کامپوزیت دندان توکویاما ژاپن: انواع+ تفاوت توکویاما و ای پی اس

کامپوزیت دندان توکویاما ژاپن
فهرست محتوا
۵/۵ - (۴ رای)

کامپوزیت دندان توکویاما ژاپن یکی از بهترین برندهایی است که برای اصلاح ایرادات دندان‌ها به کار برده می‌شود. اگر به دنبال ترمیم زیبایی دندان‌های خود با استفاده از کامپوزیت هستید، حتما نام این برند به گوشتان خورده است و به دنبال کسب اطلاعات لازم درباره آن هستید.
سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما کدام است؟
در این مقاله مختصر و مفید قصد داریم به طور دقیق به بررسی ویژگی‌های ونیر کامپوزیت توکویاما بپردازیم. همچنین، مقایسه مختصری از دو برند توکویاما و ای پی اس ارائه کرده‌ایم.

کامپوزیت توکویاما چیست؟

کامپوزیت توکویاما چیست؟

کامپوزیت توکویاما (tokuyama composite) یکی از برندهای کامپوزیت بوده که توسط کشور ژاپن ساخته شده است.
این برند با داشتن ویژگی‌های مؤثر و کاربردهای بی‌نظیر خود، امروزه طرفداران خود را در سراسر جهان پیدا کرده است.
این برند کامپوزیت دارای مزایا و ویژگی‌های زیادی است که در ادامه مقاله به آنها اشاره شده است.

آیا کامپوزیت توکویاما ژاپن خوب است؟

آیا کامپوزیت توکویاما خوب است؟

این برند کامپوزیت از نسل جدید روکش‌های دندانی است که با داشتن ذرات نانو و ویژگی‌های بسیار مفید خود، محبوبیت زیادی کسب کرده است.
پس در پاسخ این سؤال باید گفت بله، کامپوزیت زیبایی توکویاما می‌تواند یکی از گزینه‌های باکیفیت و مقرون به صرفه باشد.
اما اینکه آیا برای شما نیز مناسب است یا خیر، بستگی به شرایط خودتان دارد. برای دریافت اطلاعات در این زمینه حتماً باید با دندانپزشک مشورت داشته باشید.
شما می‌توانید از مزایا و معایب آن مطلع شوید و پس از شناخت ویژگی‌های آن، خود از دندانپزشک بپرسید که آیا این گزینه نتیجه مورد نظر را برایتان به همراه خواهد داشت یا خیر.

کامپوزیت زیبایی توکویاما چه مزایایی دارد؟

مزایای کامپوزیت توکویاما

از نظر ظاهری و کیفیت، این نوع کامپوزیت‌ها مزایای بسیاری دارند. در ادامه این موارد را بیان خواهیم کرد:

 1. داشتن مقاومت بالا در برابر ساییدگی

  یکی از ویژگی‌های بسیار خوبی که می‌توان برای کامپوزیت‌های این برند ژاپنی ذکر کرد، مقاومت به ساییدگی است. همانطور که می‌دانید، فشاری که دندان‌ها به هم وارد می‌کنند، به قدری است که گاهی خود دندان را دچار سایش می‌کند. برند توکویاما با بهبود کیفیت محصولات خود، مقاومت آنها نسبت به ساییدگی را افزایش داده است. به همین دلیل، دیگر جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 2. داشتن مقاومت در برابر تغییر رنگ و لکه

  اگر کامپوزیتی که استفاده می‌کنید، مقاومت خوبی نسبت به تغییر رنگ نداشته باشد، بعد از مدتی رنگ آن به دلیل مصرف مواد غذایی تغییر می‌کند. این یعنی دیگر زیبایی مد نظر شما را نخواهد داشت. برند ژاپنی توکویاما محصولات خود را نسبت به تغییر رنگ، مقاوم کرده و به همین دلیل بسیار پرطرفدار است.

 3. پولیش پذیری بالا

  کامپوزیت‌های برند توکویاما به دلیل قابلیت پولیش پذیری که دارند، می‌توانند در صورت تغییر رنگ، دوباره به رنگ مد نظر شما برگردند.

 4. دارای طیف رنگ گسترده و متنوع

  برند توکویاما با فعالیت وسیعی که در این زمینه دارد، سعی کرده است تمام طیف رنگی مورد نیاز برای این حوزه را تولید کند. به همین دلیل دست دندانپزشک در انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما برای هر بیمار، بسیار باز خواهد بود.

 5. داشتن جلوه‌های متناسب با دندان‌های طبیعی

  یکی از بهترین ویژگی‌هایی که کامپوزیت‌های توکویاما از آن بهره‌مند هستند، داشتن ظاهری مشابه با یک دندان طبیعی است. این ویژگی سبب می‌شود تا کسی متوجه استفاده از چنین محصولاتی در دهان بیمار نشود.

 6. دوام بالا

  برند توکویاما کامپوزیت‌های خود را با دوام بسیار زیادی تولید کرده است تا بیمار بتواند از این محصولات، تا سال‌ها استفاده کند. این یعنی دیگر نگران شکستگی‌های ناگهانی نخواهید بود.

 7. سهولت در استفاده از آن

  یکی از دلایلی که سبب شده است تا اکثر دندانپزشکان از این برند برای کامپوزیت دندان‌های بیماران خود استفاده کنند، راحتی کار با این محصولات است.

 8. داشتن سطحی براق و صاف

  محصولات این برند ژاپنی به دلیل سطح براق و صافی که دارند، می‌توانند زیبایی بیشتری نسبت به سایر محصولات برای دندان‌های شما فراهم کنند.

 9. قابلیت نصب سریع با کمک نور هالوژن

  این ویژگی به دندانپزشک کمک می‌کند تا پروسه درمانی را در مدت زمان کمتری برای بیمار انجام دهد.

 10. داشتن هزینه‌ای متناسب و مقرون به صرفه

  هزینه کامپوزیت‌های برند توکویاما نسبت به سایر برندها، خیلی مقرون به صرفه‌تر است؛ چرا که کیفیت بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه موجود در بازار ارائه می‌دهد.

 11. داشتن انقباض و انبساط پایین

  این کامپوزیت‌ها زمانی که تحت تاثیر تغییرات دمایی قرار می‌گیرند، دچار تغییر حجم زیادی نمی‌شوند. به همین دلیل مشکلی برای دندان به وجود نمی‌آورند. معمولا کامپوزیت‌ها هنگام کیور شدن، دچار انقباض شده و این امر سبب می‌شود قسمت‌هایی از آنها از دندان جدا شوند. به همین دلیل دندانپزشک معمولا از تکنیک لایه گذاری استفاده می‌کند.

 12.   استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ساخت آن

  یکی از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی که در این برند مورد استفاده قرار گرفته است، Chameleon effect یا تکنولوژی اثر آفتاب پرست است. این فناوری به قابلیت بسیار متنوع و گسترده طیف رنگ‌های کامپوزیت‌ توکویاما اشاره دارد.

کامپوزیت‌های توکویاما چقدر دوام دارند؟

ماندگاری کامپوزیت های توکویاما

کامپوزیت برند توکویاما از طول عمر و ماندگاری مناسبی برخوردار است؛ با این حال دوام کوتاه‌تری به نسبت انواع سوئیسی، آلمانی و آمریکایی دارد.
لازم به ذکر است که مدت زمان ماندگاری کامپوزیت علاوه بر برند، به عملکرد دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی و همچنین نحوه مراقبت‌های بیمار بعد از این درمان بستگی دارد.

قیمت کامپوزیت توکویاما ژاپن چقدر است؟

 

هزینه کامپوزیت توکویاما ژاپن

طیف رنگ کامپوزیت توکویاما، میزان حجم کار، تعداد دندان‌های نیازمند به ترمیم و میزان آسیب دندان، همگی از مواردی هستند که در تعیین قیمت نهایی نقش دارند.
با این حال قیمت هر واحد کامپوزیت توکویاما در حدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان (دو تا سه میلیون تومان) است.

رنگبندی کامپوزیت توکویاما ژاپن

همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم، کامپوزیت توکویاما با طیف رنگی بسیار متنوع در بازار موجود است. در جدول زیر انواع طیف رنگ را مشاهده می‌کنید:

کامپوزیت توکویاما رنگ bw
(bleach white)
OPA1 PA1 B1 کامپوزیت توکویاما a1
کامپوزیت توکویاما رنگ we
(white enamel)
OPA2 PA2 B2 کامپوزیت توکویاما a2
ce
(clear enamel)
OPA3 PA3 کامپوزیت توکویاما a3
omnichroma

انواع کامپوزیت‌ توکویاما از نظر کارکرد

این نوع کامپوزیت برای دندان‌های جلو و بیشتر به منظور اصلاح طرح لبخند به کار گرفته می‌شود. ذرات نانو در این نوع کامپوزیت بیشتر است و همچنین ظرافت بیشتری دارند.

تفاوت کامپوزیت توکویاما و آی پی اس چیست؟

تفاوت کامپوزیت توکویاما و آی پی اس

محصولات ونیر توکویاما از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و همچنین کاتالوگ کامپوزیت توکویاما طیف رنگ گسترده‌ای را شامل می‌شود
برند آی پی اس که ساخت کشور آلمان است، از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها در ساخت ونیرها استفاده کرده است.
شید رنگی کامپوزیت توکویاما بسیار گسترده‌تر از دیگر برندها است و از نظر کیفیت و همچنین استحکام در درجه بالاتری قرار گرفته‌ است.

سؤالات متداول

 1. از کامپوزیت برند توکویاما برای چه کاربردهایی استفاده می‌شود؟

  در علم دندانپزشکی می‌توان برای کاربردهای زیر از آن بهره‌مند شد:

  • درمان دیاستم یا فاصله بین دندان‌ها
  • درمان ترک خوردگی و لب پر شدگی های دندان
  • ترمیم دندان شکسته
  • ترمیم ونیرهای دندان
 2. آیا کیفیت کامپوزیت توکویاما ژاپن خوب است؟

  بله، با توجه به تمام ویژگی‌هایی که از آن در این مقاله بیان کردیم، می‌توان گفت که این نوع کامپوزیت دارای کیفیت قابل قبولی است.

 3. آیا توکویاما بهترین برند کامپوزیت دندان ژاپنی است؟

  امروزه برندهای متنوع و خوب ژاپنی کامپوزیت ونیر در بازار وجود دارند که توکویاما یکی از بهترین‌های آنها است.

 4. کامپوزیت توکویاما یا سارمکو، کدام بهتر است؟

  سارمکو یک برند سوئیسی است و از بهترین و رایج‌ترین برندهای ونیر کامپوزیت به شمار می‌رود. کیفیت، استحکام و مقاومت بالای آن سبب شده تا جایگاه ویزه‌ای در بین روکش‌های ترمیمی پیدا کند. با این حال مارک توکویاما نیز از کیفیت و مقاومت خوبی برخوردار است. اما نمی‌تواند قابل قیاس با سارمکو باشد. این برند به تازگی کامپوزیت اومنی کروما را تولید و روانه بازار کرده است. این نوع کامپوزیت یک محصول نوآورانه بوده و فقط یک رنگ دارد. البته کامپوزیت گرادیا ژاپن نیز یک برند مشهور دیگر ژاپنی است که رقابت سختی با توکویاما دارد.

 5. کامپوزیت ونیر توکویاما ژاپن یا سارمکو، کدام بهتر است؟

  سارمکو یک برند سوئیسی است و از بهترین و رایج‌ترین برندهای ونیر کامپوزیت به شمار می‌رود. کیفیت، استحکام و مقاومت بالای آن سبب شده تا جایگاه ویزه‌ای در بین روکش‌های ترمیمی پیدا کند. با این حال مارک توکویاما نیز از کیفیت و مقاومت خوبی برخوردار است. اما نمی‌تواند قابل قیاس با سارمکو باشد.

 6. کامپوزیت ژاپنی یا آلمانی؟ کدام کشور کامپوزیت‌های بهتری دارد؟

  در کل باید این نکته را در نظر داشته باشید که کامپوزیت‌های تولید شده در کشورهای اروپایی، از کیفیت بالاتری برخورداراند. اما کامپوزیت توکویاما ژاپن نیز کیفیت قابل قبولی به نسبت قیمت خود دارد.

 7. سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما کدام است؟

  رنگ کامپوزیت sw++ معمولا جزء سفیدترین گروه رنگ این برند شناخته می‌شود.

2 نظر در “کامپوزیت دندان توکویاما ژاپن: انواع+ تفاوت توکویاما و ای پی اس

 1. امیر عباسی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  برای کامپوزیت توکویاما هم دندونا تراشیده میشن؟

  1. دکتر فاطمه لبافی گفت:

   سلام تراش دندان بستگی به شرایط دندانها دارد نه نوع برند کامپوزیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان