر لایه با استفاده از نور روی دندان فیکس میشود. مهم ترین چالش های این روش، تطابق رنگ با دندان طبیعی، ضخامت کامپوزیت و خطوط روی سطح دندان است.

همه روکش های لمینت چه سرامیکی و چه کامپوزیتی، چند ویژگی مشترک دارند:

 •  کاملا ظریف و نازک هستند.
 •  ظاهر طبیعی و شبیه به دندان دارند.
 •  مقاومت بالایی دارند.
 •  برای هر فرد کاملاً سفارشی ساخته میشوند.
 •  به طور دائمی روی سطح دندان قرار میگیرند.

سوالات متداول

برای اکثر افرادی که قصد انجام لمینت دندان را دارند، سوالات متعددی به وجود می آید. در این بخش سعی کرده ایم به رایج ترین سوالات موجود در زمینه لمینت دندان پاسخ بدهیم.

 1. آیا بیمه هزینه لمینت دندان را پوشش میدهد؟

  تقریبا هیچ کدام از بیمه ها در ایران هزینه لمینت دندان را تحت پوشش خود قرار نمی دهد. دلیل این امر این است لمینت سرامیکی و کامپوزیتی جزو درمان های دندانپزشکی زیبایی هستند. از این رو حتی بیمه های دندانپزشکی کمی وجود دارند که هزینه ایمپلنت دندان را که جزء موارد درمانی است، تحت پوشش قرار دهد. بنابراین اگر بودجه کافی برای دریافت خدماتی مانند کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان در اختیار ندارید روی خدمات بیمه حساب نکنید!
 2. طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

  ماندگاری و طول عمر لمینت دندان معمولاً بین 5 تا 10 سال است. البته همانطور که گفته شد طول عمر هر دو روش به رعایت نکات بهداشتی و مراقبت از دندان ها هم بستگی دارد. اما به طور کلی لمینت سرامیکی دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به روش کامپوزیتی دارد. لازم است بعد از حدود 5 سال، لمینت ترمیم یا تعویض شود. اما به یاد داشته باشید با رعایت نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان طول عمر لمینت می تواند تا 15 سال افزایش یابد.
 3. آیا لمینت به دندان آسیب می‌رساند؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که هیچ یک از روش های لمینت، به دندان و مینای دندان آسیب نمی رساند. به ویژه لمینت بدون تراش احتمال آسیب دیدن مینای دندان را به صفر رسانده است. لازم به ذکر است که استفاده از لمینت با کیفیت در کنار مهارت و تجربه متخصص دندانپزشک در موفقیت آمیز بودن اجرای لمینت دندان، بسیار حائز اهمیت است. چراکه میزان تراشیده شدن دندان ها برای انجام لمینت باید به اندازه کافی باشد که ساختار دندان دچار آسیب نشود. این موضوع رابطه مستقیم با توانمندی و تجربه دندانپزشک دارد. به عنوان مثال در صورتی که مینای دندان فرد متقاضی از استحکام مناسبی برخوردار نباشد بهتر است از انجام لمینت دندان خودداری شود.
 4. آیا لمینت باعث پوسیدگی دندان یا بوی بد دهان می‌شود؟

  اگر نکات بهداشتی به درستی رعایت شود، هیچ مشکلی نظیر پوسیدگی و یا بوی بد دهان به وجود نخواهد آمد. در این مورد نیز تجربه و تبحر پزشک متخصص بسیار مهم و تاثیرگذار است. چراکه اگر روکش های سرامیکی یا کامپوزیتی به درستی روی دندان قرار نگیرد، ممکن است بین خط لثه و روکش فاصله ایجاد شود. فاصله ایجاد شده می تواند محلی برای تجمع میکروب و باکتری شده و در نهایت منجر به پوسیدگی دندان شود. بنابراین در انتخاب دندانپزشک نهایت دقت را داشته باشید.
  بهتر است برای انجام دادن لمینت دندان، یک متخصص دندانپزشکی زیبایی قابل اعتماد انتخاب کنید. چرا که عدم قرارگیری صحیح لمینت سرامیکی، ممکن است علاوه بر افزایش هزینه، صدمات جبران ناپذیری را از نظر سلامت دندان ها و لثه به بار آورد.
 5. آیا حتما باید تمام دندان‌ها لمینت شوند یا امکان لمینت کردن یک یا چند دندان وجود دارد؟

  برای اینکه تشخیص دهید چند دندان نیاز است لمینت شود، کافی است در مقابل آینه لبخند بزنید. هر تعداد دندان که در هنگام لبخند زدن دیده می شود، روکش لمینت نیاز دارد. لمینت فقط روی دندان های ردیف جلو انجام می شود و نیاز به لمینت کل دندان ها نیست.
  با توجه به خط لبخند فرد و شرایط دهان، تعداد دندان ‌ها جهت لمینت مشخص می‌شوند. ولی معمولاً برای اصلاح طرح لبخند، 8 یا 10 دندان ردیف جلو لمینت می‌شوند. البته در برخی موارد نیز با لمینت کردن 1 یا 2 دندان، نتیجه‌ی مطلوب بدست می‌آید.
 6. آیا امکان خراب شدن لمینت دندان وجود دارد؟

  همانطور که اشاره شد، در صورت رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی دندان ها و انتخاب لمینت با کیفیت، احتمال خراب شدن لمینت بسیار ضعیف است. اما معمولا بعد از گذشت 5 سال از درمان، بهتر است لمینت ترمیم یا تعویض شود. البته انتخاب پزشک و صحیح انجام شدن فرآیند لمینت در طول عمر آن بی تاثیر نیست. به یاد داشته باشید که پزشکی که برای درمان انتخاب می کنید باید علاوه بر مهارت های عمومی دندانپزشکی، از مهارت های دندانپزشکی زیبایی نیز برخوردار باشد.
 7. چگونه از تغییر رنگ لمینت جلوگیری کنیم؟

  به یاد داشته باشید که همواره پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع در مورد ایمپلنت نیز کاملاً صادق است. مراقبت از روکش های لمینت سرامیکی و کامپوزیتی دقیقاً مانند مراقبت از دندان های طبیعی اهمیت دارد. بنابراین توصیه می شود افرادی که از لمینت سرامیکی یا کامپوزیت ونیر استفاده می کنند، حتی الامکان از خوردن غذاها و نوشیدنی های رنگی مانند قهوه، نوشابه، چای و ... که می تواند باعث تغییر رنگ روکش شود خودداری کنند.
  همچنین در طول روز دو مرتبه مسواک همراه با نخ دندان را در برنامه روزانه خود حتماً قرار دهند. چراکه عادات بهداشت دهان و دندان علاوه بر افزایش طول عمر مفید روکش های لمنیت، موجب ارتقاء سطح بهداشت فردی می شود.
  بنابراین استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان، پرهیز از خوردن مواد غذایی رنگی و مراجعه سالانه دو مرتبه به مطب دندانپزشکی، حداقل اقداماتی است که فرد دریافت کننده لمینت باید انجام دهد.
 8. آیا درجه سفیدی دندان توسط فرد وجود انتخاب میشود؟

  در هر دو روش لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی این امکان وجود دارد که از درجه بسیار سفید تا درجه سفیدی متوسط توسط شخص مراجعه کننده انتخاب شود. لمینت شامل طیف متنوعی از رنگ‌های سفید است. انتخاب رنگ مناسب لمینت برای افراد به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به سن، جنسیت، رنگ پوست صورت، رنگ سایر دندان‌ها و نیز سلیقه‌ بیمار اشاره کرد.
  در نظر داشته باشید که لمینت دندان تغییر رنگ نمی دهد، مگر آنکه به خاطر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، رنگ دندان های زیرین آن تغییر کند و رنگ لمینت را تحت تاثیر قرار دهد. بهترین راهکار این است که در همان ابتدا در انتخاب رنگ لمینت و کامپوزیت دندان، دقت نمایید تا آنکه به دنبال سفیدکردن مجدد آنها بعد از مدت ها باشید.
 9. کامپوزیت دندان زیباتر است یا لمینت سرامیکی؟

  کامپوزیت و لمینت هر دو برای زیباتر کردن طرح لبخند استفاده می شوند و هر یک زیبایی های خاص خود را دارند. اما لمینت دندان به دلیل ظرافت و شفافیت نسبت به کامپوزیت زیباتر است. علاوه بر درخشنگی، لمینت سرامیکی به دلیل اینکه ضخامت کمتری دارد، طبیعی تر به نظر می رسد و روی سطح دندان برجستگی ایجاد نمی کند. البته نوع جدیدی از کامپوزیت دندان به نام کامپوزیت IPS وجود دارد که میزان شفافیت و درخشنگی آن مشابه نوع لمینت سرامیکی است. اگر به لحاظ تامین بودجه مشکلی نداشته باشید می توانید از کامپوزیت IPS با قیمتی کمتر از لمینت سرامیکی اما زیبایی و جلوه به همان اندازه استفاده کنید.
 10. آیا لمینت برای دندان های کوچک قابل استفاده است؟

  اگر دندان های کوچکی دارید، این امر می تواند بر زیبایی لبخند شما تاثیر منفی بگذارد. دندان های کوچک و ریز می تواند باعث شود که شما تمایلی به لبخند زدن یا صحبت کرن با دیگران نداشته باشید. همچنین اگر شغلی داشته باشید که مرتب با دیگران در ارتباط هستید، به عنوان مثال مسئول روابط عمومی یک شرکت هستید، دندان های کوچک می توانند روابط و عملکرد شما را تحت تاثیر قرار دهند.
  زیباسازی لبخند برای دندان های کوچک به توانایی و مهارت دندانپزشک متخصص در متعادل کردن اندازه و شکل دندان ها بستگی دارد. با استفاده از کامپوزیت و لمینت دندان به راحتی می توان اندازه دندان ها را افزایش داد.

 11. برای افراد سیگاری لمینت سرامیکی بهتر است یا لمینت کامپوزیتی؟

  آمار مراجعه کنندگان به کلینیک های دندانپزشکی نشان داده است که لمینت کامپوزیتی برای افرادی که مصرف سیگار یا قلیون دارند مناسب نیست و به سرعت دچار تغییر رنگ می شود. به عبارت دیگر کامپوزیت برای افراد عادی با رعایت نکات بهداشتی در حدود 8 سال ماندگاری دارد که این عدد برای افرادی که مصرف دخانیات دارند به حدود 4 تا 5 سال می رسد. از این رو بهتر است افرادی که مصرف دخانیات دارند از لمینت سرامیکی استفاده کنند. چرا که برخلاف کامپوزیت که از جنس پلیمر است و تغییر رنگ می دهد، لمینت سرامیکی رنگ پذیر نیست و طی 10 الی 15 سال رنگ ثابت و زیبایی دارد.
 12. تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ در چیست؟

  بلیچینگ دندان، روشی ساده برای سفید کردن دندان ها است که از مواد سفید کننده مانند کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکساید استفاده می کند. عملکرد این روش به این صورت است که ابتدا لکه های روی دندان را به قسمت های کوچکتر تقسیم و سپس پراکنده می کند، در نتیجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شود.
  در روش لمینت سرامیکی، روکشی با ضخامت حدوداً 6 میلی متر متناسب با اندازه دندان ساخته شده و روی آن قرار می گیرد. البته لمینت دندان ضخامت های مختلفی دارد که می تواند کمتر از 6 میلیمتر و یا بیشتر باشد. در روش لیمنیت سرامیکی و کامپوزیتی، هدف اصلی پوشاندن عیب های دندانی مانند رنگ دندان، شکستگی دندان و فاصله‌ بین دندان ها است. در حالی که در روش بلیچینگ هدف فقط سفید کردن دندان می‌باشد.
 13. تفاوت لمینت دندان و ایمپلنت در چیست؟

  بسیاری از افراد لمینت را با ایمپلنت اشتباه می گیرند ولی باید گفت این دو روش کاملاً مجزا از یکدیگر هستند و هر یک برای درمان مورد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. ایمپلنت در واقع به عنوان جایگزینی برای دندان از دست رفته می باشد و به کاشت دندان معروف است. در حالیکه لمینت برای فرم دهی، اصلاح طرح لبخند، زیبا سازی، مرتب و سفید کردن دندان ها کاربرد دارد.

 14. بعد از لمینت کردن دندان‌ها، چه مراقبت‌هایی لازم است؟

  لمینت دندان، مراقبت‌های خاصی ندارد مگر عدم استفاده از مواد غذایی بسیار سفت و سخت و یا عدم استفاده‌ بیش از حد از مواد غذایی رنگی مثل قهوه و چای. همچنین باید نکات و موارد بهداشتی مربوط به دندان‌ها مانند روزانه دو بار مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و عدم استفاده بیش از حد از شیرینی جات رعایت شوند.
  پس از انجام لمینت، پزشک متخصص یک خمیردندان حاوی فلوراید به بیمار معرفی می‌کند که مانع از ساییدگی دندان ها شود. همچینن یک هفته پس از لمینت کردن دندان‌ها باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا عملکرد لمینت دندان و واکنش دهان نسبت به لمینت مورد بررسی قرار گیرد.
  در صورتی که فرد دارای عاداتی مانند ساییده شدن دندان‌ها یا دندان قروچه داشته باشد، دندانپزشک یک محافظ دندانی به فرد می‌دهد تا هنگام خواب آسیبی به لمینت دندان وارد نشود. همچنین اگر فرد مایل به رسیدگی بیشتر باشد باید به طور مداوم به پزشک مراجعه کند تا با خمیر ویژه سطح لمینت را صیقل دهد و در صورت یافتن کوچکترین اثر تخریبی به آن‌ها رسیدگی کند.

اگر شما هم برای رفع برخی از نواقص ظاهری دندان های خود، لمینت سرامیکی را انتخاب کرده اید، حتما برایتان اهمیت دارد که درباره دوام و ماندگاری آن اطلاعاتی داشته باشید. پس در این مقاله همراه ما باشید.

برای انجام لمینت دندان چه مراحلی باید طی شود؟ چه میزان از مینای دندان باید تراش داده شود؟ در این مقاله به بررسی مراحل لمینت دندان می پردازیم.

آیا با روکش و لمینت دندان آشنایی دارید؟ آیا تفاوت های میان این دو روش را می شناسید؟ در این مقاله به بررسی تفاوت های میان روکش و لمینت دندان می پردازیم.

از مزایای لمینت دندان چه میدانید؟ مزایای لمینت دندان نسبت به سایر روش ها چیست؟ در این مقاله به بررسی مزایا و فواید لمینت دندان می پردازیم.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با عوارض احتمالی لمینت دندان در صورت رعایت نکردن مراقبتهای ویژه، آشنا نماییم.

آیا بعد از انجام لمینت دندان باید مراقبت های خاصی صورت گیرد؟ در این مقاله به بررسی لمینت دندان و نکات مهمی که بعد از انجام آن ضروری است، می پردازیم.

آیا برای اصلاح نامرتب بودن دندان ها، لمینت گزینه مناسبی است؟ در این مقاله به بررسی تفاوت لمینت سرامیکی و ارتودنسی دندان می پردازیم.

اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید، باید حتما از بهترین برندهای موجود آشنایی پیدا کنید و در نهایت مناسب ترین آن را انتخاب نمایید. در این مقاله شما را با بهترین مارک های لمینت سرامیکی استاندارد و لمینت بدون تراش آشنا می نماییم.

آیا لمینت دندان و ونیر کامپوزیت با یکدیگر تفاوت دارند؟ چه مزایا و چه معایبی هر یک از این روش ها دارند؟ در این مقاله به بررسی تفاوت های میان کامپوزیت و لمینت دندان می پردازیم.

آیا از هزینه لمینت دندان در سال 99 اطلاع دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را از قیمت و تعرفه لمینت سرامیکی دندان در سال 99 آگاه نماییم.

نوعی روکش که در چند سال گذشته توانسته علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند، با عنوان لومینیرز شناخته می شود. در این مقاله بیشتر با لمینت لومینیرز آشنا خواهید شد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر