۵ خدمات دندانپزشکی زیبایی که برای مطب باید در نظر گرفت چیست؟

خدمات دندانپزشکی زیبایی که برای مطب باید در نظر گرفت
فهرست محتوا (کلیک کنید)
به این مقاله امتیاز دهید

آیا به عنوان دندانپزشک به دنبال بهبود عملکرد خود هستید؟ افزودن خدمات دندانپزشکی زیبایی و پیشرفته می‌تواند راهی عالی برای جذب بیماران جدید و حفظ بیماران فعلی شما باشد.
ضمن در نظر گرفتن همه گزینه‌ها، دانستن اینکه کدام گزینه در میان بیماران بالقوه ترجیح داده می‌شود به شما کمک می‌کند!
در این مطلب نگاهی دقیق‌تر به پنج مورد از محبوب‌ترین مسیرها و نحوه شروع هر چه سریع‌تر آنها می‌اندازیم.

پیشبرد مطب دندانپزشکی

در ادامه خدماتی که بسیاری از بیماران به آنها نیاز دارند و شما می‌توانید با داشتن این موارد در کلینیک دندانپزشکی خود راحتی زیادی را برای بیماران خود فراهم کنید تا در یک مطب تمام اقدامات مورد نیاز خود را انجام دهند، بیان می‌کنیم:

 1. ترمیم دندان با کامپوزیت

  ترمیم دندان با کامپوزیت دندان یک خدمات دندانپزشکی زیبایی است که در چند دهه اخیر به طور پیوسته محبوبیت خود را افزایش داده است. این مواد که جایگزین زیبایی شناختی برای پر کردن آمالگام سنتی هستند, طوری طراحی شده‌اند تا با دندان‌های بیمار ترکیب شده و تا حد امکان طبیعی به نظر برسند.
  رزین موجود در پرکننده‌های کامپوزیت می‌تواند با لبخند بیمار تطابق رنگ داشته باشد که نگرانی در مورد دیده شدن را به حداقل می‌رساند. راه‌حل‌های مدرن (کامپوزیت) مانند نمونه‌های نقره‌ای خود بادوام هستند، البته با این امتیاز که عملاً غیر قابل تشخیص‌اند!
  علاوه بر ترمیم پوسیدگی دندان، می‌توانید از این ترکیب برای رفع تعدادی دیگر از مشکلات دندانی نیز استفاده کنید، از جمله:

  • تغییر رنگ
  • ترک‌های روی دندان‌ها
  • شکاف‌های دندان‌ها
  • ناهماهنگی‌های جزئی

  اگر به خواسته‌های بیماران خود گوش دهید، متوجه می‌شوید که بسیاری ترجیح می‌دهند هر دوی پرکننده‌های آمالگام و کامپوزیت را در گزینه‌های درمان خود داشته باشند؛ بنابراین با ارائه هر دو گزینه درمان در مطب خود، می‌توانید جذابیت مطب خود را دوبرابر کنید.

 2. ارتودنسی

  گزارش‌ها نشان می‌دهد که از هر ۱۰ نفر ۷ نفر نسبت به وضعیت دندان‌های خود آگاه هستند و ۵۰ درصد ترجیح می‌دهند با دهان بسته لبخند بزنند. ارتودنسی می‌تواند به اصلاح انواع مختلف بی‌نظمی‌های دندان و فک مربوط به مال اکلوژن کمک کند.
  ارتودنسی نه تنها می‌تواند سلامت جسمانی بیماران را بهبود بخشد، بلکه بر اعتماد به نفس و کیفیت کلی زندگی آنها نیز تأثیر مثبت می‌گذارد. با وجود این نیاز مکرر، دندانپزشکان به طور معمول بیماران خود را در صورت نیاز به ارتودنسی نزدیک متخصص خارجی می‌فرستند.
  این نوع دندانپزشکی زیبایی پیشرفته می‌تواند مطب شما را از دندانپزشکی‌های محلی دیگر متمایز کند. دوره‌های AOS ما می‌تواند به شما در یادگیری ارتودنسی اولیه کمک کند تا بتوانید این مهارت را به مطب عمومی، خانوادگی یا اطفال خود اضافه کنید.

 3. سفید کردن

  طبق مطالعه مستقل دکتر آن بل، از آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، افرادی که لبخند جذابی دارند، در نظر بقیه باهوش‌تر، موفق‌تر، دوستانه‌تر و جذاب‌تر هستند.
  وقتی از آنها پرسیده شد که دوست دارند چه چیزی را در مورد دندان‌های خود تغییر دهند، رایج‌ترین پاسخشان این بود که می‌خواهند دندان‌هایشان سفیدتر باشد.
  شما با ارائه روش درمانی سفیدکردن دندان، می‌توانید این نیاز را برآورده کنید و بیماران بیشتری را تشویق کنید که مطب شما را امتحان کنند. بدین ترتیب سبب گسترش خدمات دندانپزشکی زیبایی فعلی خود می‌شوید که ممکن است شامل روکش دندان، ایمپلنت، تاج مصنوعی دندان و موارد دیگر باشد.
  خدمات حرفه‌ای سفید کننده می‌تواند ایمن‌تر، مؤثرتر و ماندگارتر از راه‌حل‌های سریع خانگی موجود در داروخانه‌های محلی باشد. به این دلیل که این محصولات به راحتی قابل استفاده یا سوء استفاده هستند و اغلب باعث ایجاد دندان‌هایی بیش از حد حساس می‌شوند.
  با بیماران فعلی خود صحبت کنید تا در مورد علاقه آنها به سفید کردن دندان و مسائل خاصی که می‌خواهند به آن رسیدگی کنند بیشتر مطلع شوید.
  به سؤالات و نگرانی‌های بیماران در مورد هزینه، حساسیت و نتایج مورد انتظار پاسخ دهید. پس از ایجاد یک برنامه درمانی سفیدکردن دندان، می‌توانید با ارائه تخفیف به بیماران جدید، درمان خود را تبلیغ کنید!

 4. کانال‌های ریشه

  آیا به ارائه درمان ریشه عصب کشی دندان فکر کرده‌اید؟ با ارتقای مهارت‌های خود در این زمینه، می‌توانید مطب همه کاره‌تری ایجاد کنید.
  علاوه بر انجام خدماتی مانند کانال ریشه و اپیکوکتومی در مطبتان، همچنین می‌توانید با بیماران برای شناسایی و درمان طیف وسیعی از مسائل دیگر که باعث بروز درد دندان می‌شوند، کار کنید.
  دوره‌های آنلاین و حضوری زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در دانش فنی در زمینه درمان ریشه دندان کمک کند.
  در عوض، شما می‌توانید از طریق افزایش بیماران و حفظ بیماران فعلی، از مزایای آن بهره‌مند شوید. هر ساله بیش از ۱۵ میلیون درمان کانال ریشه انجام می‌شود که نشان دهنده پتانسیل بالای درآمدزایی آن است.

 5. جرم گیری و پلنینگ ریشه

  جرم گیری و پلنینگ ریشه بیماری پیشرفته یا مزمن پریودنتال را درمان می‌کند. این روش غیر جراحی را می‌توان با بیهوشی یا بدون بیهوشی انجام داد و طی چند ویزیت تکمیل کرد.
  این درمان مستلزم استفاده از ابزار خاصی است که برای تمیز کردن عمیق زیر خط لثه طراحی شده است.
  روش‌های عمومی دندانپزشکی می‌توانند برای درمان بیماری‌های لثه، جرم‌گیری و پلنینگ ریشه استفاده شوند، اما موارد شدیدتر همچنان به پریودنتیست ارجاع داده می‌شوند.
  اگر به دنبال توسعه مطب خود هستید، این درمان را به خدمات ارائه شده خود اضافه کنید. تحقیقات CDC نشان می‌دهد که بیش از ۴۷ درصد بزرگسالان ۳۰ ساله یا بالاتر ایالات متحده به نوعی بیماری پریودنتال مبتلا هستند.
  با پرداختن به این شرایط در مطب خود، می‌توانید به اصلاح آسیب فعلی بیماران خود کمک کنید و از عفونت‌های آتی جلوگیری کنید و در عین حال به بیمارانتان اجازه دهید در تیمی که به آن اعتماد کامل دارند, یعنی تیم شما، باقی بمانند.

کدام نوع از خدمات دندانپزشکی پیشرفته یا زیبایی را دنبال می‌کنید؟

لیست گزینه‌های خدمات دندانپزشکی زیبایی و پیشرفته طولانی و متنوع است. در حالی که لزوماً نیازی به اضافه کردن هر یک از آنها به خدمات کلینیک دندانپزشکی خود ندارید، ممکن است از دنبال کردن تخصص در چند زمینه مورد علاقه خود بهره‌مند شوید.
در نهایت، موفق‌ترین انتخاب‌های دندانپزشکی پیشرفته یا زیبایی آنهایی هستند که نیازهای جامعه شما را برآورده می‌کنند. علاوه بر بررسی اهداف شخصی و حرفه‌ای خود، به یاد داشته باشید که بیماران فعلی و آینده شما به دنبال چه چیزی هستند، سپس در حالی که مهارت‌های خود را تقویت می‌کنید و خدمات خود را گسترش می‌دهید، از آن بینش‌ها برای جهت دادن به تمرکز خود در مطب استفاده کنید.
ما اینجا هستیم تا به شما در پیشرفت شغلی در هر مرحله کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تصادفی
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان