بهترین برندهای کامپوزیت دندان: کدام مارک کامپوزیت بهتر است؟

بهترین برندهای کامپوزیت دندان
فهرست محتوا
۵/۵ - (۱ رای)

یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن زیباترین کامپوزیت دندان، استفاده از برندهای خوب و معتبر است. پس بسیار مهم است که قبل از اقدام برای انجام این روش، تحقیقات لازم درباره بهترین برندهای کامپوزیت را انجام دهید.
این مطلب از دکتر فاطمه لبافی، علاوه بر معرفی بهترین مارک کامپوزیت، با ارائه نکاتی به شما در داشتن انتخاب مناسب‌تر کمک خواهد کرد. پس مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

انواع مارک کامپوزیت دندان

مشهورترین برندهای کامپوزیت دندان را بشناسید.

کامپوزیت دندان مارک‌های متنوعی دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

 1. Bisco

  برند بیسکو

  این برند کامپوزیت آمریکایی شهرت بسیار زیادی در ساخت کامپوزیت دندان دارد. شرکت Bisco‌ جهت محافظت از لثه و دندان طبیعی که زیر ونیر قرار می‌گیرد، از ماده سیلیکات کلسیم استفاده می‌کند. این نوع کامپوزیت به دلیل استفاده از هیدروکسید کلسیم، استحکام و مقاومت بسیار خوبی دارد. علاوه بر این نیز، دندانپزشک می‌تواند به راحتی آن را فرم داده و به شکل دلخواه درآورد.

 2. Coltene

  شرکت Coltene یکی از شرکت‌های تولید کننده کامپوزیت است که از ویژگی نانوهیبرید برای محصولات خود استفاده کرده است. این ویژگی کمک می‌کند تا رنگ و شکل ظاهری کامپوزیت به دندان طبیعی شباهت بیشتری داشته باشد.

 3. DMG America

  ‏این مارک کامپوزیت دندان با داشتن مقاومت بسیار بالا، پس از سفت شدن در برابر نور لایت کیور می‌تواند از دندان‌ها در مقابل سایش و ضربه محافظت کند. علاوه بر این نیز، این کامپوزیت طوری طراحی شده است که در هنگام سفت شدن با دستگاه لایت کیور، کمترین انقباض پلیمریزاسیون را داشته باشد. این ویژگی کمک می‌کند تا کامپوزیت بهتر به ساختار دندان متصل شود.

 4. DMP Dental

  این شرکت دارای تکنولوژی تولید کامپوزیت‌های نانوهیبریدی و سایه‌های وی تا (VITA) بوده که با تخلخل پایین به راحتی بر روی دندان شکل می‌گیرند. در جدیدترین مدل کامپوزیت دندان همین تخلخل پایین سبب شده است تا کامپوزیت نسبت به تغییر رنگ از مقاومت بسیار خوبی برخوردار باشد.
  این شرکت توانسته این محصول را در انواع رنگ مورد نیاز برای تطابق بهتر با دندان تولید کند.

 5. Ivoclar Vivaden

  این شرکت با استفاده از تکنولوژی نانو هیبرید به ساخت کامپوزیت دندان پرداخته است. استفاده از این تکنولوژی سبب شده است تا این محصولات راحت‌تر فرم دهی شوند. علاوه بر این نیز، هنگامی که زیر نور لایت کیور قرار می‌گیرند، به زمان کمتری برای سفت شدن نیاز دارند.

 6.   کامپوزیت Kerr

  این شرکت در ابتدا به تولید کامپوزیت‌های پرکننده دندان‌های پوسیده پرداخت. این محصولات به دلیل کیفیت فوق العاده و دوام و ماندگاری بسیار بالا، مورد استقبال تعداد زیادی از دندانپزشکان قرار گرفتند. پس از اینکه ونیر کامپوزیت‌ها روی کار آمدند، این شرکت رزین کامپوزیت‌هایی با قابلیت مقاومت و استحکام بسیار بالا و امکان تطابق رنگ خوب با رنگ دندان تولید کرد. یکی از ویژگی‌های خوب برند کامپوزیت کر ایتالیا، سازگاری بی‌نظیر آن با بافت دندان و لثه است. همچنین نیاز به تاباندن نور لایت کیور به مدت زیادی ندارند.

 7. Tokutama Dental America

  این شرکت ژاپنی با استفاده از نیروی متخصص توانسته حدود ۲۰ سایه رنگ کامپوزیت تولید کند. قابلیت عالی پولیش کردن و دوام برند کامپوزیت توکویاما برای دندانپزشکان بسیار قابل توجه است. همچنین در بازار قیمت بسیار مناسبی داشته و به راحتی بر روی دندان‌ها فرم می‌گیرد.

 8. SDI

  ‏این شرکت آمریکایی، زیر مجموعه شرکت Aura در شمال آمریکا بوده که به تولید کامپوزیت دندانی با خصوصیات منحصر به فرد پرداخته است. از ویژگی‌های آن، مقاومت بالا، شفافیت مشابه با مینای دندان، قابلیت پولیش و فرم دهی راحت و انطباق رنگ با دندان‌های طبیعی است.

 9.   کامپوزیت ونیر سارمکو (SAREMCO)

  از دیگر برندهای مطرح کامپوزیت دندان، برند کامپوزیت سارمکو سوئیس است. این شرکت کامپوزیت‌های خود را از جنس متاکریلات ساخته و به صورت میکرو هیبریدی به بازار ارائه می‌دهد. از جمله مزایای آن می‌توان به سازگاری بسیار بالا با بافت‌های دهان، ایجاد کمترین میزان آلرژی، سفت شدن سریع و استحکام بالا اشاره داشت.

 10. کامپوزیت کازمادنت (Cosmedent)

  کامپوزیت کازمادنت آمریکا قابلیت پالیش پذیری و فرم دهی بالا روی دندان دارد. ماندگاری بالا از ویژگی‌ها و مزایای مهم این نوع کامپوزیت‌ به شمار می‌آید.

 11. کامپوزیت IPS

  کامپوزیت‌ برند آی پی اس خواص فیزیکی فوق‌العاده‌ای دارد و دارای قدرت و دوام بالایی نیز هست. همچنین ذرات سرامیکی که در ساختار آن به کار گرفته شده است، سبب شباهت ظاهری آن با لمینت می‌شود.

 12.  کامپوزیت گرادیا (Gradia)

  کامپوزیت گرادیا که متعلق به کشور ژاپن و از انواع میکرو هیبریدی خالص بوده، از ماتریکس میکروفیل، فیلرهای پلیمریزه و سیلیکا تشکیل شده است. این محصول با در نظر گرفتن ویسکوزیته خوبی که دارد، فرم دهی عالی و سطحی یکدست برای دندان‌ها ایجاد خواهد کرد.

 13. کامپوزیت ونیر زنیت (Zenit)

  کامپوزیت برند زنیت آلمان برای ترمیم‌های غیر مستقیم به کار برده می‌شود؛ ونیرهای این شرکت نیز گزینه بسیار خوبی برای زیبایی هرچه بیشتر دندان‌‌ها به شمار می‌روند.

 14. Dentex

  برند دنتکس

  کامپوزیت دنتکس ساخته شده توسط کشور چین است. از مزایای آن می‌توان به قابلیت پالیش پذیری بالای آن اشاره کرد.

 15. شوفو

  برند شوفو متعلق به کشور ژاپن است و دارای ویژگی‌هایی از جمله دوام خوب و حداکثر تطابق رنگ است.

 16. کامپوزیت برند کاریزما

  کامپوزیت کاریزما آلمان دارای ذرات میکروهیبرید بوده که همین ویژگی سبب افزایش انطباق رنگ و مقاومت آن شده است.

بهترین برند کامپوزیت دارای چه ویژگی‌هایی است؟

ویژگی برند خوب کامپوزیت دندان

برندهای خوب کامپوزیت دارای ویژگی‌های به خصوصی هستند که آنها را از سایر برندها متمایز می‌کنند. دندانپزشک خوب با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان بیمار متناسب‌ترین نوع را به او پیشنهاد می‌دهد. در ادامه ویژگی‌های بهترین مارک کامپوزیت ونیر دندان را بیان کرده‌ایم:

 1. ظاهر زیبا و طبیعی

  کامپوزیت‌های مرغوب از مواد با کیفیت‌تری ساخته شده‌اند که اندازه ذرات تشکیل دهنده آنها بسیار کوچک است. استفاده از این ذرات موجب بالا رفتن کیفیت و مرغوبیت ونیر کامپوزیت شده که در نتیجه آن ترمیم دندان‌های فرد بسیار زیبا و طبیعی به نظر می‌رسد.

 2. شکل پذیری راحت و آسان مواد بر روی دندان

  کامپوزیت‌های مرغوب و با کیفیت با توجه به ساختاری که دارند، به راحتی و آسان‌تر از سایر ونیرها شکل و فرم می‌پذیرند.
  این ویژگی به دندانپزشکان کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی کامپوزیت را متناسب با شکل دندان بیمار فرم دهند. این ویژگی یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی است که دندانپزشکان در نظر می‌گیرند.

 3. سفت شدن سریع مواد پس از تاباندن نور لایت کیور

  یکی دیگر از ویژگی‌های مواد کامپوزیت مرغوب این است که با تاباندن نور دستگاه لایت کیور بر روی آنها، فوراً سفت شده و در جای خود محکم می‌شوند.
  این ویژگی سبب می‌شود تا دندانپزشک نیاز کمتری به صرف وقت برای لایه‌گذاری کامپوزیت داشته باشد.

 4. سازگار بودن جنس کامپوزیت با دهان و دندان بیمار

  گاهی ممکن است افراد به جنس مواد کامپوزیتی واکنش آلرژیک نشان دهند.
  گرچه این امر در نصب کامپوزیت به ندرت رخ می‌دهد؛ اما برای پیشگیری از این اتفاق لازم است که دندانپزشک از مواد با کیفیت بالا و مرغوب استفاده کند تا بیمار دچار حساسیت پس از انجام این روش نشود.
  مواد مرغوب به طور معمول سازگاری بالایی با محیط دهان و دندان داشته و به ندرت پیش می‌آید که حساسیت‌هایی را برای بیمار به وجود آورند.

 5. داشتن مقاومت و استحکام بالا

  هرچه ونیر کامپوزیت دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری باشد، در مقابل عواملی که می‌توانند موجب سایش، تغییر رنگ و یا شکستگی آن شوند، مقاومت بالاتری نشان می‌دهد.
  این امر یکی از مهمترین و مؤثرترین ویژگی‌ها در افزایش طول عمر کامپوزیت دندان است. به همین دلیل برندهای معتبر از تکنولوژی‌های پیشرفته و مواد با کیفیت‌تری استفاده می‌کنند.

 6. قابلیت ترمیم

  به طور کلی ونیر کامپوزیت‌ها دارای قابلیت ترمیم هستند. زمانی که دندانپزشک از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده می‌کند، امکان ترمیم آنها و همچنین تطبیق رنگ ترمیم جدید و قدیمی، آسان‌تر می‌شود.
  علاوه بر این در هنگام ترمیم به راحتی و به آسانی می‌توان کامپوزیت را پالیش کرد و سطح آن را به زیبایی قبل درآورد.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

بهترین مواد کامپوزیت دندان، متعلق به مارک‌های آمریکایی به نام‌های Bisco، M3 و Cosmedent، برند سوئیسی سارمکو و از برندهای ژاپنی Geanial، Gradia Direct و Kuraray هستند.

مزایای استفاده از برند باکیفیت کامپوزیت نسبت به برندهای نامرغوب

مزایای استفاده برند مرغوب کامپوزیت نسبت به برند نامرغوب

همان‌طور که استفاده از مواد و جنس مرغوب در تمام کارها نقش مؤثری در نتیجه کار دارد، در خدمات زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی نیز می‌توان تأثیر مثبت استفاده از مواد با کیفیت را دید. در این بخش برخی از مزایای کامپوزیت مرغوب در مقایسه با کامپوزیت معمولی را بیان کرده‌ایم:

 1. زیباتر شدن نتیجه ترمیم

  استفاده از مواد کامپوزیت با کیفیت در زیبایی و طبیعی به نظر رسیدن نتیجه ترمیم تأثیر مستقیمی دارد.
  هرچه مارک کامپوزیت استفاده شده معتبر و با کیفیت‌تر باشد، نتیجه ترمیم بسیار مشابه با مینای طبیعی دندان‌ها شده و ظاهری زیباتر را ارائه می‌دهند.

 2. ماندگاری و طول عمر بالا

  خوشبختانه امروزه برندهای معتبر با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و به کار گیری مواد مرغوب، کامپوزیت با کیفیت بالایی را تولید می‌کنند. طبیعی است که توجه به این دو مورد در تهیه این محصول طول عمر و ماندگاری آن را افزایش دهد.

 3. صرفه جویی در هزینه‌ها

  همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم یکی از ویژگی‌های برندهای با کیفیت کامپوزیت، استحکام و مقاومت بالای آنها در برابر عوامل آسیب زا است.
  این ویژگی باعث می‌شود که طول عمر ونیرها افزایش یابد و دیرتر خراب شود. در نتیجه آن فرد دیرتر نیاز به ترمیم و یا تعویض کامپوزیت پیدا می‌کند. به این ترتیب می‌توان گفت با پرداخت هزینه‌های اولیه برای بهترین مارک‌های کامپوزیت دندان، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

کدام مارک کامپوزیت برای من مناسب‌تر است؟

مناسب ترین مارک کامپوزیت دندان برای شما

معمولا دندانپزشک با توجه به تجربه‌ و شناختی که دارد، بهترین جنس کامپوزیت دندان را برای بیماران خود انتخاب می‌کند. به طور کلی توصیه می‌شود که در این خصوص به دندانپزشک خود اعتماد کنید.
برخی از معیارهای بسیار مهمی که دندانپزشکان در انتخاب مارک کامپوزیت ونیر به آنها توجه می‌کنند، عبارت‌اند از:

 1. قابلیت پوشش دهی بالا
 2. استحکام و ماندگاری زیاد
 3. سفت شدن سریع هنگام نصب
 4. قابلیت فرم و شکل پذیری راحت
 5. قابلیت پالیش و جلاپذیری راحت

قیمت بهترین برند کامپوزیت دندان

 

قیمت بهترین برندهای کامپوزیت دندان

برندهای خوب و معتبر متنوعی در بازار موجود هستند که هر کدام از آنها قیمت مخصوص به خود را دارد.
توصیه می‌شود که برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان با کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی تماس بگیرید و درباره برند مورد استفاده در کلینیک و نیز هزینه آن سؤال کنید.

آیا انتخاب بهترین برند کامپوزیت برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر کافی است؟

گرچه انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان در نتیجه ترمیم دندان‌ها نقش بسزایی دارد، اما انتخاب دندانپزشک با تجربه و ماهر نیز در انجام این کار بسیار مهم است.
زیرا ممکن است به کلینیکی مراجعه کنید که دندانپزشک از کامپوزیت خوب استفاده کند، اما دقت و ظرافت کافی را در نصب کامپوزیت نداشته باشد.
با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی، با توجه به تجربه و سابقه‌ای که در زمینه انجام خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی دارند، در کنار استفاده از بهترین برندها، می‌توانید با خیال راحت اقدام به ترمیم دندان‌های خود کنید.

پاسخ به سوالات پرتکرار برندهای کامپوزیت دندان

 1. بهترین مارک کامپوزیت دندان در ایران چیست؟

  پرکاربردترین برندهای کامپوزیت که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند، کامپوزیت آمریکایی و ژاپنی هستند. هرکدام از آنها دارای قیمت و کیفیت مختلفی هستند. از جمله آنها می‌توان به Kuraray ،Geanial و Gradia Direct اشاره کرد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که برند کامپوزیت تنها عامل تاثیر گذار بر نتیجه عالی کار نیست؛ بلکه مهارت و تجربه دندانپزشک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 2. بهترین نوع کامپوزیت دندان متعلق به کدام کشور است؟

  چندین برند معتبر کامپوزیت دندان در بازار یافت می‌شود که یکی از پر طرفدارترین آنها در ایران آی پی اس کامپوزیت مارک آی پی اس (IPS) ساخت کشور آلمان است.

 3. کدام برند کامپوزیت ارزان قیمت‌تر است؟

  انواع برند کامپوزیت دندان ارزان قیمت زیادی در بازار موجود هستند. باید بدانید که برندهای ارزان قیمت توسط شرکت‌های معتبر تولید نمی‌شوند و کیفیت مرغوبی ندارند.

 4. گرانترین کامپوزیت دندان کدام است؟

  کامپوزیت بیسکو که متعلق به کشور آمریکا است، از جمله گران قیمت‌ترین و همچنین بهترین برندهای کامپوزیت دندان محسوب می‌شود.

 5. دلیل تفاوت قیمت مارک‌های کامپوزیت دندان چیست؟

  این تفاوت قیمت به کشور سازنده و مارک تولید کننده آن بستگی دارد. لازم به ذکر است کامپوزیت‌ برند انگلیسی، استرالیایی و ژاپنی معمولاً قیمت‌های نزدیک به هم دارند. در حالی که برندهای آمریکایی، آلمانی و سوئیسی گران‌تر از دیگر مارک‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *