قیمت لمینت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | تخفیف لمینت دندان قیمت لمینت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | تخفیف لمینت دندان

قیمت لمینت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | تخفیف لمینت دندان

چهارشنبه, 14 آبان 1399 ساعت 13:08
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

 نکته ای که امروزه حائز اهمیت است، زیبایی دندان حتی بعد از درمان پوسیدگی دندان می باشد. این نکته برای افراد وجود دارد که برای انجام طرح لبخد و زیبا ساختن دندان های خود از چه روشی و چه مارکی از مواد مورد نظر می استفاده کنند و چه هزینه ای را بابت آن باید بپردازند. در این مقاله به بررسی موارد ذکر شده و قیمت لمینت دندان می پردازیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست؟

با توجه به نیاز هر شخص و با کمک مواد رنگی دندان، پوسته نازکی به نام لمینت دندان به جهت زیبایی و ترمیم دندان ها ساخته می شود. لمینت دندان به وسیله دندانپزشک بر روی سطح جلویی دندان ها نصب می گردد و باعث تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان می شود. این پوسته نازک، جنسی از سرامیک داشته و دارای استحکام بسیار بالایی می باشد. لمینت دندان به زیبایی دندان های شما کمک کرده و برای داشتن اعتماد به نفس در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن بسیار تاثیر گذار است. لمینت می تواند اشکالات ظاهری دندان مانند فاصله بین دندان ها، ظاهر نامناسب و بد رنگی دندان را ترمیم نماید. این کار به کمک مواد سفید رنگ و یا همرنگ دندان انجام می شود.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

شاید یک سوال ذهن شما را مشغول کرده باشد و آن هم اینکه چرا به دلیل وجود تعرفه ثابت برای لمینت دندان، هزینه ها متفاوت و متغیر می باشند. برای پاسخ به سوال شما در ادامه مقاله به بررسی تمام عواملی که هزینه لمینت را تحت تاثیر قرار می دهند، می پردازیم:

 1. نوع لمینت

  لمینت به انواع مختلفی مانند لومینیرز، مستقیم، غیر مستقیم و .. وجود دارد که بر اساس نوع استفاده شده لمینت، هزینه آن متفاوت است.
 2. تعداد دندان مورد درمان

  با توجه به تعداد دندان هایی که به درمان نیاز دارند و بر اساس تعداد واحد لمینت مورد نیاز، هزینه لمینت متغیر می باشد.
 3. تخصص دندانپزشک

  در صورتی که دکتر معالج، متخصص زیبایی دندان باشد، هزینه دستمزد دندانپزشک بالاتر است. کاشت لمینت ونیر به علت نیاز بیشتر برای تراشیدن دندان، به مهارت بالاتر دندانپزشک نیاز دارد، زیرا در صورتی که مقدار بیشتری از مینای دندان شما را تراشیده شود و به عاج دندان برسد، سبب ضعیف بودن اتصال لمینت شده و احتمال افتادن آن وجود دارد.
 4. محل قرار گیری کلینیک

  موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی به طور مستقیم بر روی هزینه درمان تاثیر گذار است. اینکه کلینیک دندانپزشکی در کدام منطقه شهر قرار گرفته است، باعث تغییر قیمت ها می شود.
 5. هزینه لابراتوار

  لابراتوار ساخت پروتز های دندانی و یا آزمایشگاه دندانسازی نیز، می تواند در مجموع هزینه های درمان لمینت تاثیر گذار باشد.
 6. هزینه های اضافی

  هزینه های جانبی برای برآورد هزینه کلی و دقیق لمینت دندان، بسیار تاثیر گذار می باشند. برای نمونه لمینت غیر مستقیم دندان، نیاز به یک روکش موقت، از زمان تراشیده شدن دندان تا آماده شدن لمینت دارد. هزینه ویزیت، نسخه دندانپزشک و همچنین عکس و اسکن مورد نیاز، به هزینه کلی درمان اضافه می شود.

قیمت لمینت دندان

پس از آشنایی با روش درمان لمینت برای زیبایی دندان، مهم ترین مسئله ای که پیش رو می باشد، بحث هزینه لمینت است. با توجه به وجود مطالب مهم و کار آمد در این مقاله می توانید نسبت به هزینه لمینت آگاهی لازم را پیدا کنید. نوع درمان برای هر فرد متفاوت است و هزینه لمینت را تحت تاثیر قرار می دهد. لمینت انواع مختلفی دارد که با توجه به اینکه کدام نوع انتخاب بیمار است هزینه ها متفاوت می شود. سرامیک های انتخاب شده با توجه به دوام در برابر شکستگی و همچنین مقاومت در برابر نیروهای فشاری دارای دسته بندی های زیر می باشند:

 1. سرامیک های تقویت شده با لوسایت
 2. سرامیک های فلدسپاتیک
 3. سرامیک های اکسید آلومینیوم
 4. سرامیک های دی سیلیکات لیتیوم
 5. لومینیرز
 6. سرامیک های کوارتز ساختگی
 7. زیر کونیا با دستگاه CAD-CAM

باید بدانید هزینه لمینت با جنس کامپوزیت هزینه مناسب تری نسبت به سرامیک دارد.

بیشتر بخوانید: قیمت کامپوزیت دندان

علل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

علل تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

دلایل تفاوت قیمت لیمنت سرامیکی و ونیر کامپوزیت عبارتند از:

 1. نحوه نصب ونیر دندان

  شکل و نحوه نصب ونیر دندان، سبب تغییر قیمت ونیر کامپوزیت و لمینت می گردد. برای کاشت لمینت سرامیکی، دندان ها نیاز به آماده سازی دارند، در حالی که ونیر کامپوزیت به تراشیدن دندان و آماده سازی خاصی نیاز ندارد. برای بستن فاصله بین دندان ها، ترمیم شکستگی، لب پر شدن دندان و تغییر رنگ از لمینت دندان که هم رنگ دندان بوده، استفاده می گردد. برای پوشش عیوب دندان، لمینت سرامیکی به شکل لایه ای نازک روی دندان ها قرار می گیرد. برای نصب لیمنت روی دندان، ۲ روش وجود دارد. یک روش این است که برای این کار دندانپزشک در حدود یک میلی متر مینای دندان را تراش داده و توجه داشته باشد که آسیبی به عاج دندان وارد نشود. پس از آن لمینت را روی دندان می چسباند. در روش بعدی دندانپزشک لومینیرز را روی سطح دندان قرار می دهد که این کار نیاز به تراشیدن دندان ندارد. برای نصب ونیر کامپوزیت، دندانپزشک کامپوزیت را روی سطح دندان قرار داده و پس از آن به کمک نوعی لیزر، کامپوزیت را روی دندان فیکس می کند. در ادامه با پولیش دندان، ناهمواری روی سطح دندان را از بین می برد.
 2. جنس ونیر دندان

  با در نظر گرفتن جنس و نوع ساخت، لمینت ها به دو دسته ی لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت تقسیم بندی می شوند. جنس لمینت از پرسلن بوده که برای مقاومت و دوام آن از مواد اولیه بسیار مرغوبی به کار گرفته می شود. جنس کامپوزیت دندان، نوعی پلاستیک می باشد و به همین علت مقاومت سرامیک را ندارد. این مواد از سرامیک بسیار ارزان تر بوده، به همین جهت است که تفاوت قیمتی بین لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت وجود دارد.
 3. مقاومت ونیر در برابر شکستگی و سایش و تغییر رنگ

  مقاومت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی در برابر شکستگی، لب پر شدن و زرد شدن، می تواند دلیل دیگری بر تفاوت قیمت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی باشد. با وجود مقاومت بالاتر لمینت سرامیکی، اگر بیمار مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان را برای حفظ آن انجام ندهد، احتمال لب پر شدن و یا حتی شکستگی لمینت وجود دارد. البته باید گفت لمینت سرامیکی در برابر ضربه و سایش بسیار مقاوم است. بر خلاف ونیر کامپوزیت که مقاومت کمی در برابر فشار و ضربه دارد. مقاومتی که لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت در برابر تغییر رنگ دارند نیز می تواند عاملی برای تفاوت قیمت این دو باشد. ونیر کامپوزیت بیشتر از لمینت سرامیکی تحت تاثیر مواد رنگی مانند چای و قهوه می باشد، بنابراین دندان ها بیشتر تغییر رنگ داده و زرد می شوند. لمینت سرامیکی می تواند در برابر زرد شدن مقاومتی 10 ساله داشته باشد، بر خلاف کامپوزیت ها که در مدت زمان کوتاهی زرد می شوند.
 4. دستمزد دندانپزشک

  برای لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت، باید دندانپزشک متخصصی را انتخاب کنید، زیرا در غیر این صورت بعد از نصب ونیر دندان، دچار عوارض کوتاه مدت می شوید. لمینت سرامیکی نیاز به تراشیدن بیشتری از مینای دندان دارد، بنابراین دندانپزشک حتما باید مهارت کافی را داشته باشد تا آسیبی به عاج دندان وارد نشود. در صورتی که مینای دندان بیش از اندازه تراشیده شود تا حدی که به عاج دندان برسد، در این صورت اتصال لمینت ضعیف بوده و امکان افتادن آن از روی دندان زیاد است. پس دستمزد دندانپزشک هم می تواند دلیلی بر تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت باشد.
 5. محل کاشت ونیر

  باید بدانید کشوری که در آن زندگی می کنید، همچنین شهر و منطقه زندگی شما در کنار مراحل، امکانات و روند کار در تفاوت قیمت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت نقش دارد.
 6. تکنولوژی طراحی و ساخت ونیر

  مهارت دندانپزشک برای طراحی و پولیش کامپوزیت بسیار موثر است و برای این کار نیاز به تکنولوژی خاصی نیست، بر خلاف لمینت سرامیکی که با تکنیک های بسیار خاص در لابراتوار ساخته می شود. تکنولوژی به کار رفته برای ساخت لمینت سرامیکی سبب شده تا هزینه بیشتری نسبت به ونیر کامپوزیت داشته باشد. در صورتی که در لابراتوار، تکنولوژی CAD/CAM استفاده شود، سبب چند برابر شدن هزینه لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت می شود.
 7. مارک لمینت دندان

  برای پوشاندن عیب ظاهری دندان و همچنین تطابق رنگ لمینت با دندان ها، انتخاب مارک لمینت دندان با مشورت دندانپزشک متخصص بسیار اهمیت دارد. در بازار برند های لمینتی با کیفیت و ظاهری شبیه به دندان های طبیعی در انواع مختلفی وجود دارند و این ونیر ها برای برقراری پیوند یا مینای دندان بسیار مناسب می باشند. در دسته بندی کلی دو نوع لمینت سرایمکی استاندارد و لمینت بسیار نازک بدون تراش وجود دارد و هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

نحوه پرداخت هزینه لمینت دندان

نحوه پرداخت هزینه لمینت دندان

پرداخت هزینه لمینت دندان در مراکز درمانی مختلف متفاوت می باشد. با توجه به شرایط کلینیک و دندانپزشک، نحوه پرداخت می تواند به دو صورت نقدی و اقساطی انجام گیرد. هزینه کلی با توجه به عوامل متعددی مانند تعداد واحد های لمینت دندان، درمان های مورد نیاز دیگر از جمله پوسیدگی و ... تعیین می گردد. این هزینه با مشاوره دندانپزشک به اطلاع بیمار می رسد. به طور معمول پس از انجام لمینت دندان، در صورتی که بیمار توانایی پرداخت هزینه را نداشته باشد، این هزینه به صورت قسطی از او دریافت می گردد. بعضی دندانپزشکان با بررسی شرایط بیمار و یا حتی با توجه به درخواست بیمار فقط هزینه مواد لمینتی را از بیمار گرفته و برای خود دستمزدی در نظر نمی گیرند. برخی از کلینیک ها به دلایل متفاوتی تخفیفاتی را برای درمان در نظر می گیرند که در این صورت بیمار در شرایط بسیار بهتری برای پرداخت هزینه قرار می گیرد.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را پرداخت می کند؟

لمینت دندان از نوع لمینت سرامیکی و یا ونیر کامپوزیت، در بین درمان های زیبایی دندانپزشکی هستند و به همین دلیل تحت پوشش هیچ یک از بیمه های درمانی نمی باشند. باید بدانید حتی بیمه های بسیار کمی هزینه ایمپلنت دندان که جز موارد درمانی می باشد را تحت پوشش قرار می دهند.

صرفه جویی در هزینه لمینت

صرفه جویی در هزینه لمینت

در صورتی که به مراقبت های بعد از لمینت دندان توجه کنید، می توانید دوام و ماندگاری آن را افزایش دهید. مراقبت های لازم عبارتند از:

 1. بهداشت دهان و دندان : همواره باید بهداشت دهان و دندان خود را بسیار جدی بگیرید تا از بروز بیماری های لثه جلوگیری کنید. بیماری لثه می توان بر ظاهر لمینت دندان تاثیر گذار باشد. سعی کنید حداقل روزی دو بار مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.
 2. مراعات در استفاده از دهانشویه: برای استفاده از دهانشویه با دندانپزشک خود مشورت کنید، زیرا دهانشویه حاوی فلوراید در صورت استفاده بیش از اندازه ممکن است روی لمینت ها تاثیر بگذارد.
 3. پرهیز از مصرف مواد غذایی رنگی: برای جلوگیری از تغییر رنگ سریع دندان ها، از مصرف چای و قهوه اجتناب کنید. می توانید برای مصرف این نوع نوشیدنی ها از نی کمک بگیرید.
 4. مراجعه مکرر به مطب دندانپزشکی: مراجعه مکرر به کلینیک دندانپزشکی می تواند مانع ایجاد بسیاری از بیماری های دهان و دندان شود.
 5. ترک برخی از عادت های رفتاری نامناسب: با وجود اینکه لمینت دوام و استحکام بالایی دارد، اما باید از برخی عادت های رفتاری مانند ناخن خوردن، جویدن قلم و مداد، خوردن یخ و دندان قروچه پرهیز کنید، زیرا دندان قروچه می تواند آسیب جدی به لمینت دندان وارد کند.
 6. اجتناب از مصرف دخانیات: سیگار می تواند سبب تغییر رنگ لمینت دندان شود، بنابراین اگر سعی دارید ظاهر زیبای لمینت دندان خود را حفظ کنید، مصرف سیگار را ترک نمایید.

طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان استحکام بالایی دارد و دوام و ماندگاری آن حدود 10 الی 20 سال می باشد. باید بدانید این میزان طول عمر حدود دو برابر بیشتر از کامپوزیت می باشد. با توجه به آسیب وارد شده به لمینت دندان و یا نوع ساییدگی، لمینت نیازمند ترمیم می باشد. برای افزایش ماندگاری لمینت، از مراجعه به مطب دندانپزشکی غافل نشوید و بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت کنید. لازم به ذکر است روکش لمینت دندان روشی دائمی نیست و نیازمند مراقبت و ترمیم می باشد. با نگهداری و مراقبت درست از آن ها می توانید مدت زمان بیشتری لمینت دندان خود را حفظ کنید.

خواندن 1256 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 20 خرداد 1400 ساعت 14:06
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر