قیمت عصب کشی دندان سال ۱۴۰۲؛ قیمت پرکردن دندان با عصب کشی و بیمه

قیمت عصب کشی دندان
فهرست محتوا
به این مقاله امتیاز دهید

هزینه عصب کشی دندان شاید اولین مسئله‌ای باشد که افراد پس از مطلع شدن از نیاز به انجام این درمان به آن فکر کنند. با وجود مزایایی که عصب کشی دارد، قطعا ارزش این را دارد که هزینه‌ای بابت آن پرداخت شود.
اما چه عواملی بر قیمت عصب کشی و روکش دندان تاثیر می‌گذارند؟
آیا بیمه تعرفه‌ای برای این درمان دارد؟
اگر چند دقیقه از وقت گرانبهای خود را به ما اختصاص دهید، در این مقاله مفید از دکتر فاطمه لبافی می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را در خصوص تعرفه این درمان و نیز بیمه‌هایی که آن را تحت پوشش قرار می‌دهند، به دست آورید.

آیا پرداخت هزینه برای عصب کشی دندان به صرفه است؟

عصب کشی دندان علی رغم داشتن هزینه نسبتا بالا، یک درمان به صرفه به شمار می‌رود. چرا که بیمار می‌تواند با یک درمان خوب، از درد آن رهایی یابد و تا مدت‌ها از همان دندان استفاده کند.
در صورتی که اگر دندان خود را بکشد، عوارض زیادی برایش به وجود می‌آیند. علاوه بر این، اگر فرد بخواهد پس از کشیدن دندان، برای پیشگیری از عوارض آن از درمان‌هایی مثل ایمپلنت استفاده کند، باید هزینه خیلی بیشتری صرف کند.
در ادامه این مطلب یکی از دغدغه‌های اساسی شما برای انجام این درمان، یعنی هزینه عصب کشی و پر کردن دندان مطرح شده است.

هزینه عصب کشی دندان سال ۱۴۰۲

قیمت عصب کشی دندان

قیمت عصب کشی دندان در تهران تحت تاثیر عوامل متفاوتی تعیین شده است. در سال ۱۴۰۲ این مبلغ حدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) تا ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان (سه میلیون و پانصد هزار تومان) است.

قیمت ترمیم دندان عصب کشی شده

پس از عصب کشی دندان، دندانپزشک به کمک مواد مخصوصی مانند آمالگام و یا کامپوزیت به پر کردن دندان می‌پردازد.
این هزینه در حدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان (دو میلیون و پانصد هزار تومان) الی ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان (سه میلیون تومان) است.

لیست قیمت عصب کشی دندان در سال ۱۴۰۲

با مطالعه جدول زیر اطلاعات دقیق‌تری در رابطه با تعرفه عصب کشی دندان به دست می‌آورید:

نوع درمان شروع قیمت از (به تومان)
عصب کشی تک کانال ۲,۵۰۰,۰۰۰
عصب کشی دو کانال ۲,۵۰۰,۰۰۰
عصب کشی دندان سه کاناله ۳,۰۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان چهار کاناله ۳,۵۰۰,۰۰۰
عصب کشی مجدد تک کانال ۳,۰۰۰,۰۰۰
عصب کشی مجدد دو کانال ۳,۰۰۰,۰۰۰
عصب کشی مجدد سه کانال ۴,۰۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان جلو ۲,۵۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان نیش بالا ۲,۵۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان ۶ پایین ۳,۰۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان شماره ۶ ۳,۰۰۰,۰۰۰
هزینه عصب کشی دندان شماره ۷ ۳,۵۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان عقل ۳,۵۰۰,۰۰۰
قیمت عصب کشی دندان آسیاب ۳,۰۰۰,۰۰۰
ترمیم با کامپوزیت ۲,۲۰۰,۰۰۰
ترمیم با آمالگام ۲,۲۰۰,۰۰۰
پین ۵۰۰,۰۰۰
روکش دندان ۴,۰۰۰,۰۰۰

عوامل موثر بر قیمت درمان ریشه دندان

عوامل موثر بر هزینه عصب کشی دندان

در ادامه شما را با مواردی که نرخ عصب کشی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، بیشتر آشنا می‌کنیم:

 1. نوع دندان تحت درمان به عنوان مثال به دلیل دسترسی سخت‌تری که دندانپزشک به دندان‌های عقبی مانند دندان عقل دارد، هزینه بیشتری بایت عصب کشی آنها دریافت می‌شود.
 2. تعداد کانال‌های دندان عصب کشی دندان‌های عقبی که تعداد کانال‌های بیشتری دارند، سخت‌تر بوده و به زمان بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل درمان ریشه دندان‌های تک کانال مانند دندان‌های جلویی نسبت به بقیه دندان‌ها تا حدودی ارزان قیمت‌تر است.
 3. شدت پوسیدگی در صورتی که تنها یک شکستگی و سوراخ در دندان وجود داشته باشد، عصب کشی دندان راحت‌تر انجام می‌شود. در نتیجه هزینه آن کمتر است.
 4. نوع مواد ترمیمی دندانپزشک برای اینکه دندان عصب کشی شده را پر کند، از برخی مواد خاص استفاده می‌کند. یکی از رایج‌ترین آنها، می‌توان به آمالگام و کامپوزیت اشاره کرد. قیمت‌های این دو ماده تفاوت جزئی باهم دارند.
 5. هزینه ویزیت و تخصص دندانپزشک ویزیت دندانپزشک عمومی و دندانپزشک متخصص تعرفه‌های خاص خود را دارند. لازم به ذکر است که در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی، شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه ویزیت، چکاپ دندان‌هایتان را انجام دهید. تنها کافی است برای دریافت نوبت با ما تماس بگیرید.
 6. هزینه تصویر برداری برای تشخیص دقیق پوسیدگی دندان به عکس‌های رادیوگرافی و اشعه ایکس نیاز است که هزینه‌های جداگانه‌ای دارند.
 7. هزینه استفاده از پست (پین تقویتی) گاهی اوقات به دلیل شدید بودن میزان پوسیدگی دندان، دندانپزشک بخش عظیمی از دندان را می‌تراشد. در نهایت برای نگهداری مواد پر کننده از یک قطعه فلزی یا پلاستیکی بسیار محکم به نام پست، استفاده می‌کند. استفاده از آن نیز به هزینه عصب کشی دندان اضافه خواهد شد.

تعرفه عصب کشی دندان با بیمه

تعرفه عصب کشی دندان با بیمه

اگر قصد دریافت هزینه این درمان از بیمه را دارید، ادامه مطلب را نیز مطالعه کنید:

 1. بیمه تامین اجتماعی برای دریافت هزینه درمان خود از طرف بیمه تامین اجتماعی، بهتر است به مراکز طرف قرارداد با این بیمه مراجعه داشته باشید.
 2. بیمه خدمات درمانی بیمه خدمات درمانی تعرفه‌ای برای عصب کشی دندان و خدمات دندانپزشکی ندارد.
 3. بیمه نیروهای مسلح بیمه نیروهای مسلح بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و نحوه درمان و قیمت آن به سازمان‌های بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید.
  همچنین می‌توانید اقدام به دریافت نوبت از کلینیک‌ها و مراکز طرف قرارداد با این بیمه نمایید.
 4. سایر انواع بیمه علاوه بر بیمه‌های پایه که پیش‌تر مطرح شد، اگر بیمه تکمیلی مانند بیمه بانک صادرات، دی، دانا و سایر بیمه‌ها دارید، بهتر است اطلاعات لازم را در خصوص پرداخت و یا عدم پرداخت هزینه عصب کشی به دست آورید.
  اگر بیمه تکمیلی با کلینیک دندانپزشکی مورد نظر شما قرارداد نداشت، می‌توانید بعد از اتمام درمان، رسید هزینه را به بیمه تکمیلی خود ارائه داده و بخشی از هزینه درمان را دریافت کنید.

راهکارهای کاهش هزینه درمان ریشه دندان

اگر تمایل دارید عصب کشی دندان ارزان قیمت انجام دهید، می‌توانید از راهکارهای زیر کمک بگیرید:

 1. استفاده از تعرفه بیمه قیمت این درمان توسط برخی از بیمه‌های پایه و تکمیلی محاسبه می‌شود. می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود از این مورد استفاده کنید.
 2. استفاده کردن از تخفیفات گاهی اوقات برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی مانند عصب کشی را کاهش داده و به بیماران خود تخفیفاتی ارائه می‌دهند.
 3. مراجعه به مراکز دولتی منظور از مراکز دولتی، مراکز وابسته به جهاد دانشگاهی، دانشکده‌های دندانپزشکی، درمانگاه‌های خیریه و غیره هستند که هزینه‌های بسیار کمتری از بیماران دریافت می‌کنند.
  گاهی اوقات کلینیک‌های دندانپزشکی وابسته به دانشگاه‌ها، چنین پروسه‌های درمانی را به دانشجویان سال آخر خود می‌سپارند. در چنین مواقعی، هزینه درمان را هم برای بیماران کاهش خواهند داد.

سوالات متداول

 1. چه زمانی عصب کشی، هزینه مجدد خواهد داشت؟

  اگر درمان توسط یک دندانپزشک غیر متخصص و یا بی‌تجربه صورت بگیرد، چنین امکانی وجود دارد.
  در این مواقع بعد از چند سال، شما مجددا به عصب کشی دندان نیاز پیدا خواهید کرد.

 2. تعرفه عصب کشی دندان با بیمه چقدر است؟

  علاوه بر بیمه‌های تکمیلی، در کشور ما بیمه‌های پایه که شامل تامین اجتماعی، بیمه سلامت و نیروهای مسلح هستند، بخشی از هزینه این درمان را به بیمه شدگان خود پرداخت می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مراکز طرف قرار داد با بیمه درمانی خود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا