بریج دندان چیست؟ | مزایای آن | قیمت سال 99 بریج دندان چیست؟ | مزایای آن | قیمت سال 99

بریج دندان | تفاوت بریج با ایمپلنت | مزایا | هزینه 1399

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 08:43
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بریج دندان چیست ؟

بریج در واقع به معنای پل می باشد. پایه های پل در واقع دو دندان طرفین محل بی دندانیست که پایه ها بطور کامل تراش می خورند تا روکش بتواند در ابعاد دندانهای طبیعی روی آن قرار بگیرند. به دندانی که بین پایه ها قرار می گیرد پونتیک گفته می شود. البته از این روش در شرایطی که امکان ایمپلنت نباشد استفاده می شود.
بریج عموما از ترکیب یک لایه چینی به نام پرسلن در روی کار و لایه ای فلزی در زیر کار تشکیل می شود. ماده ی جدید تری که برای ساخت بریج بکار می رود زیرکنیا نام دارد. این ماده تطابق رنگ و ظرافت بیشتری نسبت به پرسلن دارد. به علت این ظرافت بیشتر لثه کمتر تحریک شده و بر خلاف پرسلن به مرور زمان باعث تیرگی لثه نمی شود.

چه افرادی که برای گذاشتن بریج دندان مناسب هستند؟

تا هنگامی که دندان های کناری توان نگه داری بریج ها را داشته باشند، توانایی ماندن در دهان را دارند. اما در شرایطی که دندان های کناری شکسته و یا ضعیف باشند و توان لازم را نداشته باشند، از روش هایی مانند ایمپلنت استفاده می شود.

انواع بریج

سنتی

به صورت یک دندان مصنوعی می باشد که به کمک روکش های دندان های کناری در جای خود قرار داده می شود. دندان های کناری به کمک چسب به دندان مصنوعی اتصال پیدا می کنند. در مواقعی که دندان های کناری سالم می باشند، این روش جزو روش های مناسب محسوب می شود.

کانتی لور

این روش خیلی شبیه به روش سنتی می باشد اما تفاوت آن در این است که فقط به یکی از دندان های کناری چسبیده می شود. وجود یک دندان طبیعی که سالم باشد در اطراف جای خالی برای انجام این روش کافی می باشد.

مریلند

همانند روش سنتی در این روش هم به دندان های کناری در دو طرف اتصال پیدا می کند. اما تفاوت آن در این است که در روش سنتی به کمک روکش این عمل انجام می شود ولی در این روش از پرسلین استفاده می شود و دندان مصنوعی را در جای خود نگه می دارد. بریج های مریلند هم هنگامی که در دو طرف دندان های سالم وجود داشته باشد، به کار می رود.

خواندن 369 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 08:27

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما