هزینه جرم گیری دندان سال 1400 | بهترین قیمت جرم گیری دندان هزینه جرم گیری دندان سال 1400 | بهترین قیمت جرم گیری دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی

هزینه جرم گیری دندان سال 1401 | بهترین قیمت جرم گیری دندان

سه شنبه, 06 اسفند 1398 ساعت 07:59
این مورد را ارزیابی کنید
(50 رای‌ها)

همه افراد احتمالا حداقل یک بار جرم گیری دندان را در زندگی خود تجربه می‌کنند.

با وجود اینکه این درمان، از روش‌های کم هزینه دندانپزشکی محسوب می‌شود، اما یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد انجام این درمان را دارند، هزینه جرمگیری دندان می‌باشد.

در این مقاله مختصر و مفید با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را در خصوص قیمت جرم گیری و بروساژ دندان به دست آورید.

عوامل موثر بر قیمت جرمگیری دندان

عوامل موثر بر قیمت جرمگیری دندان

به طور کلی فاکتورهای متعددی مانند شدت ناهنجاری و داشتن بیماری پریودنتال فعال، بیمه دندانپزشکی، ابزار و روش مورد استفاده و ...، در قیمت جرمگیری و بروساژ دندان اثر گذار می‌باشند. در صورتی که دچار بیماری پیشرفته لثه باشید، دندانپزشک شما را به پریودنتیست ارجاع داده که هزینه بیشتری را دریافت می‌کند، البته این نکته را در نظر داشته باشید که متخصص، بهترین روش و درمان را برای شما به کار خواهد گرفت. برخی دیگر از عوامل موثر بر هزینه جرم گیری دندان در ادامه بررسی شده‌اند:

 1. ویزیت و معاینه

  در معاینه، دندانپزشک به طور کامل وضعیت دهان و دندان را بررسی می‌کند تا در صورت لزوم روش‌های درمانی و مراجعات بعدی را برایتان شرح دهد.
  در نظر داشته باشید که ویزیت و معاینه اولیه در کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی هزینه‌ای برای شما عزیزان نخواهد داشت و می‌توانید به صورت رایگان از وضعیت دندان‌های مطلع شوید.
 2. مهارت و تخصص دندانپزشک

  به طور معمول دندانپزشک دارای تخصص دستمزد بالاتری نسبت به دندانپزشک عمومی دریافت می‌کند، زیرا سطح بالاتری از درمان را به شما ارائه خواهد داد. اگر شدت بیماری پیچیده‌تر باشد، معمولا دندانپزشک عمومی شما را به متخصص ارجاع خواهد داد که ایشان با استفاده از تجهیزات تخصصی و روش‌های درمانی پیشرفته‌تر، شما را تحت درمان قرار می‌دهد.
 3. هزینه‌های مربوط به جرم گیری عمیق دندان

  برای برخی بیمارانی که برای جرم گیری استاندارد به مطب دندانپزشکی مراجعه می‌کنند، اسکیلینگ و صاف کردن سطح ریشه توصیه شده که هزینه‌های خود را به دنبال دارد. در صورتی که دندانپزشک متخصص تشخیص صاف کردن سطح ریشه و اسکیلینگ را دهد، یعنی شما نیازمند جرم گیری عمیق دندان هستید و شاید نیاز باشد تا با کمک اشعه ایکس بهترین درمان در نظر گرفته شود که هزینه‌های بیشتری را شامل می‌شود.
 4. درمان‌های بعدی

  به طور معمول اسکیلینگ پریودنتال یا جرم گیری عمیق در چند جلسه انجام می‌شود. برای اثر بخشی، این فرایند درمان حدود هر دو هفته یک بار انجام خواهد شد. توجه داشته باشید که فاصله افتادن زیاد بین این جلسات درمانی، نتیجه بخشی مورد نظر را نخواهد داشت. همچنین بعد از اتمام جلسات جرم گیری عمیق، بهتر است هر 3 ماه یک بار برای چکاپ وضعیت پریودنتال به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

هزینه جرم گیری دندان در سال 1401

جرم گیری دندان چقدر هزینه دارد؟ این سوال حتما برای شما نیز پیش آمده است.

معمولا قیمت جرم گیری دندان توسط دندانپزشک عمومی و متخصص پریودنتال تفاوت‌هایی با هم دارند. اما حدود نرخ جرم گیری دندان را می‌توان بین 800.000 تا 1.200.000 تومان (هشتصد هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان) دانست.

تخفیف جرم گیری دندان

در کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی، هزینه جرم گیری کامل دندان، مبلغ 600.000 تومان (ششصد هزار تومان) در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که اگر درمان شما نیاز به دو جلسه داشته باشد، هزینه مجدد از شما گرفته نخواهد شد. 

با این حال تعداد جلسات بیش از دو جلسه می‌تواند هزینه مجدد در پی داشته باشد. 

لیست قیمت جرم گیری دندان

در جدول زیر، هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 بیان شده است:

شروع قیمت از (به تومان) نوع درمان
300.000 جرم گیری دندان یک فک
600.000 جرم گیری دندان دو فک
500.000 هزینه جرم گیری لثه
600.000 هزینه جرم گیری زیر لثه
600.000 هزینه جرم گیری با ایرفلو
500.000 هزینه بروساژ دندان
 (برای هر دو فک) 307.272 هزینه جرم گیری دندان با بیمه تامین اجتماعی
  (برای هر دو فک) 307.272  هزینه جرم گیری دندان با دفترچه نیروهای مسلح

آیا بیمه هزینه جرم گیری دندان را پرداخت می‌کند؟

آیا بیمه هزینه جرم گیری دندان را پرداخت می‌کند؟

جرم گیری دندان روش زیبایی در دندانپزشکی محسوب نمی‌گردد و کاربردهای درمانی به دنبال دارد. به همین جهت اکثر بیمه‌های درمانی و تکمیلی تعرفه‌هایی برای این درمان دندانپزشکی به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعرفه جرم گیری دندان، لازم است تا با مطب دندانپزشکی مورد نظر و بیمه درمانی خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

آیا می‌توان مانع از پرداخت هزینه‌های اضافی جرم گیری دندان در آینده شد؟

جرم می‌تواند بافت نگهدارنده دندان را از بین برده و سبب تحلیل لثه شود که تحلیل لثه، مشکلات و بیماری‌های دیگری را به همراه می‌آورد. زمانی که جرم گیری لثه را انجام دادید، اگر مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های دندانپزشک را جدی بگیرید، مراجعات آینده شما به مطب دندانپزشکی کم شده که سبب صرفه جویی در هزینه‌های جرم گیری دندان در آینده می‌گردد.

بدین منظور لازم است تا اقدامات زیر را به درستی رعایت کنید:

 •  سعی کنید حداقل روزی 2 یا 3 بار مسواک بزنید و حتما از نخ دندان استفاده داشته باشید.
 • اجازه ندهید تا باقی مانده مواد غذایی مدت زیادی بین دندان‌هایتان باقی بمانند.
 • قرقره کردن آب پس از هر وعده غذایی و استفاده از دهانشویه به خصوص آب نمک کمک بزرگی به شما خواهد کرد.
 • توجه داشته باشید که پس از جرم گیری دندان، نوشیدنی خیلی داغ و یا خیلی سرد مصرف نکنید تا حساسیت دندان‌ها کاهش یابد.
 • همچنین تا چند روز از مصرف سیگار و دخانیات دوری کنید.

مقایسه قیمت جرم گیری دندان در ایران و کشوهای دیگر

شاید برایتان جالب باشد تا تفاوت قیمت جرم گیری دندان در کشور خودمان را با دیگر کشورها بدانید.

هزینه جرم گیری دندان در ایران بین 800.000 الی 1.000.000 تومان
هزینه جرم گیری دندان در سایر کشور ها حدود 50 دلار تا 100 دلار

آیا جرم گیری دندان قیمت زیادی دارد؟

آیا جرم گیری دندان قیمت زیادی دارد؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید به نکته مهمی توجه داشته باشید. همانطور که پیش‌تر برایتان بیان نمودیم، جرم گیری یک روش برای زیبایی نبوده، بلکه جنبه درمانی دارد. هر چقدر هم که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، برخی از پلاک‌ها و جرم‌ها را نمی‌توانید به کمک مسواک و نخ دندان از روی دندان‌های خود بردارید. برخی از این پلاک‌ها در بخش‌هایی از دندان قرار می‌گیرند که شما دسترسی درستی به آن قسمت ندارید. پس لازم است تا هر چند وقت یک بار برای جرم گیری، به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید. به طور کلی هزینه جرم گیری در کشور ما، در دسته  هزینه‌های گران قیمت دندانپزشکی قرار نمی‌گیرد. بیشتر بیمه‌های تکمیلی نیز، تعرفه‌هایی برای این روش درمانی، به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهند که سبب کاهش قیمت جرم گیری دندان می‌گردد.

 برای آشنایی بیشتر با خدمات دیگر دندانپزشکی می‌توانید از این مطالب نیز بهره مند شوید:

روش‌های کاهش هزینه جرمگیری دندان

انجام جرم‌گیری دندان ارزان قیمت با استفاده از روش‌های زیر امکان پذیر است:

 1. استفاده از تخفیف

  اغلب کلینیک‌های دندانپزشکی در دوره‌های مختلف و به مناسبت‌های مختلفی ممکن است تعرفه‌های تخفیفی برای خدمات درمانی خود از جمله جرم‌گیری دندان در نظر بگیرند که افراد با استفاده از آنها بتوانند خدمات دندانپزشکی را با قیمت کمتری انجام دهند و از این مزایا بهره ببرند.
 2. بیمه درمانی و تکمیلی

  اغلب کلینیک‌های دندانپزشکی با شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی قرارداد دارند که خدمات مختلف دندانپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد و افراد با توجه به بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستند، می‌توانند از تعرفه‌های آنها استفاده کنند. همچنین بیمه‌های تکمیلی هزینه‌های درمان را به افرادی که تحت پوشش خود هستند، پرداخت می‌کنند.

کلام آخر

پس از جرم گیری دندان و درمان ریشه، ممکن است در دهان خود احساس حساسیت و درد کنید. تعدادی از بیماران تا چند روز پس از درمان خونریزی یا تورم را تجربه می‌کنند. دندانپزشک برای کاهش حساسیت احتمالا خمیر دندان ضد حساسیت را پیشنهاد می‌کند. پس از جرم گیری ممکن است برای شما دهان شویه تجویز شود تا به حفظ پاکیزگی لثه‌ها کمک کند. استفاده از نخ دندان و مسواک مناسب پس از جرم گیری دندان بسیار حائز اهمیت است، زیرا از تشکیل پلاک دندان و جرم گرفتن مجدد در همان ناحیه جلوگیری خواهد کرد.
پس از درمان، دندانپزشک باید وقت ملاقات دیگری برای شما تنظیم کند تا لثه‌های شما را معاینه و از بهبودی آنها اطمینان حاصل نماید.

سؤالات متداول

 1. هزینه مشاوره برای جرم گیری دندان چقدر است؟

  تعرفه ویزیت دندانپزشکان عمومی و متخصص متفاوت است. با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر لبافی می‌توانید با یک جلسه ویزیت رایگان وضعیت دهان و دندان خود را بررسی کنید و مشاوره لازم برای جرم‌گیری دندان و سایر خدمات دندانپزشکی مورد نیاز را دریافت کنید. برای استفاده از این شرایط کافی است با مطب تماس بگیرید و نوبت قرار ملاقات تنظیم کنید.
 2. آیا تعرفه جرم‌گیری دندان برای کودکان و بزرگسالان تفاوت دارد؟

  مواردی از قبیل میزان جرم دندان‌ها و همچنین نوع روش جرم‌گیری بر قیمت انجام این درمان تأثیر گذار است و سن تأثیری بر هزینه آن ندارد.
 3. هزینه جرم‌گیری دندان با لیزر چقدر است؟

  قیمت جرم‌گیری دندان با لیزر به تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین روش‌های درمانی مورد استفاده با توجه به شرایط بیمار بستگی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای اطلاع از قیمت دقیق این درمان با مطب تماس بگیرید و همچنین راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
خواندن 32522 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 مرداد 1401 ساعت 06:54
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.