سفید کردن دندان با کامپوزیت: آیا بهترین روش برای شما است؟

سفید کردن دندان با کامپوزیت
فهرست محتوا (کلیک کنید)
۵/۵ - (۳ رای)

آیا قصد دارید کامپوزیت دندان را به عنوان روشی برای سفید کردن دندان‌های خود انتخاب کنید؟
به نظر شما این روش گزینه مناسبی برایتان خواهد بود؟ مزایا و معایب این روش را می‌دانید؟
سفید کردن دندان با کامپوزیت چقدر زمان می‌برد؟
این مقاله مطالب مفیدی درباره تاثیر ونیر کامپوزیت در سفیدی دندان را مطرح کرده‌ایم.
با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.

محتوای صوتی آشنایی با ونیر کامپوزیت برای سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با کامپوزیت چیست؟

آشنایی با روش کامپوزیت برای سفید کردن دندان

کامپوزیت دندان ماده‌ای خمیری شکل است که توسط شرکت‌های مختلفی از جنس رزین‌های مصنوعی و سایر ترکیبات ساخته می‌شود. این ماده قبلاً به عنوان ماده ترمیم کننده دندان برای ترمیم حفره‌های دندانی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
امروزه از این ماده همرنگ دندان به عنوان ماده‌ای برای ترمیم مشکلات ظاهری دندان‌ها از جمله بد رنگی آنها استفاده می‌شود.

آیا شما هم می‌توانید دندان‌هایتان را با کامپوزیت سفید کنید؟

 

آیا شما هم می‌توانید دندان‌هایتان را با کامپوزیت سفید کنید؟

برای اینکه بدانید این روش برای شما گزینه مناسبی است یا خیر، بهترین راهکار این است که با دندانپزشک در این زمینه مشورت کنید. با در نظر گرفتن شرایط و رنگ دندان‌های شما، بهترین روش برای سفید کردن دندان انتخاب خواهد شد.
در برخی از مواقع وضعیت دندان‌ها به گونه‌ای است که دندانپزشک این کار را توصیه نخواهد کرد. ممکن است دندانپزشک روش‌های دیگری را به شما پیشنهاد دهد.
برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر از طریق چت واتساپ و یا شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

کامپوزیت چگونه باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شود؟

نحوه سفید کردن دندانها با کامپوزیت

دندانپزشک این ماده را بر روی دندان بیمار قرار داده و آن را متناسب با شکل دندان فرم می‌دهد. در ادامه باید با استفاده از یک دستگاه لایت کیور اقدام به کیور کردن کامپوزیت می‌کند. زمانی که کامپوزیت کیور می‌شود، سفت شده و اندکی منقبض می‌شود.
سپس با استفاده از سمباده‌های مخصوصی آن را پولیش می‌دهد تا ظاهری کاملاً مشابه با دندان‌های طبیعی فرد پیدا کند.
در واقع کامپوزیت با پوشاندن بدرنگی‌های دندان همانند یک روکش سفید کننده دندان عمل می‌کند.

مزایای سفید کردن دندان با کامپوزیت

 

سفید کردن دندان با کامپوزیت چه مزایایی دارد؟

در ادامه مزایای سفید کردن دندان با کامپوزیت را به طور مختصر بیان کرده‌ایم:

 1. کامپوزیت یک روش بسیار سریع برای سفید کردن دندان‌ها است.
 2. هزینه انجام این روش مناسب است.
 3. ماندگاری سفیدی دندان با استفاده از این روش ۳ تا ۸ سال است.
 4. در صورت کدر شدن و یا تغییر رنگ جزئی، می‌توان با مراجعه مجدد به کلینیک دندانپزشکی برای پالیش کردن و یا ترمیم آن اقدام کرد.
 5. با استفاده از کامپوزیت علاوه بر ترمیم رنگ دندان‌ها می‌توان مشکلات دیگر آنها از جمله لب پر شدگی و یا شکستگی را نیز برطرف کرد.
 6. افراد با استفاده از این مواد می‌توانند میزان سفیدی دندان‌های خود را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنند.

قیمت سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت چقدر است؟

هزینه سفید کردن دندان با کامپوزیت

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی نقش دارند. به طور کلی قیمت کامپوزیت بر اساس تعداد واحدهای دندانی مورد نیاز و تعرفه تعیین شده توسط کلینیک دندانپزشکی تعیین می‌شود. جنس و برند، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن و یا نگرفتن درمان، شهر و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و برخی موارد دیگر در این قیمت تاثیرگذار هستند.
به طور کلی هزینه سفید کردن با استفاده از این روش برای هر واحد دندانی از ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان (دو میلیون تومان) است.
به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت نوبت ویزیت رایگان با کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از قیمت انجام کامپوزیت برای دندان‌هایتان می‌توانید از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

۷ تفاوت سفید کردن دندان با کامپوزیت و بلیچینگ

 تفاوت سفید کردن دندان با کامپوزیت و بلیچینگ

اگر می‌خواهید با تفاوت‌های بلیچینگ دندان و کامپوزیت آشنا شوید، مطالعه ادامه مطلب به شما پیشنهاد می‌شود:

 1. متفاوت بودن نحوه انجام بلیچینگ دندان و کامپوزیت

  در بلیچینگ از نوعی ماده سفید کننده دندان استفاده می‌شود. دندانپزشک آن را برای مدت زمان کوتاهی (بر اساس نیاز بیمار) بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد. این ماده شیمیایی به بافت دندان نفوذ کرده و با تاثیر گذاشتن بر لکه‌های آن باعث از بین رفتنشان می‌شود.
  در مقابل کامپوزیت ماده خمیر مانندی است که به صورت یک لایه نازک بر روی دندان قرار داده می شود. سپس با استفاده از ابزار دندانپزشکی به آن شکل و فرم داده شده و سپس با نور لایت کیور در محل خود محکم می‌شود.

 2. تفاوت در قیمت

  این دو روش از نظر قیمت باهم تفاوت دارند. بلیچینگ به طور معمول قیمت مشخصی دارد. اما قیمت سفید کردن دندان با کامپوزیت معمولا بر اساس تعداد واحدهای مورد نیاز و برخی فاکتورهای دیگر تعیین می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که کامپوزیت روش گران‌تری محسوب می‌شود.

 3. میزان ماندگاری متفاوت

  بلیچینگ ماندگاری خوبی دارد و به طور معمول اثر سفید کنندگی آن بین ۶ ماه تا ۲ سال باقی می‌ماند. در مقابل، کامپوزیت ماندگاری قابل قبولی دارد. بسته به جنس به کار برده شده، میزان مهارت در نصب آن و همچنین مراقبت‌هایی که بیمار انجام می‌دهد، می‌تواند بین ۳ تا ۷ سال و یا حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد.

 4. تفاوت در امکان تعیین میزان سفیدی دندان

  در ونیر کامپوزیت دندان افراد می‌توانند میزان سفید شدن دندان‌های خود را در مرحله انتخاب رنگ، تعیین کنند.
  این در حالی است که امکان تعیین میزان دقیق سفیدی دندان با بلیچینگ وجود ندارد.

 5. امکان سفید کردن دندان‌های شکسته

  معمولا از بلیچینگ برای دندان‌هایی که قسمتی از آنها ترک دارد و یا شکسته شده است، استفاده نمی‌شود. چرا که این روش ممکن است سبب حساسیت بیشتر این دندان‌ها شود. اما از کامپوزیت می‌توان برای سفید کردن و همچنین اصلاح شکل آنها استفاده کرد. در واقع دندانپزشک با استفاده از این ماده، به راحت دندان را به فرم طبیعی خود باز می‌گرداند و علاوه بر برطرف کردن نقایص آن، رنگ دلخواه بیمار را نیز ایجاد خواهد کرد.

 6. موقعیت انجام هر یک

  سفید کردن دندان با کامپوزیت روشی است که دندانپزشک باید آن را در مطب خود انجام دهد. این روش به هیچ عنوان در خانه قابل انجام نخواهد بود. اما بلچینگ روشی است که هم در مطب و هم در خانه قابل انجام است. در صورتی که بیمار ترجیح دهد این روش را در خانه انجام دهد، می‌تواند از دندانپزشک خود بخواهد تا تری مخصوصی برای وی تهیه کرده و در اختیار وی قرار دهد.

 7. میزان سفید کردن دندان

  یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بین بلیچینگ و کامپوزیت دندان وجود دارد، میزان سفید کردن دندان است. رنگ طبیعی خود دندان به دلیل قرار گیری عاج زیر مینا، کمی متمایل به زرد است. این یعنی دندانپزشک نمی‌تواند با استفاده از بلیچینگ دندان شما را مانند مروارید سفید کند. در صورتی که بخواهید دندان‌های شما سفیدی بیشتری داشته باشند، باید از کامپوزیت دندانی استفاده کنید.

سفید کردن دندان با کامپوزیت چقدر طول می‌کشد؟

این روش به طور معمول تنها در ۱ الی ۲ جلسه انجام می‌شود. اما در صورتی که فرد دچار مشکلاتی از قبیل بیماری‌های دندان و لثه باشد، به این دلیل که ابتدا باید این مشکلات را درمان و برطرف کند، نیاز به تعداد جلسات بیشتری پیدا می‌کند.

سؤالات متداول

 1. سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیت؟

  تصمیم گیری درباره انتخاب بهترین شیوه از میان روش‌های سفید کردن دندان به موارد متعددی بستگی دارد. میزان سلامت دندان‌ها و لثه، نوع آسیب دیدگی دندان‌ها، شرایط مالی بیمار و برخی موارد دیگر از جمله این موارد هستند. برای انتخاب هر یک از این روش‌ها نیاز به مشورت با دندانپزشک زیبایی دارد. بنابراین به طور قطع نمی‌توان گفت که کدام روش بهتر از دیگری است.

 2. سفیدی دندان با کامپوزیت چقدر باقی می‌ماند؟

  حفظ سفیدی کامپوزیت‌های دندانی به میزان دقتی که بیمار در مراقبت از آنها دارد، وابسته است. در صورتی که بیمار به درستی از کامپوزیت‌های خود مراقبت نکند، پس از ۶ تا ۱۸ ماه ممکن است نیاز به انجام اولین پالیش برای سفید و درخشان کردن مجدد کامپوزیت‌های خود پیدا کند.

 3. آیا برای سفید کردن دندان با کامپوزیت، مینای دندان تراشیده می‌شود؟

  به طور معمول برای نصب کامپوزیت مینای دندان تراشیده نمی‌شود، به همین دلیل این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته شده است. در مواردی که میزان بدرنگی و لکه‌های دندانی بسیار شدید باشد، ممکن است نیاز باشد تا قسمتی از مینا تراشیده شود. چرا که در این شرایط، با استفاده از یک لایه نازک کامپوزیت نمی‌توان لکه‌های شدید را پوشاند.

 4. در صورتی که دندان‌ها دچار ترک یا شکستگی شده باشند، می‌توان از کامپوزیت برای سفید کردنشان استفاده کرد؟

  بله، کامپوزیت می‌تواند علاوه بر سفید کردن دندان‌ها، نقص احتمالی موجود در هر دندان را هم برطرف سازد. با این روش، شکل و ساختار دندان نیز به حالت طبیعی خود بر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان