قیمت کامپوزیت دندان قیمت کامپوزیت دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی

قیمت کامپوزیت دندان سال 1401 | محاسبه هزینه با مشاوره + تخفیف

سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(77 رای‌ها)

کامپوزیت دندان جز روش های با کیفیت، بادوام و کم هزینه دندان می باشد. همانطور که می دانید یکی از معضلات مهم هر شخص برای درمان دندان و زیبایی آن هزینه درمان می باشد. افراد همیشه به دنبال روش های کم هزینه و ارزان تر بوده و متاسفانه گاهی سلامتی و زیبایی خود را قربانی پول و هزینه می کنند. البته روش ونیر کامپوزیت، روش مطمئن، موثر و کاربردی بوده و از نظر هزینه نسبت به لمینت دندان مناسب تر است. در این مقاله همراه با دکتر فاطمه لبافی شما را با عوامل موثر در هزینه کامپوزیت، محاسبه هزینه نصب، ترمیم و برداشتن کامپوزیت آشنا کرده و برندهای برتر کامپوزیت دندان را نیز به شما معرفی می کنیم.

تفاوت کامپوزیت های ارزان قیمت و کامپوزیت های گران قیمت

طول عمر یکی از فاکتورهای مهمی است که سبب تفاوت میان کامپوزیت های ارزان قیمت و گران قیمت می شود. بعضی از کامپوزیت ها مدت زمان بیشتری در دندان مانده و همانطور سفید و زیبا باقی می مانند این کامپوزیت ها قیمت بیشتری داشته و گران تر هستند. و برخی از کامپوزیت ها زودتر از موعد زرد و کدر شده و یا می افتند. طول عمر این کامپوزیت ها به مهارت پزشک و جنس آن بستگی دارد. کیفیت و مرغوبیت کامپوزیت هزینه آن را نیز بالا می برد. علاوه بر موارد ذکر شده، طول عمر کامپوزیت به موارد دیگری نیز بستگی دارد. این موارد عبارتند از:

 1. مقاومت در برابر تغییر رنگ
 2. مقاومت در برابر ساییدگی
 3. نیاز یا عدم نیاز به ترمیم
 4. مراقبت های بعد از کامپوزیت
 5. مهارت و تخصص دندانپزشک

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان

 1. دستمزد دندانپزشک

  دستمزد دندانپزشک یکی از عوامل موثر بر روی قیمت ونیر کامپوزیت دندان می باشد. بنا به این که متخصص دندانپزشکی چقدر تجربه دارد و در کدام منطقه مکانی مطب دارد و نسبت به میزان مراجعه کنندگانی که هر روز در مطب دکتر درمان می شوند، دستمزد دندانپزشک تعیین می شود.
 2. برند و کشور سازنده مواد کامپوزیت دندان

  کامپوزیت ها در بازار دندانپزشکی دارای برندهای متفاوت بوده و هر برند کیفیت و عمر متفاوتی با برندهای دیگر داشته است. باید گفت بهترین برندهای کامپوزیت مخصوص کشورهای آمریکا و ژاپن و آلمان و سوییس می باشد. لازم به ذکر است که اکثر برندها دارای کیفیت استاندارد می باشند و مراحل لازم در جهت بهداشت و کیفیت را گذرانده اند. موردی که باعث تفاوت برندهای مختلف کامپوزیت شده بیشتر مهارت و تکنیک دندانپزشک می باشد. هرچه مهارت و تجربه دندانپزشک بیشتر باشد، برند مرغوب تر و با کیفیت تر جلوه می کند و اگر بهترین برند کامپوزیت توسط دندانپزشکی ناوارد و کم تجربه بر روی دندان گذاشته شود می تواند نتیجه نامطلوبی را به همراه داشته باشد. برندهای معتبر و مرغوب تر از نظر هزینه نیز نسبت به دیگر برندها گران تر هستند. برندهای معروف کامپوزیت دندانی عبارتند از :
  • برندهای کامپوزیت امریکایی : Cosmedent – Bisco- 3m
  • برندهای کامپوزیت ژاپنی: Gradia direct – kuraray - geanial
 3. تعداد واحد کامپوزیت دندان

  هزینه کامپوزیت دندانی به واحدهای کامپوزیت بستگی دارد. واحدهای کامپوزیت با توجه به تعداد دندانی که قرار است کامپوزیت شوند، محاسبه می شود. اگر یک الی دو دندان نیاز به کامپوزیت داشته باشد، یعنی دندان شما به یک الی دو واحد کامپوزیت نیاز دارد و هزینه کامپوزیت دندان نسبت به زمانی که چندین دندان نیاز به کامپوزیت داشته و تعداد واحدهای کامپوزیت بیشتر بوده، بیشتر خواهد بود. برای محاسبه ی قیمت نهایی کامپوزیت دندان، هزینه یک واحد کامپوزیت در تعداد دندان های کامپوزیت شده ضرب می شود.
 4. نیاز یا عدم نیاز به ترمیم پوسیدگی دندان قبل از کامپوزیت کردن

  سلامت دندان ها، عدم پوسیدگی و شکستگی آن ها و همچنین نیاز نداشتن به ارتودنسی دندان برای منظم کردن دندان های کج تاثیر بسزایی در کاهش قیمت کامپوزیت دندانی دارد. چنانچه بیمار نیاز به درمان پوسیدگی های دندان داشته باشد ابتدا باید دندانپزشک به درمان پوسیدگی ها بپردازد و اگر دچار کجی بیش از حد دندان ها باشد نیز باید قبل از کامپوزیت درمان ارتودنسی را انجام دهد. البته بعضی از کجی های دندانی و نامنظم بودن های کم و خفیف با همان کامپوزیت دندانی قابل درمان می باشد. چنانچه نیاز به درمان پوسیدگی و ارتودنسی شود، هزینه کامپوزیت دندان نیز افزایش می یابد. یعنی علاوه بر هزینه واحدهای کامپوزیتی باید هزینه ترمیم و درمان پوسیدگی و ارتودنسی نیز محاسبه شود. پس افرادی که فقط جهت زیبایی کامپوزیت می کنند و دندان های سالمی دارند هزینه کمتری نسبت به دیگر افراد می پردازند.
 5. نیاز یا عدم نیاز به برداشتن یا ترمیم کامپوزیت قبلی

  این مورد مخصوص کسانی است که قبلا دندان خود را کامپوزیت کرده اند و می خواهند کامپوزیت دندانی خود را ترمیم کرده و یا کامپوزیت دندانی خود را به طور کامل بردارند. اول از همه باید گفت هر ترمیمی اگر نزد همان پزشک صورت بگیرد هزینه کمتری خواهد داشت. برای مثال جراحی زیبایی و ترمیمی بینی زمانیکه نزد پزشک اول انجام شود هزینه تقریبا نصف شده و کاهش پیدا می کند و درصورتی که نزد یک پزشک دیگر انجام بگیرد هزینه حتی بیشتر از هزینه قبل خواهد شد چرا که دستمزد پزشکان زیبایی باهم متفاوت است. در کامپوزیت دندانی نیز هزینه ترمیم به همین ترتیب می تواند کاهش و یا افزایش بیابد. البته نباید سلامت و زیبایی را قربانی هزینه کرد. و اگر از پزشک قبلی خود راضی نیستید حتما برای ترمیم نزد دندانپزشک ماهر و باتجربه بروید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای برداشتن کامپوزیت دندانی نیز از روش های مختلفی استفاده می شود از جمله:
  • برداشتن کامپوزیت با ورقه های سمباده
  • برداشتن کامپوزیت با دریل های کاربیدی
  • برداشتن کامپوزیت با ایر ابریژن
  • برداشتن کامپوزیت با میکرواچر
  هزینه برداشتن کامپوزیت دندانی به عواملی از قبیل دستمزد پزشک، روش برداشتن، مدت زمانی که صرف برداشتن کامپوزیت های دندانی می شود و تعداد دندان های کامپوزیت شده بستگی دارد. به طور کلی هزینه برداشتن کامپوزیت از نصب آن کم تر می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در سال 1401

قیمت کامپوزیت دندان برای هر واحد

هنگامی که شما به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنید، پزشک می تواند بگوید که شما به چند واحد کامپوزیت دندان احتیاج دارید و شما خودتان نیز می توانید هنگامی که روبروی آینه می ایستید و لبخند می زنید، متوجه می شوید که کدام یک از دندان های شما احتیاج به کامپوزیت دارد، برای این که بتوانید قیمت کامپوزیت را به دست آورید باید قیمت هر واحد کامپوزیت را در تعداد دندان هایی که می خواهید مورد بازسازی و ترمیم قرار دهید ضرب کنید، تا هزینه کلی کامپوزیت دندان های خود را به دست آورید. هنگامی که می گوییم هر واحد کامپوزیت منظور همان یک عدد دندان انسان می باشد که توسط کامپوزیت ترمیم می شود، دندانپزشک شما بر اساس مواد سازنده ماتریس کامپوزیت می تواند قیمت هر واحد دندان را مشخص کند.

قیمت هر واحد کامپوزیت سوئیسی

یکی از برترین و مشهور ترین برند های کامپوزیت که توسط دندانپزشکان مورد استفاده قرار می گیرد، برند سارمکو از کشور سوئیس است. کامپوزیت های این شرکت از نوع میکروهیبرید بوده و دارای طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی می باشند. همچنین برند اشترومن کشور سوئیس نیز با ارائه کامپوزیت های با کیفیت و با دوام جز برند های مشهور کامپوزیت سوئیسی محسوب می گردد. هزینه کامپوزیت های سوئيسی در حدود هر واحد 700000 تومان (هفتصد هزار تومان) تا 800000 تومان (هشتصد هزار تومان) است.

قیمت هر واحد کامپوزیت آمریکایی

در بین برند های آمریکایی کامپوزیت می توان برند بیسکو را جز برترین و بهترین مارک ها در نظر گرفت. شرکت بیسکو انواع متفاوتی از کامپوزیت را ارائه می دهد که دو نوع Reveal و Aeliteflo، از جمله پر طرفدار ترین انواع کامپوزیت آمریکایی در ایران می باشند. همچنین برند اولترادنت، زیبایی، درخشندگی، دوام و طول عمر بالایی دارد. به طور معمول کامپوزیت های آمریکایی، گران قیمت تر از برند های سوئیسی و ژاپنی هستند، اما با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد آن ها و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در ساخت آن ها، می توانند نتایج بهتر، زیباتر و ماندگار تری را برای بیمار به ارمغان بیاورند.

قیمت هر واحد کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت های ژاپنی در برند های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و در سال های اخیر، مورد توجه دندانپزشکان و بیماران قرار گرفته اند. کامپوزیت های جیانیال، گرادیا، توکویاما و کوراری، از جمله برترین برند های ژاپنی کامپوزیت دندان می باشند که هر کدام با داشتن مزیت های فروان، در موارد متعددی کاربرد دارند. معمولا کامپوزیت های ژاپنی با توجه به سایه رنگ و تنوع آن در سطح متناسبی قرار دارند. این نوع کامپوزیت ها در مقایسه با دیگر برند های اروپایی کامپوزیت دندان، دارای قیمت مناسب تری هستند.

قیمت هر واحد کامپوزیت آلمانی

کامپوزیت های آلمانی یکی از بهترین و معتبرترین انواع کامپوزیت های دندان در ایران هستند که دندانپزشکان متخصص این برند را برای بسیاری از بیماران خود به کار می برند. کامپوزیت های آلمانی دارای انواع متعددی هستند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. قیمت هر واحد کامپوزیت آلمانی در حدود 1000000 تومان (یک میلیون تومان) تا 1300000 تومان (یک میلیون و سیصد هزار تومان) می باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت کره ای

کامپوزیت های دندان کره ای بعد از کامپوزیت های آلمانی، با استقبال بیشتری در مقایسهبا کامپوزیت های آمریکایی و سوئیسی رو به رو شده اند. حدود قیمت این نوع کامپوزیت ها بین 8000000 تومان (هشتصد هزار تومان) تا 9000000 تومان (نهصد هزار تومان) می باشند.

اقدامات قبل از تعیین هزینه کامپوزیت دندان

اقدامات قبل از تعیین هزینه کامپوزیت دندان

 1. بررسی وضعیت سلامت دندانها از نظر پوسیدگی با معاینه و عکس از دندان

  یکی از مهم ترین اقدامات دندانپزشک قبل از انجام کامپوزیت های دندانی چکاب کلی سلامت دندان ها و همچنین لثه می باشد. اگر بیمار به بیماری های دندانی از جمله عفونت ها، پوسیدگی ها، شکستگی و...  مبتلا باشد، ابتدا دندانپزشک شروع به درمان این بیماری ها می کند. با استفاده از روش های درمانی پوسیدگی های دندان را برطرف کرده و یا درصورت نیاز، دندان را عصب کشی می کند. چرا که تنها سفیدی ظاهری دندان ها مهم نیست و برای اینکه دندان های زیبایی داشته باشیم اول از همه باید دندان های سالمی داشته باشیم.
 2. بررسی وضعیت لثه و مشکلات مربوط به آن

  در صورتی که بیمار دچار مشکلات لثه از جمله عفونت های لثه و خونریزی باشد، ابتدا پزشک بیمار را به متخصص لثه معرفی می کند و درصورتی که تخصص در نوع و مشکل لثه بیمار داشته باشد به درمان لثه می پردازد. همچنین وضعیت حساسیت دندان بیمار و لثه بیمار را بررسی می کند.
 3. بررسی وضعیت کجی و انحراف دندان ها

  دندانپزشک با توجه به فک و کجی و انحراف دندان ها و شدت کجی، ابتدا به درمان پرداخته و با ارتودنسی شروع به منظم کردن دندان ها و صاف کردن آن ها می کند. گاهی این انحراف با گذاشتن کامپوزیت اصلاح می شود و نیازی به ارتودنسی نیست. دندانپزشک بعد از چک کردن وضعیت دندان ها، تک به تک اقدامات لازم را محاسبه می کند و هزینه را به بیمار اعلام می کند هر چه دندان ها سالم تر باشند هزینه نیز کمتر می شود.

تخفیف کامپوزیت دندان

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود.

نحوه پرداخت هزینه کامپوزیت دندان

نحوه پرداخت هزینه کامپوزیت دندان

پرداخت هزینه کامپوزیت دندان در مراکز درمانی مختلف متفاوت است. بعضی از دندانپزشکان متخصص زیبایی دندان هزینه را به دو صورت نقدی و اقساطی از بیمار دریافت می کنند. دندانپزشک با توجه به تعداد واحدهای کامپوزیتی دندان و درمان های دیگر شامل پوسیدگی و.... هزینه کلی را محاسبه کرده و به بیمار ارائه می دهد. معمولا بعد از انجام کامپوزیت دندانی هزینه را از بیمار دریافت می کنند و درصورتی که بیمار نتواند هزینه را کامل بپردازد، طی دو قسط یا بیشتر هزینه را از بیمار می گیرند. لازم به ذکر است که بعضی از دندانپزشکان با توجه به شرایط بیمار و یا درخواست بیمار و همچنین تواضع خود هزینه ای بابت دستمزد از بیمار نگرفته و فقط پول مواد کامپوزیت را از بیمار می گیرند و در هزینه کامپوزیت به بیمار تخفیف می دهند. گاهی نیز به دلایل مختلف برای مدتی تخفیفاتی را در نظر می گیرند و اگر بیمار در آن زمان کامپوزیت دندانی خود را انجام بدهد هزینه کمتری خواهد پرداخت.

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کند؟

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کند؟

اگر این روش درمانی در جهت زیبایی دندان ها صورت بگیرد باید گفت که متاسفانه مانند دیگر جراحی ها، بیمه هیچگونه مبلغی را تقبل نکرده و نمی پردازد. اما اگر کامپوزیت در جهت درمان و پرکردن دندان پوسیده استفاده شود، بیمه بخش کمی از هزینه آن را با توجه به نوع بیمه تقبل می کند. البته بیمه انواع مختلفی دارد و اول از همه باید ببینید مرکز درمانی شما با کدام بیمه ها قرارداد دارند. زیرا همه بیمه ها با همه مراکز درمانی قرار داد نبسته و ممکن است در پرداخت هزینه به مشکل برخورد کنید.

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، بله در اکثر مراکز درمانی امکان قسط بندی هزینه درمانی و زیبایی کامپوزیت وجود دارد، اما اقساط طولانی مدت نمی باشند و طی چندین جلسه یا نهایتا چندین ماه پرداخت می شوند. مبلغ قسط بندی به دندانپزشک و شرایط اقتصادی فرد بستگی دارد. گاهی فرد می تواند مبلغ را در دو بخش پرداخت کند و گاهی بنا به دلایل اقتصادی می تواند یک سوم یا یک چهارم مبلغ را را اول پرداخت کرده و سپس بقیه مبلغ را بپردازد. باید گفت قسط بندی کاملا به شخصیت متواضع دندانپزشک بستگی دارد. قبل از انجام کامپوزیت بیمار مسائل مربوط به پرداخت هزینه را با دندانپزشک مطرح کرده و درمیان میگذارد و سپس با توافق طرفین هزینه را می پردازد. بعضی از کلینیک ها اقساط را نمی پذیرند و فقط به صورت نقدی درمان را انجام می دهند.

صرفه جویی در هزینه های کامپوزیت کردن دندان

با مراقبت های بعد از کامپوزیت می توانیم به طول عمر کامپوزیت و سلامت دندان کمک کنیم. این مراقبت ها شامل موارد زیر میشوند.

 1. عدم استعمال دخانیات

  دخانیات از جمله سیگار باعث زردی کامپوزیت دندانی و همچنین پوسیدگی های دندان می شود. برای داشتن کامپوزیت زیبا و بادوام بالا بهتر است تا جای ممکن سیگار نکشید.
 2. عدم و یا کاهش مصرف مواد خوراکی رنگی

  نوشیدن قهوه و نوشیدنی ها و خوراکی های رنگی در طولانی مدت باعث کدر شدن و لکه لکه شدن کامپوزیت دندانی می شود. البته اگر بعد از مصرف اینگونه خوراکی ها، دندان های خود را بشویید و مسواک بزنید، دچار اینگونه عوارض نخواهید شد.
 3. پرهیز از دندان قروچه و عادات بد دهانی

  اینگونه عادات بد دندانی باعث شکستگی، لب پریدگی و افتادن کامپوزیت دندان شده و آسیب هایی به دندان ها نیز وارد می کند. با ساییدگی دندان ها به هم به تدریج مینای دندان آسیب دیده و دندان ها حساس و دردناک می شوند.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

ما در اینجا به سه کشوری که در زمینه تولید کامپوزیت های دندانی معتبر هستند اشاره می کنیم که این کشورها آلمان، ژاپن و مهم ترین آنها آمریکا می‌ باشد. پس بنابراین همانطور که متوجه شدید قیمت خرید این کامپوزیت ها متفاوت می باشد. ولی در بیشتر مواقع از لحاظ کیفیتی تفاوت زیادی بین آنها نمی باشد.

خواندن 32319 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 ساعت 08:35
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر