قیمت کامپوزیت دندان قیمت کامپوزیت دندان کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی

قیمت کامپوزیت دندان سال 1401 | هزینه هر واحد + تخفیف ویژه

سه شنبه, 11 شهریور 1399 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(92 رای‌ها)

آیا این مطلب برایتان مفید است؟

یکی از مهمترین مواردی که افراد قبل از انجام کامپوزیت دندان به آن توجه می ‌کنند و به گونه‌ای برایشان دغدغه‌ای محسوب می‌شود، قیمت کامپوزیت دندان است.
آیا می‌دانید که هزینه کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود و قبل از آن باید چه اقداماتی انجام دهید؟
به نظر شما بیمه هزینه‌ای بابت آن پرداخت می‌کند؟
درباره نحوه پرداخت این قیمت چه می‌دانید؟
چرا بین مارک‌های متفاوت تفاوت قیمت وجود دارد؟
چگونه می‌توانید بهترین قیمت را برای طرح لبخند خود پرداخت کنید؟
در این مقاله با دکتر لبافی همراه باشید تا علاوه بر مطالعه پاسخ سوالات بالا و دیگر سوالات خود، موارد موثر بر تعرفه کامپوزیت دندان را نیز بشناسید.

دریافت کد تخفیف کامپوزیت
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید

پادکست هزینه کامپوزیت دندان

عوامل موثر بر هزینه ونیر کامپوزیت

چه مواردی بر هزینه کامپوزیت دندان تاثیر دارند؟

از مواردی که می‌توانند در قیمت نهایی کامپوزیت دندان تأثیر داشته باشند، عبارت‌اند از:

 1. برند و کشور سازنده مواد ونیر دندان

  کامپوزیت‌ها در بازار دندانپزشکی دارای برندهای متفاوت بوده و هر برند کیفیت و عمر متفاوتی با برندهای دیگر دارد.
  باید گفت بهترین برندهای کامپوزیت مخصوص کشورهای آمریکا، ژاپن، آلمان و سوییس می‌باشند.
  لازم به ذکر است که اکثر برندها دارای کیفیت استاندارد هستند و مراحل لازم در جهت بهداشت و کیفیت را گذرانده‌اند. موردی که باعث تفاوت برندهای مختلف کامپوزیت شده بیشتر مهارت و تکنیک دندانپزشک است. بالاتر بودن مهارت و تجربه، برند را مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر جلوه می‌دهد و اگر بهترین برند توسط دندانپزشکی غیر مجرب روی دندان گذاشته شود، می‌تواند نتیجه نامطلوبی را به همراه داشته باشد.
  در نهایت این موضوع طبیعی است که برندهای معتبر و مرغوب‌تر از نظر هزینه نیز نسبت به دیگر برندها گران‌تر باشند. برخی برندهای معروف عبارت‌اند از :
  برندهای کامپوزیت امریکایی Cosmedent – Bisco- 3m
  برندهای کامپوزیت ژاپنی Gradia direct – kuraray – geania
 2. تعداد واحد کامپوزیت دندان

  هزینه این روش به واحدهای کامپوزیت بستگی دارد. این واحدها با توجه به تعداد دندانی که قرار است تحت این درمان قرار بگیرند، محاسبه می‌شوند. اگر یک الی دو دندان نیاز به کامپوزیت داشته باشد، یعنی دندان شما به یک الی دو واحد ونیر نیاز دارد.
  برای محاسبه قیمت نهایی، هزینه یک واحد ونیر در تعداد دندان‌های کامپوزیت شده ضرب می‌شود.
 3. دستمزد دندانپزشک

  بنا به این که متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چقدر تجربه داشته و در کدام منطقه مکانی مطب دارد و نسبت به میزان مراجعه کنندگانی که هر روز در مطب دکتر درمان می‌شوند، دستمزد دندانپزشک تعیین خواهد شد.
 4. نیاز یا عدم نیاز به ترمیم پوسیدگی دندان قبل از کامپوزیت کردن

  سلامت دندان‌ها، عدم پوسیدگی و شکستگی آنها و همچنین نیاز نداشتن به ارتودنسی دندان برای منظم کردن دندان‌های کج تأثیر بسزایی در کاهش قیمت این روش دارد.
  چنانچه بیمار نیاز به درمان پوسیدگی‌های دندان داشته باشد، ابتدا باید دندانپزشک به درمان پوسیدگی‌ها بپردازد و اگر دچار کجی بیش از حد دندان‌ها باشد نیز باید قبل از این روش زیبایی، درمان ارتودنسی را انجام دهد.
  البته بعضی از کجی‌های دندانی و نامنظم بودن‌های کم و خفیف با همان کامپوزیت دندانی قابل درمان می‌باشد. چنانچه نیاز به درمان پوسیدگی و ارتودنسی شود، هزینه درمان نیز افزایش می‌یابد.
  پس می‌توان این گونه بیان کرد که افرادی که فقط جهت زیبایی، کامپوزیت می‌کنند و دندان‌های سالمی دارند هزینه کمتری نسبت به دیگر افراد می‌پردازند.
 5. نیاز یا عدم نیاز به برداشتن یا ترمیم کامپوزیت قبلی

  این مورد مخصوص کسانی است که قبلاً دندان خود را کامپوزیت کرده‌اند و می‌خواهند کامپوزیت دندانی خود را ترمیم کرده و یا آن را به طور کامل بردارند. اول از همه باید گفت هر ترمیمی اگر نزد همان دندانپزشک صورت بگیرد، هزینه کمتری خواهد داشت.
  برای مثال جراحی زیبایی و ترمیمی بینی زمانی که نزد پزشک اول انجام شود، هزینه تقریباً نصف شده و کاهش پیدا می‌کند و در صورتی که نزد یک پزشک دیگر انجام بگیرد هزینه حتی بیشتر از هزینه قبل خواهد شد، چرا که دستمزد پزشکان زیبایی باهم متفاوت است.
  برای کامپوزیت نیز هزینه ترمیم به همین ترتیب می‌تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند. البته نباید سلامت و زیبایی را قربانی هزینه کرد. اگر از دندانپزشک قبلی خود راضی نیستید، حتماً برای ترمیم نزد دندانپزشک ماهر و باتجربه بروید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای برداشتن ونیر نیز از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود از جمله:
  • ورقه‌های سمباده
  • دریل‌های کاربیدی
  • ایر ابریژن
  • میکرواچر

هزینه برداشتن کامپوزیت دندان به عواملی از قبیل دستمزد دندانپزشک، روش برداشتن، مدت زمانی که صرف برداشتن ونیر می‌شود و تعداد دندان‌های کامپوزیت شده بستگی دارد. به طور کلی هزینه برداشتن کامپوزیت از نصب آن کمتر است.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در سال 1401

هر واحد کامپوزیت دندان چه قیمتی دارد؟

هنگامی که شما به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می‌کنید، پزشک می‌تواند بگوید که شما به چند واحد کامپوزیت دندان احتیاج دارید، همچنین خودتان نیز می‌توانید هنگامی که روبروی آینه می‌ایستید و لبخند می‌زنید، متوجه شوید که کدام یک از دندان‌هایتان احتیاج به کامپوزیت دارد، برای این که بتوانید قیمت این روش را به دست آورید، باید هزینه هر واحد کامپوزیت را در تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید مورد بازسازی و ترمیم قرار دهید ضرب کنید، تا هزینه کلی را به دست آورید.

در ادامه شما را با قیمت انواع برندهای کامپوزیت دندان آشنا می‌کنیم:

قیمت هر واحد کامپوزیت سوئیسی

یکی از برترین و مشهورترین برندهای ونیر دندان که توسط دندانپزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، برند سارمکو از کشور سوئیس است. کامپوزیت‌های این شرکت از نوع میکروهیبرید بوده و دارای طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی می‌باشند. همچنین برند اشترومن کشور سوئیس نیز با ارائه کامپوزیت‌های با کیفیت و با دوام جز برندهای مشهور کامپوزیت سوئیسی محسوب می‌گردد. هزینه کامپوزیت‌های سوئيسی در حدود هر واحد 1.000.000 تومان (یک میلیون تومان) تا 1.500.000 تومان (یک میلیون و پانصد هزار تومان) است.

قیمت هر واحد کامپوزیت آمریکایی

در بین برندهای آمریکایی کامپوزیت می‌توان برند بیسکو را جز برترین و بهترین مارک‌ها در نظر گرفت. شرکت بیسکو انواع متفاوتی از کامپوزیت را ارائه می‌دهد که دو نوع Reveal و Aeliteflo، از جمله پر طرفدارترین انواع آمریکایی در ایران می‌باشند. همچنین برند اولترادنت، زیبایی، درخشندگی، دوام و طول عمر بالایی دارد. به طور معمول کامپوزیت‌های آمریکایی، گران قیمت‌تر از برندهای سوئیسی و ژاپنی هستند، اما با در نظر گرفتن ویژگی‌های منحصر به فرد آنها و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در ساخت آنها، می‌توانند نتایج بهتر، زیباتر و ماندگارتری را برای بیمار به ارمغان بیاورند.

قیمت هر واحد کامپوزیت آمریکایی بین 1.200.000 تومان (یک میلیون و دویست هزار تومان) الی 2.500.000 تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) می‌باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت‌های ژاپنی در برندهای بسیار متنوعی در بازار وجود دارند و در سال‌های اخیر، مورد توجه دندانپزشکان و بیماران قرار گرفته‌اند. انواع جیانیال، گرادیا، توکویاما و کوراری، از جمله برترین برندهای ژاپنی می‌باشند که هر کدام با داشتن مزیت‌های فروان، در موارد متعددی کاربرد دارند. معمولا این نوع ونیرها با توجه به سایه رنگ و تنوع آن در سطح متناسبی قرار دارند. آنها در مقایسه با دیگر برندهای اروپایی، دارای قیمت مناسب‌تری هستند.

هر واحد کامپوزیت ژاپنی از حدود 800.000 تومان (هشتصد هزار تومان) تا 1.000.000 تومان (یک میلیون تومان) می‌باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت آلمانی

این برند یکی از بهترین و معتبرترین انواع کامپوزیت‌های دندان در ایران هستند که دندانپزشکان متخصص آن را برای بسیاری از بیماران خود به کار می‌برند. این ونیرها دارای انواع متعددی هستند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌باشند. از جمله معروف‌ترین آن ها می‌توان به کامپوزیت آی پی اس اشاره کرد. قیمت هر واحد کامپوزیت آلمانی در حدود 1.000.000 تومان (یک میلیون تومان) تا 1.500.000 تومان (یک میلیون و پانصد هزار تومان) می‌باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت کره ای

این نوع ونیرها بعد از ونیرهای آلمانی، با استقبال بیشتری در مقایسه با کامپوزیت‌های آمریکایی و سوئیسی رو به رو شده‌اند. حدود قیمت این نوع کامپوزیت‌ها بین 1.000.000 تومان (یک میلیون تومان) تا 1.300.000 تومان (یک میلیون و سیصد هزار تومان) می‌باشند  

لیست قیمت برندهای کامپوزیت دندان

در ادامه مطلب شما را با قیمت‌ انواع کامپوزیت دندان آشنا می‌کنیم:

ضمانت برند برای عدم شکستگی و لب پر شدن قیمت هر واحد (به تومان) کشور سازنده برند کامپوزیت
- 600.000 چین اسپیدنت
3 ماه 900.000 ژاپن شوفو
3 ماه 900.000 برزیل اپالیس FGM
3 ماه 900.000 استرالیا SDI
3 ماه 900.000 انگلیس سولافیل
3 ماه 900.000 آلمان آکسفورد
6 ماه 1.400.000 ژاپن توکویاما
6 ماه 1.400.000 آلمان زنیت
6 ماه 1.500.000 سوئیس سارمکو
9 ماه 1.800.000 ژاپن جیانیان GC
9 ماه 1.800.000 آلمان کاریزما
12 ماه 1.500.000 سوئیس - آلمان IPS
12 ماه 2.500.000 آمریکا کازمادنت

اقدامات قبل از تعیین هزینه کامپوزیت ونیر

قبل از تعیین هزینه کامپوزیت دندان چه اقداماتی انجام می شوند؟

 1. بررسی وضعیت سلامت دندانها از نظر پوسیدگی با معاینه و عکس از دندان

  یکی از مهم‌ترین اقدامات دندانپزشک قبل از انجام کامپوزیت‌های دندانی چکاب کلی سلامت دندان‌ها و همچنین لثه می‌باشد. اگر بیمار به بیماری‌های دندانی از جمله عفونت‌ها، پوسیدگی‌ها، شکستگی و...  مبتلا باشد، ابتدا دندانپزشک شروع به درمان این بیماری‌ها می‌کند. با استفاده از روش‌های درمانی پوسیدگی‌های دندان را برطرف کرده و یا درصورت نیاز، دندان را عصب کشی می‌کند. چرا که تنها سفیدی ظاهری دندان‌ها مهم نیست و برای اینکه دندان‌های زیبایی داشته باشیم اول از همه باید دندان‌های سالمی داشته باشیم.
 2. بررسی وضعیت لثه و مشکلات مربوط به آن

  در صورتی که بیمار دچار مشکلات لثه از جمله عفونت‌های لثه و خونریزی باشد، ابتدا پزشک بیمار را به متخصص لثه معرفی می‌کند و درصورتی که تخصص در نوع و مشکل لثه بیمار داشته باشد به درمان لثه می‌پردازد. همچنین وضعیت حساسیت دندان بیمار و لثه بیمار را بررسی می‌کند.
 3. بررسی وضعیت کجی و انحراف دندان ها

  دندانپزشک با توجه به فک و کجی و انحراف دندان‌ها و شدت کجی، ابتدا به درمان پرداخته و با ارتودنسی شروع به منظم کردن دندان‌ها و صاف کردن آنها می‌کند. گاهی این انحراف با گذاشتن کامپوزیت اصلاح می‌شود و نیازی به ارتودنسی نیست. دندانپزشک بعد از چک کردن وضعیت دندان‌ها، تک به تک اقدامات لازم را محاسبه می‌کند و هزینه را به بیمار اعلام می‌کند هر چه دندان‌ها سالم‌تر باشند هزینه نیز کمتر می‌شود.

تفاوت کامپوزیت‌های ارزان و گران قیمت

از فاکتورهای مهم که سبب تفاوت قیمت بین کامپوزیت‌های گران قیمت و ارزان قیمت می‌شود، کیفیت آنها است. برندهای باکیفیت کامپوزیت از مواد مستحکم‌تر و بهتری ساخته شده‌اند تا طول عمر بیشتری داشته باشند، پس طبیعی است که هزینه بالاتری نیز داشته باشند.
لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن کیفیت آنها، برخی از کامپوزیت‌ها زودتر زرد شده و یا از روی دندان‌ها می‌افتند. البته این موضوع به نحوه نگهداری از آنها و مراقبت‌های دهان و دندان فرد نیز بستگی دارد.

تخفیف کامپوزیت دندان

شما می‌توانید در کلینیک دکتر فاطمه لبافی با متخصص ترمیمی و زیبایی دندان مشاوره‌ای رایگان داشته باشید و بهترین نوع کامپوزیت را انتخاب کنید. در این کلینیک مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین برندهای کامپوزیت با قیمت مناسب موجود هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نحوه پرداخت هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان را چگونه پرداخت کنم؟

پرداخت هزینه کامپوزیت دندان در مراکز درمانی مختلف متفاوت است. بعضی از دندانپزشکان متخصص زیبایی دندان هزینه را به دو صورت نقدی و اقساطی از بیمار دریافت می‌کنند. دندانپزشک با توجه به تعداد واحدهای کامپوزیتی دندان و درمان‌های دیگر شامل پوسیدگی و.... هزینه کلی را محاسبه کرده و به بیمار ارائه می‌دهد. معمولا بعد از انجام این روش هزینه را از بیمار دریافت می‌کنند و درصورتی که بیمار نتواند هزینه را کامل بپردازد، طی دو قسط یا بیشتر هزینه را از بیمار می‌گیرند. لازم به ذکر است که بعضی از دندانپزشکان با توجه به شرایط بیمار و یا درخواست بیمار و همچنین تواضع خود هزینه‌ای بابت دستمزد از بیمار نگرفته و فقط پول مواد کامپوزیت را از بیمار می‌گیرند و در هزینه ونیر کامپوزیت به بیمار تخفیف می‌دهند. گاهی نیز به دلایل مختلف برای مدتی تخفیفاتی را در نظر می‌گیرند و اگر بیمار در آن زمان اقدام نماید، هزینه کمتری خواهد پرداخت.

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می‌کند؟

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کند؟

اگر این روش درمانی در جهت زیبایی دندان‌ها صورت بگیرد، باید گفت که متاسفانه مانند دیگر جراحی‌ها، بیمه هیچگونه مبلغی را تقبل نکرده و نمی‌پردازد. اما اگر کامپوزیت در جهت درمان و پرکردن دندان استفاده شود، بیمه بخش کمی از هزینه آن را با توجه به نوع بیمه تقبل می‌کند. البته بیمه انواع مختلفی دارد و اول از همه باید ببینید مرکز درمانی شما با کدام بیمه‌ها قرارداد دارند. زیرا همه بیمه‌ها با همه مراکز درمانی قرار داد نبسته و ممکن است در پرداخت هزینه به مشکل برخورد کنید.

آیا تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان را می دانید؟

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

قبل از اینکه بخواهیم شما را با دلیل تفاوت قیمت این دو روش دندانپزشکی آشنا کنیم، لازم است تا تفاوت این دو را بشناسید.
در ابتدا برای هر کدام از این روش‌ها باید مشاوره اولیه و آماده سازی دندان‌ها صورت گیرد. در کامپوزیت، دندانپزشک مواد کامپوزیتی را به صورت مستقیم با استفاده از تکنیک لایه گذاری روی دندان‌هایتان قرار داده و سپس با کمک نور آبی مخصوص آن را روی دندان‌هایتان سفت می‌کند.
اما نحوه لمینت دندان، به این صورت است که شما یک جلسه برای قالب گیری از دندان‌ها به مطب مراجعه کرده و بعد از آن، قالب برای ساخت لمینت اختصاصی به لابراتوار ارسال می‌گردد. سپس در جلسه بعدی که حدود 2 الی 3 هفته بعد می‌باشد، به کلینیک مراجعه کرده و لمینت‌ها روی دندان‌هایتان نصب می‌شوند.
ساخت پیشرفته‌تر لمینت سبب استحکام و مقاومت بالاتر و به طبع هزینه بیشتر آن می‌شود، اما باید بدانید که نصب لمینت دندان بر خلاف کامپوزیت به تراش بیشتری از دندان نیاز دارد.
اینکه کدام یک از این موارد برای شما گزینه بهتری است، بستگی به میزان آسیب دیدگی و لکه روی دندان‌هایتان دارد.
پس برای انجام این خدمات زیبایی، لازم است تا یک جلسه مشاوره با متخصص دندانپزشکی زیبایی داشته باشید.

دلیل تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

اگر عنوان قبلی را مطالعه کرده باشید، تا حدودی متوجه دلیل تفاوت قیمت این دو روش دندانپزشکی زیبایی شده‌اید.
علت تفاوت قیمت آنها این است که برای لمینت از دندان‌های شما قالب گیری شده و در لابراتوار ساخته می‌شود؛ بنابراین استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به مواد کامپوزیتی دارد و همین موضوع موجب تفاوت قیمت آن با کامپوزیت می‌گردد.
با این وجود این موضوع دلیلی بر بهتر بودن لمینت نسبت به کامپوزیت نیست، زیرا هر یک از این روش‌ها با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان هر فرد انتخاب می‌شوند.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان وجود دارد؟

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، بله در برخی مراکز درمانی امکان قسط بندی هزینه درمانی و زیبایی کامپوزیت وجود دارد، اما اقساط طولانی مدت نمی‌باشند و طی چندین جلسه یا نهایتا چندین ماه پرداخت می‌شوند. مبلغ قسط بندی به دندانپزشک و شرایط اقتصادی فرد بستگی دارد. گاهی فرد می‌تواند مبلغ را در دو بخش پرداخت کند و گاهی بنا به دلایل اقتصادی می‌تواند یک سوم یا یک چهارم مبلغ را را اول پرداخت کرده و سپس بقیه مبلغ را بپردازد. باید گفت قسط بندی کاملا به شخصیت متواضع دندانپزشک بستگی دارد. قبل از انجام کامپوزیت بیمار مسائل مربوط به پرداخت هزینه را با دندانپزشک مطرح کرده و درمیان می‌گذارد و سپس با توافق طرفین هزینه را می‌پردازد. بعضی از کلینیک‌ها اقساط را نمی‌پذیرند و فقط به صورت نقدی درمان را انجام می‌دهند.

جلوگیری از هزینه‌های مجدد کامپوزیت دندان

آیا می توان از پرداخت هزینه های مجدد برای ترمیم کامپوزیت جلوگیری کرد؟

با مراقبت های بعد از کامپوزیت می‌توانیم به طول عمر کامپوزیت و سلامت دندان کمک کنیم. این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

 1. عدم استعمال دخانیات

  دخانیات از جمله سیگار باعث زردی کامپوزیت دندان و همچنین پوسیدگی‌های دندان می‌شود. برای داشتن کامپوزیت زیبا و بادوام بالا بهتر است تا جای ممکن سیگار نکشید.
 2. عدم و یا کاهش مصرف مواد خوراکی رنگی

  نوشیدن قهوه و نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های رنگی در طولانی مدت باعث کدر شدن و لکه لکه شدن کامپوزیت دندانی می‌شود. البته اگر بعد از مصرف اینگونه خوراکی‌ها، دندان‌های خود را بشویید و مسواک بزنید، دچار اینگونه عوارض نخواهید شد.
 3. پرهیز از دندان قروچه و عادات بد دهانی

  اینگونه عادات بد دندانی باعث شکستگی، لب پریدگی و افتادن کامپوزیت دندان شده و آسیب‌هایی به دندان‌ها نیز وارد می‌کند. با ساییدگی دندان‌ها به هم به تدریج مینای دندان آسیب دیده و دندان‌ها حساس و دردناک می‌شوند.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

ما در اینجا به سه کشوری که در زمینه تولید کامپوزیت‌های دندانی معتبر هستند اشاره می‌کنیم که این کشورها آلمان، ژاپن و مهم‌ترین آنها آمریکا می‌‌باشد. پس بنابراین همانطور که متوجه شدید قیمت خرید این کامپوزیت‌ها متفاوت می‌باشد. ولی در بیشتر مواقع از لحاظ کیفیتی تفاوت زیادی بین آنها وجود ندارد.

سؤالات متداول

 1. چرا لمینت از کامپوزیت گران‌تر است؟

  این موضوع به این دلیل است که برای لمینت دندان باید از دندان‌های شما قالب گیری شده و برای ساخت لمینت اختصاصی به لابراتوار ارسال گردد؛ بنابراین ساخته شدن لمینت در شرایط پیشرفته‌تر سبب گران‌قیمت‌تر بودن آن نیز می‌گردد.
 2. چرا برندهای کامپوزیت در کلینیک‌های دندانپزشکی دارای تفاوت قیمت هستند؟

  علت این موضوع موارد زیر می‌باشد:
  • کیفیت و مواد مورد استفاده
  • میزان ظرافت
  • مهارت دندانپزشک در نصب و فرم دهی آنها روی دندان
 3. آیا کامپوزیت در تهران با شهرهای دیگر تفاوت قیمت دارد؟

  قیمت این برندها در اکثر شهرها تفاوت چندانی با هم ندارند، اما کیفیت و نوع برند آنها و همچنین تخصص و مهارت دندانپزشک می‌تواند روی قیمت کامپوزیت دندان تأثیر داشته باشد.
 4. گران‌ترین کامپوزیت کدام است؟

  انواع آمریکایی از جمله گران ‌قیمت‌ترین برندها محسوب می‌شوند.
 5. هزینه کامپوزیت چگونه محاسبه می‌شود؟

  برای محاسبه قیمت، در ابتدا تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند تعیین می‌گردد. قیمت به صورت هر واحد کامپوزیت یعنی یک دندان بیان خواهد شد. یعنی اگر 6 دندان فک بالای خود را در نظر گرفته‌اید، باید 6 را در قیمت برند مورد نظر خود ضرب کنید.
خواندن 43320 دفعه
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر

چت واتساپ از ساعت 8 الی 24 فعال می باشد.