قیمت ایمپلنت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | ایمپلنت اقساطی قیمت ایمپلنت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | ایمپلنت اقساطی

قیمت ایمپلنت دندان سال 1400 | نحوه پرداخت | ایمپلنت اقساطی

دوشنبه, 01 دی 1399 ساعت 14:47
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

یکی از درمان های دندانپزشکی که مزایای بسیاری به همراه دارد، ایمپلنت دندان می باشد. این درمان، تنها برای زیبایی دندان انجام نشده و کاربرد های فراوانی دارد. ایمپلنت دندان، انواع متفاوتی دارد که با توجه به نوع پروتز، شرایط بیمار و غیره، قیمت های مختلفی دارد. این روش درمانی یک سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامت دهان و دندان می باشد. به طور قطعی اگر شما هم به دنبال انجام ایمپلنت دندان هستید، حتما هزینه آن، فکر شما را مشغول کرده است. در این مقاله قصد داریم تمام شرایطی که مربوط به هزینه ایمپلنت دندان می باشد را برای شما شرح دهیم.

آشنایی با ایمپلنت دندان

آشنایی با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نوعی پایه فلزی از جنس تیتانیوم و یا زیرکونیا می باشد که دندانپزشک به جای دندان از دست رفته، آن را درون استخوان فک قرار می دهد و عملکرد آن همانند ریشه دندان می باشد. این فلز با بدن کاملا سازگار بوده و هیچ گونه مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. ایمپلنت ممکن است به صورت تک تک و یا به صورت کلی در دهان قرار داده شود و البته باید بدانید دوره نقاهت آنچنان کوتاهی نیز ندارد. زمان آن بستگی به موارد متعددی مانند شرایط بیمار و گرافت استخوانی دارد.

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

هزینه ایمپلنت دندان در سال 99 افزایش زیادی داشته است. خرید قطعات ایمپلنت دندان از کشور های اروپا و آمریکا با افزایش نرخ دلار و اعمال تحریم های جدید تر، با مشکلات بسیاری رو به رو شد. به همین دلیل در سال 99 افزایش قیمت ایمپلنت دندان را مشاهده کردیم که تاکنون کاهش نیافته است. در سال 99 قیمت ایمپلنت برای قطعات درجه یک، از 6000000 تومان (شش میلیون تومان) تا 10000000 تومان (ده میلیون تومان) متغیر می باشد که برای مثال ایمپلنت آمریکایی درجه یک در این سال، 9500000 تومان (نه میلیون و پانصد هزار تومان) می باشد. به طور کلی در زیر به بررسی قیمت انواع ایمپلنت دندان می پردازیم:

 1. قیمت ایمپلنت آمریکایی

  ایمپلنت های آمریکایی قیمت های متعددی دارند که با توجه به تکنولوژی مورد استفاده و قطعات مورد نیاز آن، این قیمت ها مشخص می شود. یکی از برترین برند های ایمپلنت دندان در آمریکا، برند زیمر و بایو بوده که قیمت آن ها حدود 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) تا 10000000 تومان (ده میلیون تومان) می باشد.
 2. قیمت ایمپلنت اروپایی

  ایمپلت اروپایی نیز با توجه به تکنولوژی و کشور سازنده قیمت های متفاوتی دارد. به عنوان مثال ایمپلنت ساخت کشور سوئیس قیمت بیشتری دارد. به طور معمول محدوده قیمت ایمپلنت اروپایی بین 6000000 تومان (شش میلیون تومان) تا 11000000 تومان (یازده میلیون تومان) می باشد.
 3. قیمت ایمپلنت آلمانی

  در سال های اخیر ایمپلنت های آلمانی تغییر زیادی در قیمت نداشته اند. ایمپلنت آلمانی دی آر اس، هزینه بالاتری نسبت به دیگر برند ها را دارد. معمولا هزینه ایمپلنت های آلمانی بین 6000000 تومان (شش میلیون تومان) تا 8000000 تومان (هشت میلیون تومان) می باشد.
 4. قیمت ایمپلنت ایتالیایی

  برند سوییدن اند مارتینا کیفیت و دقت خوبی دارد و به همین سبب از دیگر برند های ایتالیایی گران تر می باشد. محدوده قیمت ایمپلنت ایتالیایی از 4000000 تومان (چهار میلیون تومان) تا 6000000 تومان (شش میلیون تومان) می باشد.
 5. قیمت ایمپلنت فرانسوی

  یکی از برند های بسیار مشهور فرانسه، ایمپلنت iDi می باشد که قیمت بسیار مناسبی در مقابل کیفیت خود دارد و به طور کلی در ایمپلنت های اروپایی، ثبات خیلی خوبی دارد. محدوده قیمت آن 5000000 تومان (پنج میلیون تومان) تا 7000000 تومان (هفت میلیون تومان) می باشد.
 6. قیمت ایمپلنت اسپانیایی

  برند موزو در کشور اسپانیا با کیفیت عالی، قیمت حدود 4000000 تومان (چهار میلیون تومان) تا 6000000 تومان (شش میلیون تومان) را شامل می شود.
 7. قیمت ایمپلنت آسیایی

  با در نظر گرفتن تکنولوژی و ساخت ایمپلنت های آسیایی، هزینه متوسطی را شامل می شوند. سقف قیمت آن بین 3000000 تومان (سه میلیون تومان) تا 6000000 تومان (شش میلیون تومان) است.
 8. قیمت ایمپلنت کره ای

  ایمپلنت های کره ای با تنوع زیاد از 4000000 تومان (چهار میلیون تومان) تا 6000000 تومان (شش میلیون تومان) قیمت دارند.
 9. قیمت ایمپلنت چینی

  در کشور چین هیچ برند خاصی برای ساخت ایمپلنت وجود ندارد. در واقع اگر ایمپلنتی در این کشور ساخته شود، حتی اگر تحت نظارت کمپانی های اروپا و آمریکا باشد، ارزش و اعتباری ندارد و چیزی جز کپی بی کیفیت از یک برند معروف نیست.
 10.  قیمت ایمپلنت ایرانی

  قیمت ایمپلنت های ایرانی در حدود 3000000 تومان (سه میلیون تومان) تا 4000000 تومان (چهار میلیون تومان)، مشابه با ایمپلنت های کره ای می باشد.

هزینه ایمپلنت دندان با لیزر

دستگاه لیزر علاوه بر گران قیمت بودن، هزینه نگهداری بالا و مواد مصرفی بالایی نیز دارد. به همین جهت هزینه کاشت دندان با لیزر از بقیه روش ها بیشتر می باشد. اما با در نظر گرفتن مزایای بسیاری که کاشت دندان با لیزر دارد، این قیمت مقرون به صرفه است و ارزش پرداخت کردن را دارد. به طور معمول قیمت ایمپلنت دندان با لیزر حدود 20 الی 30 درصد از روش های معمولی بیشتر می باشد.

علت گران قیمت بودن ایمپلنت دندان

علت گران قیمت بودن ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش کاملا تخصصی است که با کمک تکنولوژی پیشرفته و مهارت زیادی انجام می گیرد. از نظر ظاهر و عملکرد، بسیار مشابه با دندان طبیعی می باشد و ماندگاری آن بیش از 15 سال و تقریبا تا پایان عمر است. علاوه بر این، قبل از کاشت دندان، دندانپزشک باید به بررسی کامل وضعیت دهان و دندان بپردازد که برای این کار از عکس های رادیولوژی و CBCT کمک می گیرد. همچنین فرآیند درمان و نیاز به بیهوشی، هزینه نهایی را تحت تاثیر قرار می دهد. طراحی و ساخت ایمپلنت دندان سخت و پیچیده است و شرکت های قدرتمندی، توانایی ساخت آن را دارند. ایمپلنت از سه بخش پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی صورت می گیرد که هر کدام از آن ها توسط شرکت ها و لابراتوار های متفاوتی طراحی می شوند. همچنین مواد خاصی که در هر کدام از این بخش ها به کار می رود، نیاز به تکنولوژی پیشرفته ای دارد. به همین دلیل هزینه ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش های جایگزینی دندان از دست رفته، بالاتر است.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

هزینه نهایی ایمپلنت دندان بر اساس برخی عوامل محاسبه و تعیین می شوند که در زیر به بررسی کامل آن ها می پردازیم:

 1. تعداد دندان های مورد درمان

  یکی از فاکتور های بسیار مهمی که در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است، تعداد دندان نیازمند به ایمپلنت می باشد. در صورت بیشتر بودن تعداد ایمپلنت کاشته شده در فک، قیمت نهایی افزایش می یابد. در واقع کاشت ایمپلنت بر اساس تعداد، انواع متفاوتی دارد که عبارتند از:

  • ایمپلنت تک دندان: یعنی تنها یک دندان نیاز به ایمپلنت دارد.
  • بریج برپایه ایمپلنت: زمانی که حدود 3 دندان روی یک پایه ایمپلنت قرار داده می شوند.
  • ایمپلنت All On 4: در این روش تمام دندان ها بر روی 4 پایه ایمپلنت قرار می گیرند.
  • ایمپلنت اوردنچر: هنگامی که تمام دندان های یک فک، روی 6 تا 8 پایه ایمپلنت قرار داده می شوند.
 2. نوع ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان دارای انواع متفاوتی می باشد که دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار و بودجه مورد نظر بیمار، بهترین نوع را انتخاب می کند. به طور کلی جنس ایمپلنت و برند آن، نحوه ساخت و طراحی، محل کاشت ایمپلنت و اندازه آن بر قیمت نهایی ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند. برای اینکه بیشتر این موضوع را درک کنید برایتان مثالی خواهم زد. مینی ایمپلنت هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت استاندارد دارد، اما برای تمامی افراد مناسب و قابل استفاده نمی باشد. همچنین پس از اینکه استخوان فک به پایه ایمپلنت جوش خورد، اباتمنت روی آن قرار گرفته که قیمت آن بر اساس نوع، جنس و اندازه متفاوت می باشد.

 3. برخی درمان های جانبی

  بعضی از درمان های جانبی که گاهی برای ایمپلنت مورد نیاز است، هزینه های جداگانه ای را به دنبال خواهند داشت که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

  1. کشیدن دندان یا جراحی لثه

   گاهی اوقات با وجود اینکه دندان می افتد، اما ریشه آن در استخوان فک جا می ماند که در این صورت دندانپزشک باید قبل از هر اقدامی، ریشه دندان را از دهان بیمار خارج کند که این جراحی، هزینه مجزایی را در پی دارد.
  2. پیوند استخوان و لیفت سینوس

   برای اینکه ایمپلنت به خوبی با دندان جوش بخورد، استخوان فک باید ارتفاع، حجم و تراکم کافی داشته باشد. در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشد، دندانپزشک باید پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را برای بیمار انجام دهد که باعث بالاتر رفتن دستمزد دندانپزشک خواهد شد.
  3. پیوند لثه

   کاشت دندان موفق به حد بسیار زیادی به بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. پس اگر بیمار دچار برخی از بیماری های دهان و دندان مانند پریودنتال باشد، ابتدا باید برای درمان آن اقدام کند که هزینه مجزایی در پی خواهد داشت.
  4. بلیچینگ دندان

   ایمپلنت دندانی قابلیت تغییر رنگ و سفید تر شدن را ندارد. به همین جهت افرادی که قصد دارند تا دندان های خود را سفید تر کنند، باید قبل از ایمپلنت اقدام به بلیچینگ نمایند که این درمان هزینه خاص خود را شامل می شود.
 4. نحوه کاشت ایمپلنت دندان

  امروزه تکنولوژی، پیشرفت زیادی داشته است که در حال حاضر برای کاشت دندان، 3 روش متفاوت وجود دارد. دندانپزشک شرایط بیمار را در نظر گرفته و بهترین و مناسب ترین روش را برای او انتخاب می کند. این روش ها عبارتند از:

  • نحوه کاشت ایمپلنت استاندارد

   این روش در سه مرحله انجام می شود که اکثر موارد انتخاب دندانپزشک خواهد بود. سه مرحله آن شامل کاشت پست ایمپلنت، قالب گیری و نصب اباتمنت و در آخر، قرار دادن تاج دندان می باشد.
  • کاشت ایمپلنت دیجیتال یک روزه

   این روش به کمک تکنولوژی بسیار پیشرفته انجام می گیرد. در ایمپلنت دیجیتال، کاشت پایه و نصب تاج دندان در یک جلسه تمام می شود. برای استفاده از این روش از اسکنر و پرینتر سه بعدی داخل مطب استفاده می شود که در نتیجه باعث بالاتر بودن هزینه این روش نسبت به دیگر روش ها می باشد.
  • کاشت ایمپلنت فوری

   در واقع زمانی که شرایط استخوانی کاملا مساعد باشد، این روش قابل اجرا می باشد. در واقع به این صورت است که در جلسه اول که دندان کشیده می شود و یا ریشه دندان به کمک جراحی از دندان خارج می شود، کار کاشت ایمپلنت تمام می شود. به دلیل ارزیابی های بسیار دقیق دندانپزشک، هزینه ایمپلنت فوری دندان تا حدودی نسبت به ایمپلنت استاندارد بیشتر خواهد بود.
 5. تاج دندان

  تاج دندان ایمپلنت در دو نوع چسبی و پیچی موجود است که هزینه آن ها تفاوت چندانی با هم ندارند. به دلیل تعویض و پاکسازی راحت تر تاج دندان پیچی، بیشتر دندانپزشکان، استفاده از آن را توصیه می کنند. در واقع می توان گفت تاج دندان چسبی برای کوتاه مدت مقرون به صرفه می باشد. همچنین نحوه ساخت تاج دندان بر هزینه ایمپلنت تاثیر دارد. ممکن است به شکل بریج و یا قوس کامل بر روی پایه های ایمپلنت، ساخته شود. علاوه بر این موارد، تاج دندان از جنس های متفاوتی مانند سرامیک و یا زیرکونیا بوده که قیمت را تحت تاثیر قرار می دهند.

 6. دستمزد دندانپزشک و تخصص او

  با توجه به تخصص دندانپزشک و درمان های جانبی مورد نیاز ، دندانپزشک دستمزد های متفاوتی را مطالبه می کند.

 7. موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشک

  قرار داشتن کلینیک دندانپزشکی در کلان شهر ها و در مراکز مخصوص شهر ها، بر هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر گذار می باشد.

 8. بیمه

  به طور معمول ایمپلنت دندان زیر مجموعه ی بسیاری از بیمه های تکمیلی می باشد. بیمار باید قبل از انجام ایمپلنت دندان در صورت داشتن بیمه درمانی، اطلاعات لازم را از آن کسب کند.

نحوه پرداخت هزینه ایمپلنت دندان

نحوه پرداخت هزینه ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روش های درمانی برای دندان از دست رفته، بسیار بیشتر می باشد، به همین دلیل اکثر بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند، به دنبال راهی برای کاهش هزینه آن هستند. شاید شما هم به فکر کاهش این هزینه افتاده باشید، اما بهتر است برای این کار به دنبال کلینیک های ارزان قیمت نباشید، زیرا با استفاده از مواد نامرغوب و یا حتی دندانپزشک بدون مهارت، عوارض و هزینه های جانبی بیشتری برایتان به دنبال خواهد داشت. بنابراین بهتر است به دنبال کلینیکی باشید که هزینه را به صورت اقساطی از شما دریافت می کند. به طور معمول دریافت هزینه در 3 قسط دریافت می شود. قسط اول در زمان کاشت پایه ایمپلنت، قسط دوم در زمان قالب گیری تاج ایمپلنت دندان و قسط نهایی در هنگام اتمام کار یعنی قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ایمپلنت، می باشد.

گران ترین نوع ایمپلنت دندان

ایمپلنت نوع اوردنچر که دندان های یک فک بر روی 6 و یا 8 پایه ایمپلنت قرار می گیرند، گران قیمت ترین نوع ایمپلنت دندان می باشد. می توان گفت قیمت حدودی ایمپلنت اوردنچر، 3 و یا 4 برابر دندان مصنوعی متحرک می باشد، اما به همان میزان کیفیت و عملکرد بسیار بالاتری دارد.

کاشت دندان ارزان قیمت یا ایمپلنت اقساطی

احتمال دارد به دلایل مختلفی یک و یا چند دندان خود را از دست داده باشید و به دنبال ایمپلنت دندان برای جبران این ناهنجاری باشید، اما چون کاشت دندان هزینه بالایی دارد از این درمان صرف نظر می کنید و یا به دنبال کاشت دندان ارزان قیمت می گردید. بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی، ایمپلنت دندان ارزان قیمت را در تبلیغات خود به کار می برند که شاید نظر شما به آن جلب شده باشد، اما مطمئن باشید که هیچ ارزانی بی علت نخواهد بود. شاید خوب باشد تا علت ارزانی آن را بدانید:

 • یکی از این دلایل، استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت می باشد. شاید در ابتدا هزینه آن برای شما وسوسه کننده باشد، اما در نظر داشته باشید که در طولانی مدت با ایجاد مشکلات متعددی مانند عفونت لثه و یا شکستن پست ایمپلنت، هزینه های جانبی بیشتری برایتان به وجود خواهد آمد.
 • گاهی اوقات برخی از کلینیک ها با افراد غیر متخصص برای کاشت دندان همکاری می کنند، زیرا آن ها هزینه کمتری را دریافت می کنند. مراقب باشید تا درمان خود را به دست افراد غیر متخصص نسپارید، زیرا ایمپلنت دندان باید توسط جراح فک و دندان یا ایمپلنتولوژیست انجام گردد.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان

کاهش هزینه ایمپلنت دندان

اگر به فکر کاهش هزینه ایمپلنت دندان خود هستید، در ابتدا باید به دنبال یک متخصص خوب و ماهر بگردید. در ادامه برای کاهش هزینه ها می توانید شرایط اقساطی را انتخاب کنید تا فشار مالی زیادی متحمل شما نشود. همچنین بعد از کاشت دندان، رعایت بهداشت دهان و دندان را بسیار جدی تر دنبال کنید، زیرا در غیر این صورت عوارض کوتاه و یا بلند مدت برایتان ایجاد خواهد شد. اگر بیماری و عفونت های دهان گسترش یابند، ممکن است حتی ایمپلنت دندان از دست برود. بنابراین هزینه مجددی را برایتان در پی خواهد داشت.

سوالات متداول

1. آیا ایمپلنت دندان ارزش هزینه کردن را دارد؟

ایمپلنت دندان، تلفیقی از تکنولوژی، علم دندانپزشکی و استعداد می باشد که با کمک آن جای دندان از دست رفته به صورت دائمی پر خواهد شد. با توجه به نظر سنجی هایی که انجام شده، بیش از 95 درصد از افرادی که ایمپلنت دندان را انجام داده اند، با گذشت چندین سال از درمان خود رضایت داشتند. بنابراین با وجود گران بودن هزینه ایمپلنت دندان، این روش یک سرمایه گذاری بلند مدت خواهد بود.

2. کشیدن دندان چه تاثیری بر هزینه ایمپلنت دارد؟

ایمپلنت در جای خالی دندان کاشته می شود، گاهی اوقات جای خالی دندان وجود ندارد و نیاز است تا دندان فرسوده و آسیب دیده کشیده شود. کشیدن دندان هزینه خاص خود را به دنبال دارد که از 300 هزار تومان تا 600 هزار تومان متغیر می باشد.

خواندن 807 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 ارديبهشت 1400 ساعت 13:45
دکتر فاطمه لبافی دندانپزشک

دکتر فاطمه لبافی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در سال 1367 از دانشگاه شهید بهشتی می باشند. ایشان از سال 1383 همکاری خود را با بیمارستان میلاد آغاز نمودند و در حال حاظر به عنوان دندانپزشک و مسئول فنی بخش دندانپزشکی بیمارستان میلاد مشغول به کار می باشند. دکتر فاطمه لبافی در سال 1397 از سوی قائم مقام مدیر عامل به عنوان دندانپزشک برگزیده بیمارستان میلاد انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی واقع در ستارخان از معتبرترین و با کیفیت ترین تجهیزات برای درمان بیماران استفاده می شود و هدف اصلی در این کلینیک بهبودی کامل و رضایت بیماران می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید
(*)
لطفا نام خود را وارد کنید
(*)
شماره تماس خود را وارد کنید
(*)
ورودی نا معتبر