ایمپلنت دندان | هزینه، مزایا، انواع، کاربردها، مراحل، مدت زمان و معایب

ایمپلنت دندان | هزینه، مزایا، انواع، کاربردها، مراحل، مدت زمان و معایب

چکیده مطلب

برخی از افراد به دلایل متعددی مانند ژنتیک، افزایش سن، حادثه یا ضربه، یک و یا چند دندان خود را از دست می‌دهند. جای خالی دندان در دهان علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی چهره، می‌تواند مشکلات دیگری را به دنبال داشته باشد. در گذشته افرادی که دچار این مشکل می‌شدند، از دندان مصنوعی استفاده می‌کردند که مشکلات زیادی برایشان ایجاد می‌کرد، اما امروزه روشی در علم دندانپزشکی استفاده می‌شود که افراد احساس راحتی بیشتری بعد از درمان داشته باشند. در واقع این روزها، ایمپلنت دندان (Dental implant) انقلابی بزرگ در کاشت دندان و جایگزینی دندان‌های از دست رفته، به پا کرده است. ایمپلنت، علاوه بر زیبایی بیشتر نسبت به دندان مصنوعی، راحتی بیشتری نیز دارد، زیرا همانند دندان مصنوعی از دهان خارج نمی‌شود و یک روش درمان دائمی برای دندان از دست رفته می‌باشد. اگر می‌خواهید اطلاعات لازم و کافی در مورد جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان به دست آورید، در این مقاله همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

یک نوع پروتز کاشتنی که با ظاهر میله مانند در استخوان فک جای می‌گیرد، ایمپلنت دندان می‌باشد که به آن کاشت دندان طبیعی نیز می گویند. جنس آن معمولا از تیتانیوم و یا زیرکونیا بوده که سازگاری کاملی با بدن دارند و هیچ حساسیتی برای محیط دهان ایجاد نمی‌کنند. ایمپلنت با قرار گرفتن در زیر بافت لثه، دقیقا مانند ریشه دندان عمل می‌کند و به همین جهت روکش دندان و یا دندان مصنوعی را در جای خود ثابت و محکم نگه می‌دارد. دندانپزشک، با ایجاد سوراخی در بافت لثه ایمپلنت را درون استخوان فک می‌گذارد که بعد از چند ماه به بافت استخوان جوش خواهد خورد. این پایه فلزی به صورت تک به تک و گروهی برای دندانها قابل استفاده می‌باشد و در واقع می‌تواند دارای شکل و تعدادی باشند که تاج دندان را به ریشه متصل می‌کنند.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

به طور معمول تمام افرادی که به هر دلیل دندان خود را از دست داده اند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. در واقع ایمپلنت موفقیت 96 درصدی را برای خود ثبت کرده است. تنها در مواردی خاص مانند افراد دیابتی، افراد سیگاری، افرادی که شیمی درمانی انجام می‌دهند و یا کسانی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند، بهتر است قبل از انجام ایمپلنت با دندانپزشک خود در این باره صحبت کنند.

هزینه ایمپلنت دندان

در مورد قیمت ایمپلنت دندان نمی‌توان مبلغ دقیقی را بیان کرد، زیرا هزینه کاشت دندان بر اساس فاکتورهای متعددی بررسی می‌شود که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. تعداد دندانهای مورد درمان

  ایمپلنت به صورت تک دندان و یا گروهی روی دندانها نصب می‌شود، به همین جهت تعداد دندانهایی که به ایمپلنت نیاز دارند، بر هزینه آن تاثیر بسزایی دارند.
 2. نوع ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار و بودجه مورد نظر او، بهترین نوع را برای بیمار انتخاب می‌کند. در واقع جنس ایمپلنت، نحوه ساخت و طراحی آن نیز بر هزینه ایمپلنت اثر دارد.
 3. نحوه کاشت ایمپلنت

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی، 3 روش متفاوت برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد که دندانپزشک با توجه به وضعیت بیمار، بهترین روش را مد نظر قرار می‌دهد.
 4. تاج دندان ایمپلنت

  دو نوع مختلف تاج دندان، چسبی و پیچی در ایمپلنت وجود دارد که البته تفاوت کمی از نظر قیمت با یکدیگر دارند.
 5. دستمزد جراح

  با توجه به شدت ناهنجاری بیمار و کارهایی که نیاز است تا دندانپزشک برای بیمار انجام دهد، دستمزد جراح محاسبه می‌گردد.

مدت زمان ایمپلنت دندان

این زمان بستگی به سرعت ترمیم بافت‌های دهان در بیمار و موارد متعدد دیگری دارد که معمولا بین 2 الی 3 ماه طول می‌کشد که بعد از ترمیم بافت و تشکیل استخوان، مراحل ساخت تاج دندان آغاز می‌شود. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنت دندان، بالای 95 درصد گزارش شده است.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

در ادامه به مزایای ایمپلنت دندان اشاره شده است:

 1. افزایش اعتماد به نفس

  به طور معمول تمام افرادی که به هر دلیلی، یک و یا چند دندان خود را از دست داده اند، زمان صحبت کردن و لبخند زدن اعتماد به نفس پایینی دارند. جای خالی دندان، علاوه بر از بین بردن زیبایی دندانها و صورت، تا حدودی ادا کردن کلمات را نیز برای فرد مشکل می‌کند، به همین دلیل اعتماد به نفس در هنگام صحبت کردن را کاهش می‌دهد. ایمپلنت با ایجاد طرح لبخندی زیبا، اعتماد به نفس را در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن افزایش می‌دهد.
 2. درمان دائمی

  یکی دیگر از مزیت‌های ایمپلنت دندان، ماندگاری و دوام بسیار بالای آن می‌باشد. در واقع می‌توان گفت ایمپلنت تا پایان عمر به خوبی در دهان باقی خواهد ماند.
 3. کمک به حفظ سلامت دهان و دندان

  زمانی که جای یک دندان در دهان خالی باشد، با برخورد مستقیم نوشیدنی و غذا به لثه، احتمال بروز بیماری‌های لثه به شدت افزایش می‌یابد. ایمپلنت با برطرف کردن این مشکل باعث افزایش سلامت دهان و دندان می‌گردد.
 4. بهبود عملکرد دهان و دندان

  افرادی که دندان از دست رفته دارند، در هنگام جویدن غذا دچار مشکلاتی می‌شوند. در واقع دندان از دست رفته می‌تواند قدرت جویدن را از فرد بگیرد، به همین دلیل این افراد به راحتی نمی‌توانند هر غذایی را مصرف کنند. کاشت دندان و یا ایمپلنت با برطرف کردن این مشکل، سبب بهبود عملکرد دهان و دندان می‌شود.
 5. ظاهر طبیعی

  ایمپلنت دندان بر خلاف روکش و یا دندان مصنوعی، ظاهری بسیار طبیعی و مشابه با دندان‌های فرد دارد.

سن مناسب برای ایمپلنت

برای کاشت دندان باید تا زمان شکل گیری کامل اسکلت صورت، یعنی 18 سالگی صبر کنید تا در آینده بر اثر رشد فک و صورت، ایمپلنت شما کوتاه به نظر نیاید. قبل از سن 18 سالگی امکان انجام ایمپلنت دندان وجود دارد، اما بعد از رسیدن به سن 18 باید ایمپلنت دندان عوض شود تا اندازه متناسبی با دندان‌های مجاور داشته باشد.

کاربرد ایمپلنت دندان

کاربرد ایمپلنت دندان

جدیدترین روش کاشت دندان، کاربردهای فراوانی داشته که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 1. هنگامی یک و یا چند دندان در اثر عوامل متعددی از بین رفته باشند.
 2. گاهی اوقات به دلایل مادرزادی، برخی از دندانها رشد نمی‌کنند.
 3. برای زمانی که دندان از دست رفته باشد، دندانهای مجاور با جابجایی فضای نامناسبی را ایجاد می‌کنند.
 4. برای ایجاد طرح لبخندی زیبا، ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان عبارت‌اند از:

 1. مشاوره اولیه

  در این مرحله، دندانپزشک بررسی‌های لازم را انجام داده و وضعیت دهان و دندان بیمار و همچنین رادیوگرافی گرفته شده را بررسی می‌کند. در ادامه دندانپزشک در ارتباط با مراحل درمان، زمان و مدت بهبودی اطلاعات کافی را به شما خواهد داد.
 2. بی حسی

  در اولین قدم، دندانپزشک بافت دهان را بی حس می‌کند تا در حین درمان دردی را تجربه نکنید.
 3. پیوند استخوان و کشیدن دندان

  تحلیل استخوان مانع از نگهداری و پشتیبانی دندان جدید خواهد شد. به همین علت به تراکم مناسب استخوان نیاز است. این مرحله در کاشت ایمپلنت دندان دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. در صورتی که استخوان فک تراکم کافی را نداشته باشد و یا خیلی نرم باشد، قبل از انجام جراحی نیاز به پیوند استخوان فک وجود دارد. در واقع اهمیت این پیوند به این دلیل است که در هنگام جویدن، فشار زیادی به استخوان فک وارد می‌شود که اگر استخوان نتواند پشتیبان ایمپلنت باشد، کاشت ایمپلنت موفقیت آمیز نخواهد بود. پیوند استخوان یک پایه محکم برای کاشت ایمپلنت دندانی فراهم می‌کند.
 4. قرار دادن ایمپلنت

  در این مرحله، دندانپزشک پیچی را درون استخوان فک قرار می‌دهد که انجام این کار شاید حدود ۲ ساعت زمان ببرد.
 5. قرار دادن هیلینگ کپ یا تاج موقت

  پس از قرار گرفتن ایمپلنت درون استخوان فک، دندانپزشک برای بهبود مناسب بافت لثه، هیلینگ کپ را روی ایمپلنت قرار می دهد. در واقع این قطعه فلزی سبب دور ماندن لثه از ایمپلنت می شود که بین 10 تا 14 روز باقی می ماند.
 6. قرار دادن Abutment در ایمپلنت دندان

  این قسمت به ایمپلنت پیچ شده و در واقع پشتیبان تاج می‌باشد. تاج موقت حدود 4 تا 6 هفته نگه داشته می‌شود تا در این مدت تاج دائمی ساخته شود. زمان کارگذاری تاج موقت، بافت در حال بهبود بوده و این بافت در اطراف دندان مصنوعی دقیقا مانند دندان طبیعی شکل می‌گیرد.
 7. قرار دادن تاج دائمی

  در این مرحله تاج دائمی به داخل abutment پیچ شده و یا در جای خود چسبیده می‌شود که البته مورد دوم مناسب‌تر است، زیرا احتمال دارد سوراخ پیچ در بعضی از زاویه‌ها مشاهده شود. نوعی تاج قابل جابه جایی نیز وجود دارد که از پلاستیک صورتی رنگ همانند بافت لثه و ساختار طبیعی دندان می‌باشد و روی قالب فلزی نصب می‌شود. بیمار می‌تواند این تاج را برای تمیز کردن از دهان خود خارج کند.

کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

این روش بسیار راحت‌تر و کم تهاجمی‌تر بوده و بیمار تجربه راحت‌تری خواهد داشت. بیولیزر با داشتن سیستم فیبر نوری که به ابزار دستی این دستگاه متصل است، به طور مستقیم به بافت هدف برخورد کرده و صدای ناخوشایند مانند دریل جراحی ندارد. لیزر می‌تواند یک روش مطمئن و راحت برای جایگزینی روشهای قدیمی باشد و این امکان را به دندانپزشک بدهد که درمان‌های پیچیده‌تر را راحت‌تر انجام دهد. همچنین بیمار درد کمتری را تجربه کرده و دوره نقاهت، سریع تر سپری می‌شود.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌ها بر اساس فاکتورهای متعددی تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. انواع ایمپلنت بر اساس نحوه کاشت

  1. ایمپلنت فرورونده: در این روش بسیار رایج، پیچی به استخوان فک وارد شده و تاج دندان بر روی آن قرار داده شود. جالب است بدانید که در این روش نیازی نیست تا تعداد دندان سوار شده برابر با تعداد پیچ موجود در فک باشد.
  2. ایمپلنت برسازی درون کاشتی: در این روش، دندانپزشک پایه فلزی را زیر لثه و روی استخوان فک چسبانده تا دندان نگه داشته شود. برای افرادی که دوست دارند تا دندان کاملا ثابت قرار گیرد، این روش مناسب می‌باشد.
 2. انواع ایمپلنت بر اساس مرحله کار

  1. ایمپلنت تک مرحله ای: در این روش بدون نیاز به جراحی دوم، تاج دندان روی آن قرار داده می‌شود.
  2. ایمپلنت دو مرحله ای: این روش به صورتی است که در ابتدا ایمپلنت داخل فک قرار می‌گیرد و بعد لثه بخیه می‌شود. این کار برای فشار وارد نشدن به ایمپلنت صورت می‌گیرد. هر زمان که زخم خوب شد، جراحی دوم برای قرار دادن تاج انجام می‌شود.
 3. انواع ایمپلنت بر اساس نوع اتصال دهنده

  1. ایمپلنت‌های اندو استیل: این ایمپلنت‌های رایج برای جراحی‌های دو مرحله ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. شکل آنها به صورت پیچ‌های کوچکی بوده و معمولا از تیتانیوم می‌باشند. دندان مصنوعی روی این نوع ایمپلنت که درون استخوان فک گرفته است، سوار می‌شود.
  2. ایمپلنت‌های ساب پریو استیل: این نوع ایمپلنت روی استخوان فک و زیر لثه قرار گرفته و تقریبا بخشی از آن برای نگه داشتن دندان از لثه بیرون می‌ماند. این روش برای افرادی که استخوان فک آنها سالم نیست، انتخاب مناسبی می‌باشد. این ایمپلنت‌ها برای جراحی‌های یک مرحله ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان با تمام مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد که معایب و عوارض ایمپلنت دندان عبارت‌اند از:

 1. عفونت دندان

  متخصص ارتودنسی دارای مهارت حتما توصیه‌های لازم در رابطه با بهداشت دهان و دندان را به بیمار خواهد داد تا فک دچار عفونت نشود. اگر فک دچار عفونت شود، کاشت ایمپلنت را پس زده و در موارد شدید، بافت استخوان از دست می‌رود.
 2. احتمال آسیب به لثه

  در صورتی که متخصص ارتودنسی دارای مهارت، کاشت ایمپلنت را انجام ندهد، احتمال آسیب رسیدن به لثه در حین درمان وجود دارد.
 3. بروز آسیب‌های سینوسی

  حفره سینوسی با استخوان فک در ارتباط می‌باشد، به همین جهت اگر کاشت ایمپلنت به درستی صورت نگیرد و وارد حفره سینوسی گردد، احتمال التهاب و عفونت آن وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر درمان را به دست متخصص بسپارید، این مورد نیز اتفاق نخواهد افتاد.
 4. بروز آلرژی

  برخی از بیماران به جنس پایه‌های ایمپلنت حساسیت دارند که بعد از کاشت ایمپلنت دچار تورم و التهاب می‌شوند. البته این مورد بسیار نادر است.
 5. پس زدن عمل ایمپلنت دندان

  گاهی اوقات این امکان وجود دارد که بدن ماده خارجی وارد شده را نپذیرد و آن را پس بزند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، دندانپزشک راهکاری را برای جلوگیری از این شکست ارائه خواهد داد.

سوالات متداول

 1. اهداف رادیوگرافی برای کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

  رادیوگرافی برای آگاهی و کسب اطلاعات کافی از کیفیت و زاویه استخوان، رابطه بین ساختمان‌های آناتومیک و ایمپلنت و همچنین وجود ضایعات احتمالی در نقاط مورد نظر است.
 2. آیا کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟

  ایمپلنت دندان تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود، در نتیجه در حین کاشت ایمپلنت بیمار دردی نخواهد داشت. پس از جراحی با توجه به کیفیت استخوان و واکنش بافتی بیمار، مقداری درد و تورم وجود دارد که داروهای مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک کاهش می‌یابد.
 3. آیا ایمپلنت دندان قدیمی نیاز به جایگزینی دارد؟

  این امکان تا حد زیادی وجود دارد که ایمپلنت دندانی شما اگر دچار مشکلاتی از جمله عفونت و یا آسیب‌های دیگر نشود، تا پایان عمر باقی بماند و نیازی به تعویض نداشته باشد. شما باید هر چند وقت یکبار برای چکاپ دندان‌های خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا از سالم بودن ایمپلنت دندانی خود مطمئن شوید. البته این نکته بسیار حائز اهمیت می‌باشد که نتیجه نهایی ایمپلنت به نسبت زیادی به مهارت دندانپزشک بستگی دارد.
 4. آیا امکان عدم موفقیت ایمپلنت وجود دارد؟

  به طور کل در هر درمانی امکان عدم موفقیت به دلایل متعددی وجود دارد و ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. با این حال کاشت ایمپلنت دندانی یکی از موفق‌ترین درمان‌های دندانپزشکی می‌باشد و طبق بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته بالای 95 درصد موفقیت آمیز می‌باشد.
 5. آیا امکان سفید کردن ایمپلنت دندان وجود دارد؟

  این نکته را باید در نظر داشته باشید که بلیچینگ دندان هیچ تاثیری بر ایمپلنت ندارد و ایمپلنت دندانی را نمی‌توان سفیدتر کرد. به همین جهت اگر تصمیم برای بلیچینگ دارید، این کار را قبل از ایمپلنت دندانی انجام دهید تا رنگ آنها با هم یکی باشد.
 6. دلایل عدم موفقیت ایمپلنت چیست؟

  در اکثر اوقات عدم موفقیت ایمپلنت در کنترل دندانپزشک بوده و می‌تواند آن را درمان کند. یکی از شایع‌ترین دلایل شکست این درمان، عفونت و تحلیل رفتن استخوان می‌باشد. این عفونت ناشی از ضعف بهداشت دهان و دندان بوده و در صورت عدم درمان، می‌تواند سبب تخریب استخوان، لق شدن دندان و در نهایت از دست رفتن دندان شود.

تفاوت و شباهت ایمپلنت با دندان طبیعی

سه شنبه, 05 اسفند 1399 ساعت 12:40

اگر شما هم قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده است که چه  شباهت ها و چه تفاوت هایی بین دندان طبیعی با ایمپلنت دندان وجود دارد. در این مقاله ایمپلنت را با دندان طبیعی مقایسه خواهیم کرد.

بهترین روش جایگزینی دندان از دست رفته، ایمپلنت دندان می باشد که امروزه ایمپلنت دندان دیجیتال با مزیت های بی نظیر در برخی از مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ایمپلنت دیجیتال دندان آشنا نماییم.

معرفی و آشنایی با انواع ایمپلنت دندان

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 ساعت 12:29

ایمپلنت دندان انواع متفاوتی دارد و بر اساس دسته بندی های متنوعی، تقسیم بندی شده است. در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با انواع روش های ایمپلنت دندان و تمام موارد مربوط به آن آشنا نماییم، پس همراه ما باشید.

اگر شما هم قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، حتما تمایل دارید تا آشنایی کامل با اجزای آن داشته باشید. در این مقاله اجزای ایمپلنت دندان را برای شما شرح می دهیم، پس همراه ما باشید.

آیا از طول عمر و ماندگاری ایمپلنت دندان آگاهی دارید؟ آیا عوامل موثر بر طول عمر ایمپلنت دندان را می شناسید؟ در این مقاله شما را با تمام موارد مربوط به طول عمر ایمپلنت دندان آشنا خواهیم کرد.

آیا برای جایگزینی دندان از دست رفته خود به دنبال روش درمانی مناسب می گردید؟ حتما ایمپلنت دندان و بریج دندان به گوشتان خورده است. آیا تفاوت های این دو روش درمانی را با یکدیگر می دانید؟ در این مقاله شما را با تفاوت ایمپلنت دندان و بریج دندان آشنا خواهیم کرد.

گاهی اوقات ارتودنسی به تنهایی قادر به پر کردن فاصله بین دندان ها نمی باشد و ایمپلنت به همراه ارتودنسی به اصلاح این ناهنجاری می پردازد. برای اینکه با نقش ایمپلنت در ارتودنسی آشنا شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

 آیا قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و تمایل دارید تا قبل از شروع درمان، در رابطه با مدت زمان درمان آن آگاهی داشته باشید؟ در این مقاله طول درمان ایمپلنت دندان را برای شما شرح می دهیم.

آیا تاثیر و اهمیت مارک ایمپلنت دندان را می دانید؟اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، علاوه بر تمام موارد مربوط به آن، بهتر است در ارتباط با انواع مارک ایمپلنت نیز آگاهی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، حتما درد ناشی از آن فکر شما را به خود مشغول کرده است. اگر می خواهید تمام اطلاعات لازم را درباره درد ایمپلنت دندان بدانید، در این مقاله ما را همراهی نمایید.

همانطور که می دانید دندان های جلویی تاثیر بسیار زیادی در ظاهر و زبیایی دندان ها دارند و اگر به هر دلیلی از دست بروند، سریعا به دنبال یک روش درمانی مناسب برای آن هستید. در این مقاله شما را با یکی از روش های جایگزینی دندان از دست رفته، به نام ایمپلنت دندان جلو آشنا خواهیم کرد.

اگر دندان های خود را به هر دلیلی از دست داده اید، حتما به دنبال یک روش مناسب و سریع برای جایگزینی آن می باشید. یکی از روش های ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری می باشد که اگر می خواهید در ارتباط با آن، اطلاعاتی کسب کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

آیا از مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان اطلاعی دارید؟ باید بدانید که بعد از هر عمل جراحی چه کوچک و چه بزرگ، مراقبت های بعد از آن اهمیت بسیار زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آیا برای جایگزینی دندان از دست رفته خود قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید؟حتما تمایل دارید تا قبل از انجام آن، از مراحل ایمپلنت اطلاعاتی به دست بیاورید. در این مقاله شما را با مراحل ایمپلنت دندان آشنا خواهیم کرد.

با وجود اینکه ایمپلنت دندان درصد موفقیت بسیار بالایی دارد، اما می تواند معایب و عوارضی به دنبال داشته باشد. اگر می خواهید که در ارتباط با عوارض ایمپلنت دندان، اطلاعاتی کسب کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟ در این مقاله با مزایای ایمپلنت دندان شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد.

آیا برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید؟ آیا می خواهید قبل از شروع درمان از هزینه های آن آگاهی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

اگر شما هم قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، حتما یکی از مسائلی که ذهن شما را به خود درگیر کرده است، عدم موفقیت درمان ایمپلنت است. آیا می دانید که شکست ایمپلنت دندان به چه دلایلی اتفاق می افتد؟ آیا علائم آن را می شناسید؟ چه روش های درمانی برای شکست ایمپلنت دندان وجود دارد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را به دست آورید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.