لمینت دندان بازیگران ایرانی و خارجی: از سحر قریشی تا تام کروز

لمینت دندان بازیگران ایرانی و خارجی
فهرست محتوا
۵/۵ - (۱ رای)

به نظر شما سلبریتی‌ها و افراد مشهور در پشت لبخندهای زیبا و درخشان خود چه رازی دارند؟ داشتن دندان‌هایی زیبا و درخشان یکی از موارد بسیار مهم و چشمگیر در زیبایی لبخند است که به همین دلیل افراد مشهور نیز برای افزایش جذابیت خود از روش‌های دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت سرامیکی استفاده می‌کنند.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید چه بازیگرانی روش لمینت را انتخاب کرده اند.
به نظر شما لمینت دندان بازیگران با افراد دیگر تفاوت دارد؟ آیا شما هم می‌توانید لبخندی همانند آنها داشته باشید؟
در این مقاله مختصر و جذاب با دکتر فاطمه لبافی همراه باشید.

کدام بازیگران ایرانی دندان‌های خود را لمینت کرده‌اند؟

از جمله بازیگران ایرانی که برای اصلاح طرح لبخند خود از روش لمینت سرامیکی استفاده کردند، عبارت‌اند از:

 • اکرم محمدی
 • لاله اسکندری
 • سودابه بیضائی
 • هادی کاظمی
 • نفیسه روشن
 • مرجانه گلچین
 • شبنم قلی خانی
 • امین حیایی
 • مجید مشیری
 • لیندا کیانی

کدام سلبریتی‌های خارجی دندان‌های خود را لمینت کردند؟

این افراد عبارت‌اند از:

 1. تام کروز (بازیگر)

  ستاره «کسب و کار مخاطره آمیز»، «مأموریت غیرممکن»، «تاپ گان» و تعداد زیادی از فیلم‌های موفق دیگر کار خود را با دندان‌های بد رنگ و نامرتب آغاز کرد.
  تبدیل شدن به یک مرد پیشرو واقعی که قادر به جذب مخاطبان زیادی از سینما باشد، تعدادی از هزینه‌های دندانپزشکی زیبایی را برای او به همراه داشت.
  این موضوع شامل استفاده از درمان ارتودنسی و سپس لمینت سرامیکی برای درخشش بیشتر لبخند او بود.

 2. شریل کول (خواننده)

  کول یکی از داوران بریتانیایی و نیز یکی از مشهورترین اجراکنندگان و خوانندگان کشورش است. او در یکی دیگر از برنامه‌های رئالیتی بریتانیا شروع کرد و در طول آن مسابقه، دندان‌هایش به طور قابل توجهی بلندتر و نوک تیز بود.
  از زمان پیوستن به “X Factor” (نام برنامه استعداد یابی) او به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده است و از درمان ارتودنسی و لمینت سرامیکی برای زیبایی لبخند خود استفاده کرده است.

 3. زک افرون (بازیگر)

  فکر می‌کنید ستاره «همسایه‌ها» همیشه ارزشمند بوده است؟ خوب، قبل از اینکه او در «موزیکال دبیرستانی» کانال دیزنی به یک ستاره تبدیل شود، لبخندش بیشتر از غم و اندوه برانگیخته می‌شد.
  افرون به دندانپزشکی زیبایی نیاز داشت تا به او کمک کند تا دندان‌های ناهموار خود را درست کند و از آن زمان تاکنون آنها را نیز سفید کرده است. به نظر می‌رسد ارزش آن را داشته است. افرون اکنون یکی از برجسته‌ترین دل‌بازان هالیوود است.

 4. هیلاری داف (بازیگر و خواننده)

  زمانی که هیلاری داف یکی از ستاره‌های دیزنی بود، دندان‌های بی‌نظیری داشت، اما تصمیم به جایگزینی آنها نداشت تا اینکه در سال ۲۰۰۹ بیشتر به خوانندگی روی آورد.
  او در حین کنسرت دندان خود را روی میکروفون خرد کرد. به جای اینکه فقط دندان لب پر شده را ترمیم کند، او تصمیم گرفت تا تمام لبخند خود را با استفاده از لمینت سرامیکی زیباتر کند.

 5. نیکلاس کیج (بازیگر)

  نیکلاس کیج همیشه یک بازیگر منحصربه‌فرد بوده است و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد. کیج برای وارد شدن به شخصیت فیلم «پرنده» در سال ۱۹۸۴، در واقع دو دندان کشیده بود. اما وقتی به سمت نقش‌های اصلی رفت، نیاز به ترمیم دندان‌های خود داشت که از روش لمینت دندان برای زیبایی لبخند خود بهره‌مند شد.

 6. اسنوکی

  هنگامی که نیکول اسنوکی پولیزی در یک برنامه واقعیت‌نمای MTV به شهرت رسید، مدل مویش بسیار مورد استقبال قرار گرفت، اما دندان‌های او خیر. پس اسنوکی تصمیم گرفت با کمک درمان ارتودنسی در ابتدا دندان‌های نامرتب خود را صاف کند و سپس با استفاده از لمینت سرامیکی قدمی برای روشن‌تر و درخشان‌تر کردن آنها برداشت.

 7. جورج کلونی (بازیگر)

  جورج کلونی نیز از دیگر بازیگران مشهوری است که برای زیبایی لبخند خود از این روش دندانپزشکی استفاده کرده است. او این اقدام را پس از روزهای حقایق زندگی انجام داد.

 8. ویکتوریا بکهام (خواننده و مدل)

  مشهورترین عضو Spice Girls به دلیل سبک و حس مد خود شناخته شده است، اما دندان‌های قدیمی بکهام زیبایی و لبخندی شیک را برای او ایجاد نمی‌کردند. او دارای دندان‌های ناهموار و با فاصله بود. ویکتوریا قبل از اینکه در اواخر دهه ۱۹۹۰ در گروه تمام دخترانه به شهرت برسد، دندان‌هایش را صاف و درخشان کرد.

 9. بن افلک (بازیگر)

  بن افلک سال‌هاست که یکی از اعضای اصلی روزنامه‌ها بوده است، بنابراین او مطمئناً ارزش یک لبخند خوب را می‌داند. افلک زمانی که جوان بود، دندان‌های خرگوشی داشت و تا زمانی که قدمی برای ترمیم آنها برنداشته بود، به نقش‌های بازیگری پرشور اواسط ۳۰ سالگی خود ادامه نداد.
  افلک چندین روش دندانپزشکی زیبایی انجام داد که برای او دندان‌هایی سفید و مرواریدی ایجاد کرد.

 10. لوئیس والش (مدیر موسیقی)

  شاید ستاره‌های «ایکس فاکتور» باید در قراردادهایشان گزینه‌های دندانپزشکی زیبایی و مزایای آن را بخواهند، زیرا شریل کول تنها کسی نیست که دندان‌هایش را بازسازی می‌کند. لوئیس والش، مدیر موسیقی مشهور ایرلندی که در برنامه‌های رئالیتی شو بریتانیا نیز داور است، قبل از رفتن به تلویزیون، از خدمات دندانپزشکی زیبایی گسترده‌ای بهره‌مند شد. او از درمان ارتودنسی و لمینت سرامیکی استفاده کرد.

 11. مایلی سایرس (بازیگر و خواننده)

  در طول روزهای «هانا مونتانا»، مایلی سایرس دندان‌های کمی کج داشت، اما این دندان‌ها با افزایش سن او کج تر شدند. او پس از ترک کانال دیزنی، دندان‌هایش را سفید و صاف کرد و آن‌ها بخشی از ظاهر برجسته او شدند.

 12. دمی مور (بازیگر)

  دمی مور، بازیگر «شبح» مطمئناً شبیه یک زن ۵۰ساله نیست و بخش خوبی از آن به خاطر مجموعه تماشایی او از دندان‌های سفید و مرواریدی مانند او است. یک دهه پیش، دندان‌های مور زرد به نظر می‌رسید. او قبل از تصمیم گیری در مورد لمینت سرامیکی، تعدادی از گزینه‌های دندانپزشکی زیبایی را در نظر گرفت. دندان‌های او کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند و نسبت به قبل بسیار صاف‌تر هستند.

 13. کاترین زتا جونز (بازیگر)

  کاترین زتا جونز، بازیگر و برنده اسکار، در دوران نوجوانی از ارتودنسی برای صاف و مرتب کردن دندان‌های خود استفاده کرد و در طول سال‌های بعد برای سفیدتر و درخشان‌تر کردن دندان‌های خود روش لمینت سرامیکی را انتخاب کرد.

 14. گری بوزی (بازیگر)

  گری بوزی یکی از رک‌ترین بازیگران هالیوود است. Busey در سال ۱۹۸۸ در یک تصادف با موتور سیکلت دچار آسیب قابل توجهی به صورت خود شد. او برای اصلاح آن جراحی زیبایی دندان انجام داد. در ادامه از لمینت سرامیکی برجسته استفاده کرد. او دندان‌های بزرگ را به عنوان بخشی از اصلاح خود انتخاب کرد و اگرچه همه نمی‌توانند این کار را انجام دهند، اما برای Busey کارآمد است.

 15. کیت اربن (خواننده)

  کیت اوربان خواننده استرالیایی کانتری در اوایل کارش بین دو دندان جلویی خود فاصله داشت، اما زمانی که او و نیکول کیدمن همکار استرالیایی در سال ۲۰۰۶ با هم ازدواج کردند، این شکاف را برطرف کرد و دندان‌هایش به طرز چشمگیری سفیدتر و صاف‌تر شدند.

 16. سلین دیون (خواننده)

  سلین دیون، خواننده‌ای بسیار خوش صدا که دندان‌های او پیش از دهه ۱۹۹۰ زیبایی اکنون را نداشتند. او دندان‌های خود را کمی کوچک‌تر و سفیدتر کرده است.

 17. مورگان فریمن (بازیگر)

  مورگان فریمن یکی از بهترین بازیگران نسل خود است، اما با افزایش سن دندان‌هایش زرد شده بود و کمی فاصله داشت.
  اما چند سال پیش قدمی برای اصلاح فاصله بین دندانی و سفیدتر کردن آنها برداشت.

 18. چر لوید (خواننده)

  شر لوید به عنوان یک شرکت کننده در سریال بریتانیایی به شهرت رسید، اما در حالی که صدای او بی نقص بود، لبخندش این‌طور نبود. او برای رفع شکاف بین دندان‌های خود و روشن‌تر کردن آنها از روش لمینت سرامیکی استفاده کرد.

 19. کریستیانو رونالدو (فوتبالیست)

  کریستیانو یک نوجوان معمولی بود که برای ترمیم فاصله نامنظم و نامرتب دندان‌ها به ارتودنسی نیاز داشت. ظاهراً پس از آن برای اصلاح درخشندگی لبخند خود از لمینت دندان نیز استفاده کرده است.

 20. جیم کری (بازیگر و نویسنده)

  جیمز یوجین کری کمدین، بازیگر، نویسنده و تهیه کننده اهل کانادا است. کری در سال ۱۹۹۰ پس از ایفای نقش مکرر در مجموعه تلویزیونی کمدی آمریکایی In Living Color به محبوبیت رسید. او به خاطر ظاهر پر انرژی خود شناخته شده است. او برای ترمیم دندان‌های شکسته و ترک خورده خود از روش لمینت سرامیکی استقبال کرد.

بازیگران معمولاً از کدام نوع و رنگ لمینت استفاده می‌کنند؟

بازیگران و دیگر سلبریتی‌ها در میان انواع رنگ لمینت معمولاً رنگ a1 و b1 را برای خود انتخاب می‌کنند. این دو نوع سایه رنگ از رنگ‌های بسیار سفیدی و مرواریدی هستند که درخشان‌ترین لبخند را برای افراد مشهور ایجاد می‌کنند.

آیا لبخند هالیوودی برای من نیز مناسب است؟

داشتن لبخندی زیبا و درخشان حق تمام افراد است. برای اینکه بدانید برای داشتن طرح لبخند هالیوودی از چه روش یا روش‌هایی باید استفاده داشته باشید، بهتر است تا با دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در این باره مشورت کنید.
لازم به ذکر است که افراد زیادی تمایل دارند دندان‌های خود را به گونه‌ای سفیدتر کنند که بسیار چشمگیر و مصنوعی به نظر نرسد و از رنگهایی که اکثر بازیگران مورد استفاده قرار می‌دهند، استقبال نمی‌کنند.

سؤالات متداول

 1. چرا بازیگران استقبال زیادی از لمینت سرامیکی دارند؟

  استقبال زیاد افراد مشهور از لمینت سرامیکی به دلیل این است که آنها اهمیت لبخند را در جذابیت چهره خود می‌دانند. به طور کلی بازیگران، مجری‌ها، خوانندگان، مدل‌ها و … باید توجه بسیار ویژه‌ای به تناسب اندام و چهره خود داشته باشند. به همین دلیل برای افزایش جذابیت خود از ونیر پرسلن به درمانی کوتاه مدت و در عین حال بسیار مورد پسند است استفاده می‌کنند.

 2. آیا لمینت سرامیکی به تنهایی برای طرح لبخند افراد مشهور مورد استفاده می‌گیرد؟

  این موضوع بستگی به شرایط دهان و دندان هر فرد و نوع نیاز او دارد. کسانی که دارای دندان‌های بسیار کج و نامرتب باشند و یا موقعیت فک متناسبی نداشته باشند، در ابتدا باید از درمان تخصصی ارتودنسی استفاده کنند. روکش دندان، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ و … نیز از دیگر روش‌هایی می‌باشند که ممکن است مد نظر قرار داده شوند.

 3. افراد مشهور چگونه لبخند هالیوودی خود را حفظ می‌کنند؟

  بعد از انجام روش لمینت سرامیکی برای مراقبت از آن و افزایش ماندگاری لبخند زیبا، باید برخی از نکات مورد توجه قرار بگیرند و به درستی رعایت شوند. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رعایت بهداشت دهان به صورت اصولی (دوبار مسواک زدن در طول روز، استفاده روزانه از نخ دندان و دهان‌شویه، استفاده از خمیر دندان مخصوص لمینت)
  • کاهش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی رنگی و شستن دهان پس از مصرف آنها
  • میل کردن نوشیدنی‌های رنگی با کمک نی
  • عدم استعمال سیگار و دخانیات
  • مراجعه به مطب دندانپزشکی حداقل هر ۶ ماه یک بار برای بررسی وضعیت دندان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا
به مناسبت افتتاح

شعبه جدید

تخفیف 30% + ویزیت رایگان