راهنمای جامع پر کردن دندان (ترمیم دندان) | انواع، هزینه | دریافت تخفیف

پوسیدگی دندان یک بیماری باکتریایی دندان، محسوب می شود. که اکثر افراد چه در سنین کودکی و بلوغ باشند یا در سنین بزرگسالی دچار این عارضه می شوند، اکثر افرادی که دندانهای خود را از دست می دهند دچار این عارضه شده اند، امروزه با پیشرفت های شایانی که برای بهداشت دهان و دندان در نظر گرفته شده است، ولی همچنان مردم درگیر این پوسیدگی های دندانی هستند، هنگامی که این پوسیدگی ها و یا شکستگی ها در دندان رخ می دهد، باید توسط یک سری مواد بازسازی و ترمیم شوند. همان طور که میدانید دندان یکی از مهم ترین‌ عضوهای بدن به حساب می آید زیرا ما در روز استفاده های بسیار زیادی از دندانهای خود می کنیم. این دندان ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم انواع مختلفی از خوراکی‌ های سفت و نرم را به راحتی بجویم، همانطور که می دانید ما در کودکی دارای دندان های بسیار زیبا و مقاومی هستیم، ولی این دندانها به مرور زمان اگر مراقبت های لازم را به عمل نیاوریم و بهداشت دهان و دندان خود را به درستی انجام ندهیم، دچار این پوسیدگی ها و یا شکستگی ها می شویم اگر ما نتوانیم بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنیم به باکتری ها این فرصت را می‌ دهیم تا ما را با عارضه پوسیدگی همراه کند، این باکتری ها وقتی وارد دهان و دندان ما شوند یک نوع اسید تولید می کنند، که مینای دندان را کاملا از بین می برد اگر ما به موقع از این پوسیدگی ها جلوگیری نکنیم این باکتری ها آسیب بسیار شدیدتری به مینای دندان و لثه و دندان ما وارد میکند و در نتیجه حفره های خیلی بزرگ تری در دندان ما ایجاد میکند وقتی دندان به این اوج از پوسیدگی میرسد نشان دهنده این است که مرکز دندان یا همان عصب دچار آسیب شده است، که این حفره ها را باید با مواد مناسبی پر کنیم این موادی را که پزشک برای ترمیم دندان به کار میبرند باید با محیط دهان و دندان ما سازگار باشند.

هنگامی که پزشکان بخش های پوسیده دندان را از آن جدا کرده و جای خالی آن را با مواد پر می کنند به این روند، پرکردگی دندان می گویند. هنگامی که پوسیدگی در سطح وسیعی برای بیمار رخ میدهد، پزشک به طور موقت دندان ها را پر میکند تا حساسیت دندان کم شود ولی بعد از گذشت چند روز اگر مشکل خاصی نداشته باشد، دندانپزشک ترمیم موقت را برمیدارد و ترمیم دائمی را جایگزین آن می کند.
برای پر کردن دندان از مواد مختلفی استفاده می کند، ولی باید این را بدانید که ماده ای که برای پر کردن دندان استفاده می شود، بستگی به نوع دندان و محل و موقعیت دندان دارد، دندان های آسیا که معروف به دندان های خلفی می باشند بیشترین عمل را برای فرد انجام می دهند. یعنی در هنگام جویدن به دندان های آسیا فشار زیادی وارد می شود، پس بنابراین، این دندانها باید با مواد مستحکم تری پر شوند ولی اگر دندان های جلویی دچار آسیب شده باشند باید از موادی استفاده کنند که به رنگ دندان خود بیمار باشد تا بیمار بتواند از زیبایی ظاهری بهرهمند شود.

پر کردن دندان یکی از روش های ترمیمی است که بسیاری از ما برای درمان پوسیدگی های سطحی یا عمیق دندان، تجربه میکنیم. در این مقاله با مراقبت های مناسب بعد از پر کردن دندان بیشتر آشنا خواهید شد.

دلایل زیادی برای بلیچینگ دندان ها و سفیدتر شدن دندان های شما وجود دارد؛ و دقیقاً همانطور که رنگ مو و پوست ما متفاوت است، دندان هایمان نیز گاهی رنگ متفاوتی دارند. تعداد بسیار کمی از افراد در دنیا دارای دندان های سفید و درخشان هستند و همچنین با افزایش سن رنگ دندان های ما نیز می توانند تغییر رنگ دهند. دندان ها همچنین توسط مواد غذایی و نوشیدنی هایی از قبیل چای، قهوه، سیگار کشیدن می تواند تغییر رنگ دهند.

مزایا و معایب ترمیم همرنگ دندان

چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 ساعت 05:19

امروزه از کامپوزیت و مواد همرنگ دندان برای هماهنگ شدن رنگ و شکل دندان ها و زیباتر کردن طرح لبخند استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزایا و معایب ترمیم با مواد همرنگ دندان آشنا نماییم.

برای پر کردن و ترمیم دندانهایی که دچار پوسیدگی شده اند، بیماران معمولا این سوال را مطرح می کنند که کدام ماده ترمیمی بهتر است و بیشتر عمر میکند: کامپوزیت یا آمالگام؟ در این مقاله سعی می کنیم مزایا و معایب هر دو روش را بطور خلاصه بررسی نماییم.

پوسیدگی دندان یکی از شایعترین مشکلات دندان محسوب می شود. پوسیدگی دندان بیشتر در سنین کودکی یا بلوغ رخ می‌دهد. البته لازم به ذکر است که این پوسیدگی ها در همه سنی قابل مشاهده می باشد. در این مقاله با مراحل پر کردن دندان بیشتر آشنا خواهید شد.

از ترکیب شدن فلزاتی از قبیل جیوه، نقره، قلع و مس آلیاژی با عنوان آمالگام ساخته می شود. این ماده به رنگ نقره ای می باشد و جهت پرکردن دندان ها در کلینیک های دندانپزشکی کاربرد دارد. اگر می خواهید در مورد مزایا و معایب آمالگام بدانید، این مقاله را مطالعه نمایید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر